Môžem sa kúpať v horúcom kúpeli počas tehotenstva?

florentina1
8. mar 2012

Som v 6.tt a dnes som sa odvážila do dobrej teplej vane si lahnúť... no ale potom som si spomenula na to, že fíha čo ak s tým škodím? Tehulky máte aké skúsenosti?

maribell
9. mar 2012

ja sa kupem v horucej vode normalne. Nemam pri tom ziadne bolesti. prave naopak. uvolnim sa pri tom a odpociniem od pripadneho stresu. najlepsie je este pocuvat pri tom prijemnu hudbu :D to tam lezim az do kym voda nevychladne a niekedy si este zo par krat pripustim teplu vodu :D mno vychadzam z vane zosuverena jak susena slivka. neviem nepoznam ziadny dovod preco by to malo babatku v brusku alebo mne skodit ked sa pri tom obaja citime velmi prijemne ;) ved co je prijemne pre teba je prijemne aj pre babatko tak isto ako sa to hovori s orgazmom

bambi2
9. mar 2012

@florentina1 nemala by si horucu vodu vobec..

milankovazuzana
9. mar 2012

@florentina1 ja som bola v 5.tt a dala som si riadne horúcu vaňu-bola mi stále zima.A v noci som začala krvácať.Bežala som ihneď na príjem s veľkým strachom. Myslela som si, že som o babatko prišla.Ako povedal lekár, ešteže sa tam držalo zubaminechtami...Už by som to nikdy neriskovala v tých počiatočným týždňoch tehotenstva.

sisaha
9. mar 2012

@florentina1 pocas tehotenstva sa skus horuceho kupela vzdat...neodporuca sa. http://zena.sme.sk/c/5276738/tehotenske-povery....
tu je dalsia tema https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/horuci-kupel-v-tehotenstve-moze-to-skodit-babatku/
http://www.livedoctor.cz/home/detail?id=1420
Tehotná sa nesmie kúpať v horúcej vode
Toto je určite pravda. Kúpeľ vás síce uvoľní a zohreje, ale počas gravidity sa môže maternica príliš prehriať a riskujete nevoľnosť až potrat. Z toho istého dôvodu gynekológovia nedoporučujú tehotným ženám opaľovanie. Bezpečné je iba kúpanie v 38°C vode, čo je pomerne málo na to, aby sa vám vo vani žiadalo dlhšie si poležať. Pred kúpaním preto uprednostnite sprchu, je aj hygienickejšia - zo stranky http://www.alinka.sk/c/mudrosti-starych-mam-960...

renatka737
9. mar 2012

Urcite nie a este k tomu v horucej, lekari to neodporucaju.... 🙂

syslica
9. mar 2012

Pôrodníci odporúčajú horúci kúpeľ až tesne pred pôrodom na spustenie pôrodnej činnosti. Ja som to vyskúšala, skoro ráno, keď ma mali hospitalizovať som si napustila plnú vaňu takej horúcej ako som len zniesla, pokojne som si tam lebedila pokým mi bolo príjemne - a zabralo to - do nemocnice som prišla na 7 cm otvorená, hospitalizácia na gynekológii sa nekonala, rovno pôrod 😉.

bambi2
9. mar 2012

ja som tiez este ked som nevedela, ze som tehu, som si dala horuci kupel.. lebo som si myslela, ze na mna daco leze. jasne, ze mi to urobilo dobre ale o par tyzdnov nato som potratila. ktovie ci to bolo prave koli tomu ale urcite to malo svoj podiel na potrate... takze, moze mi byt neviem ako zima, horuci kupel nikdy!!!! radsej sa naobliekam, riskovat uz nemienim 😉

bubush
9. mar 2012

ja som sa kupala cele tehu a nic mi nebolo, potrebovala som sa riadne vymagat 😉

baramborka
9. mar 2012

bozziičeek tieto keci ....čo vsetko sa nemože 😀 pokial nema tehotna žena niake komplikce tak NIE V HORUCEJ ALE teplej vode je kupanie povolene od začiatku tehotnosti.. ja sa osobne kupem od 13tt fakt praviddelne , je to totiž jedine čo mi zabera na križe, doktor SA MI SMIAL ked som mu povedala že sa bojim kupat,,povedal že je to uplne prirodzene ...no nie v HORUCEJ ALE TEPLEJ VODE...ked nevieš čo je tepla ..zavolaj si priatela, manžela alebo mamku nech ti strči ruku do vody či je jej dobra , lebo ty sama nemusiš citit .. 🙂 neboj sa a nedaj na tieto keci ....pokial nemaš komplikacie, smele do vane 🙂

sisaha
9. mar 2012

@baramborka mozno keby si potratila, tak taketo komentare nepises. Takisto pises, ze sa kupes az od 13tt, cize po prvom kritickom trimestri..zakladatelka sa pyta na "dobre teplu vodu", cize nie teplu a ani vlaznu..A znevazovanie jej pocitov, aby si niekoho zavolala, aby jej odskusal vodu su trosku nemiestne..

baramborka
9. mar 2012

@sisaha ano potratila som pani mudra !!! predstav si že ano pred 2 rokmi !!! ake znevažovanie o čom to tu kecaš ? ja to tak robim aby mi prišiel manžel skusit rukou vodu či nieke moc horuca totiž človek ma tendenciu nalievat si teplejčšiu a teplejšiu vodu lebo je to prijemne a niekeedy stratim prach citlivosti a tak sa chcem uistit ....čo je na tom znevažujujce? ked je to moj manžel tak snad pred nim nebudem chodit v plachte...nie kupaala som sa aj v 1.trimestri , asi tak 5x ... ale intenzivne to znamena kazždy tyžden aj 2x až od druheho trimestra....NEPIš KED NIC NEVIES !!!a ked sa nudiš tak si to odbijaj na niekom inom ...nie na MNE !!!!

1982zuzka
9. mar 2012

maximálna teplota vody by mala byť vraj do 29-31stupnov. Jedna sa o to, že babatku je vo vyššej teplote vody teplo a nie je schopné vyregulovať teplotu tak ako my - už narodení. to znamená že mu nie je dobre a to určite nechceme 🙂

penelope1
9. mar 2012

Ja prispejem mojou skúsenostou...Ked som bola tehotna prvý krát , tak som v 4-mesiaci bola v 40'C bázene vonku vo februári.Tehotenstvo som mala bezproblémové a mám zdravé krásne dieta.O pár rokov neskôr sme plánovali druhé tehotenstvo,ale nedarilo sa nám.po viac ako ročnom snazeni som otehotnela a v 7tt. potratila.Teraz som opäť tehotna,ale neriskovala by som žiadne kúpanie v horúcej vode,lebo viem ako malo stačí,aby žena potratila...

happy8051
9. mar 2012

horuci kupel v tehotenstve: NIE a este raz NIE

moniciak
9. mar 2012

Ja som sa kupkala kým som sa nedočítala že sa to nemá lebo vraj to podporuje sťahy maternice... Myslím si že to vydržíš aj so sprchou po pôrode si to užiješ zas uvidíš (vlastná skúsenosť ) 🙂

1982zuzka
9. mar 2012

mna v januári seklo v krížoch a pýtala som sa lekára či môžem aspon teplejšiu sprchu lebo mi to pomahalo na bolavý chrbát - povedal, že v žiadnom prípade, iba suché teplo. takže určite má niečo do seba ak sa hovorí, že horúci kupel nie. ja som už dva krát krvacala a ten strach čo som vtedy zažila o maličkého už nikdy nechcem zažiť, takže ja určite horúce kupele nie. možno by mi to neuškodilo ale beriem to ako bezpečnostný pás v aute - tiež si môžem povedať, že ak jazdím len po meste max. 40 v dopravnej špičke sa mi nič nemôže stať, tak načo pás ale čo ak... ?

anjelicek26
9. mar 2012

Trosku uberiem plyn z temy... horuci kupel je zataz na organizmus, srdce musi navyse pumpovat, svalstvo zrelaxuje. Co je v poslednom trimestri velmi neziaduce. Telo pumpuje vyse liter krvi viac, srdce maka tak ci tak, zrelaxovane svalstvo moze pomahat pri rozchadzani kostrcovej chrupavky.

Ale na druhej strane - v prvom trimestri je babo v maternici dobre chranene a telo ziadnu extra cinnost nevykazuje. Nehovorim, ze sa nalozit na vyse hodiny do 45 stupnovej vane, ale normalny kupel by som si dopriala. Este sa naobmedzuje dost. Horuci kupel moze pomoct spustit porod - ale az ked su uz kontrakcie pritomne, moze ich posilnit, urychlit. Podpori to stahy maternice. Ergo - zasa nic, co by platilo pre cerstvo tehotnu.

Ja som sa kupala s dcerkou kazdu nedelu, bol to nas ritual.... len posledne tyzdne nie, odkedy bolo brusko fakt velke a zacala som mat poslickov.

maribell
9. mar 2012

nikde nieje predsa potvrdene ze zeny potratili prave koli horucemu kupelu. Pre boha tehotenstvo nieje choroba.. taketo babske povery co vsetko sa nesmie (jest,robit,...) su uplne blbosti kedysi ludia zili uplne inak ako my a boli omnoho zdravsi asi prave preto ze sa v tehotenstve zeny tak neobmedzovali....podla mna pokial nema zena rizikove tehotenstvo nemusi sa nijak extra obmedzovat ci uz v jedeni alebo aktivit (nehovorim ze si ma rovno ist zabehnut s bruchom ako tekvicou 12minutovku alebo vysadnut na kona)...jednoducho ma hneva hed tu vsetko zeny zakazuju ja mam knihu o tehotenstve este co mala moja mamina a ta je teda pekne stara a tam pisu ze teply kupel je velmi prospesny prave na bolavy chrbat s bruska... moja mamina sa tou knihou riadila pri dvoch tehotenstvach a ani raz nepotratila ...myslim ze ludia su v tejto dobe az prilis precitliveny...by som povedala ze az moc..

sisaha
9. mar 2012

@maribell kedysi bolo aj životne prostredie čistejšie... dnes som si prečitala, že do polskych susenych vajec boli pridavane rakovinotvorne latky, tak neporovnavajme co bolo kedysi a co je teraz. A o teplom kupeli, o ktorom pises - tak pises spravne - bolavy chrbat z brska..Ale ked je niekto na zaciatku tehotenstva, tak asi ho brucho este nezatazuje, nie a horuca voda moze byt skor na skodu ako uzitok

argyro
9. mar 2012

celé tehu som sa kúpala v horúcej vode, skoro každý deň. všetko bolo v najlepšom poriadku 🙂

benne
9. mar 2012

@florentina1 pýtala som sa gyndoša, či môžem do plavárne s prírodnou teplou vodou, on mi na to, že kedysi nežiaduce tehotenstvo riešili horúcimi kúpeľmi, takže radšej mám ísť na klasickú 😉 Nič sa nemuselo stať, ale naozaj som viac neriskovala

maribell
9. mar 2012

a ako si mozeme byt isty ze kedysi to tak tiez nebolo? len sa otom tak nehovorilo lebo sa nerobilo ani tolko vyskumov.

sisaha
9. mar 2012

@maribell a o co vlastne ide? Ide o obycajnu otazku ci môže horuci kupel..viacero tem venujucich sa tomuto na nete odporuca radsej sprchu. Prave preto, ze sa v minulosti nerobilo tolko vyskumov, tak bolo vela potratov..to čo robi jednemu dobre, neurobi dobre druhemu. Najlepsie ten ktory pripad posudi lekar. Ak ma niekto rizikove tehotenstvo, tak horuci kupel radsej nie.

weverka11
9. mar 2012

no viem ze by sa to nemalo, ale ja som minimalne 2x denne travila riadnu dobu v horucej vani asi od polky tehotenstva a potom od osmeho mesiaca som tam tusim bola stale, aj v den porodu, aj predtym, to bolo jedine co mi pomohlo pri poslickoch a ukrutnych bolestiach chrbta... a mavala som aj strasne take panické stavy, alebo depky v tehu, tak vrela voda bola jedine, co ma upokojilo... a vobec mi to nic nevyvolavalo, mne to uvolnovalo svalstvo... a maleho museli aj tak vyvolavat niekolkokrat, prasknut mi vodu a potom ho aj vakuom tahali co nechcel ist von... takze mne to kontrakcie nevyvolavalo

aliza
9. mar 2012

@maribell nie vsetko su povery. Teply kupel je v poriadku, cize okolo 35 stupnov, ale horuca Voda moze byt pre plod v prvom trimestri nebezpecna a moze sposobit defekty, ako dosledok zvysenia telesnej teploty. Z toho isteho dovodu je nebezpecna aj horucka. Horuca voda dokonca znizuje tlak. Toto su dokazane fakty a nie povery. Aj na virivke mas napisane, ze nie je vhodna pre tehotne, si myslis, ze to tam pisu na zaklade povery? Ja nevidim dovod, preco riskovat. Ked sa tebe nic nestalo, tak sa tes, ale nesir tu blbosti, najprv si o tom aj nieco precitaj. A urcite nie staru knihu z cias nasich mam, vtedy sa robilo vsetko zle, zial.

mery.maja
9. mar 2012

Ja si myslim ze horuci kupel by si si mala odpustit,aj ked ta to velmi láka a nemyslim si ze su to nejake "keci". 😕 ale je to na kazdej zene ako sa cíti,ja by som sa v tehu do horucej vane nenalozila...ale to je moj nazor,a viac ani radsej nejdem pisat lebo vidim ze tu ked clovek by aj chcel s niecim poradit tak nula bodov,ostatne ho zotru pod ciernu zem..... 😝 🤐 🤐

weverka11
9. mar 2012

@anjelicek26 no vidis a ja som rodila 28 hodin ukrutnych bolesti a nepomohlo nic, vo vrelej sprche som bola asi 10x za tu dobu, cize skoro stale a nic... ja som nejaka divna... alebo je moje telo na horucu vodu uz tak naucene, ze mu to je šumák...

baramborka
9. mar 2012

@mery.maja no ved to je to ,že povedala som si nazor ...presne tak je to každej osobna vec, ked sa nato citi nech sa okupe ked nie tak nie ale nie

aliza
9. mar 2012
aliza
9. mar 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre