Mám 16 rokov a som tehotná. Zvládnem to?

invisible
26. jan 2014

Zdravím.S priateľom sme spolu 2 roky.Pred pár dňami som zistila,že som otehotnela. Tehotenský test dva krát pozitívny,vždy sme si dávali pozor.S priateľom sme sa rozhodli že si dieťa necháme,avšak mám iba 16 a on 19.Obaja sme ešte študenti. Dá sa to zvládnuť?(potrat obaja odmietame), máte niekto skúsenosti s tehotenstvom v mladšom veku? Ďakujem za všetky rady,skúsenosti.. 😒

martinakentoss
3. nov 2018

@sissy27 nemusíš hneď na ňu útočiť že ostala tehotná stať sa to môže každému či hádam nie? Ja som tiež tehotná a čakať dvojčatá nie jedno ma babo a mám tiež 16 rokov a s podporou mojej mamy zvládam všetko a ešte k tomu chodím aj do školy

montemotherone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
3. nov 2018

@martinakentoss keď som písala odpoveď, na ktorú reaguješ, tak si mala 12rokov 🙄 úprimne nechce sa mi to čítať a hľadať, ale nemyslím si, že som na niekoho útočila.

dai
3. nov 2018

@martinakentoss kazdemu sa to stat nemoze - ver mi🙂

sunnygirl44
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelkli
31. mar 2021

@invisible mala som podobný prípad ..v 16tich som otehotnela nahodou ale s frajerom som dva roky a rodičia má skoro z bytu vyhodili keď sa to dozvedeli pretože v prvom rade je škola a spoznať toho frajera aj tou možnosťou že žiť s ním pod jednou strechou pár rokov ..ja som to pochopila vlastne až kým nás podporili jeho rodičia a od teraz sa s ním do 18tich nesmiem stretnúť mám ho zakázaného ..je to to najhoršie čo môže byt ..a ešte keď prekročil hranice koli potratu nadával mojej mamine a týkal tak bolo na male aby som s ním skončila no hlava tvrdila niečo iné ale srdce iné 😞poslúchla som srdce a tak na seba musíme ešte rok a pól pockat ..naša motivácia sú jeho rodičia ktorí nás aj podporili ..myslite že som spravila správnu vec? Že som poslúchla svoje srdce a neopustím ho napriek všetkému 😞?

zoe19
1. apr 2021

@nelkli ahoj, moc som sice nepochopila, ale asi si nam chcela povedat ze tvoj terajsi priatel mozno nieje dokonaly ale ty ho lubis a chces s nim ostat..Spravne?
Ak mam odpovedat na tvoju otazku, podla mna si neurobila dobre . Pokial sa tvoj priatel nesprava dobre k tvojim rodicom, mala by si sa nad tym zamysliet. Teraz to mozno vidis tak ze tvoji rodicia su zly, ale za par rokov budes rada ze ich mas a potom si povies aka si bola hlupa... Podla mna si sa zle opytala, mala si sa skor opytat ci si neurobila nespravne ak si dala na priatela a nie na svojich rodicov. Zober si to opacne, co by si robila na ich mieste? Ak by moj priatel nadaval mojim rodicom, asi by to bolo posledne co by som chcela. vies si predstavit zivotne udalosti ako narodeniny, svadby, ja neviem co bez rodicov ? lebo toto sa ti moze stat, zanevries na nich a vlastne si vyberies priatela, ktory asi podla tvojich slov nestoji za vela. Budes radsej u jeho rodicou ako u svojich? a zamysli sa este. Pre tvojich rodicov je dolezite aby si mala skolu, vychovanie. Co je dolezite pre jeho rodicov ked ho podporili v tom ze zbuchal 16 rocne dievca a este aj matke toho dievcata nadavaa tyka jej , evidentne je to kvietok. Je to na tebe a myslim ze som ti asi neodpovedala tak ako si cakala, ale toto je zivot, a nebudeme si tu hovorit veci ake potrebujes pocut, naopak. Ak mas pocit ze by si potrebovala viac ,kludne sa mi ozvi do spravy 🙂 poviem ti aj svoj pribeh aby si vedela ze tu netliacham iba do vzduchu .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre