Nečakané tehotná v 45. rokoch. Čo teraz?

anzelik
22. jan 2015

ahoj maminky vsade citam si zodpovedna ,,nezodpovedna ´´ v takom veku 45r. tehotna 😒 ano je to na velke zvazenie a velka zodpovednost stalo sa to aj mne mohla by som uz byt vlatne babicka a teraz toto mam spokojne vyrovnane manzelstvo tri deti ,dve dospele samostatne a jedneho sintra 7rocneho 🙂 ostala som zaskocena u lekara isla som len na krv a bac HCG zvysene na tehotnost samozrejme idem na gynekologiu s malym srdcom a s obavami co dalej mam dobru pracu zarobok a dietatko je necakane chcela by som Vas porosit bez uraziek o nazor viem predsa sa musim rozhodnut sama a bude to len moje rozhodnutie s manzelom 🙂 , myslite si ,ze vtomto veku je to zodpovedne ..,,nezodpovedne ´´ no mam strach uprimne povedane kvoli veku a hlavne teraz som si konecne nasla pracovne miesto kde mi to vyhovuje a hlavne dobry kolektiv mam obavi ako to oznamit ci neoznamit ako to zvladnem to je asi vsetko.... 🙂 dakujem kazdej mamicke za nazor ,len bez uraziek prosim !!!!

dobromila1111
22. jan 2015

Blahozelam ;) moja teta mala babo v 43. Starsi pomahal,to bolo na tom to super. Vsetko v pohode zvladli. A zvladnete aj vy,ak budete chciet ;)

samasa
22. jan 2015

Uvidíš ako omladnete 😉 😉

sunday1
22. jan 2015

Trošku odľahčene - bábo ti nedovolí zostarnúť a všetky bývalé spolužiačky ti budú závidieť 😉 Veľmi držím palce a prajem veľa zdravíčka 😉

nikenzi
22. jan 2015

Moja kolegyna 42 rocna porodila nedavno, a teta 40 rocna (uz ma jednu 20rocnu dceru) je tehotna. Kamaratka 25rocna ma o 25 rokov starsieho brata (rodicia jej povedali ze sa im smykla :D ). Zivot je taky, snad neuvazujes ze by si si babo nechala zobrat, ked nemas problem ziadny. Sa teš ze budete mat doma zase male miminko. A detom povedz nech si urobia aj oni zeby sa ich brat/sestra malo skym hrat :D

kiki68
22. jan 2015

u nas v rodine mame dva taketo pripadytiez po 3 detickach stvrte prislo takto, tetusky mysleli,ze to je prichadzajuca menopauza v tom veku. Uz ich to vobec nenapadlo a obe tehu ok, deti zdrave. V minulosti to bolo akesi beznejsie,dnes sa okolo toho robi veda. Ale nie je to taka rarita. Ja by som si to male nechala,ak bude vsetko v poriadku.

stanislavao
22. jan 2015

@anzelik dieta je sice dar, ale mat ho v 45 je naozaj sok. rizika su velmi velke a kolko budete mat, ked bude maturovat? ale pokial vy s manzelom ste rozhodnuty si dieta nechat a viete ho zabezpecit a dobre vychovat, mate rodinne zazemie, tak vsetko sa da. ale ja osobne by som vam odporucila ist cim skor na vsetky dostupne testy, ci je plod v poriadku, aby ste sa vedeli aj podla toho rozhodnut. v praci to oznamte az potom, ked budete mat vo vsetkom jasno. staci po prvom trimestri.

gabixx
22. jan 2015

Ahoj , ja mám už vydatú prvú dcéru , má 38 rokov , som už aj babka - 10 a 15 ročných vnukov. V 39 rokoch som porodila druhú dcéru , teraz má 18 rokov.
U mňa to bolo všelijaké , najprv som chcela ísť na potrat , ale potom som si uvedomila , že je to veľký hriech ,manžel sa chcel so mnou rozviesť ( on má teraz 63 rokov ) , potom sa odsťahoval, na určitý čas , potom sa vrátil , s tým , že nejako to vydrží . Celé tehotenstvo ma nenávidel , veľa som plakávala .Práve v tých najťažších časoch som mohla uveriť v p. Ježiša a prijať ho do srdca . Potom som sa modlila , aby ten môj plač nepoškodil dieťa , aby bolo zdravé . Práve aj manžel sa toho najviac bál , aby nebolo choré , postihnuté. Moje modlitby boli vypočuté , Katka sa narodila zdravá. Manžel ju potom prijal , ja som mu všetko odpustila. Takže neľutujem. Tebe prajem všetko dobré , zdravé dieťatko .A môžem ti povedať , že tá moja druhá materská boli tie najkrajšie chvíle v mojom živote , v tom veku to človek berie uplne ináč , zodpovednejšie. Gabriela

henikav
22. jan 2015

No ked uz je raz to babatko tu, tak sa mu teste, je to dar, len treba stravit pociatocny sok. Tehotenstvo v 45 by som sice schvalne neplanovala, ale tak ked je drobcek uz na ceste, nedate ho snad zabit len preto ze nie je bezne ho mat v takomto veku. Ber to tak ze mu date to najlepsie co budete moct, nie vzdy je to najlepsie len mladost a deti sa urcite tiez potesia malemu milacikovi v rodine. Stalo sa nam nieco podobne, dokonca dlho som si myslela ze som v prechode a to som bola tehotna, sok trval len minutku ze sa to vobec mohlo stat, potom sme sa uz len modlili aby bolo vsetko v poriadku. Za chvilku mam 45 manzel 51 a mame 22 mesacnu babulku, ktora ma 2 dospelych a jedneho 14 rocneho brata. Je to nase slniecko, tak ako nas to prekvapilo, tak by sme si uz bez nej nevedeli zivot predstavit. V praci ako pises si spokojna, v tomto veku sa kariera uz nezahadzuje, pretoze po materskej by si skoncila, ale pouvazuj aj o tom ze hned po materskej (nie rodicovskej) by si nastupila do prace, pozistuj moznosti ake su, nasa je od 5 mesiacov v jaslickach. Nic nie je dokonale, ale treba sa zariadit ako sa najlepsie da 😉 Drzim palceky, ak budes chciet, kludne posli IP 😉

roxana280
22. jan 2015

Prajem vám, aby ste sa rozhodli tak, aby ste s pocitom, že ste sa rozhodli správne prežili svoj život. Je to len vaše rozhodnutie. Ja mám 37 a mám 5 ročného syna a na ďaľšie sa necítim, od malička bol môj syn náročné dieťa a často choré a nemal mi ho kto postrážiť.Znášala som zle tehotenstvo a pôrod bol vyvolávaný a ťažký. Zariadili sme to tak, aby sme ďalšie nemali . Ale, ak by som náhodou otehotnela, bála by som sa toho, v tomto veku sú zvýšené riziká pre narodenie zdravého dieťaťa, dala by som si urobiť podrobné vyšetrenia a aj keď ďalšie dieťa nechcem , nezabila by som ho. Nie som veriaca, ale je to živý plod, cíti bolesť. Na potrat by som šla len vtom prípade, ak by bola istota, že by bolo vážne choré. Moja babka mala moju mamu v 42 ako 5.te, ale odvtedy často odpadávala dlhé roky, mame žiaĺ nemohla pomôcť už ani finančne ani so strážením.Dedko mal vtom čase skoro 50.

anny1984
22. jan 2015

Blahoželám! Tvoj príspevok mi urobil radosť. Svokra mala najmladšiu v 44. A aj ja si myslím, že pri ňom omladneš 🙂 To len niekedy bolo divné ak mala žena po 40tke dieťa, teraz sa to už tak neberie, je to požehnanie.

markopolo
22. jan 2015

Ahoj mam doma najstaršiu 17 ročnu dcéru a v maji čakame 4 babo syna a od začiatu možem iba potvrdit ze toto je to najúžastnejšie tehu. Deti sa tešia a staraju sa ako nikdy pre tým. Suhlasim ze omladneš sama som to vyskúšala sama na sebe.

anetkaadamko
22. jan 2015

Dúfam, že po prečítaní všetkých príspevkov, vieš ako sa máš rozhodnúť.........................fandíme ti tu všetky :D

trogir
22. jan 2015

ahoj, tak ja som zazila presne takuto situaciu, ked som mala skoro 41. Bolo to uplne necakane, po tazkom zapale vajecnikov som mala byt uplne neplodna a zrazu gravidita.
Priznam sa, ze som bola v soku, do tretieho mesiaca som stale nebola rozhodnuta, ci si babo nechat.....mala som dospelého syna, svoj vek, bola som fajciar, rozbehnutu karieru.......dietatko som si nechala, ale celu graviditu som zila v strachu a nedokazala som sa ani tesit.
Ked sa malicka narodila, vsetko zo mna opadlo.....to dietatko milujem nadovsetko a nic lepsie sa mi v tomto veku nemohlo stat. Prve dva mesiace som plakavala nad postielkou, co ma zozierali vycitky svedomia, ze som toho drobceka skoro nemala a vôbec uvazovala o potrate. Nic a nikto na svete neni dolezitejsi, ako moje dievcatko.....byt mamou v tomto veku ma uplne iny rozmer a naplnila mi zivot a dusu.......prajem Ti, aby si sa rozhodla spravne. Ale pokial mas harmonicke manzelstvo, tak nevahaj a dopraj tomu dietatku, aby prislo na svet.......

dejka77
22. jan 2015

Ked sa to stalo tak to asi tak malo byt nie? 45r. nie je vysoky vek, je to este stale v norme. (Ne)zodpovednost by som teraz neriesila, radsej sa priprav a tes na babatko 🙂 .

kexik218
22. jan 2015

ojooooj kolko takych mamiciek je 🙂 tes sa 🙂 prajem vela sil 😉

ninocka84
22. jan 2015

v prvom rade gratulujem! 🙂 bude to urcite tazsie tehotenstvo ako tie predchadzajuce, ale ver ze babatko ta omladi a budes mat krasne zdrave dieta 🙂 myslim ze je vela zien ktore by s tebou menili aby pocali. urcite to zvladnes aj v praci aj v sukrom. zivote. vela ludi tym prekvapis a stretnes sa s negativnymi nazormi, s tym asi musis ratat. ale ty si buduca maminka, tak sa voci tomu uz teraz nastav a obrn sa a mysli na poklad ktory nosis pod srdieckom 😉 drzim palce nech vsetko dobre dopadne!

obertova.eva
22. jan 2015

gratujem....je to úžasné...moja sestra sa narodila, ked mamka mala 40 a dnes vidíme, že keby nebolo jej, tak moji rodičia sú už ako "dedko" a "babka" dnes mamka sleduje módne trendy, je aktívna....aj ocino je aktívnejši, akoby bol.....cela rodina preživa také veci, aké by sme inak nezažívali....dieťa je dar....a naozaj dar pre všetkých.....určite je to veľká výzva, ale verím, že ju príjmete a budete šťastní....veľmi držím palce 🙂

sue
22. jan 2015

@anzelik hlavne predsudky a názory okolia odhoďte 🙂 "rozhodnite" sa naozaj ako cítite vy dvaja s manželom a aké máte zázemie a podobne 🙂 Ak je všetko v poriadku, testy budú v poriadku a deculiatko je zdravé, tak aký problém?
Človek môže ochorieť a zomrieť aj v 35ke...a toto deculo by nebolo samo, ani keby sa nedajbože stalo niečo hrozné - nie je to jedináčik, má dospelých súrodencov 🙂
Myslím si, že radšej do stabilného vzťahu a dobrého zázemia a starším rodičom, ako omylom, bez lásky a bez podpory v 20tich 😉

DRŽÍM PALCE !!!

angel257
22. jan 2015

@anzelik ak bude dieťa zdravé tak určite by som si ho nechala , nech vraví kto chce čo chce :D ste zabezpečený , tak nevidím v problém....a práca? určite to nejako zvládnete 🙂 držím palce 🙂

dilino
22. jan 2015

nieje to vôbec nezodpovednosť koľko žien ma deti aj 45 ročne stalo sa a čo niesi prva a ani posledna toto je dobre že už maš dve dospele a toho 7 ročneho aspoň bude sa mať s kym hrať ten mladši dospele deti maju svojej zaujmi a mladši 7 ročny aspoň bude mať surodenca budu sa kamošiť starši brat bude ochranovať mladšieho alebo sestričku nemaj obavy pišeš že maš dobre manželstvo tak vydiš je to super ak ťa v robote budu chcieť dalej nemusiš byť doma tri roky ak ti ho ma kto postražiť pôjdeš do roboty aj skôr určite si nechaj dieťa je dar ako pišu ostatne mamičky a nieje to žiadna tragedia na 45 rokov vôbec bude vyrastať z menšim surodencom uvidiš bude super pohraju sa a vyrastu ako z vody ani sa nenazdaš nechaj si dieťatko uuvidiš to bude najlepšie rozhodnutie a určite sa aj synček teši na surodenca maš dobre manželstvo trak čo ti chyba nič aj ja tu kde byvam pani ma deti 4 dcery dve 22, 23, a dve 11,9, a tu je veľmi ti držim palce zvladneš to dôležita je sudržna rodina.

andromeda_ja
22. jan 2015

Xi, mas mile obavy 🙂 Uz si zrela zena, vies dat tomu dietatku nieco ine ako mlade mamicky 🙂 Asi to tak malo byt, aby Ste sa takto potesili. Rozumiem Tvojim obavam, okolie moze byt v tejto veci nekompromisne, ale keby sa tomu drobcekovi nieco udialo, nikdy by Ste si to neodpustili. Drzte sa! Mate moj obdiv a zo srdca Vam prajem, aby Ste mali samu radost 🙂 Mozno budes prekvapena ako to zoberu v praci 🙂 Kolko zien sa moze pochvalit, ze v tomto veku dokazu mat dietatko.

michaela80
22. jan 2015

V nemocnici som lezala na udrziavani s maminkou ktora cakala svoje prve dietatko a mala 42 rokov... za 10 mesiacov sa im narodila druha dcerka ... neplanovane... a mamicka pri tych dvoch sintroch uplne omladla .. a nemenila by to za pohodlny zivot.. dlho nemohli mat a nedarilo sa a teraz taketo stastie ...
Dietatko je velky dar a traba ho prijat ... 🙂 🙂 🙂

lilina12
22. jan 2015

Mala som 61 rokov. Synov som porodila v 27 a 29 -roku,teda dosť stará. Keď mi začali chodiť na vysokú,pre mňa to boli krušné roky,modlila som sa k bohu,aby som bola zdravá,vedela pracovať,aby chlapci bez problémov dokon-
čili školu. A aby neskončili s holými zadkami,s manželom sme obaja pracovali,koľko sme vládali. Rodič musí dieťa
nielen porodiť,ale aj vychovať. Keby malo vaše dieťa 20 rokov ,vy by ste mali 65 rokov a vtedy by dieťa nastúpilo do škôl. Ste toho názoru,že v tom veku mu budete rozumieť, vedieť podporovať,budete zdravá vy aj váš manžel?
Ja,ako stará baba,si myslím,že už aj ja som rodila neskoro,lebo keď chlapci vypadli,bola som už unavená a čas,kedy som si mala užívať najkrajšie roky života,t.j.od 45-do 55-ky,mi uplynul v povinnostiach,nemala som čas
na seba a priateľov a ten čas sa vrátiť nedá.

ivushqa
22. jan 2015

super, teš sa 🙂 nie je nič krajšie, ako držať v náručí voňavé, teplučké bábätko 🙂 ja som porodila 2 mesiace pred 42-kou, staršie deti mali 18 a 15 rokov.....a poznám 47 ročnú prvorodičku.....ak chceš, pridaj sa do skupinky https://www.modrykonik.sk/group/4064/ a uvidíš, koľko nás je 😅
chápem, že s vyšším vekom človek viac uvažuje, že čo keď to a čo keď ono, ale ako tu môžeš čítať, problémy mávajú aj mladšie maminky a žena vo vyššom veku je v tehotenstve viac sledovaná ( ak nemáš, tak si zabezpeč dobrého, zodpovedného gynekológa)......ale už v Tebe rastie nový človiečik, takže sa rozhodni správne 🙂 držím Ti palce

monika15
22. jan 2015

TES SA !!!!!!!!!!!!!!!!

vies kolko ludi nemozem mat nikdy :(((

velkacica
22. jan 2015

vychovávať decko v dôchodkovom veku rodiča, určite otca (vtedy decko určite dosiahne pred- a pubertálny vek), nie je žiadne terno. Takisto ako živiť ho len z dôchodkového príjmu, ktorý aspoň jeden z rodičov v jeho veku dosiahne. Nevraviac o možných zdr. komplikáciách, ktoré už môžu "zodpovedných" rodičov-dôchodcov postihnúť...

veronkarisko
22. jan 2015

Moj dedko sa narodil 46 ročnej mamičke....chcela potrat, lekar vsak mojho dedka zachranil...veru ja ani moj ocko by sme tu neboli keby moja neboha prababicka dedka zabila. Vychovali ho, zvladli to a to bolo po 2. Svetovej vojne, tak prečo by si to nezvladla ty???? 🙂 drzim palce, dietatko ti vsetko trápenie vynahradi láskou 😉

me_to_you
22. jan 2015

Nezodpovedná by si bola ak by so počas tejotenstva pila, fajčila, sexovala s celou ulicou 🙂
Gratulujem! To v prvom rade! V druhom rade prajem aby všetko prebehlo oukej a v treťom rade, užite si to, deti sú dar a žiadna práca nie je viac ako dieťa.

katmi
22. jan 2015

možno ma ukameňujete, ale ja som presne rovnakého názoru ako @lilina12 a to mám o 10rokov menej ako pani,ktorá pridala otázku do témy.. mám dieťa jedno a z ďalšieho prípadného mám doslova panický strach...proste to nechcem ... a práve z dôvodov, ktoré uviedla @lilina12.. ale zadávateľke príspevku každopádne držím palce nech sa rozhodne akokoľvek 🙂

reni1512
22. jan 2015

maminaaaaa 🙂 ved mate 3 tak toto 4 uz hadam vychovate! bude to aspon vas milacik! ked som mala 15nast a prveho frajera tiez 15r 🙂 narodilo sa im dievcatko, dnes su velmi radi ze ju maju, myslim ze rodicia pri nej omladli, uz maju aj vnucatko a aspon to nie je tak davno co sa starali o malu...deti sa aj spolu vyhraju a nie je na tom vobec nic zle 🙂! praveze je to super....vobec si nerobte tazku hlavu z toho, zvladnete to lavou zadnou a aspon vam bude veselo...Gratulko!
ps: nemyslim si ze budete aj v 65 stara baba, ktora to nezvladne, cokolvek by sa stalo tak su tu predsa vase starsie deti, ktore vas v tom nenechaju)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre