S akou trojkombináciou máte najlepšie skúsenosti?

ivetbal
14. nov 2014

Preštudovala som nie pár diskusií ale stále sa neviem rozhodnúť. Preto by som ocenila Vaše rady ohľadom 3-oj kombinácií. Bábätko sa narodí na jar, takže veľkosť vaničky nie až taká dôležitá, nakoľko sa v zime už do žiadnej nezmestí a bude v športovej časti. Kočík by mal byť ľahký (často sa presúvam autom). Športová časť musí byť reverzná (v smere aj protismere jazdy) najlepšie keby sa dala dať do úplného ľahu. Žiadne korýtkové sedenie (zdá sa mi nevhodné pre väčšie dieťa). Strieška nesmie byť krátka, tak aby dobre tienila v lete a chránila pred vetrom v zime. Športová časť dostatočne veľká aj pre dieťa s fusakom. Ocenila by som aj veľký úložný priestor. Do lesa s ním chodiť nebudem ale musí zvládnuť našu 200m kamienkovú príjazdovú cestu. Neviem či chcem až toľko veľa ale budem všetkým vašim postrehom a pripomienkam veľmi vďačná. Ďakujem 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetbal
autor
15. nov 2014

@janickacrazy Cam sa mi nepáči dizajnovo a Concord wanderer by nám aj vyhovoval len som počula naň zlé recenzie 😉 Ale sto ľudí sto názorov. Nejaké chybné sú tam popruhy.

ivetbal
autor
15. nov 2014

@kinna Klasický hlboký je pre nás moc veľký. Do kufra mi určite nevôjde ☹ Preto riešim 3-oj kombináciu.

egiginka
15. nov 2014

@ivetbal to ano, pokym dieta nechodi tak na Liptove v snehu, to asi nebude najlepsi napad my sme z BA , tam je to ine, ja som povodne chcela Brio, ale som nasla nas Zapik 3 mes pouzivany, len do nakupnych centier a 2 origos taskami a asi 10 doplnkami od 20euro podlozky, autosedacky, drziakov, termosiek po neviem co za 150... no nekup to, vsak tie doplnky stali viac, nez ten yplne novy kocik🙂)... a nelutujem priam som aj po takom dlhom case stale zalubena🙂)).. pred tym sme mali 3comb Cam, skus pozriet mozno ta oslovia, priestranost, velke kolesa, ovladanie .. nasnehu skvele, sme jazdili na CAM januar, februar,... ale ten co sme mali bol dost velky do auta, ale mozno nove uz su mensie, inak paradny kocik 🙂))

adsumus
15. nov 2014

My máme inglesinu zippy free

https://www.youtube.com/watch?v=hMcmZTv7byk

super kočík, lahký, skladný, vytrvalý, po kamienkoch, do kufra, do nákupáku,tašky vozil jedna radosť ťažké, dieťa zbožnovalo. Teraz by som išla do tohto modelu. http://www.kociky-inglesina.sk/kolekce/kolekce-...
prajem šťastnú ruku pri výbere.

adsumus
15. nov 2014
janickacrazy
15. nov 2014

@ivetbal Jaj ty si taká náročná, takto si nakoniec asi žiadny nevyberieš, dievča. Neverím, že concord wanderer je nekvalitný, na každý kočík kadekto napíše kadečo a nemusí to byt vždy pravda, no to čo jednému vyhovuje, nemusí vyhovovat inému. Mne sa cam dinamico tiež dizajnovo až tak nepáči, ale podla mna ide hlavne o pohodlie dietatka a nato je velmi dobrý. No som teda zvedavá, aký si nakoniec vyberieš. 😉

ivetbal
autor
15. nov 2014

@janickacrazy Ja tiež som zvedavá, čo to bude 🙂 Ešte poškuľujem po PP book plus.

lenulice
15. nov 2014

Jednoznacne doporucuju Brio Go ;) Nej.... kocar ;)

silviaaa21
15. nov 2014

Tak ja som mala CAM Dinamico a bola som veľmi spokojná, hlavne s vaničkou, šporťák sme mali na celú zimu, je tiež dosť veľký aj s fusakom bol stále priestranný. Tiež je malý marcový. A teraz máme Mamas&Papas Sola a ten je super, ak ti nevadí objednať aj zo zahraničia, tak skús pozrieť pramworld.co.uk, majú tam super ceny. Mám aj golfáč Maclaren XT, ale mne sa s tými golfkami zle chodí, tak používame tú Solu.

lusyinka
15. nov 2014

@ivetbal Ja som mala Bexa B3 a nenašla som na tom kočíku ani jednu chybičku. Ľahko ovládateľný, do snehu parádička aj do terénu, má veľké nafukovacie kolesá, skladá sa ľahko, nákupy som tam nosila teda riadne. Na tienenie som používala plienku a keď bol v športovej verzii, plienku nechcel, lebo chcel mať výhľad.. Kuknite, požno sa zapáči 🙂

povuma
15. nov 2014

@ivetbal myslim, ze s PP book budes spokojna, je lahky, jednoducho sa sklada, ma striesku, ktora v lete tieni, ja s nim chodim na prechadzky aj po polnej ceste a prejde...idealny kocik neexistuje, ale tento splnuje vsetko, co pozadujes 😉

siska53
15. nov 2014

@ivetbal tak to budes mat asi tazke..ja by som tam.u vas urcite ocenila,ked by kocik robil len 2stopy,nie 3 ci 4.
Lebo ak nema kolieska za sebou,zle sa to tlaci... A fakt mnohe maminy nemohli v hlbsom snehu kocikovat. Sice BA,ale obcas aj tu viac spadne a s tym odhrnanim skoda reci..plus porozbijane chodniky..slalom medzi psimi vykalmi..jednym.sa vyhnem,druhym stupim,ak zle odhadnem..pri tom.mojom som ten problem.nemala..ale zas..chapem,ze sa potrebujes zmestit do auta. Nas otec ten nas aj cely vopchal do nubiry..len ja ne iem.posudit,ci je to velky,ci maly kufor..viem,ze do nejakeho jarisa by sa nevosiel asi ziaden kocik s vynimkou buginy.
Ale tak..hadam.si vyberies a budes spokojna.

siska53
16. nov 2014

@ivetbal a co tak nieco na sposob inglesina vittoria. Nie pneu kolieska,ale gumenne a dost velke.. A ak si dobre pamatam,tiez sa predaval ako trojkombinacia.. Skus prip.pozriet ten alebo nieco na ten styl..mozno su lahsie, ako tie s pneumatikovymi kolesami. A v terene by tiez nemal by problem,kedze kolesa velke a robia 2stopy...
Pozerala som raz album maminy romca9, ta ma na ten styl kocik,len neviem znacku,ten vssk vyzera ako ken dvojkombinacia.

luciacv
16. nov 2014

@ivetbal ahoj, my máme tiež 3-kombináciu CAM a do auta sme mali Quinny Zapp (teraz sa už dá kúpiť verzia 2 2014, ten sa dá komplet zložiť a odvezieš ho prakticky aj na bicykli :D, ale to je fakt len ako doplnkový kočiar). Rada by som len upozornila na tienidlá namiesto plienok, pozri napr. v DMku (ja mám béžové a čierne a mala som aj tmavomodré), velmi praktické a skladné. Viem, že existuje aj akési predlženie striešky, ale s tým osoobnú skúsenosť nemám. Toto píšem len preto, že ak si nájdeš super kočiar, čo nebude mať dostatočnú striešku, vieš to riešiť aj takto. A z golfáčov to určite má dobre vyriešený ktorýsi McLaren. Držím palce.

skibaby
16. nov 2014
ivetbal
autor
16. nov 2014

@lenulice Aj vanička je dobrá?

ivetbal
autor
16. nov 2014

@silviaaa21 Solu máš asi len športovú však? Je k nej aj nánožník? Je dosť krytá na zimu?

ivetbal
autor
16. nov 2014

@povuma A čo sneh?

povuma
16. nov 2014

@ivetbal no zminulej zimy nemame ziadne skusenosti 😀 , krdze snehu bolo kolko bolo,....taky bezny udupany sneh na chdnikoch prejde urcite, nejakymi zavejmi sa asi brodiť nebudes 😉 😉 nie je to ale vyslovene kocik do terenu, kedze nema nafukovacie kolesa, ani nejak nepruzi...

ivetbal
autor
16. nov 2014

@povuma Po teréne s ním chodiť nechcem len aby zvládol našu kamienkovú cestu a nejakú tú vrstvu snehu 🙂

ivetbal
autor
16. nov 2014

@skibaby Ten je veľký do auta. A nejak trojkolky nemusím, zdajú sa mi nestabilné. 4 kolesá sú 4 kolesá 🙂

skibaby
16. nov 2014

@ivetbal Nám sa celkom v pohode vpratal do auta,ale ok🙂 teraz mame opat Jane,ale stvorkolku a v stabilite nevidím ziadny rozdiel;)

lenulice
16. nov 2014

@ivetbal Je velmi sikovna, lehka na prenos, ja vynasela malyho spiciho do druhyho patra a uplna pohoda, je aj prostorna, i kdyz navypada, my vydrzeli do 8 mesicu a pak presli na sportak, ale ne ze bychom se nevesli, ale uz to tam malyho rozcilovalo 😉 Aj ten nanoznik na ni je vysoky, ze dite pekne kryje, no ja ten kocar celkove miluju, a to jsem mela co do cineni se vselijakyma a tento je opravdu top 😉

3daniela3
16. nov 2014

Baby nemate niektora skusenosti s kocikom ADBOR ARTE 3X3 ALU a Bexa b4x model 2014? nevieme sa rozhodnut a na adbor sme nenasli ziadne recenzie, ze aky je a ci vydrzi. poradite?

ivetbal
autor
16. nov 2014

@skibaby No otázne je do akého. Moja kamarátka s ním nevošla ani do výťahu. Ale do terénu si ho pochvaľujú. Ale že tá reverzná sedačka je menšia ako tá čo sa nedá otáčať ☹

ivetbal
autor
16. nov 2014

@lenulice Ten spodok vaničky sa dá aj polohovať?

silviaaa21
16. nov 2014

@ivetbal Áno iba športovú, nánožník sa dá dokúpiť, ale ja ho nemám. Kúpila som si iba flísový fusak. Myslím, že krytá je dosť, hlavne, keď dieťa sedí, tak strieška sa dá dať až takmer k nožičkám.

ivish
16. nov 2014

Jednoznacne per perego book plus. Nebudem to tu rozpisovat ale splna vsetky tvoje poziadavky, plus je kraaasny. Aj mm ho nevedel vynachvalit. To uz je co ovedat 😉 ak by si mala k nemu nejake ptazky rada odpovoem 😉

ivetbal
autor
17. nov 2014

@ivish Máš už ten vylepšný podvozok označený červeným "S" ? Rada by som vedela aký je medzi nimi rozdiel. A čo výška, vanička je dosť vysoko? Ako zvláda nerovnosti? Nakoľko nie je odpružený, či to moc s bábätkom vo vaničke nenadhadzuje.