Ktorí sú kvalitní výrobcovia kočíkov?

dioska99
12. mar 2011

dobry den ,
chcela by som sa opytat ci mi viete poradit kvalitnych vyrobcov kocikov,
vzhladom na to ze sa v danej problematike neorientujem a ziadny z vyrobcov mi nieje znamy.
neviem posudit kvalitu ako napriklad pri autach.
vopred dakujem

jarunka111
12. mar 2011

@dioska99 tu je veľa o kočíkoch: https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/vsetko-o-kocikoch-pridajte-svoje-tipy-a-nazory/
a ja mám cam cortinu a som veľmi spokojná 😀

dioska99
autor
12. mar 2011

dakujem prestudujem, lebo u kocikov su znacky o ktorých som v zivote nepocula,
vela ludi udava len nazov a nepovedia vyrobcu, respektive vela krat ani neviem co z toho nazvu je vyrobca a co model ked to prebehnena diskusii .Asi viac nasobne maminz vedia ale my zaciatocnicky sme s toho teda 😕

simi251
12. mar 2011

@dioska99 Ahoj. Ja ti mozem akurat za seba povedat, ze som bola veeeeeelmi spokojna so znackou Jane. Co sa tyka kvality tak hodnotim velmi vysoko. Ale je na tebe ci ti padne do oka, podla toho ci chces trojkolku alebo radsej stvor, alebo mozno nieco mensie, spratnejsie. Nam vyhovoval tym ze je terenny 😀 , dostatocne velky pre nasho macka ale pozor, do kufra auta strednej velkosti ho nenapraces ak nezlozis kolesa. Ale naozaj ak mam hodnotit len KVALITU znacky, tak SUPER. Drzim palce aby ste dobre vybrali.

dioska99
autor
12. mar 2011

No zatial sa nam paci bebetto magnum, ale ktovie co zac je to bebetto 😅 ,
budeme to musiet asi obzriet osobne, ale vsetky nove veci vyzeraju kvalitne.
O jane som uz nieco citala aj o znacke inglesina ale tazko sa mi to kvalitativne hodnoti.
Chcela som v tejto diskusi dat dokopy vsetky kvalitne znacky, aby zacinajuci rodicia mali vobec prehlad kto vlastne vyraba kociky,lebo niesu to zrovna zname znacky. Ja osobne som poznala len chicco.

tonko_babymarket
12. mar 2011

Napr.:
Jané - Španielsko
Chicco - Taliansko
Giordani - Taliansko
Peg Pérego - Taliansko
Brevi - Taliansko
Teutonia - Nemecko
Hartan - Nemecko
Gesslein - Nemecko
Britax - Nemecko
Quinny - Holandsko
Easy walker - Holandsko
Bugaboo - Holandsko
Stokke - Nórsko.....

kvetinka211
12. mar 2011

do terenu je vyborny gesslein f6 ... uz par tyzdnov ho testujem a zatial spokojnost 🙂

dioska99
autor
13. mar 2011

dakujem zatial vsetkym za info , nakolko mam este chvilku cas 🙂 potesim sa dalsim odporucaniam na kvalitne kociky.

ninan2
14. mar 2011

@dioska99 Ahoj, co som doteraz prestudovala kopec info na nete, tak najkvalitnejsie sa zdaju byt nemecke kociky (Teutonia, Gesslein, Hartan), su sice trochu drahsie, ale maju skvele parametre. My ideme kupovat Gesslein F6, co je jeden z mala kocikov, kde mas moznost vymeny prednych koliesok z velkych neotocnych na male otocne a naopak. Ak by sme tento parameter nepovazovali za dolezity, tak asi by sme kupili Hartan VIP XL alebo Teutoniu Spirit. Inak sa mi zda fajn aj talianske Peg Perego, kopec mamiciek v okoli ho ma a su spokojne. Zial nevyhovuju mi ich podvozky. Dalej je dobry spanielsky Jane Unlimit alebo Concord Fusion, ale tie nove modely maju velmi malu vanicku. Ine znacky by som nekupovala, bud su predrazene alebo nekvalitne alebo maju zle parametre (vzhladom na moje poziadavky). A rozhodne by som sa vyhla vsetkym polskym kocikom.

simi251
14. mar 2011

@ninan2 S tou vanickou u Jane mas uplnu pravdu. Nasmu malemu bola uzka a to mal len 3 mesiace. Od 3 mesiacov sme ho vozili bez vanicky, pravdazze v lezatej polohe. a bolo to super. Tam bolo miesta neurekom az skoro do 3 rokov. Ale to bolo pred 6 rokmi a vtedy tusim nebol taky vyber kocikov ako vtedy. este sme Jane porovnavali s Choccom a ten bol straaaasne tazky..

ninan2
14. mar 2011

@simi251 nj, keby niet tej malej vanicky, tak kupujem zrejme Jane Unlimit, ale chcela by som tam zmestit dieta este aj v zime s fusakom (cca do pol roka), a to zial uz nehrozi... Ale podobne to ma vacsina vyrobcov, mala som problem najst vacsie vanicky. Pri tom Gessleine F6 budeme mat prenosnu fusako-tasku, a nie klasicku vanicku, ale je tam moznost aj klasickej vanicky (napr. model F2). Teutonia a Hartan podobne, v Nemecku je to zrejme nejaka moda, tie fusako-tasky. Maju dobre rozmery, su velmi dlhe a sirka je tiez OK. Aj vaha je super, iba 1,5 namiesto 5-6kg...

pepsyna
14. mar 2011

ja mam CONCORD(nemecko) a s kvalitou som spokojna.aj s velkostou vanicky 😉 moja 7 mesacna dcerka sa do nej s fusakom vojde.no asi to zalezi aj od velkosti babatka-moja je drobunka...a inak v nemecku skutocne letia kociky s fusakotaskami-podla priatela neforemne kociky 😅

stanka04
16. mar 2011

A Brio? Svedsko 🙂

dioska99
autor
16. mar 2011

som rada ze sa diskusia rozprudila.
ninan2 super 3z5 tvojich navrhov sa nam pacia, na peg perego sa nam zdaju male kolieska ,a varovali nas ze ked su male sa s tym horsie jazdi,
nam sa este pacil x-lander.

kvetinka211
16. mar 2011

@pepsyna @ninan2 @dioska99 Ja som najprv bola dost proti fusakotaskam, ale nakoniec sme zobrali tu f6 s c-lift taskou kvoli tomu ze je dlhsia nez klasicka vanicka u gessleinov. A som velmi spokojna, da sa vyuzit aj na ine ucely - hlavne na navsteve ale aj doma je super, babo ma z toho bezpecnu pevnu vanicku, ktora sa da polozit na sedacku napr. .. tiez sa ju da zobrat za tie rucky do ruky a preniest tak kocik v 2 castiach pohodlne po schodoch. Gesslein zacal robit teraz aj tie gulate striesky a s tymi vyzera kocik aj s fusakotaskou super ... predtym tie hranate vyzerali trosku divne. Z fusakotasky sa da odopnut vrchna cast, takze ani v lete nebude prilis teplo ... celkovo je tam vela vselijakych zipsov, takze sa s tym da este asi nejako carovat ... zatial som neskusala ...

ninan2
16. mar 2011

@dioska99 presne tak, PP ma zly podvozok (iba 3-kolka ma velke kolieska). X-lander sa mi povodne pacil tiez, ale myslim ze ma vyssiu vahu, a je z Polska, nie je to ziadna renomovana znacka ako tie ostatne spominane + citala som na neho rozne staznosti, a 3-kolku sme nakoniec zamietli, zabera viac miesta v zlozenom stave (cize je problem ked mas mensi kufor auta).

ninan2
16. mar 2011

@kvetinka211 jj presne tak, tiez budeme mat tu C-lift tasku, okrem rozmerov ma kopec inych vyhod o ktorych aj pises... takze urcite budeme spokojni 🙂

mimka77
18. mar 2011

@dioska99 Takze my ked sme cca pred pol rokom vyberali kocik mali sme podobnych 3 nemeckych favoritov ako ninan2 - Teutoniu Spirit tam bola ale cakacia doba po objednani 12 tyzdnov, Gesslein F6 tam ale nie je klasicka korbicka, len taka vlozna fusakotaska co nakoniec rozhodlo, ze tento kocik nie, lebo som sa toho na zimu obavala a tak sme kupili Hartan VIP XL a zatial ho pouzivame 3 mesiace a sme maximalne spokojni... 😉

dioska99
autor
18. mar 2011

dakujem za info ze xlander je z polska, no pozerali sme ten gesslein a ten je este cenovo pristupny, dnes sme boli aj osobne pozriet , a ako na truc sa nam pacia najviac tie najdrahsie ☹

dioska99
autor
19. mar 2011

no tak dnes sme pozerali tri znacky, abc design, hoco a concord , zatial len v katalogu brendon, ktory je teda celkom vhodny pre zacinajucich rodicov, je tam popisane dost o veciach pre deti a mamicky.
ale neviem co su to za znacky, keby ste mali s nimi skusenosti tak dajte do placu

zuzikkaa
19. mar 2011

@mimka77 co je podla teba zle na fusakotaske miesto vanicky?? podla mna nieje nejaky velky rozdiel.. 😒

@dioska99 ktore tipy konkretne??

katrinka8
19. mar 2011

@jarunka111 - aj my mame cam cortinu a maximalna spokojnost 😀

jarunka111
19. mar 2011

@katrinka8 hej hej cortina je fakt dobrá 😉 dnes som pozerala, že po koľko idú na bazári a bola som veľmi sklamaná (ak by som predávala, keď mimi vyrastie) lebo tie ceny sú priam smiešne oproti tomu, koľko stoja nové. Viem, že sa tie peniaze nikdy nevrátia, ale takú kvalitu predávame hlboko pod cenu, čo už 😒

katrinka8
19. mar 2011

@jarunka111 - veru, aj mne to uz napadlo, ze clovek na tom riadne prerobi. Ja mam v umysle nechat si ju aj pre druhe mimi, ale tak nakoniec asi ostane odlozena v pivnici, ci co... 😒

jarunka111
19. mar 2011

@katrinka8 tiež mám jedno dieťa a veľmi som chcela pre prípadne druhé dieťa nový, resp. iný kočík, ale keď vidím, že ešte by bol aj problém tento môj predať a veľmi pod cenu 😢 tak si ho asi nechám

mimka77
20. mar 2011

@zuzikkaa to s tou fusakotaskou to je skor moj subjektivny pocit, nevidim na tom velky rozdiel... len pre moje zimne babo sa mi zdala malo tepla na to aby som do nej malu davala len v overale a vo fusaku by sa mmi tam moc nezmestila a bolo mi to take blbe davat este fusak do fusakotasky, ale pre letne babo nevidim problem 😉

kvetinka211
20. mar 2011

@mimka77 ten original gesslein fusak tam krasne vlezie do tej c-lift tasky, potom je to akurat aj vo velkej zime, babatku sa tam velmi paci ... ta taska je inak dost tvrda a calunena pevnou rucksakovou latkou, urcite ju neprefukne, ja by som ju dokonca nazvala skor vanickou s usami 🙂 ale obavam sa ze ani ta taska nam dlho nevydrzi, lebo rychlo rastieme 😀

barborka74
22. mar 2011

podla mna sú znackové kocíky zbytocne predražené.. dieta vykocikuješ tak isto v kocíku za 300 eur ako v kocíku za 1000 eur.
Zvyšné peniaze sa dajú využit lepšie 🙂

barborka74
22. mar 2011

@stanka04 - A Brio? Svedsko
neviem ci by ste neboli prekvapeni ak na stitku Bria bude napisane made in China ?
aj napr znacka X-lander sa nerobi v PL ale ju tam dovazaju hadajte odkial ? Vecsina velkych vyrobcov kocikov si nechava kociky vyrabat v cine. Takze preto som si radsej vybrala kocik ktory je cely poskladany z komponentov vyrobenych v PL, CR.

stanka04
22. mar 2011

@barborka74 Tazko je dnes najst nieco,co sa nevyraba v Cine...Ja mam averziu na Polsko zase,nic mi odtial nevydrzalo.
Takze sa riadim skusenostami inych a tym,co my povazujeme za dolezitejsie,nasi znamy na Brio nedaju dopustit 🙂

yoda_
22. mar 2011

My mame na Slovensku menej pouzivanu Inglesinu Magnum. Je to jeden z mala hojdavych kocikov. Je to dvojkombinacia, moj osem mesacny syn je velke babo - ma 11kg a stale v spava v hlbokej vanicke (teda ono to nie je taka typicka vanicka). Je vyborne odpruzeny takze aj fajne hojdavy, je to stvorkolka ma velke kolesa v rade za sebou, dobre tazisko, takze je dobry do terenu. Ma taky old school dizajn co nie kazdemu vyhovuje - mne sa napr. po dizajnovej stranke velmi nepaci. Vyrobca je na trhu uz dlho, je kvalitny, ja osobne kvalitu viem posudit len z pohladu 8 mesacneho pouzivania, zatial nebol zasadny problem - sem tam zacne vrzgat - staci naolejovat. Zatial som velmi spokojna.