Dobrovoľný potrat

blazonko1994
20. dec 2013

cawte chcela som sa len spytat ze ci mozem ist na potrat len ked mam nejake zavazne problemy alebo aj bez nich..lebo moja mama ma stale prehovara ze najlepsie by pre mna bolo keby som isla na potrat..ale ja nechcem ist a neviem ako jej to mam vysvetlit

marylis
20. dec 2013

@blazonko1994 Ked ty nechces, tak nechod. Vycitala by si si to do konca zivota. A ked sa narodi, aj mama bude rada 🙂 Na potrat mozes ist kedy chces. Nemusis mat zdravotne problemy. Rozhodnes sa tak a hotovo. 😉

linda20111
20. dec 2013

@blazonko1994 Mozes ist aj ked nemas zdravotne problemy.. Mozem ti napisat len svoju radu, rob tak ako to ty citis a nie ako ti radia ini. Je to tvoje dieta, tvoje rozhodnutie.. Ale dufam ze sa rozhodnes si babo nechat a o par mesiacov tu budeme spolu pisat ako sa narodilo, kedy mu vysiel prvy zub a ako robilo prve kroky. Drzim ti velmi palce aby si bola silna.

luba28
20. dec 2013

@blazonko1994 a preco ta prehovara?????mozes ist do 12.tyzdna,ale plati sa za to,kazda nemocnica ma svoj cennik,.....

otaznik1980
20. dec 2013

Na potrat mozes ist len do tretieho mesiaca. Ak uz naisto vies ze si tehotna, tak uz mas prvy isto zasebou. Zo zdravotnych dovodov mozes ist potom na potrat az do 20teho tyzdna. Ale to su vacsinou zdravotne dovody babatka. Drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo. Babatko je pozehnanie. Ani si nevies predstavit ako moc ho budes milovat.

blazonko1994
autor
20. dec 2013

@linda20111 dakujem 🙂

awalancha3
20. dec 2013

...je tu aj riešenie..... uchovat tehotenstvo viac menej v tajnosti a potom bábo dať do hniezda záchrany........nebudes si vycitat, ze si obrala o život dieta, urobis radost bezdetnemu paru (o biele novorodeniatka je obrovsky zaujem), mama bude spokojná, že máš, ale napokon predsa len nemáš dieťa......... akurát, hm, celý zbytok života budeš v očiach mladých ludí hladať svoje gény a bude ti zle zo seba samej............
.... Ujo Tonko z Hornej Cirochovej by povedal:" dokým je to mladô a hlupô, nech to neondzí..." Ty si ondzila, tak treba znášať následky a čestne sa im postaviť.....

isabella22
20. dec 2013

@awalancha3 presne suhlaism s tebou ako krasne si to napisala...co ja by som dala teraz za babo ☹

seemani
20. dec 2013

@blazonko1994 neber mu život nieee... 😒 😠 .. ono zato nemôžš, je to cítiaca bytosť, tvoje dieťaťko, ktoré chce žiť!!!! ty si šancu žiť dostala, tak ju daj aj jemu.. vieš ako ťa bdue ten malý človiečik milovať?? bože ja kým som nebola mama nevnímala som to takto intenzívne,a le ver mi, že ak pôjdeš na potrat a raz bdueš mať dieťa a bdueš ho milovať, vtedy si spomenieš, že aj to prvé mohlo byť také zlaté a budeš plakať a bude ti hrozne..!! to som si istá

adriana1980
20. dec 2013

@blazonko1994 Existuje možnosť anonymného pôrodu. Pôjdeš normálne rodiť do pôrodnice, oznámiš im, že chceš anonymný pôrod. Tvoja zdravotná karta a karta dieťatka sa budú viesť zvlášť a zároveň o teba a o dieťatko v nemosnici postarané. Dieťatko ide samozrejme na adopciu. Držím palce

tamarka
20. dec 2013

@blazonko1994 neber v zlom, čo ti teraz napíšem.... Nevybrala si si najlepšie miesto na takúto otázku. Je tu XY žien, ktoré túžia po babatku a nemajú ho, je tu XY žien, ktoré dieťatko mali a prišli oň. Neviem koľko máš rokov, nieviem za akých okolností si otehotnela a ani to prečo ťa tvoja matka prehovára k takémuto činu. Ale bola si pri tom keď ste na bábatku či už vedome alebo nevedome pracovali. Si zaň zodpovedná, si tá ktorá má spraviť rozhodnutie. Máš pod srdcom najvačší dar aký si len vieme predstaviť, prečo mu brať šancu vidieť svet aj keď nie je ružový. Prečo mu brať šancu byť milovaný a milovať. Viem, že ak si mladučká, nebudeš mať na ružiach ustlané a nebude to ľahké, ale daj šancu svojmu dieťatku.

linda20111
20. dec 2013

@seemani Presne toto som chcela aj ja napisat ale nevedela som najst tie spravne slova. Kym som nemala dieta, zdali sa mi vsetky babatka rovnake, nicim sa nelisili a nezaujimali ma velmi. Odkedy mam svoje babo, pribudol mi novy cit, odvtedy mam rada vsetky babatka, vidim ze niesu rovnake, kazde je ine a vynimocne a vsetky su velmi zlate.

mirkita
20. dec 2013

Ak nechces dietatko vychovavat teraz tak bud stastna ze ho nemusis zabit a este k tomu pri takom skaredom a riskantnom zakroku...bud stastna ze zijes v SR a su tu hniezda zachrany a ludia ktori sa nemozu dockat chvile stat sa rodicmi...mna to nesmierne dojima ked je v tv sprava ze sa opat zachranilo babatko ktore pojde do rodinky a obdivujem zeny ktore tam babatko daju a daju mu tak sancu...mozes byt hrdinka alebo zena ktora zariskuje ci este niekedy bude moct mat deti pocas zakroku ktorym o jedno pride...niezeby som to niekedy musela riesit ale tazko by sa mi teraz pozeralo mojim detickam do oci vediac ze jednu taku nadhernu bytost som vedome zabila

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
11nika11
20. dec 2013

@tamarka veľmi výstižne si to napísala

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy1979
20. dec 2013

@blazonko1994 podla datumu usudzujem ze si plnoleta. Maminke nemusis nic vysvetlovat len si stat za svojim. Staci ak si pozries ako vyzera babo v 10tt. Mna tiez posielal otec maleho tvrdo som si stala za svojim. Pochopil ze nema vyznam ma presviedcat. Ale zazila som aj tu druhu stranu a ver tomu ze to nikdy nepreboli.

cecil36
21. dec 2013

@blazonko1994 preco by si mala mame vysvetlovat, ze nechces ist na potrat? Mas menej ako 18-nast? Ak nie, je rozhodnutie na tebe.....ty vies ci ho dokazes uzivit bez pomoci rodicov, ty vies ci mas partnera, ktory ti pomoze atd.

1katkas
5. jan 2014

pozrite si s mamkou video Nemy vykrik a potom sa bavte o potrate

naolina
5. jan 2014

@blazonko1994 ahoj. Su tu zeny, ktore ti radi pomozu z vybavickou pre detia 🙂 len si ho nechaj a Pan Boh sa postara o teba a o babatko! Na modromkoniku je niekolko skupin, kde si mamicky navzajom pomahaju-POMOZU AJ TEBE!!! ked budes nieco potrebovat pre babtko ja ti rada pomozem. PROSIM TA NECHOD NA POTRAT!!! ked si rozhodla , ze detia nechces-tak chod na anonimny porod alebo detia daj si do hniezda zachrany....nechaj novy zivot zit.....myslim na teba.Ozvi sa, ked budes nieco potrebovat!

satanka1
6. jan 2014

@blazonko1994 čokoľvek by som dala za to,aby moje bábätko ešte v brušku žilo...min.nedeľu mi ho museli vybrať..prestalo mu biť srdiečko...nikdy som nič horšie nezažila,ako ísť na tú operačku,vyliezť na ten stôl a vedieť,že mi idú moje dieťa vybrať...viem,že bolo mrtve,viem,že to museli urobiť...aj tak to veľmi veľmi bolelo a nikdy neprebolí...veľmi mi malinké chýba...

zuzkalenka
9. jan 2014

Bože taká nespravodlivosť niekto sa snaží o bábo celé roky a niekto rozmýšľa ako sa ho zbaviť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Je mi s toho nanič.Nikdy by som o potrate nerozmýšľala nikdy.

ve25
10. jan 2014

Ahojte.
Chcela by som sa opýtať , hlavne mladých mamičiek. Mám 20 a zistila som že som tehotná. V rodine mam rozne názory na to či si to nechať alebo nie . ja však chcem . Máte skusenosť s tým že keby ste samohli rozhodnuť inak vby ste to spravili ? prosím Vás dajte mi nejaký názor na to.
Dakujem 🙂

ve25
10. jan 2014

som tu nová a neviem ako sem mám napísať prisvepok, tak sa ospravedlnujem že som to dala do odpovede.

sono2
10. jan 2014

No nič. Mám na toto všetko s odstupom času ostrí názor, na koľko sa nám nedarí. A nejdem ho tu hovoriť. Zdá sa mi ako čistá provokácia táto diskusia na potrat. Neskutočné

seemani
10. jan 2014

@ve25 😀 prepáč, musela som sa zasmiať... to čakáš, že sa tu níjde mamička, ktorá ti napíše, áno, keby som sa mohla rozhodnúť inak, idem na potrat a svoje dieťa radšej nemám???? Či som otázku zle pochopila?
Inak rozhodla si sa správne, nechaj si bábo, ak máš v rodine aj podporu, je to super, a ver tomu, že aj tí, či ťa teraz posielajú na potrat, budú radi, že si nešla, keď to malé uvidia a okamžite si ho zamilujú.. dieťa je dar, nie trest!!! 😉 20rokov nie je málo, síce ani veľa, ale sú aj mladšie a zvládli to.. Ber to pozitívne, budeš mladá mamička, a hlavne mladá babička 😝

ve25
10. jan 2014

Som ešte z toho všetkého zmätená . Moje pocity sú že dieťa si chcem nechať . Rodina ma podporí to viem , priatel sa dokáže o nás určite postaraťa máme aj kde bývať . prepáčte ak sa Vám zdá tento prísvok blbo napísaný.
Je vo mne len strach ale zároven aj obrovská radosť. a myslím že sa báť je prirodzené ?

jurkom
22. dec 2019

@adriana1980 presne takúto radu by som dievčine dala aj ja. My máme v rodine z anonymného pôrodu chlapčeka má už 14 rokov, je úžasný, máme ho veľmi radi. A to je z polovice černoch, mamku má bielu. Adopcia prebehla v poradku. Držím palce.

xineai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre