Odber plodovej vody - amniocentéza

zlaticko333
2. júl 2012

Ahojte mamičky, pred malou chvíľou mi volala sestrička mojej gynekologičky a oznámila mi, že výsledky genetických testov som mala negatívne, ale bolo tam trošku zvýšené HGC, neviem, čo to znamená, ale o dva dni mám ísť do Martina na odber plodovej vody. Neviete, čo to HGC znamená?
Strašne sa bojím. Neviete mi povedať, ako to prebieha, či je to bolestivé,a či je aj iná možnosť, ako toto absolvovať? čítala som niečo o morfologickom usg.
Ďakujem.

janie22
5. júl 2012

nikky 28, uplne s tebou suhlasim. Tie tripple testy absolutne nie su spolahlive, je to len akasi pravdepodobnost, statistika, ale tie vysledky neskutocne stresuju nastavajucich rodicov. My sme si to s manzelom tiez prezili. Volala mi sestricka, ze MUSIM ist na odber plodovej vody do Martina, lebo mam zle vysledky a ze pravdepodobne bude mat nase dieta Downov syndrom. Prve vysledky som mala 1:45 a po druhom odbere, tiez v Martine boli 1:150. Amniocentezu som odmietla a mame nadherne, zdrave uz skoro 10 mesacne dievcatko.
Zlaticko 333 neboj sa, vsetko bude v poriadku, len musis tomu verit.

nikki28
5. júl 2012

@janie22 mna dr. nejak nesilil do amnio, ale ked som povedala, ze nie, tak sa pytal, ze preco. a sestricka v nemocnici mi odporucila MT, ze tam vela zien chodi na sono a som rada, lebo tie stresy su fakt hrozne, ked mi sestricka od mojho gyn. zavolala, ze je zvysene riziko na DS, tak som spustila po tefonate taky rev, ze muz nechapal, co sa deje.... a uplne zbytocne

janie22
6. júl 2012

@nikki28 ani mna do toho nikto nesilil, ale ked som si volala sestricke do Martina ako dopadli vysledky krvi po druhom odbere a povedala som jej ze na amniocentezu nepojdem, tak sa ma pytala ci som to pochopila, ze ani vysledok 1:150 nie je este dobry 😀 . Teraz sa uz na tom smejem, ale veru nebolo mi v tych dnoch vsetko jedno. Preistotu sme isli na 3D sono a tam nam potvrdili, ze mame krasne zdrave babatko, aj sme sa konecne dozvedeli pohlavie.
Drzim vam palce, urcite to dobre dopadne. Uzi si este zvysok tehulkovania. A hlavne klud 😉

anjelik0907
6. júl 2012

@zlaticko333 Ahoooj 😉 čítam, že si bola v Martine na morfologickom ultrazvuku aj na genetike a ešte ťa čaká odber plodovej vody .Ja som bola tiež v Martine ,ale pred 11 rokmi a ako čítam nič sa nezmenilo doktorka na genetike suuuuuper žienka a super odborníčka a na mor. ultrazvuku doktor hrôôôôza 😀 neboj pri odbere plodovej vody budú fajn lekári 😉 a ničoho sa neboj vôbec to nebolí 😉 ja som mala skôr strach o miminko ,ale pustili mi ako mu bije srdiečko takže všetko bolo ok 😉 držím plačeky aby to dobre dopadlo 🙂

lyds
6. júl 2012

ahojte, tak uz mame po tom...zakrok nebol vobec hrozny, nic ma nebolelo, ani som nic necitila...lekar vsetko monitoroval cez sono, teraz este lezim, ked chodim, tak citim trosku tlak v podbrusku, tak sa nijako neprecenujem a lezim co najviac, vsak je pred nami vikend...🙂Dnes nam volali aj tie prve (zrychlene) vysledky a babo je v poriadku. a prezradili aj pohlavie 🙂

jana2210
6. júl 2012

@zlaticko333 a mne aj to pomohlo,že moja polovicka bola pri mne a tiez povedal,že aj ked sa nam narodí DS tak si to nechame lebo je to nase dietatko🙂)))A aj to bol hlavný dovod preco som nesla,lebo niektorí chlapi opustia ženu ked sa narodí postihnuté dietatko 😠 ....Urcite to bude chlap jak hora,a hlavne zdraví!!!!!No a k tym doktorom,fakt musís narazit na neakého milého aby ti vsetko vysvetlit,a nie takého co ma nervy nic ti nepovie a potom si z toho este viac nervozna....Ja som tiez jedného poslala,mala som bolesti a tiez som vystihla uchvatneho,čo bol nervozny ziapal lebo mal ist uz domov a ja som mu akurat vosla do rany,tak som mu povedala že mne sa tiez nepaci že tu musím byt a ze ked je nervozny nech sa ide vycikat 😒 ...neviem ako je to presne že ci do 21tt alebo do 25tt sa moze urobit potrat postihnutého dietatka.Tak sa tes,nebud nervozna lebo to drobcovi nerobí dobre,rozpravaj sa s ním,hladkaj ho 🙂 a uvidís,že aj on bude pokojnejsí 😉

nikki28
6. júl 2012

@janie22 ja mam uz takmer 7-mesacneho zdraveho valibuka 🙂 a tiez som nesla aj kvoli tomu, ze by sa nic nezmenilo, stale by sme ho chceli aj s DS, muz sa snazil o trochu humoru, ze aspon by sme vedeli, ze je po nom 🙂

lyds
7. júl 2012

my sme sa rozhodli tiez pred tym, ze si babo nechame 🙂 a nakoniec to dopadlo dobre 🙂

slecna4041
7. júl 2012

@zlaticko333 ahoj...nechcem ta strasit🙂 moja mama bola tiez na odbere plodovej vody ked cakala dvojicky...a nedopadlo to vobec dobre....ked jej to robili odpadla pri tom lebo doktor volako zle pichol do bruska..takze nam este musela ostat dav dni na pozorovani a museli jej tu vodu odobrat odznova ale to uz prisiel urobit iny doktor...ale vsetko mala v poriadku a dvojicky sa narodili sice o mesiac skor ale su zive a drave🙂

nikki28
7. júl 2012

@lyds to ma tesi, drzim palce, uzi si tehotenstvo, pretoze po porode bude frmol 🙂

hanicka1222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankara
17. okt 2012

@lyds Ahoj čítala som, že si bola v Ružinove ja tam idem tiež teraz v utorok. Čo si si tam prosím ťa všetko brala? Teda hlavne myslím, či aj pyžamu, župan, papuče, príbor alebo iba pre seba hygienické potreby. Ďakujem za odpoveď.

lyds
17. okt 2012

Ahoj
@jankara ,
brala som si tam hygienicke potreby (toaletak, vreckovky, mydlo, pastu, kefku, ziletku...). Co sa tyka zupanu a nocnej kosele, daju ti take ich erarne, no ja som si radsej nechala zupan svoj, len nocnu koselu mi dali. Pribor zapoziciavaju, aj pohar na vodu, tak je na tebe, ci mas radsej svoj alebo ti nevadi ten ich. No a potom si zober aj nieco pit a jest, ta strava je cisto nemocnicna..., ale dolu je bufet, no mne sa v tej nocnej koseli nechcelo chodit hore-dole. Inak odovzdas svoje veci v takej pivnici v satni a daju ti ich, ked im vratis to, co ti pozicaju...ale tasku nikto nekontroluje, tak ak chces, si vezmi este svoje.
Tak drzim palce, nech je to OK 🙂

jankara
17. okt 2012

@lyds veľmi pekne ďakujem, nie je nič na svete čo by ma potešilo najviac. Dúfam, že aj mne to dobre dopadne.

andriz
18. okt 2012

Ahoj nocnu koselu si nechaj erarnu alebo si zober nejaku starsiu lebo ju budes mat spinavu od jodu. A inak ak chces nemusis tam prespat mozes ist domov a v stredu rano tam prist. Pustali nad domov okolo jednej. Bola som tam vcera.

ocko78
3. nov 2012

kocky ako zalozim novu temu?? dakujem

andika1976
14. dec 2012

Ahojte dievcta! Mam 36 rokov, tripple testy vysli na 1:110 DS, objednala som sa na genetiku a v stredu idem na odber plodovej vody k Doc.Ondrejcakovi. Mate s nim skusenosti? Dakujem.

fafa
14. dec 2012

Ja som bola u neho v oktobri, je to v pohode, neboj...Tiez som tam bola viac menej kvoli veku, spravaju sa mimoriadne fajn...a vysledky Ti zavolaju vo štvrtok...Nás bolo asi 10, na izbach sme si dve hodinky polezali po zakroku, spravili nam kontrolne sono a isli sme domov.... 😉

andika1976
14. dec 2012

Dakujem Fafa, ake si mi vysledky z tripple testov?

fafa
14. dec 2012

@andika1976 ja som teraz nemala tripple test, teda robili mi ho az po amnio, lebo ja som bola rozhodnuta ist tam tak ci tak...ale potom mi vysiel v poriadku...ale ja som bola uz s dcerkou na amnio pred 8 rokmi, a vtedy mi tiez vysiel falošne pozitívne - podozrenie na DS....tie testy su velmi orientacne, ak mas pocit, ze tam nechces ist, a ostatne vysetenia ti dopadli dobre- NT, sono a pod....tak nechod...Ja som vedela do čoho idem, takže som bola rozhodnuta od zaciatku....

andika1976
14. dec 2012

@fafa Ja som rozhodnuta, uz som si zajednala termin. Mam nizke AFP 0,51 MoM, uE3 0,53, ostatne mam v ramci normy. Ale kedze skrining je pozitivny, tak idem. Kolko si lezala po amnio?

fafa
14. dec 2012

No doma som lezala asi dva dni, ale tak normalne, nie bez pohnutia 😀 trochu som to aj zneuzivala 😅 Po prvej amnio som sa len mierne setrila, ale teraz aj kvoli veku, aj cele tehotenstvo nejak horsie znasam, tak som si to poctivo odlezala...potom som este sobota nedela taky klud, ziadne nakupy a pod....a od pondelka som fungovala normalne...

andika1976
14. dec 2012

Dakujem za odpovede a prajem krasne prezitie tehotenstva.

fafa
14. dec 2012

@andika1976 Drzim palce... 😉

hmmmmmm
5. sep 2014

A co ked tripple testy vysli negativne (s presnostou vraj na 70%) - ma zmysel odber plodovej vody? Pocas sono vysetrenia v 12. tyzdni bolo riziko poskodenia plodu 1:167 (Hlavne kvoli veku 32r a NT2.4).

fijory
2. nov 2014

vysledky vam oznamili telefonicky alebo lekar, ktory AMC robil alebo lekar na genetike ???

hmmmmmm
4. nov 2014

telefonicky. po absolvovani odberu plodovej vody vylucili vsetky syndromy (do 3 dni zrychlene vysledky, uplne vysledky boli po 3 tyzdnoch tiez ok).

fijory
12. nov 2014

vysledky z AMNIO su vyborne takze tripple test zlyhal len skoda ze tolko stresu a paniky musi jedna zena prezit
drzim palce

hmmmmmm
19. aug 2015

vsetko dopadlo dobre, mame zdravu uz pol rocnu dcerku

anakristina
11. nov 2015

@andika1976 prosim ta ako si sa objednala k mudr ondrejcakovi?pevnu linku mi nedvihaju.nemas na neho nejaky sluzobny mobil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre