Dá sa dať bábo preč aj po 3 mesiacoch?

kajka4569
4. jan 2013

Mam len 17 rokov tteraz nedavno som mala,a som tehotna no neviem kolko tyzdnov :( nemala som pravidelnu menstruaciu lebo som mala cysty na vajecnikoch... no uz mi cysty praskli asi v septembri no od oktobra som nemala menstruaciu !! doktor povedal ze menstrucaia mi nemusi orist hned no bola som za nim v novembri a pichol mi len vyvolavacku !!! a dodnes som nedostala menstruaciu !! a dnes som si robila test a som tehotna da sa datt prec dietatko aj po 3 mesiacoch ?? ja nemozem mat este dieta mam strasne prisneho otca ktori ma na to aj upozornoval aby som nebola tehotna :( mam 21 rocneho priatela :( potrebujem pomooct prosiim !!!

uhnakova
9. jan 2013

@kajka4569 nechaj si babo 🙂. S otcom to nejako zvladnes, najma ak sa za teba postavi aj priatel.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorota23
9. jan 2013

Mila Kajka, moja kamaratka neplanovane otehotnela v 17, teraz uz ma velku 13 rocnu dcerku. S manzelom je doteraz, stihla si urobit i vysoku skolu. Maju pekne mazelstvo, vyzera mlado a uz ma velku dcerku. Moze to byt i velka vyhoda mat dieta uz v 17 🙂 Velmi toi drzim palce a Tvoj priatel stoji pri tebe, zachoval sa ako sa hovori, ako spravny chlap 🙂))

kajka4569
autor
9. jan 2013

Dakujem vam velmii !!!!!

potemkin
9. jan 2013

@kvieta konecne rozumny konstruktivny koment! 🙂

stanislava2
9. jan 2013

@estrella5 ked mna tak rozčulila že si chce zabit vlastné dieta len preto že sa boji otca?moc ma nahnevala dufam že take dačo mojej dcére z ust nikdy nevylezie.

hviezdass
9. jan 2013

neboj sa vsetko zvladnes...mat miminko je najkrajsia vec na svete...a hlavne potrat je velmi nebezpecny, teraz mozno vahas ale keby si chcela planovane otehotniet a nemohla by si, az potom by si si nadavala, co si urobila...potrat je vec ktoru nevies vratit naspat...ked porodis, tak dospejes, vsetko bude jednoduchsie a ako na babatko ist prides sama a velmi rychlo...a ak sa stale nevies rozhodnut tak vojdi do diskusie snaziliek, mozno to ta presvedci...otca sa neboj, ten moj tiez povedal ze sa neciti byt dedko a teraz by moje deti nevymenil za nic na svete...drzim ti palce, uvidis vsetko bude krasne, len sa nestresuj a uzivaj si to...ked zacne kopkat prvykrat, ked ti povedia pohlavie, ukazu ti ako si cuca prstik...to su nadherne veci na ktore nezabudnes...a hlavne nepocuvaj tu tie blaznive matky, ktore namiesto podpory by ta stali ako hada...to nech si nechaju na doma... 😉

stanislava2
9. jan 2013

@estrella5 a možno jej tá veta čo som tu napisala otvori oči a začne sa chovat ako žena buduca matka a nie premyšlat tu a dávat ešte aj blbe otázky.Ja asi nebudem takéto pribehy ani čitat pretože pisat jej rady a hovorit snou ako z dietatom o vážnych veciach ako je smrt jej nenarodeného dietata?

hviezdass
9. jan 2013

si len zmatena, ale si zena, pocuvaj svoje srdce....zeny sa vedia spravne rozhodnut... 🙂

lucijag
9. jan 2013

@kajka4569 dedina a hlupe reci by ma najmenej trapili dietatko je najväcsi dar na svete ono za nic nemoze nemala by si mu upierat pravo na zivot,casom by si to urcite lutovala a prepac ale ja by som na otca kaslala prednejsioe by mi bolo dieta ked sa uz nieco take stalo

hamca
9. jan 2013

@kajka4569 ahoj, urcite neries potrat horucou hlavou, vsetko si velmi dobre premysli! Mozno teraz to vidis ako obrovsky problem, ale potom, ked sa babo na teba usmeje a budes pre nho tou najdolezitejsou osobou, tak na vsetky problemy zabudnes. A aj tvoj otec!
so mnou v porodnici lezala mamicka, ktora mala len 15, teda otehotnela v 14 a rozpravala mi o tom, ako sa velmi bala rodicov. samozrejme, hnevali sa, ale vsetko ich preslo a teraz su jej neuveritelnou oporou. Pomahaju jej vo vsetkom a holka dalej denne studuje na strednej.
len tak mimochodom, aj ona byva na dedine 🙂
a poznam este 2 taketo pripady, kedy baby mali len 15, ked otehotneli, babatka si nechali a teraz su z nich stastne maminy uz cca10 rocnych deticiek.
Drzim palce pri rozhodovani!

miska030
9. jan 2013

@kajka4569 Ako si dopadla?

baby124
9. jan 2013

@kajka4569 ahoj ja som otehotnela v 18 ked som to povedala mame spolu s priatelom ( velka opora ) bola zo mna smutna casom sa tesila ako bude kocikovat no otec bol iny ked som mu to povedala akoby nic na druhy den prisiel opyty plakal ako som ho sklamala ze sme mohli pockat .... teraz mam 10 mesacnu dcerku ktoru by som nemenila...mat babo je to najkrajsie co sa moze zene stat...ked ti bude kopkat v brusku ked ti ho prvykrat prilozia na brusko ked ho prvykrat uvidis popestjes pomojkas postiskas..je to krasny pocit tak dobre porozmyslaj

a2303
9. jan 2013

Je to veľmi ťažké rozhodnutie ale je len na tebe...
možno to znie ironicky ale priateľ s Tebou možno nebude o napr. 2 mesiace tak či tak..
Dieťatko je veľký dar a radosť, je to láska, ktorú si doteraz ešte nepoznala, je to cit, ktorý Ti zmení život a celé Tvoje ja upriami len na dieťatko...
Ale dieťa Ti zmení život od základov... budeš musieť preň existovať 24 hodín denne, dočasne sa vzdať zábavy, ponocovanie, posedení s kamoškami a pod. A tak isto finančná stránka, financie ktoré máš teraz len pre seba sa budú deliť dvoma...
Veľmi si treba zvážiť tento krok, musíš počúvať svoje srdce a musíš sa rozhodnúť sama... držím palce aby Ti všetko v živote vyšlo, tak ako si praješ

lucinocka
9. jan 2013

Joj boze, naco sexujete uz v 16 tich..ved sa maznajte, mate ruky, usta, to je tak potrebne ho tam zasunut a potom zakladat takeo temy? 🙄 V 17. by som si babo nechala len v pripade podpory rodicov...frajer ma 21, je este decko co ma mat decko, kde je zarucene ze bude schopny otec ked ani 30 rocny na to niektori nemaju.. Za rok sa moze otocit za inou suknou s vysvetlenim, ze si este neuzil.. Snaz sa ziskat rodicov na svoju stranu a babo si nechaj

matozazzo
9. jan 2013

@kajka4569 Sestra mala 17, ked otehotnela, jej priatel tiez, povedala to v 4 m... Myslela som, ze ju nasi "prizabiju"... Dnes ma synovec 20 a je mi ako brat 🙂 Sestra prerusila skolu, porodila, rodina pomohla, mamka sla na matersku a sestra si dokoncila skolu... Nebolo to idealne, bolo to pre nu tazke, ale da sa to zvladnut, ked chcete obaja 🙂

janka_k
9. jan 2013

@kajka4569 rozhodni sa hlavne tak aby si to neskor napr. po 30 nelutovala ked sa ti nebude darit otehotniet alebo sa ti to po potrate uz nikdy nepodari. vies radsej v 17 nez vobec. samozrejme je otazka aj financna ale tu si asi musisa zodpovedat trochu sama. a ved sama nie si, mas priatela ktory sa postavil k tomu spravne. vies mohlo by to byt aj naopak ze ty to strasne chces a priatel trva na potrate, myslim ze taku situaciu by si znasala ovela horsie. takto aspon vidis ze stoji za tebou. a ved uz budes skoro plnoleta ked sa ti narodi. a kvoli reciam, no vies, a ked budes na dedine 30rocna nevydata reci nebudu? to mas tak reci su vzdy nejake, bud mas dieta, alebo ked nemas su tiez. to si asi nenavyberas, klebetnice budu hocico prepierat. ale uvidis, do kocika sa usmievat urcite budu 🙂 drzim palce aby si sa dobre rozhodla a nikdy to rozhodnutie nech uz bude akekolvek nelutovala

kvieta
9. jan 2013

@kajka4569 Nečakaj, že na fóre plnom mamičiek Ti niektorá schváli potrat... Máš právo sa rozhodnúť a nech sa rozhodneš akokoľvek, budeš sa musieť s budúcnosťou zmieriť a vyrovnať. Možno to bude fajn, možno bez následkov, možno to budeš ľutovať, možno... To nevie nikto, ani Ty, ani tieto mamičky. Ako som ale písala skôr, všetko sa dá v živote riešiť, no je to iba na Tebe. Nemyslím si, že chalan, ktorý povie, že ak..., tak sa so mnou rozíde sa zachoval ako chlap, ibaže by ním ešte nebol. V podstate všetci vieme, aké je vzorové chovanie v určitých situáciách, no nie vždy sa dá vzorovo zachovať. Podľa mňa nielen srdcom sa treba rozhodovať, ale aj rozumom a opačne. Asi by si sa mala zdôveriť mame.

lubiduch
9. jan 2013

@kajka4569
Kajka už len to že to takto riešia na tomto fóre znamena ze si citlivá kočka, ktora sa proste pošmykla. Neriesis že nechces sa o babo starať alebo čo, ale bojis sa budúcnosti a otca.prirodzená obava 🙂
Ak by si bola necitliva duša, nemáš žiaden problém ísť na potrat. Podľa všetkého si ako som napisala citlivá baba a ver že potrat by ta dozivotne v mysli mrzel a deptal :(

Najideálnejšie by samozrejme bolo si dieťatko nechať, uvidíš že nakoniec sa k tebe rodina zachová správne a ako vidím aj u priateľa máš podporu.

Ak si bábätko naozaj nemôžeš nechať, tak ho daj na adopciu, chod na 9m za rodinou preč, nech dedina nekuka ak tí to vadí ...existuje veľa párov ktoré nemôžu mať bábätko a preto verím že sa niekto veľmi poteší zdravemu sikovnemu cloviecikovi ktorého mama sa o neho proste este nedokázala postarať. S pocitom že si pre neho spravila aspoň toto ta nebude možno až tal mrzieť ako ten potrat....

sueh
10. jan 2013

Neviem nad cim premyslas, ved priatel ho tiez chce tak si stoj za tym co ste si vyrobili a spravaj sa podla toho. Ked ste sa vedeli milovat tak musite znasat aj nasledky a tieto su prekrasne. Nehovorim ze to bude lahke ale urcite casom nebudes lutovat. Lutovala by si keby si v 30.chcela deticky a povedali by Ti sorry ale uz nikdy ziadne nebudu. Potom si predstav co by si robila keby tvoj manzel za kazdu cenu chcel dieta a rozviedol by sa. To sa totiz stat moze. Nechcem Ta strasit ale myslim si, ze uz si dost stara nato aby si sa rozhodla sama.
Kamaratka na strednej mala dcerku v 16.rokoch, priatel ju nechcel a opustil, otca nemala a vychovavala dceru s mamou a iba s jej financnou podporou a to bola tusim predavacka(takze nic moc) a zvladli to a teraz ma manzela ktory ju lubi. Zial uz nemaju dalsie dieta a velmi by chceli a su vdacni za dcerku ktora ma dnes uz 15 rokov. Takze si myslim, ze si na tom stale lepsie.*Drz sa a neurob hlupost

pepe2812
10. jan 2013

Dievcata, ja si o tom celom myslim, ze kajka4569 si z nas asi poriadne vystrelila, pretoze uz hodnu chvilu sa neozvala, ako dopadla. To akoze ked potrebovala rady, sme jej boli dobre? A teraz ked chceme vediet ako dopadla, akoby sa zem pod nom prepadla. No neviem, mozno je krivdim.... Ale z tohto vsetkeho mi to tak pripada, neviem si pomoct.....

loxa
10. jan 2013

Tak sexovat si hadam moze kazdy kedy chce..nechapem otazky typu naco sexujete ked nechcete dieta..to aj vy mate sex len vtedy ked chcete pocat?? zaujimave, @kajka4569 je poriadne vystrasena sama nevie co a ako, tak ju tu neponizujte poniektore len preto, ze vas babatko opustilo a teraz ste az priliz citlive aj na deti inych. Za par tyzdnov ked bude kopkat si ani nespomenie na to, ze ho chcela dat prec a bude sa tesit. Myslim, ze vela z nas ,ktore sme otehotneli neplanovane zapochybovali o sebe a svojich hodnotach aspon na chvilku, aj mne sa to stalo. NEbudem sa tu predsa na niekoho utrhat, kto potrebuje pomoc..Ak ti aj priatel dal najavo ze nechce aby si isla na potrat , posluchni srdiecko babatko si nechaj , ved je to kraasne mat vlastne deti. A o vek sa nestaraj dobrou maminkou mozes byt aj v 17tich , a poniektore na to niesu zrele ani v 35. Do niektorych veci clovek nedorastie, musi to byt vnom🙂 A este nakoniec..nemyslim si ze si z nas striela len preto ze sa zatial neozvala...mozno ma teraz zrovna ine starosti..

stanislava2
10. jan 2013

@pepe2812 Moja ale ona nechcela radu či si dieta má alebo nema nechat ona dala otazku či sa dá dat preč dieta aj po 3 mesiaci.Hned mi bolo divne že gynekologovi chodi ako na hodiny klavira aj vie že jej praskli cysty ved tojej museli urobit sono a mala j vyvolavačku.Otca sa boji ako čert križa a sexovat bez ochrany sa nebala?Ak by som nemala dceru v jej veku tak ju pochopim čo tu vypisovala take bludy.Fakt ju prehnut cez koleno a dobre vycápat.A ked tu napisala že je v osmom týždni ma už nahnevala.Ani trošku citu ani slovko o láske k tomu maličkemu človiečikovi nepreukázala.Kludne zabit ho v 12tt tehotenstva.Ved jej tá lekárka ak jej robila sono musela ukázat ako bije srdiečko ani to snou nepohlo?Ona potrebuje stále radu?z milion ??????????????????

salome123
10. jan 2013

asi by si sa mala zamysliet co chces ty sama, pretoze s tym rozhodnutim budes zit naveky nech sa rozhodnes akokolvek. v ziadnom pripade sa nenechaj vydierat zo ziadnej strany, pretoze o par mesiacov/rokov sa situacia moze zmenit (rozidete sa s priatelom, tvoj otec sa moze tesit z dietata alebo na teba zanevrie), skratka skus si odmysliet inych ludi a rozhodni sa sama za seba. drzim palce nech neolutujes svoje rozhodnutie, nech je akekolvek.

kajka4569
autor
10. jan 2013

Konecne som sa sem dostala ja vam dakujem za radi :( nie nevidela som tep srdiecka videla som len malu gulocku no aj tak sa mi rozbuchalo srdieckoo :( no neviem co mam robit ja neviem ci som pripravena na miminko :( ci nezliham ako mamina :(

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
10. jan 2013

@stanislava2 Neviem, ci si registrovala aj tu druhu diskusiu, ktoru zalozila....bola taka ista, tak ju admin zrusil, ale to je nepodstatne.....ale PODSTATNE je to, ze tam bolo napisane, ze otehotnela napriek tomu, ze POUZIVAJU kondom....takze neviem, kde si vzala, ze sexuje bez ochrany....
@kajka4569 suhlasim s @estrella5 .... zlyhas, ked ho das prec 😒

kajka4569
autor
10. jan 2013

Ja neviem ja som v koncoch :( teraz sa s priatelom len hadame posledne dni :( ja neviem ci chcem snim byt !!! a sama miminko vychovavat nemozem oco pri mne stat nebude pri najlepsiom ma vyruti z domu :(

gloria9
10. jan 2013

@kajka4569 ahoj urcite nechod na potrat nechaj si ho budes to lutovat...co ak sa nieco stane a ty uz nikdy nebudes moct mat babo co urobis potom?sla by som za otcom naber odvahu byvas aj s mamou?ci?len otec?sadni si s nim a povedz mu to uvidis co ti povie potom sa porozpravaj s priatelom uvidis dopadne to dobre...môjho synčeka by som určite nedala nikdy v zivote nerob to ani ty..

zeta
10. jan 2013

@kajka4569 a preco sa hadate? vyssie si tusim pisala, ze on si to babo chce nechat.. tak dedukujem ze preto..
nasla som linku pomoci na nete: Čakáš nečakane dieťa? Linka pomoci: 0800 12 00 24
urcite je ich aj viacej (myslim kontaktov - www stranok, liniek pomoci), daj do google-u..
A adopcia, co tu radia ine baby... Dat ho do hniezda zachrany.. Tolko alternativ mas, potrat tam nepatri - potrat nie je alternativa, je to zabitie mini babetka .. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre