Pôrod s epidurálkou a bez nej - porovnajte

bandova777
6. apr 2020

Ahojte zaujímali by ma skúsenosti s epidurálkou pri pôrode prípadne ak to viete porovnať s ňou a bez nej zatiaľ si nie som istá či ju chcem :D tiež by ma zaujímalo či ju podávajú v NZ prípadne v akej najbližšej nemocnici áno 🙂

proximaa
8. apr 2020

@aandyy66 ved vravim podla situacie, kazdy porod je predsa iny a kazdy predsa zvlada bolest inak. urcite som nemala v umysle na teba utocit

aandyy66
8. apr 2020

@proximaa nieee neberiem to ako utocenie 🙂 praveze som sa bala aby si to ty tak nezobrala. Som rada, ze este stale su tu zeny, s ktorymi sa da viest normalna komunikacie a kazdy moze vyjadrit svoj nazor 🙂

annamivo
12. máj 2020

@aandyy66 ja som mala 2 pôrody, jeden s epi a druhý ako tá tvoja kamoška - celý deň na nohách pri synovi, poobede svokrova oslava, o 22 som uložila syna spať, po sprche bum hnačky a mierne bolestí. Do nemocnice má muž viezol pri kontrakciach každých 2,5-3minuty 😄 cca 40km, keby ho zastavili policajti tak mu vezmú aj rodný list. Prídem,hovorím že chcem epi a dr na mňa že načo že ste otvorená na 10, tak tlačte 🤣🤣. Dcéra sa narodila hodinu po príchode do nemocnice. S tou epi je to fakt byť radšej pripravený a ak bude treba si ju dať, lebo nikto nevie ako bude pôrod prebiehať, a zvlášť pri prvorodičke. Ja svoje rozhodnutie neľutujem aj keď mám vedľajšie účinky, ale aspoň mám pekne spomienky na oba pôrody, pretože vďaka epi pri 1. Som vedela že sa to dá zvládnuť 💪. Tebe taký dlhý pôrod nezavidim, mne 1. Trval 7 hodín.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre