Veľkosť gestačného vačku na začiatku tehotenstva

koldun1
23. mar 2012

ahojte babulky...po necelých dvoch tyzdnoch co mi meskala menstruacia som sla ku svojmu gynekologovi aby mi potvrdil tehotenstvo...dva testy co som si robila boli pozitívne...ten prvy test asi 4 dni po vynehcani mi ukazal ducha...druhy test asi o tri dni neskor mi ukazal ducha ale silnejsieho...gynekolog mi urobil vaginalny sonograf kde sa mu okamzite ukazal gestačný vačok 5 mm....urobil mi vseljake krvne testy....o 4 dni som si sla pre matersku knizku....a sestricka ma objednala o mesiac do prvej poradne....vtedy budem v 10tt + 5 ....je mozne aby necele dva tyzdne po vynechani menstruacie videl iba ten gestačný vačok 5 mm? som z toho na nervy...lebo vsade čítam na nete že v tom čase ma už byť vidno bijuce srdiečko...čo je pre mna dost nelogicke...
kedy sa vlastne na ultrazvuku objaví srdiečko? mam sa znepokojovať? ak by s tym bol nejaky problem sestricka by mi asi matersku knizku nedavala...ci?

nativanativa
23. mar 2012

@koldun1 jasne, je to normalne , mne v 6tt bolo vidno gestacny s malililnkou bodkou , neboj .... 🙂

nativanativa
23. mar 2012

@koldun1 tiez sa cudujem , ze ti tak skoro vystavili matersku , ja ju este nemam a to mam za sebou dve sona , ja mam prvu poradnu 2 aprila , mne bolo drobce vidiet krasne v 9tt , pekne sa hybal .... 😵

bambi2
23. mar 2012

najlepsie je ist k dr. AZ v 7- 8 tt ked uz bije srdiecko. Skor to nema vyznam! Teda ina ak su nejake potiaze treba ist skor. V 5 tt nie je obvykle videt nic.. Takze pokoj, o 2 tyzdne uvidis viac ;o)

koldun1
autor
23. mar 2012

@nativanativa ked som bola ja na tom sonu mohla som byt necele 4 tyzdne po oplodneni a bol tam zatial len ten getacny vacok vidno....stale sa upokojujem ze keby neboli dobre hodnoty HCG tak ma rovno vezme na sono ako som si prisla pre tu matersku knizocku....vsade na nete citam o diagnoze anemoembryomola....ma to vyplašilo včera...nemam (radsej si zaklopem na drevo) žiadne špinenie...ani som nikdy nebrala antikoncepciu...moja mama ma ukludnuje ze som zo dravej rodiny ze sa mi to nemoze stat...sa asi ukludnim az vtedy ked to moje malinkate miminečko uvidim v plnej krase az 20.4. na dalsom sone... 😅

koldun1
autor
23. mar 2012

@bambi2 presne ma aj toto ukludnuje...len mojmupriatelovi nestačili // na teste...tak tam chudatko šiel so mnou 😀 ...chlapi...chcel to mat potvrdene priamo od lekara...skakal a radoval sa ako male babo 😀 pol roka sme sa snazili....uz sme boli z toho na nervy a podarilo sa az na dovolenke 😎

nativanativa
23. mar 2012

@koldun1 neboj , vsetko je ok , ja tiez nemam od zaciatku ziadne grcacky , ani mi neni zle , proste nic , dokonca necitim ani krce ako ostatne baby pisu , tak som isla pred tyzdnom s malou dusickou , ze ci je vsetko ok ... a predstav si ze bolo , male sa hybalo pekne , sice sme o tyzden mensi , ale to nevadi , hlavne ze rastieme , aj ty sa neboj , vsetko je v poriadku 😉

koldun1
autor
23. mar 2012

@nativanativa no presne toto pocitujem aj ja...ziadne grcacky len obcas ma napne ale grcacky nikde...i ked ja tie krce citim som sa pytala na to gynekologa a povedal, ze je to normálne že sa mi maternica roztahuje...teraz dokonca citim ako keby som mala v podbrusku nejaku dutinu (nafuknute to mam 😀 )...aj ja pojdem na to sono s malou dušičkou...a tiež verííím tomu, že bude vsetko a aj je všetko oka...a že moje bambuliatko pekne porastie 😅
ale pravda je ta, že si ma ukludnila... 😉

feb13
23. mar 2012

@koldun1 Ahoj srdiecko ma byt s istotou vidiet v 8tt. Maternica sa roztahuje, su to take ako keby menstruacne krce, ja som to pri prvom citila cely prvy trimester a obcas aj neskor, teraz s druhym uz len ojedinele. Zvracanie pride az neskor, asi ku koncu 2. mesiaca, ale ani nemusi, bud rada. 🙂

fifitko25
24. mar 2012

@nativanativa cauko ja sa tiež cítim dobre, dokonca mi uz ustupili bolesti bruska aj prsia uz bolia menej... Rozmýšľam či je to ok, ale doktor vravel že sa mám cítiť dobre a že nemám mat krce, tak verím že je to v poriadku 😉

nativanativa
25. mar 2012

@fifitko25 no krce uz ani neviem co su ... ja som ich ani nemala , akurat od vcera mam nejake popichavanie na pravo ... dufam ze je to ok 🙂

koldun1
autor
26. mar 2012

@nativanativa to popichovanie napravo by malo byt v poriadku....ja som to mala aj na pravo aj na lavo...kazdy den inde...ked som bola na tom vaginalnom sono tak mi lekar ukazal vajecniky a povedal, ze su ukazkove...tak by malo byt aj v tvojom pripade vsetko ok 😉 len naše tela sa menia....preto to vsetko tak vnimame...

danjelca
26. mar 2012

ano pichanie aj slabučké akoby menzes krče su OK.
Akurát ak sa tie krče akoby rozbiehajú a silnejú, treba ísť k lekárovi..
V prvom trimestri som ich cítila skoro neustále..

koldun1
autor
26. mar 2012

@feb13 ja tieto počiatočne bolesti len možem predýchať....uz si robim srandu že pri nich sa asi naučim dýchať na porod...mavala som pri menštruacii bolesti ale urcite sa to s tymito krčami neda porovnať....su silnejsie....tak mam normálne strach čo to bude pri porode...
a tie vracacky by ani nemuseli byt...dnes rano ma tak naplo že som myslela, že poletím porád na WC....nastastie som to tiež dajako predýchala 😅

dajulik
26. mar 2012

ahojte baby... ja som bola na utz minuly tyzden, ked som bola 5+4 a este nebol vidiet ani gestacny vacok, ale doki ma ukludnoval, ze urcite tehu som... takze idem na dalsi utz buduci tyzden, tak uz dufam bude bublina vidiet 😀

feb13
26. mar 2012

@koldun1 No ja som mavala menstruacne bolesti take ze niekedy som sa musela vypytat zo skoly a ist si lahnut lebo som nevladala ani sediet v lavici. K tomu hnacka a pocit na pozvracanie. Takze tie tehotenske bolesti som mala skor ako len pri PMS. 🙂 Tie porodne boli uuuplne ine, vobec nic spolocne to nemalo s menstruaciou, aspon u mna. Ale neboli neznesitelne, daju sa v pohode vydrzat neboj, len je dolezite spravne dychat, snazit sa uvolnit co najviac (a dat si gatky napriek zakazu v nemocnici pretoze ked musis drzat vlozku medzi stehnami tak sa neuvolnis) a najst si spravnu polohu (najhorsie je lezat na chrbte, ked ma dali na monitor som si myslela ze umrem). Proti rannemu zvracaniu pomahaju skore ranajky - podla potreby dokonca este v posteli, je to skvela prilezitost pre buduceho otecka aby sa staral. 😉

koldun1
autor
26. mar 2012

@dajulik ak rataš 5tt + 4 od datumu poslednej menštruácie tak ano...tvoj doktor mal pravdu...

koldun1
autor
26. mar 2012

@feb13 tak ten pocit pri menstruacii ako si mala ty poznam dokladne aj ja....ja mam z porodu hlavne strach z toho ze spanikarim a odmietnem spolupracovat....

feb13
26. mar 2012

@koldun1 Spanikarit nesmies, to neporodis nikdy. Ale ani nemas z coho no a okrem toho bezny porod trva niekolko hodin takze aj keby ta ta panika v nejakej faze chytila ma cas aby to preslo. 🙂

koldun1
autor
26. mar 2012

@feb13 mohol by ma tam niekto prefackat to by mi asi pomohlo 😀

dajulik
26. mar 2012

@koldun1 hej hej, od poslednej mrchy... a inac aj ja som mala pocity ako na mrchu, furt ma pichalo v bruchu, prsia ma boleli, no ked sa do toho pridala aj unvana, tak mi zacali blikat vystrasne svetielka, ze sa asi nieco deje 🙂 ale zacala som trochu spinit - jeden den, ale pri vysokej BT, takze som si hovorila, ze som fakt mozno tehu,ale vydrzala som robit tehu test neskor, aby som nemala sklamana a ked som tam tie / / videla, tak ma islo trafit 🙂 lebo sme to vobec necakali, bol to posledny mesiac, co sa nam mohlo zadarit, potom sme mali ist do Iscare - po roku a pol snazenia a nemusime... teraz uz len klop klop nech to dobre dopadne... 😀

jenifferl
27. mar 2012

koldun1 ja som bola u dr.ked mi to meskalo 21dni a on mi povedal ze co tak skoro ze mam ist domov ze on nic nebude vidiet len vacok a mam k nemu prist o 3tyzdne a podla mojich vypoctov by som mala byt o tri tyzdne v 10tyzdni a vtedy bude vidiet aj srdiecko takze sa neboj.

koldun1
autor
2. apr 2012

@dajulik tak klop klop klop.. nech nam to vsetko dopadne naparadu a porodíme zdravučké miminečká 😉

koldun1
autor
2. apr 2012

@jenifferl to je sila....ze ťa takto vypoklonkoval....inak sme týždňovo narovnako...ja v tom čase pojdem prvý krat do poradne a bude mi cez sonograf pozerať malinkého 😅 😅

sarka307
2. apr 2012

je to určite ok,mne tiež pri prvom dali hneď,aj pri druhom som v 6tt už mala knižku,ale potom som žiaľ o mimi prišla... ☹

anjelicek26
2. apr 2012

@koldun1 - normalne vystavuju matersku knizku az ked vidia akciu srdiecka. Navyse si dost pravdepodobne mala posunutu ovulaciu, kedze v den, kedy neprisla mrcha si mala len ducha na teste, takze nohy v klude, ja som 6tt+3 mala tiez len vacok... a 8tt+3 malemu bilo srdce ako zvon 😉 Necitaj hluposti po nete, taka anembryomola je strasne zriedkava.A grcacky neboli pri ani jednom z mojich deti, len som bola strasne ospala... kazde telo reaguje na hcg inak...

jenifferl
2. apr 2012

koldun1 tiez mi to pripadalo cudne ze ma ani nepozrel ale uvidim no co bude o 8dni lebo vtedy idem k nemu a dufam ze bude vsetko ok.Tak ti drzim prsty nech ten sonograf dobre dopadne.

koldun1
autor
3. apr 2012

@anjelicek26 ukludnila si ma s tym vačkom.. 😉 ....inak tie grcačky mi prišli dnes rano...v praci som zjedla banán a o 10 minút bol vonku...odrazu som bola fit ....a ta unava...s tym mas uplnu pravdu...ja by som v jednom kuse len spala...aj moj manžel sa mi z toho smeje... 😀 že sa nemam vyhovárať na malinkého... 😀 baví ho to
ale je zaujimave ako behom dvoch tyzdnov z ničoho bije srdiečko babatka....

koldun1
autor
3. apr 2012

@sarka307 dufam, že teraz všetko dobre dopadne...budem ti drzať prsteky 😉

koldun1
autor
3. apr 2012

@jenifferl pocula som rozne nazory...že vraj sa nema robiť žiadne vyšetrenie do určiteho tyzdna...iny zas vravia, že sa ma....ja ked som si sla potvrdit či som alebo niesom tehotná i ked som mala dva pozitívne testy tak som sa vyplašene sestričky v ordinácii pytala či ma musí ozaj vyšetrovať lekár...či sa to neda inak...usmiala sa na mna s vetou nech to neham na pána doktora...a tak som mala komplet prehliadku...je to asi od toho ake vysetrovacie postupy ma kazdy lekar...
dakujem a aj ja tebe držím prsteky a daj vedieť ako si dopadla 😉

sarka307
3. apr 2012

@koldun1 ďakujem aj ja tebe 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre