Veľkosť gestačného vačku na začiatku tehotenstva

koldun1
23. mar 2012

ahojte babulky...po necelých dvoch tyzdnoch co mi meskala menstruacia som sla ku svojmu gynekologovi aby mi potvrdil tehotenstvo...dva testy co som si robila boli pozitívne...ten prvy test asi 4 dni po vynehcani mi ukazal ducha...druhy test asi o tri dni neskor mi ukazal ducha ale silnejsieho...gynekolog mi urobil vaginalny sonograf kde sa mu okamzite ukazal gestačný vačok 5 mm....urobil mi vseljake krvne testy....o 4 dni som si sla pre matersku knizku....a sestricka ma objednala o mesiac do prvej poradne....vtedy budem v 10tt + 5 ....je mozne aby necele dva tyzdne po vynechani menstruacie videl iba ten gestačný vačok 5 mm? som z toho na nervy...lebo vsade čítam na nete že v tom čase ma už byť vidno bijuce srdiečko...čo je pre mna dost nelogicke...
kedy sa vlastne na ultrazvuku objaví srdiečko? mam sa znepokojovať? ak by s tym bol nejaky problem sestricka by mi asi matersku knizku nedavala...ci?

jenifferl
4. apr 2012

koldun1
No asi mas pravdu ale aj tak som z toho nervozna lebo neviem ci je vsetko v poriadku nemam ani oficialne od dr.potvrdene tehotenstvo ale asi som tehu lebo mi je dost zle posledne tyzdne malo co vychadzam z domu.Uz sa tesim na stredu ze budem vediet viac konecne. 🙂

koldun1
autor
5. apr 2012

@jenifferl vies co si myslim? ze je riadna blbost aby ti po vynechani menstruacie a zvlast ked je to 21 dní nevidel gestačny vačok....mne ho nasiel po vynechaní asi na 10 den.....skor si myslim, že tvoj dr. nema až taky citlivý ultrazvuk ako ten moj...mozno preto ti to sono nerobil lebo vedel, že to bude zbytočne....takže sa voooobec nestresuj...podla mna je vsetko uplne v poriadku pokial nemas vaznejsie problemy ako len to že ti je na blinkanie...to ja som minule zjedla banán rano v praci a o 10 minut som ledva dobehla na zachod 😀
ale urcite napis ako si dopadla v stredu...som fakt zvedava..inak krvičku ti mohol preventívne zobrať...a test si si nerobila?

jenifferl
5. apr 2012

koldun 1
On mi vravel ze nechce vidiet gestacny vacok ale akciu srdca preto ma poslal domov ze by mi jedine potvrdil tehotenstvo a to ze mi test vysiel pozitivne tak to je na 99%ze som tehu.V stredu napisem co mi povedal sama som zvedava.

koldun1
autor
11. apr 2012

@jenifferl ahaaaaaaaaaa tak potom ho uz chapem....no som fakt zvedava hned mi napis...ja tam idem az buduci piatok....a tento piatok by som chcela ist na EKG...

jahody11
11. apr 2012

@koldun1
@jenifferl No a ja mam termin tiez 11.11.2012 na UTZ som bola v 6tt lebo som krvacala, v 7tt potvrdebe srdiecko ( 26.3.) a teraz idem az 30.4. !!! ma ide porazit, cakat dlhych 5 tyzdnov na ultrazvuk... velmi sa bojim, min. rok v sept. som tiez sla do poradne v 10tt bez akychkolvek problemov a dr. mi povedal, ze ziadna akcia srdiecka... kyret a smutok... takze ma to cakanie zabija, ci je vsetko ok ☹ stale sa kontrolujem, ci mam stale bolave prsia, ci mi zle a podobne...

koldun1
autor
11. apr 2012

@jahody11 no tak si mozeme pogratulovat....ja mam rovnaky termin 😀 😀
mi nieco hovor o tom čakaní....tiež som ako na ihlach...ale vieš o tom, že tym ubližuješ sebe aj malému ked si v strese? a nemala by si sa stale kontrolovat...musime to brat tak, ze kazdy mame svoj osud nalinkovany vopred...deju sa veci čo sa maju stať i ked tomu nechápeme prečo to tak je...prečo prave my....atď....hlavne sa neboj...mysli na to ako si ho budeš ovoniavať ked bude pricucnutý na tebe pri kojení, ako sa nevies na neho vynadívať...začni sa tešiť...
bolest prsnikov ti este nič nezaručuje...ani to či ti býva zle alebo nie.....takže hlavenku hore...a skoč s malinkou von...je tam peknučko.... 😉

jahody11
11. apr 2012

@koldun1 mala je v skolke 🙂 ja oddychujem lebo v noci vystrajala, tak mam aspon chvilku cas pre seba 🙂

koldun1
autor
11. apr 2012

@jahody11 "vystrájala" to je tak desivé slovo a tak nádherne zároveň že mam chuť porodiť už teraz hned.... 😀 pozri si nejaku stupidnu telenovelu a hned budes myslieť na ine veci...myslim, ze ide v takomto čase Elena Olivaresová nie? 😀 😀 😀 😀 😀
ale vratme sa k teme...ked si bola v tom 6tt na UTZ čo ti povedal lekár?

jenifferl
11. apr 2012

Koldun 1 tak ti pisem dnes som bola u lekara tak som uz 10tyzden akcia srdiecka potvrdena takze s tesim len babo bolo nejake lenivejsie🙂

jahody11
11. apr 2012

@koldun1 nic, len ze cakat, na UTZ bolo absolutne vsetko v poriadku, kedma prepustili z nemocnice, bola som po tyzdni este raz na kontrole u mojho dr. znova robil UTZ, to som bola na zaciatku 8tt a stale bolo vsetko ok, takze teraz uz verim, ze vsetko bude v poriadku, tak ako pri prvej bambulke 🙂 a ani sa nenudim, vyrabam koralky z papiera, pre sestru k narodkam 😀

koldun1
autor
11. apr 2012

@jenifferl wuopppááááááá....normálne mi až slzy vyleteli do oči....žeby hormóny so mnou plieskali? 😅
ale moc sa teším....a gratulujem....to nevadí že babeno bolo lenivejšie....asi ste ho zobudili... a nechcelo sa vam pretrčať... neboj...jeho čas ešte len príde...ved to bude aj tvrdohlavy skorpion 😀 tak ta na to pripavuje

koldun1
autor
11. apr 2012

@jahody11 nooooo vidíš to....dolezite je že TY tomu VERÍŠ!!!!!!!!!!!....toto potrebujete obaja...a ja tomu verim tiež 😉 a tie korálky z papiera možu byť zaujímave...ked ich budeš mať hotové skus ich odfotit a dať si do albumu som na ne zvedava 😉

jahody11
11. apr 2012

@koldun1 určite pofotím 🙂

jenifferl
13. apr 2012

koldun 1 no mame aj ocka tvrdohlaveho skorpiona tak uvidime ci sa nenarodi na jeho narodeniny🙂

pandula
18. apr 2012

@koldun1 utz ukaze bijuce srdiecko niekedy az v 8tt aj neskor

a suhlasim nevysetrovat do toho 13 tt aj tak tam prd vidiet. my sme mali teraz prvy v 11 tt a krasne uz ruciky nozicky rozoznat bolo mavalo nimi 😵 😵 😵 😵 take nezretelne zretelne telicko. pri prvom som mala prvy utz v 14 tt a to bol najkrjasi zazitok na svete kotrmelce si tam robilo hore doce plavalo 😵 😵 😵 to bol najkrajsi film co sme v zivote videli.

koldun1
autor
19. apr 2012

@pandula ja idem zajtra na to "pre mna" dost dolezite UTZ...po gestačnom vačku som zvedavá čo uvidim...kedže je to pre mna prvé babenko vobec netušim ako budem reagovať...ked som si u teba prečítala, že pri prvom ten UTZ bol pre teba ten najkrajši film čo si kedy videla....normálne mam chuť okamzite ist na to UTZ......... HNED TERAZ 😀 😀 😀 sa uz neviem dočkať 😅

barbora21
21. apr 2012

@nativanativa Ahoj, pamatam si ta z grafov BT 🙂 pozerala som teraz tvoj albumik a chcela som sa opytat v ktorom DC resp. DPO si bola prvykrat u gynekologa - narazam na tu fotku gestacneho vacku 🙂 Dakujem velmi pekne.

nativanativa
21. apr 2012

@barbora21 ahoj , no ked ti mam pravdu povedat ani neviem , asi mozno tak 25 DPO ... mozno o trosku viac a na den cyklu mozno 47 DC poslem ti graf 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/37feac
mozno z toho nieco vykuzlis a dojdes na nieco nove 🙂

barbora21
22. apr 2012

@nativanativa Super, dakujem velmi pekne 🙂

bambulka026
3. máj 2012

Ja som bola u lekarky v 5tt atiez nebolo nic vidiet.
Idem zas az zajtra a to uz budem 6+3tt, takze dufam ze aspon dutinka sa ukaze...
Inak ja som pri prvom tehu mala strasne bolesti chrbta, vracala som a z do konca 4 mesiaca, aj spala som vkuse, a teraz som uplne v pohode, akurat ta unava je strasna...

kandee1201
7. máj 2012

ahojte.ja som isla k dr.na 37 DC a potvrdil mi treti tyzden tehotenstva 😵 a uz na vag.sone nieco videl ale ja som bola taka rozcarovana alebo co ze som ho ani nepitala nech mi to ukaze jaj ja trubka a teraz mam cakat do 5.juna na dalsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre