Let do Thajska

mimka1726
29. okt 2017

Ahojte 😊 chcem sa spýtať aký máte názor resp.skusenosti s lietanim v 5tt.Na budúci týždeň letíme do Thajska na svadobnu cestu (12 hodinový let s dvojhodinovým prestupom)a včera som zistila,že som tehotná . Doktora som ešte zatiaľ nebola.Poradte prosím

tamvtme
29. okt 2017

Ja by som sa skor bala.toho, co mozem v tom Thajsku chytit nez letu....

mimka1726
autor
29. okt 2017

Zaočkovana som proti žltačke,tetanusu,čiernemu kašlu a zaškrtu..

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
29. okt 2017

Ako je to na tebe, ale pri lietani je pritomna ista miera radiacie, pri takom dlhom lete je to porovnatelne ako keby si isla na rontgen. Znama takto letela (priblizne rovnako dlhy let) a potratila - zamlknuty potrat. Samozrejme, vobec to s tym nemuselo mat suvislost, ale podla velkosti sa bejby prestalo vyvijat v case dovolenky...

mimka1726
autor
29. okt 2017

Aj cítila nejaké zmeny počas letu?

tisha
29. okt 2017

Ja som absolvovala let pri oboch tehotenstvach (8tt, 9tt), jeden Brazilia a druhy Malajzia. Pokial sa dobre citis, aj lekar ti potvrdi, ze vsetko ok, tak kludne let. Treba si v anglictine pripravit papier a dr ti tam da potvrdenie, v ktorom tyzdni si. Kup si stahujuce silonkove ponozky, pocas letu vela pi a prechadzaj sa kolko sa da (prevencia trombozy). Zisti si este, ci destinacia kam letite nie je zika pozitiv a potom pocas pobyt dbat na hygienu a neskusat kadejake jedla 🙂

mimka1726
autor
29. okt 2017

A počas letu si sa cítila dobre?myslím pri vzlete a pristátí?
Tie pačušky si určite zadovazim..o jedle som už informovana..ze hlavne nepapat jedlo z ulice..žila sa tam nevyskytuje to som sa pýtala ešte pred pol rokom,keď som volala na cudzokrajne choroby

tisha
29. okt 2017

@mimka1726 Ano, citila som sa super, ziadne zmeny.

mimka1726
autor
29. okt 2017

@tisha a tebe doktor povolil taky let?zajtra sa chystám ku doktorke,som zvedavá,že aký bude mať názor ona...citom sa v pohode zatiaľ žiadne nevoľnosti..len prsia ma bolia a často chodím cikaťa ešte cítim také mierne bolesti v podbrusku..ale to je vraj normálne,že maternica sa roztahuje

koraalka569
29. okt 2017

@mimka1726 ahoj, ja som letela v 6tt, bol to dvojhodinovy let, na ceste tam ziadny problem ale na cesta spat bol hrozne zly tlak v lietadle, pri pristavani som dostala velke bolesti v podbrusku a trvali az kym neotvorili dvere od lietadla. A bol z toho potrat :( ja uz by som neletela tehotna. Mozno sa to stane raz zo stotisic krat a vyslo to na mna. Ty vobec problem mat nemusis, len tazko vediet dopredu. Mam aj kamaratku ta letela parkrat, ale v druhom trimestri a nemala problem.

ella2015
29. okt 2017

@mimka1726 Ak sa má niečo stať tak sa stane aj keby si sa od teraz hodila na PNku

alianka33
29. okt 2017

@mimka1726 ahoj. Kamarátka tiež tehotná letela a zrovna tiež do Thajska. A tiež to nedopadlo dobre 😑 je to kvôli tomu tlaku naozaj. Je vraj lepšie potom lietať až po 3tom mesiaci, vtedy je menšie riziko, do cca 6eho tuším. Nevraviac o 12 hodinovom lete. My sme boli tento rok v Thajsku a ten let je priserny sám o sebe. Nietoz ak náhodou začneš mať bolesti a tak... samozrejme je to na tebe.

mimka1726
autor
30. okt 2017

@alianka33 a v ktorom bola keď o to prišla?

mimka1726
autor
30. okt 2017

Keby som si neurobila test,že či náhodou tak ani neviem,že som a odletim bez vedomia,že som tehotná .😒

unctadorg
30. okt 2017

Ja som letela v 4tt,20tt a 28tt a nic sa nestalo. A to som zo zaciatku nevedela ze som tehu.

mimka1726
autor
30. okt 2017

@unctadorg a kam a koľko si letela?

nikusiak9
30. okt 2017

Ja som letela asi v 6 a 8tyzdni na 4h let do egyptu a vsetko ok

mimka1726
autor
30. okt 2017

@ninusiak9 No ja letim 6 hodín potom dve hodiny prestup a potom zas 6 hodín letu 😒je to dosť.,

alianka33
30. okt 2017

@mimka1726 na zaciatku, nepamätám sa presne na týždne, no niekde na začiatku druhého

nikusiak9
30. okt 2017

@mimka1726, neboj nic...len radsej si daj poistenie poriadne do thajska keby hocico nastalo 🙂

alianka33
30. okt 2017

@mimka1726 do Egypta to je ozaj kusok, to by som asi tiež neriešila, to nastupis a za chvíľu aj vystupujes. Toto je let cez pol sveta. Skús sa predsa len poradiť s lekárom, ten bide vedieť viac ako my 🤣🤣

ksebejka
30. okt 2017

Co sa tyka letu, ja mam tiez zlu skusenost, ale kedze sa nikdy nedozvieme presnu pricinu, nechcem ta strasit.... a co sa tyka jedla, pre mna Thajsko je krajina, kde mi nikdy nebolo zle ani z jedla z ulice a nebala by som sa tam ist ani s mesacnym babom 🙂 takze dobru chut, uzi si ich uzasnu kuchynu 🙂

alex666
30. okt 2017

@mimka1726 Mate uz zaplatene ubytko? Lebo ubytko sa zvacsa da zrusit. Ak by ste mali prist len o letenku (ktora predpokladam bola nejakych 400-500e), tak to sa da obetovat.
Lietanie je asi bezpecnejsie az po 12tt a idealne nie do exotickej krajiny.
Osobne skusenosti nemam, len tak uvazujem...

mimka1726
autor
30. okt 2017

@alex666 Len mne už strhli zálohu za obytovanie a keďže ideme 4 je to skoro 600€...
Každopádne dnes idem k doktorke a ona bude mať posledné slovo..

mimka1726
autor
30. okt 2017

@ksebejka a ty si letela do Thajska a potratila?ci som zle pochopila?😂

ksebejka
30. okt 2017

@mimka1726 do skotska.... a ano :(((

mimka1726
autor
30. okt 2017

@ksebejka a prepáč,že sa pýtam to si počas letu cítila,že si potratila?aj sa vám podarilo znovu otehotnieť?

sadika
30. okt 2017

@mimka1726 nejde o to ci letiet ci nie,ale uvedom si ze sa nieco stane v lietadle. Nedajboze zacnes krvacat,budes potrebovat surne lekarsku pomoc,kto ti tam pomoze? Baby ktore potratili vedia rozpravat aky prud krvi sa z nich valil. Prirovnam to ako ked si pustis vodu z vodovodu.Bohuzial som jednou z nich. 6 hodin je dost. Ale je to tvoje rozhodnutie, tak drzim prsty.

lubi40
30. okt 2017

@mimka1726 mne pri prvom lekar povedal,ze prve 3 mesiace mozem aj bungee jumping skakat a nic neovplyvnim. Samozrejme, ak sa nieco zle stane, clovek ma tendenciu vsetko rozoberat a hladat priciny...
Ja som pri prvom letela v 27t (2h let) bez problemov a teraz v druhom som letela v 24t (1.5h let) a bolo mi celu cestu zle; Takze za mna, je to individualne ako sa budes citit.

dzukeles
30. okt 2017

@mimka1726 ahoj! Ja som do Thajska letela zaciatkom tohto roka. Bola som v 16tt a vracala som sa v 20tt. Po thajsku sme roadtripovali, spavali barske a stravovali sa na ulici a na trhoch s domacimi. Nemala som absolutne ziadny problem s nicim. Aj lety boli uplne v pohode, nemala som ziadny papier od doktora ani nic, iba nasu SK tehu knizku. Je to naozaj o tom, ako sa ty citis a ako to mas nastavene v hlave 🙂 my vela cestujeme, takze som sa nebala. Tuto zimu zase ideme na Bali s nasim uz 5m babom 🙂

dzukeles
30. okt 2017

A este mi napadlo vlastne - predtym sme boli este aj v Egypte! A to som bola okolo 12tt. Tie bez problemov🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre