Vitamín A na začiatku tehotenstva

3tinka3
13. apr 2024

Ahojte, mám otázku , ktorá má veľmi znepokojuje. V 4 a 5tt som použila liftingovy krém z Facedermy, ktorá obsahuje výťažok z kustovnice čínskej a tá obsahuje veľa vitamínu A. Viem že vitamín A (retinol) sa v tehotenstve nemá. Mohla som si nejako uškodiť? Ďakujem vam pekne za odpovede

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monillia
13. apr 2024

Retinol vo forme krémov a sér sa v tehotenstve nemá používať, lebo neexistuju klinické štúdie a tie nikto z etickeho dôvodu robiť nebude. Nemyslím si, že by so sa mala niečoho obávať, nie si ani prvá ani posledná čo sa jej takéto niečo stalo a narodilo sa jej zdravé dieťa. Užívaj tehotenstvo, nemysli na zlé veci

nevenka
13. apr 2024

@3tinka3 tu mas zlozenie tehotenskych vitaminov Livsane, myslis, ze z kremu sa Ti tolko fakt vstrebe? To naozaj?
A este som Ti pridala odpoved z Benu lekarne, co je bezpecne. Naozaj sa nemas coho bat. Navyse si nemala cisty retinol, len nejaky vyrazok z byliny, toho tam vela nebude.
Ja som brala oralne lieky, co sa vyslovene nesmu v tehotenstve, sice som potom vysadila, ale lekar ma ukludnil, ze v nizkej davke sa nic nestane. A mal pravdu.

majamat
13. apr 2024

s vit. A urcit opatrne, v kremoch to asi tak velmi nevadi a navyse je to z kustovnice. ved z potravy ho tiez nevylucujes a jedavas aj potraviny s vit A

3tinka3
autor
13. apr 2024

@monillia ďakujem vám, upokojili ste ma. Lebo jedna lekárka mi.len povedala snáď nie. Tak je to také dúfam že nič sa nestalo. Ďakujem za odpovede 🙂

3tinka3
autor
13. apr 2024

@nevenka ďakujem 💗 hneď som pokojnejšia. Napr. včera som po synovi dojedla gumovy cukrík čo má z dr.maxa taký mix vitamínov, a všimla som si že aj tam je vitamín A 😃 skoro ma zas vystrelo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre