Deci vína a piva počas tehotenstva

ladybirdddka
2. sep 2013

Ahojte, som v 20.tt a chcem sa Vás opýtať, mamičky, dáte si niekedy decko vínka al. pivo? Moja gynekologička mi stále hovorí, že si mám dať hocikedy vínko, že to plod nehrozí, ale prospeje, pokiaľ "nevyslopem" veľké množstvo 🙂 Čo vy na to? 😕

lucinka1104
9. sep 2013

@ladybirdddka ja pijem pivo

blackcat8885
12. sep 2013

Mne lekár povedal,ze by som musela piť denne aby bol problem.dala som si v tehu 2x varene vinko tak 1deci a asi 3-4x pivo stvrt plechovky

levma
14. feb 2015
majulienka11
3. júl 2016

Ahojte, sice som prvorodicka ale take tupe nazory co tu citam pocujem prvy krat. To ze si da zena pohar vina ked aj raz za tyzden nic sa s babatkom nestane. Dokonca mam kamosku ktora pila denne pohar vina 2dcl max a malinka je zdrava jak repa. Takze tu nehovorte na matky ktore sa normalne pytaju na vino nie na tvrdy alkohol. A ci fajcia alebo nie je tiez ich osobna vec. A pivo tiez neuskodi ale to by som uz menej casto.

mima345
11. aug 2016

Konečne niekto normálny (majulienka11) mne odporučil lekár trošku červeného kvalitného vínka každý večer pred spaním. Asi tu má niekto pocit, že je múdrejší ako lekár. Predsa by si nezobral na triko poškodenie dieťaťa. Neodsudzujem nikoho, každá má nárok na svoj vlastný názor, ale spravidla viem, že tie ktoré sú TU strašne proti, robia doma úplný opak. Tým nechcem nikoho uraziť.....

sense
11. aug 2016

Vypila som za tehu asi pohar sampanskeho a dva pohare cerveneho vina...pivo nepijem ....pidla lekara pohar vinka neuskodi pokialbje to pohar obcas a nie denne

pawuli
11. aug 2016

No v mojom prípade, som si dala raz za čas pohár vína - ja som skôr na biele, a pivo tiež raz za čas - pokiaľ sme s manželom mali chuť (teraz keď sa na tú vetu dívam, zdá sa ako keby sme nasávali :D.. ale fakt nie 🙂 )
Jednoducho, pokiaľ som mala chuť - a v tehotenstve sú tie chute všelijaké, tak som si dala. Samozrejme nie prehnane, iba tak na chuť a v pohodke.
Strašili ma, že v tehotenstve ani kvapku alkoholu a neviem čo, ale je to blbosť.
Troška neuškodí 🙂

mima345
11. aug 2016

Jasné, ved ja tiež nepijem denne mi odporúčal DR., ale keď mám chuť, tak si dám, ale je to na dva malé dúšky a vôbec sa necítim previnilo.....A aj glg piva od manžela si niekedy dám.... 😀

landsmanka
11. aug 2016

Pokiaľ to nie je každý, deň a je to len trošku tak naozaj niet mať prečo o bábätko strach 🙂

saska6867
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima345
19. aug 2016

@saska6867 no burčiak neviem(nepreháňa po ňom???), ale tak glg pre chuť by asi mohol byť a hádam aj dva (ale malé) :D :D

dorota33
19. dec 2016

@dorota33 som zakaždým šokovaná zo seba ,keď si prečítam, čo som tu písala! Chúďa moja staršia dcérka :( pri synčekovi v druhom tehotenstve som vypila za celý čas asi 3dcl alkoholu, ale aj to asi hoovrim veľa. No mohla som si odpustiť aj to. Alkohol v tehotenstve škodí, škodí dieťatku, v akomkoľvek štádiu tehotenstva a v akomkoľvek množstve! Ženy, vyhnite sa alkoholu a cigaretám, máte v sebe obrovský poklad a to Vaše jediné dieťa! A jeho zdravie závisí predovšetkým na vás! Nemusí sa mu stať nič, ale prečo to riskovat?
Škoda že sa ten môj premúdrelý komentár vyššie nedá zmazať :/

zabka788
11. dec 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

tiež si myslím, že ked si daju pohar vychladeneho bieleho vinka, nič sa nestane.

luckacik
12. jan 2020

@1katkas kofolu momentálne musim aj ked kupovanu som v 16tt a strašne mi chuti rano tiež zapijem kava kofola co už 😉

luckacik
12. jan 2020

@mima345 aj ja si z jeho piva vecer sem tam dam dobre odgrgnem po celom dni a lepšie sa spi

dorotik
12. jan 2020

@1katkas To co pises je vsak len tvoj nazor a nie fakt. Je dokazane, ze aj male mnozstvo alkoholu moze u dietata sposobit fetalny alkoholovy syndrom. Niekto moze pit vela a nestane sa nic, niekto si da parkrat pohar piva a je to tam. Argumenty typu dnesne mamicky a mamicky kedysi tu neobstoja, veda nepusti. Vydrzat 9 mesiacov bez alkoholu dokaze kazdy, kto s nim nema problemy 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre