Trhlina v oblasti konečníka. Ako sa jej zbaviť?

ld1985
31. dec 2008

Ahojte všetci,

Mám zdravotný problém, ktorý trvá od môjho pôrodu.
Rada by som bola, keby mi niekto napísal názor, alebo radu, keď ste to mali.
Po pôrode som mala tvrdu stolicu a urobila sa mi trhlinka v oblasti konečníka, liečim sa na to už šiety mesiac a to rôznymi procedúrami- dubová kôra, masť rectogesic, bola som na obstrekoch, no nič mi nejako yvlášť nepomohla. nevedeli ste mi poradiť, čo treba robiť, aby som bola v poho?
Díky

mackoabc
4. apr 2017

Tu je moja skusenost s trhlinou na konecniku...ak len jednej z Vas pomozem, tak tieto riadky maju vyznam ! ja som sa s tym trapila skoro 15 rokov, od prveho porodu.....chirurg div , ze ma nevysmial, to je len mala fisurka, napisal mi do karty MAT MAKKU STOLICU a bola som von z ordinacie. Viac som tam nesla, hladala, bojovala, skusala som co sa dalo....no minule leto som uz nemohla stat, sediet, ist na bicykel...takze ine mi neostavalo len s tym ist opat k tomu chirurgovi. Tu pomoze uz len operacia, poslal ma na jednodnovu chirurgiu...do tyzdna som bola zoperovana....keby som vedela, ake peklo ma este len caka...neviem, ci by som to podstupila! Nechcem nikoho strasit, len poradit....radsej sa dat zoperovat v nemocnici, kde Vam poradia, pomozu, daju lieky od bolesti a hlavne poradia sirup na zmakcenie stolice, o com mna nikto neinformoval, ist na WC po operacii.....porod je nic, uveri len ten kto tym presiel....kamaratku operovali v inom meste v nemocnici, hned tam jej nasadili sirup na zmakcenie stolice, cipky s anestetikom.....mna poslali na druhy den domov, ze si mam dat brufen, to mozte jest aj lentilky....absolutne nepomohlo pri tej hroznej bolesti....vraj sedacie kupele si mam robit...no skuste si sadnut s dorezanym zadkom do tvrdeho lavora-nonsens ! Dnes som vyse 4 mesiacov po operacii, mam okolo konecnika dookola praskliny, stipe to, sediet sa mi neda.....na kontrole na jednovke, ze mi to znova zoperuju.....nikdy!!! Bola som na koznom, dali mi mast, stipe to dalej.....furt v jednom kolotoci.....Nedajte sa odbit lekarom, chodte k druhemu......nadopadnite , ako ja ! Som uz z toho na nervy......rozmyslam, ci by mi nepomohlo more to zahojit......za kazdu radu budem vdacna, ak ma niekto skusenost s tymi prasklinkami okolo konecnika. 😢

jurly
4. apr 2017

@mackoabc tvoja skusenost je strasna...velmi ma to mrzi... ja sa s tym trapim 'iba' 4 roky. od tejto jednodnovej chirurgie uz odradzali viaceri, ale na inom fore. neviem, ci si skusala dilatan. je to pracnejsie a dlhsie hojenie trva, ale ma to aspon aky-taky efekt. neviem odkial si, ale mne bol odporuceny Mudr. Adrian Horny

dena22
26. apr 2017

@mackoabc ahoj moja, mam tie po laserovej operacii polypu na konecniku, ale rezal ma aj zvnutra, takze sitie bolo aj vo vnutri aj vonku. Strasne zle sa to hoji, resp. nehoji. Az pred par dnami ma napadlo pozriet, co pouzivaju zeny, ked sa roztrhaju po porode az po konecnik. A docitala som sa, ze om velmi rychlo zabral: Dermochlorofyl, da sa kupit aj v spreji aj ako gel. Mam oboje, a mozem povedat, ze po dvoch dnoch uz citim ulavu. Este neviem, ako to pomoze, ci sa to natrvalo zahoji, ale aspon tolko ti chcem poradit. Pre teba, na vonkajsie rany vyskusaj ten sprej, da sa lahko kupit v lekarni. Nemusis ranu chytat, tesne po aplikacii to mierne zastipe, ale neskor to prijemne chladi. Konecne som mobilna. S takou bolavou ritnou sa nedalo nic robit. Stipavalo, pichalo a bolelo ma to. A este druha rada, ak mozes, mavaj doma ritku na volno, na vzduchu, vela sprachovat, ako antibiotikum si kup koloidne striebro, a tiez v rozprasovaci po sprche nechaj posobit, mozes nasvecovat biolampou do zaschnutia, a potom aplikuj ten dermochlorofyl v spreji. Verim, ze ti to rychlo pomoze. Aspon, ze to je vonkajsia rana. Ta moja v konecniku, vo vnutri sa bohuzial stale stolicou namaha, a je to infekcne vlhke prostredie, tak sa bude mozno hojit dlhsie, ale tiez verim, ze toto zaberie. V lete po dvore treba behat v dlhej sukni a naostro, nech sa do rany dostane vzduch. Uvidis. Vylieci sa to.

mackoabc
26. apr 2017

@dena22 Ahoj ! Dakujem Ti pekne za rady....tak o tomto spreji som nepocula, necitala, idem akurat na gynekologiu, opytam sa aj tam, mame zlateho pana doktora....sa mi vidi, ze aj to striebro mame doma, to ma nenapadlo, co som uz poskusala....uz aj ja doma beham len v pyzamovych nohaviciach, snazim sa to vetrat, ako po porode.....aj biolampu som pravidelne pouzivala, no mozno na ranu po operacii pomohla, len tie prasklinky teraz, nie a nie zahojit a uz mi to ide , akoby do predu....
Neviem, kolko si Ty po operacii, ale ak mozem aspon ja trosku poradit, naco som prisla, aby ta stolica bola makka, zacala som si na desiatu robit smothie zo zeleniny, ovocia.....a vecer 0,5 dcl Zajecickej horkej, toto mi zatial fuinguje.
Drzim Ti palceky, nech sa to uz rychlo zahoji a este raz dakujem za rady, vyskusam, ak to zaberie...tak sa zblaznim od radosti.....! 😘

dena22
26. apr 2017

@mackoabc joj, skutocne, neviem, co by som za to dala, mat zdravu prdel. Ked sa nieco nove dozviem, pisnem sem. Ozaj, dermochlorofyl je zeleny, budes mat gate zelene, tak nejake stare volne teplaky..Tak do uzdravenia 🙂

mackoabc
26. apr 2017

@dena22 Prave o tom citam na nejakom fore, fakt to vela mamin odporuca....tak nech to aj nam pomoze😉

zuzu100
28. apr 2017

Ahojte....aj ja mam trhlinu uz skoro 8 rokov...teraz mam problemy - bolest.krvacenie.. uz 3 tyzd....dnes mi dalu rectigesic mast...no uvidim....ja mam na kobecniku tam kde je trhlina aj vyrastok...ma niekto nieco take?

dena22
28. apr 2017

@zuzu100 ahoj, ja som to mala, mne to vysvetlil chirurg tak, ze som mala kedysi trhlinu, ktora sa postupne scelila, zjazvila a prebytocny kus tkaniva mi vycnieval z konecnika ako taky polyp. Ten mi teraz laserom odoperoval, ale uz by som to takto nepodstupovala, ziadala som ho o zagumickovanie, ako ked sa odstranuju vonkajsie hemoroidy, ale on, ze sa to bude hojit dlhsie ako u laseru...ubehli 4 mesiace, doteraz tu ranu nemam zahojenu..asi tolko k zakroku..mala som trvat na svojom...teraz som si objednala PROKTIS-M PLUS UNG REC 30G ...uvidim, ako to pomoze, dam vediet.

dena22
4. máj 2017

@zuzu100 nasla som prispevok chlapika, ktoremu nic na fisuru nepomahalo, az sudokrem, tak som si ho kupila, od vcera mazem, a ulava neskutocna...skuste aj vy, ale po toalete, aj malej dam na gazovy stvorec Rosalgin a poprikladam na konecnik

bazoskaa
4. máj 2017

@janhor ak smiem poradiť pri aloe treba dávať pozor na zloženie niektoré aloe obsahuje viac vody ako samotnej šťavy...ja pijem aloe kde je 95 % čistá šťava z vnútora rastinky jej dužiny...zbiera sa ručne a lisuje sa za studena , chutné a účinné ..aj deti ho pijú
http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/perla-...

zibi
4. máj 2017

@dena22 mamka ma problemy so zlatou zilou a toto jej celkom pomohlo , ten arginin pomaha na trhlinky aj vyskusaj
toto
https://pletove-kremy.heureka.cz/menalind-profe...
alebo https://www.mojalekaren.sk/seni-care-ochranny-k...
a dobry je aj kostihoj a kokosovy olej - skus si prikladat kostihojove obklady a davat aj kokoslovy olej - si potierat , ono to dezinfikukje je to take prijemnejsie
a psylium na stolicu ...

zibi
4. máj 2017

@mackoabc
mamka ma problemy so zlatou zilou a toto jej celkom pomohlo , ten arginin pomaha na trhlinky aj vyskusaj
toto
https://pletove-kremy.heureka.cz/menalind-profe...
alebo https://www.mojalekaren.sk/seni-care-ochranny-k...
a dobry je aj kostihoj a kokosovy olej - skus si prikladat kostihojove obklady a davat aj kokoslovy olej - si potierat , ono to dezinfikukje je to take prijemnejsie
a psylium na stolicu ...

bazoskaa
4. máj 2017

v prvom rade treba doplniť vlákninu,a pitný režim ...na ľahšie vyprázdňovanie je super bodliakový olej..pije sa na lačno 1PL pekne upraví stolicu aj pravidelnosť vyprázdňovania ..má mnoho ešte dalších priaznivých v vplyvov...určite by som telo najskôr prečistila s aloe alebo affiline nápojom...z vonku natierať slezovým krémikom pred vyprázňovaním, postará sa o pružnosť okolia konečníka a ina by som natierala okolie nechtíhovým krémom ktorý má protizálalové, hojivé a antibakterialne účinky... @zuzu100

mackoabc
4. máj 2017

@zibi dakujem pekne za rady, toto som neskusala....vselico mozne, ale zatial na tie prasklinky-trhlinky nic nezabera.....vyskusam !

dena22
4. máj 2017

@zibi super, dakujem za tipy, ze mi to nikto po operacii neporadil!! ja nemam problem so stolicou, ale mam oslabene steny ciev a zil, na to je dobry aj ascorutin, zatial som stastna, ze mi ten Sudokrem zabral, nejdem spekulovat, keby daco mam tipy poznacene :D dakujem mockrat.

zibi
4. máj 2017

@mackoabc vyskusaj a daj vediet co a ako ..aj ten kostihoj je dobry, ved aj krem maju a zabera na hocico ...a plus ked som pre mamku zhanala nejake veci, lebo ju teiz bolel konecnik, tak som citala, ze ten arginin je vlastne dobry na konecnik tak treba vyskusat , prinajhorsom to prestanes pouzitav ..drzim palce

zibi
4. máj 2017

@dena22 len davaj pozor aby ti to velmi nevysusilo kozu..on je na zaciatku dobry, akonahle sa to polepsi tak vysusi velmi a vtedy treba premastovat, skus aspon ten kokosovy olej , je to prirodne a nic za to nedas, aby sa ti to nevysusilo a znova neprasklo

dena22
4. máj 2017

@zibi ja musim pouzivat na stiahnute zvierace taky dilatacny papek, a ten potieram nechtikovych gelom este, mam aj kokosak, mam uz toho nakupeneho od vymyslu sveta, aj peruansky balzam 🙂 kadeco, takze ked bude treba mozem pomastit, ten kokosak vyzera ale najlepsie, lebo predpokladam,ze nespusti kandidu, co je problem, ked je toto inkriminovane miesto moc vlhke. Ja skor myslim, ze ked uz budem vidiet, ze sa to zahojilo, nebudem mastit nicim, aby si to obnovilo vlastnu floru aj faunu :D uvidim podla potreby, ale dnes je moj stastny den, po 6 rokoch ma nic nestipe, nesvrbi, neboli, a dokonca som si bola zabehat a nic. Vsetko ako pred rokmi 🙂

zuzu100
4. máj 2017

Má nieto skusenosti s mastou Rectogesic?

zuzu100
4. máj 2017

Teraz mám pouzivat tuto masticku....dostala som este 2 tyzd...ak mi nepomoze ani tato, tak musim ist na operaciu...

dena22
4. máj 2017

@zuzu100 ja som citala, ze jedna kocka poradila, ak je analna trhlina, firsura, tak sa ma pouzivat dilatator, lebo on uvolnuje zvierace, ktore ked su stiahnute, brania prekrveniu tej rany a tym adom sa furt nehoji. Aj mne to kazal chirurg po OP, ale som sa bala, ze si to este viac poskodim, a to bola chyba, mohla som to uz mozno mat zahojene. Teraz to robim dva krat denne s nechtikovym gelom, a super sa vsetko o 90% zlepsilo. A samozrejme dezinfikujem po kazdej toalete Rosalginom a po velkej toalete zavediem cipok avenoc, a potom votriem na ranu ten sudocrem. Kazdemu vsak mozno sadne nieco ine.

mackoabc
4. máj 2017

@zibi mamina mala doma ten menalind, tak som si ho dnes nasadila, stipka to, no uvidim....

zibi
4. máj 2017

@mackoabc drzim palce, nech trochu pomoze a nech to aspon premasti a neboli to 🙂

zibi
4. máj 2017

@dena22 joj moja ja ti nezavidim, to je hrozne ..stale daco...nie? ☹ no, ale tak aspon ze dobre bude, za chvilku verim 🙂 ze bude ..😍

dena22
5. máj 2017

@zibi sak totok ... 🙂 ale tak, ano, uz je tu iskierka nadeje ...

dena22
5. máj 2017

@zuzu100 tento clanok pekne vysvetluje hojenie trhliny, odporucam precitat do konca

https://www.vitalia.cz/clanky/vetsina-lidi-nema...

assoska
5. máj 2017

@zuzu100 ja som užžívala Rectogesic ked som mala najväčšie bolesti pri mojej trhline a na bolestivosť mi vedel pomôcť najlepšie, nehovorím že úplne prestala bolieť, ale vedela som existovať bez bolestivých záchvatov,ktoré mi spôsobovali práve to stiahnutie zvieračov... táto masť je vlastne nitrátová a funguje na princípe nitroglicerínu ako u srdciarov (rozťahuje cievy, znižuje tlak a pôsobí tak na lepšie prekrvenie a následné možné zhojenie rany)...nevýhodou je že z toho zníženia tlaku ma vždy po aplikácii rozbolela hlava...

zuzu100
5. máj 2017

@assoska Pouzivala si tumasticku 2x ??? A ako?? Treba len natierat?

assoska
10. máj 2017

@zuzu100 vždy ráno po stolici a hygiene som natrela a potom ešte raz poobede (teda 2x denne), ked som natrela viac krát tak už ma veľmi bolela hlava z toho...priamo do konečníka cca po druhý článok prsta, bo ja mám vnútri fissuru...odporúčam použiť tie lekárske jednorazové gumené rukavice na aplikáciu masti, je to aj hygienickejšie aj pohodlnejšie pri aplikácii...ale mám fintu s nimi, že si vždy odstrihnem z nich prsty a potom len nastoknem jeden na prst ktorým aplikujem masť a vydržia mi dlhšie...