Vnútroočné šošovky a vaše skúsenosti

ywula
9. mar 2012

Ahojte, hľadám niekoho kto má za sebou implantáciu vnútroočných šošviek... 😎
neviem čo mám čakať...tak chcela by som pár skúseností 🙄
ďakujém

kishha
26. júl 2020

@lenkamiroslav ďakujem pekne

mino18
26. sep 2020

Ahojte,v juni som podstupil implantaciu vnutroocnych sosoviek na iclinik v Bratislave a vsetko je v poriadku az na odlesky ked je silne svetlo a halo efekty okolo svetiel.V noci ked soferujem to nie je moc prijemne ale da sa.Na klinike mi povedali,ze vraj bi to malo casom zmiznut a moj mozog to prestane vnimat no ja tomu moc neverim je to uz tri mesiace po operacii a stale to trva.Povedali,ze to moze trvat pol roka a aj rok,chcel bi som sa spytat ci niekto z vas s tim ma skusenosti,dakujem..

lenkamiroslav
26. sep 2020

@mino18 áno boli aj u mňa v úvode hrozné haló..ani zasvieteny vianočný stromček som nemohla zniesť 🙂 časom to ustúpilo výrazne.. že to už ani nevnímam

mino18
27. sep 2020

tak to je dobre a ako dlho to asi trvalo ked ti to tak ustupilo?

amanda654
30. sep 2020

@mino18 čau ,mne to neustúpilo a už to mám 3 roky máš obidve oči operované ?

mino18
30. sep 2020

Ahoj,áno mám operovane obe oči a na akej klinike si podstupila operaciu?

nipi
10. nov 2020

@mino18 Tie halo efekty ti začali hneď po operácii? Mne až 3 týždne po... na začiatku to bolo v poriadku. Tak som strašne zvedavá, či to vôbec niekedy prejde.

mino18
11. nov 2020

Ano mal som ich hneď po operacii a ešte ich stále mám,myslím že tie haloefekty už ostanú navždy..

ewita500
14. mar 2021

@misenka242 ahoj mala si po operaci pocit akoby hmly alebo folie resp.akokeby si pozerala cez foliu?

ewita500
14. mar 2021

@mino18 som 5.den po operacii do blizka vidim super, do dialky rozmazane, akoby hmla alebo folia, aj u teba to tak bolo? Dakujem

mino18
14. mar 2021

Ahoj,no ja som to tak mal jeden deň a potom sa to už upravilo.

ewita500
15. mar 2021

@nikusinka ahoj mne vo stvrtok operovali vnutroocne sosovky a vidim ako cez hmlu.

nika7895
16. mar 2021

@mino18 Ahoj, ja som 3,5 roka po operacii vnutroocnych šošoviek Artisan u prof. Izaka v BB - na čítanie resp do dialky mam okuliare s antireflexnymi sklami - inak ked pozeram do svetiel alebo na svetielka vianočného stromčeka tiez sa mi to trosku odráža na jednom oku este ale nevadi mi to, uz to nieje tak intenzívne aby na to rušilo. Pekny den

ewita500
16. mar 2021

@nika7895 takze zostali ti dioptrie? Kedy si zacal normalne vidiet? Moje videnie je zatial akl cez hmlu.

pekatka
11. nov 2021

@ewita500 ahoj. Môžem sa spýtať. Ci sa ti videnie už upravilo? Ja som 9dni po oper. Pravého oka-trifokalne toricka šošovka, a 2 dní po oper. Ľavého oka. Na to prave oko som mala 4 cyl... Do blízka vidím po oper dobre, na TV príp do 3m ôk ale do diaľky rozmazane.. Som z toho nervna.. Vraj aj mesiac to môže trvať.. Ako to u teba prebiehalo?

ladis21
7. apr 2022

nika7895
Ahoj!
Som silne kratkozrakí uz od detsva teraz mam -24 dioptrii a zvazujem vnutrocne sosovky?
Nosila si niekedy kontaktne sosovky? Bojim sa 1teochu operacie lebo je nezvratna ale na druhej strane mam problemu pracovat s pocitacom citat knihy atd...
Napis mi svoje skusenosti a porovnaj zivot pred a po operacii.

Dakujem ti krasne

pekatka
7. apr 2022

@ladis21 no ja som mala 2,5 diopr a 1.75 ale 4cyl.to.mi robilo problem. Pridruzili sa mi aj okuliare na čítanie.. Ja som dlho zvazovala.. Nakoniec som sa na zo dala. Vymen šošoviek. V mojim príp. Ina moznost nebola. Cyl sa mi odstránili, na citanie dobre ale uz stredna vzdialenosť je 5mes po oper stale rozmazana a do dialky úplne. Takze s okuliarmi som do dialky videla lepšie ako teraz. V mojom prípade mi ostala zvyskova dioptria a primar mi navrhol dalsiu mensiu oper. Vsunutim mensej dodioptrie do dominantneho oka.. Stale ale chce pockat ci sa min zrak vyostri. Popravde som z toho uz nervna.. Na soferovanie mi dali polky, aj ked by som zniesla aj 3/4...do blizla vidim dobre na citanie... Tam mi okuliare zavadzaju

nika7895
7. apr 2022

@ladis21 ahoj,nosila som kontaktne šošovky asi 10 rokov pred operáciou. A postupom času som mávala opakované zápaly až som nemohla už nosiť šošovky a cez okuliare som vôbec nevidela, tak som sla na operáciu k profesorovi Izakovi v roku 2017 a doteraz som spokojná, ostali mi na oboch očiach asi jednotky dioptrie ani nenosím okuliare len tmavé na slnko tie potrebujem. Som veľmi spokojná. Konecne môžem čítať, pozerať tv. Dlhodobo beriem vitamíny Ocuvite Lutein a používam umele slzy Bepanthen a striedam ich s Hylo Dual Intense a na noc masť Hylo Night.
Držím ti veľmi palce.

vivity
16. sep 2022

Ahoj hľadám niekoho kto má za sebou výmenu výmenu vnútro očnej šošovky - Vivity.
Ako to vyzerá s videním na jednotlivé vzdialenosti. A ako to vyzerá s videním - čítaním, počítačom a telefónom. Robí to NeoVízia. Ďakujem

zoe45
10. apr 2023

Ahojte,
mam po implantacii trifokalnej sosovky, operacia prebehla v novembri 2022 a som spokojna, bola som na klinike GEMINI

majca424
1. júl 2023

@pekatka ahoj, ako sa ti upravil zrak? Už je to v pohode? Ja som 6den po operácii pravého oka a do diaľky v pohode aj PC ale do blízka na čítanie nevidím dobre.... Upravilo sa to časom? Ďakujem

pekatka
1. júl 2023

@majca424 ahoj. No pokiaľ nepozerám dlho do blízka-tel, práca na blízko tak je to relatívne ôk. Mam suché oči, musim zvlhčovat aj 6x za deň kvapkat. Vtedy sa mi rozostri.. Pokial som dlho na tel a chcem kuk do dialky tak rozmazane. Najlepšie je to rano po prebudení do diialky. Do blízka vidí. Super. Aj malé blchy

majca424
1. júl 2023

@pekatka ďakujem za odpoveď, budem dúfať, že sa to teda ešte upraví aj, o chvíľku ma čaká druhé oko 😊
Ďakujem ešte raz 😊

janusa86
22. apr 2024

@zoe45 Prosím viete od akého výrobcu používajú vnútroočne šošovky? Ďakujem.