Aký športový kočiar máte? Neškodí polosed dieťaťu?

jespera
7. júl 2010

Maminy, chcem sa vas opytat, aky typ sportoveho kociara mate? Moja Malinka ma 8 mesiacov, sportovy kociar mam este z trojkombinacie, a ta sportova cast vyzera asi tak ze max. poloha je polosed, neda sa uplne sklopit aby dieta lezalo - na spanie, a potom samozrejme je poloha na sedenie. Ide mi o to ci kazdodenne spanie (je dost naucena spat vonku, aj dvakrat do dna po 2 hodiny) neublizi chrbtici + je este aj skor narodena...podstate je v polohe akoby vo vajicku. co vy na to ? dakujem

latvia
7. júl 2010

ja by som kupila novy kocik ktory ide sklopit az do 160 stup.uhla, na trhu je hrozne vela takych kocikov 😉 mne samotnej by nebolo pohodlne spat v polosede

jespera
autor
7. júl 2010

@latvia ved toho isteho nazoru som aj ja..

latvia
7. júl 2010

tak kup novy sportiak 😉

jespera
autor
7. júl 2010

@latvia trosku vaham jednak kvoli peniazom - ale akoze tie az tak velmi neriesim, ked treba tak treba. Len vacsina tych sportiakov je strasne nizka, maly nakupny vozik...oproti domu co mam doma jedina vyhoda - ze dieta moze lahnut nic ine. A uz som aj pocula nazor, ved aj tak zachvilu ti uz v sportiaku spat nebude - bude spat doma...takze mam z toho totalny chaus.

latvia
7. júl 2010

musis si zvazit, kolko ste v kociku, ci chodite casto vonku a ci aj cestujete s kocikom....lebo ak pojdes raz denne s kocikom a nespi ti v nom,tak zbytocne budes kupovat novy....inac sa daju kupit aj lacne, do 2.5 tisic sk, resp. cez bazar zozenies aj za menej....asi by som kupila pouzity za par supiek

molka
7. júl 2010

Ja si myslím, že na chrbticu to nemá zlý vplyv, pretože dieťa má chrbticu na pevnej podložke. To, že je mierne vyvýšené podľa mňa nevadí, pretože už v pôrodnici mi dávali dcérku v inkubátore do mierne zvýšenej polohy, niekdy nie do úplného ľahu. Ale to je len môj názor, najlepšie by bolo spýtať sa ortopéda.

latvia
7. júl 2010

@molka hej, ide len o to, co je vyvysena poloha....lebo polosed je ovela viac ako vyvysena poloha

blumka
7. júl 2010

no pokial viem tak vyvysena poloha je uplne nieco ine ako to co sa deje v sportovych kociaroch...ak dieta lezi vystrete a nakloni sa podlozka na ktorej lezi to je podla mna vyvysena poloha...v kociari je seknute..zadok a nohy v jednej polohe a chrbat sa polohuje hore dole...ak sa mylim tak ma niekto vyvedte z omylu 😅

sabiatko
8. júl 2010

keby som mala takyto typ kocika, tak by som donho davala babo max na 3 hodky na den, teda pokial je malinke. to je max doba, kolko necham maleho vo vajicku. ale na spanie by som radsej kupila kocik, ktory sa da sklopit az dole, nech ma babo pohodlie. ako pise latvia, mozes kupit v bazari a ked nebudes uz potrebovat, tak ho zas predas.

blumka
8. júl 2010

inak poloha vo vajicku je tiez ina ako ten polosed v kociari..vo vajicku je to do gulky, chrbatik je zagulateny, ritka je nizsei ako nozky, v kociari je chrbat vystrety a zadok je v rovine s nohami 😉 babo, ktore nevie sedeit by v sportovom kociku v polosede byt nemalo lebo trpi chrbtica..co sa tyka @jespera to uz je vacsie babo, ak uz sedi tak v pohode, ale spinkat asi by som ho tak nenechavala v tom polosede, mne samej to pride neprijemne

sabiatko
8. júl 2010

@blumka hej, vajko ma trocha iny sklon, ale tiez to neni moc pohodlne na spanie, preto ked ideme von na dlhsie, tak dam maleho do vanicky. a na neskor mame sportovy kocik, ktory sa da sklopit uplne dole. btw od akeho veku uz mam dat maleho do sportiaka? lebo on dako rychlo rastie a vo vanicke mu ostava este asi 10 cm... a ma 3 mesiace a 3 tyzdne.

latvia
8. júl 2010

@sabiatko a nemas hlboky kocik?v sportiaku by mohlo byt cca od 6m

sabiatko
8. júl 2010

@latvia no ja mam trojkombinaciu peg perego, tak momentalne striedam to vajicko s vanickou, ktore sa naklikavaju na tu sportovu cast, len ta vanicka mu bude za chvilu mala a do sportiaka sa mi zda este skoro ho dat. uz som videla aj maminky, ktore davali aj vacsie deti do vajka, ze im previsali nohy, ale vyzera to divne a tiez som si neni ista, ci je to pre babo pohodlne.

blumka
8. júl 2010

@sabiatko jj, jasne..ani vajicko nie je idealne..najlepsie na spanie je predsa asi ta rovna poloha...ja som skor narazala na ten rozdiel medzi vyvysenou polohou a ostatnymi polohami...
ja by som do sportiaku dala babo az ked vidim ze je dostatocne silne alebo teda ked uz same sedi, jasne ze ked ma 6, prip. 7. mesiacov a sama nesedi tak ju nebudem obuvakom tlacit do vanicky...len na chrbticu tie polosedy nie su velmi dobre ak uz ako tak nie je pevne svalsvto...ja napr. na juli vidim, ze keby som ju dala do polosedu tak sa sklati na bok..este sa nevie udrzat a halvu ma taku velku, ze mi je luto ze ju vobec jej chrbtica musi nosit 😀 ale ona ma len 5 mesiacov 😉
mne sa tiez zda taka rozumna hranica na sportiak 6. mesiac

blumka
8. júl 2010

@sabiatko ja mam tiez peg perego 😉 v polohe lezmo mi v nom mala spava kazdy den v kociari ale sediet este nie 😉

latvia
8. júl 2010

aha, lebo ja som tieto naklikavacie kociky nemala 😅 klasicky hlboky, velky, priestranny rovny, co sa dal upravit na sportiak....ale to bol z druhej ruky. ale som bola s nim spokojna,len do lietadla bol velky,takze som cca v 8 mesiacoch kupila sportovy....cam portofino

sabiatko
8. júl 2010

@blumka 🙂 sak ja som s nim inak spokojna, len adamko dako rychlo rastie, tak musim konat 😀 ked mu uz budu vytrcat nozicky, tak ho supnem do sportiaku na lezmo a je 😝
@latvia no take velke su pre babatka najlepsie, len trosku neprakticke. ja mam niekedy problem dostat sa z domu aj s tym mojim, no a este ked urobim nakupy a schodami hore, tak to je lepsie nez posilka 😝

blumka
8. júl 2010

@sabiatko ja mam preto dva 😀 take velke hebedo hlboke mam dolu a s nim chodim na prechadzky a perego mam na balkone a ked cestujeme...je podstatne spratnejsi ako ten hlboky 😉

sabiatko
8. júl 2010

@blumka kde dole ho mas? v kocikarni? lebo my tu mame len pivnice. to mas inak vyhodu, ja sa vecne teperim s tym mojim, este mame maly vytah, tak sa vzdy domov vraciam zbita jak pes 😀 hlavne ze mlady panko adamko sa vyvaza a je mu dobre 😀

blumka
8. júl 2010

@sabiatko neee...ja byvam v dome, takze ked je teplo mam ho vonku pod strechou a ked prsi tak ho supnem do predsiene 😉 a vyhoda je to teda poriadna..hlavne si neviem predstavit zeby som kazdy den mala trepat kociar hore-dole, lebo juli mi nevie cez den spat v postielke len v kociari a na prechadzku stale ked chce ona spat sa neda ist...

sabiatko
8. júl 2010

@blumka jeeeejda, to mas jake dobre 🙂 my tiez chodime kazdy den aspon na 2-3 hodky von, takze ja sa navlacim, ale tak treba sa nadychat aj troska cerstveho vzduchu a popozerat okolie, nech sa doma moc nenudi. dufam, ze pri druhom babetku uz aj my budeme v dome, uz len kvoli tej prirode 🙂

blumka
8. júl 2010

@sabiatko nooo nestazujem si...aj ked zatial sme u svokry a v novembri ideme konecne do svojho, to len bude parada 😀

sabiatko
8. júl 2010

@blumka aj tak dobre, aspon sa obcas svokra postara o male 🙂 ale tak vo svojom bude ovela lepsie, to je jasne 🙂