Bábätku prestalo biť srdiečko v 8. týždni. Je to už 3x

tinky09
8. júl 2013

Doktor si to nevie vysvetliť vsetko v norme ani náznak problému babo sa vyvíjalo bilo mu srdiečko a dnes na sono uz nebilo. Gestany vak v pohode, hormonálne vyvazena, ale mame v rodine tfombofiliu, bola som na vysetreniach uz mam vysledky a nie su dobre, lebo mam dalej objednala. Mate niekto nieco podobne?? Ako dalej som zufala a nechce sa mi žit

eva278
1. aug 2013

@tinky09 ja som prisla o babo pred tyzdnom.. tiez prestalo bit srdiecko v 8tt. neviem sa z toho spamätat, snazili sme sa on 2 roky. mam pocit ze sa zblaznim.

lussy461
1. aug 2013

@eva278 ja som prisla o babo presne pred mesiacom... sice sme sa snazili len dva mesiace ale prisla som o druhe! Hlavnemysli pozitivne! Urcite sa raz podari! Mam uz vysledky? A vlastne robili ti neake testy? Drzim palce

michaelamilan
1. aug 2013

@tinky09 Ahojček, nečítala som všetky príspevky, no viem o čompíšeš, mne sa to stalo 2x ☹ Keď ma poslali na hematológiu zistili mi vrodený trombofilný stav tzv: HOMOZYGOT........vďaka sledovanie na hematológii a Frexiparinu mám reraz nádherné 5 mesačné bábätko 🙂
Takže teraz ak už vedia tvoj problé, nebojkaj sa, na hematológii sa o teba postarajú a čoskoro si prečítame krásny príspevok že čakáte bábätko a pekne ho donosíš!!!!! želám veľa šťastia a prejem len to naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tinky09
autor
1. aug 2013

@michaelamilan ahojky dakujem pěkně no ja mam heterozygot a mutaciu protrombin II uz mam nafasovany fraxiparin a od septembra sa mozeme začať snažit sa těším, viem a verim, ze vsetko dobre dopadne. A dakujem. Mozem sa opytat co sa ti narodilo ci chlapcek, alebo dievcatko?? lebo vacsine bab sa narodil chlapcek. ci to ma na to nějaký vplyv

michaelamilan
1. aug 2013

@tinky09 🙂 aj ja mám chlapčeka 🙂 A prajem vám len a len to dobré a teším sa keď napíšete že je všetko OK!!!!!

janka228
1. aug 2013

@eva278
Evka prajem hlavne veľa síl..neboj sa, všetko sa raz na dobre obráti.

janka228
1. aug 2013

Môjmu maličkému srdiečko ani bit nezačalo, takže som nemala možnosť počuť ten krásny ťukot maličkého srdiečka.V 10 týždni mi urobili zákrok..teraz mám len pocit veľkého prázdna.

eva278
1. aug 2013

@lussy461 dakujem! Brali mi krv, zajtra mam ist na kontrolu, tak uvidim, co mi povie doktor. ja uz nič pozitívne ani nečakám..

eva278
1. aug 2013

@janka228 to ma veľmi mrzí. ten pocit prázdna je strašný a cítim krivdu, hnev, ale na koho sa mám vlastne hnevať?

janka228
1. aug 2013

@eva278
Toto všetko som na začiatku cítila aj ja, no vedela som že týmto smerom sa nesmiem uberať. V zivote je veľa vecí nespravodlivych no predsa sa dejú...nebuď smutná

kuratko83
3. aug 2013

prešla som si presne tým istým ako vy. ja som prišla o bábätko v 12tt, ale doktor mi povedal, že to vyzerá, že asi zomrelo okolo 8tt. kedy vám brali krv na tu hematologiu? ja som bola na kyrete a iba deň predtým mi brali krv a potom už nie. teraz v utorok idem na kontrolu...povedia mi tam nejaké vysledky z hematologie?

janka228
4. aug 2013

@kuratko83
Ahoj 🙂 mne brali krv po kyrete hneď v ten deň a keď som išla na kontrolu k svojej gynekologičke ona mi tiež brala krv..vraj či tam nieje zápal alebo niečo také. Moc si s toho nepamätám nakoľko som bola myšlienkami úplne inde.
Mne nepovedala nič, len že je všetko v poriadku. Teraz sme boli na genetike a výsledky budú ťa 9 týždňov ☹ takže musím čakať...držím ti palčeky a drž sa 🙂

kuratko83
4. aug 2013

@janka228 ďakujem. uvidím čo mi teda povedia v nemocnici v útorok. aj ty sa drž!

eva278
6. aug 2013

@kuratko83 ahoj. Mne brali tiež krv pred zákrokom. Dnes som bola na kontrole. O výsledkoch krvi doktor nič nehovoril, asi ju teda brali len kôli tom zákroku. Ale doktor mi napísal žiadanku na hematológiu, mám sa tam objednať, aby zistili niečo viac... Prajem nech ti to dnes dopadne dobre!

janulina.k
6. aug 2013

aj ja mam trombofiliu, cele tehu som si pichala fraxiparin a vsetko v pohodke 🙂 vobec sa toho netreba bat, na to si clovek zvykne a ten vysledok stoji za to 🙂 drzim palce!

kuratko83
6. aug 2013

@janulina.k
@eva278 ak sa môžem spýtať koľko krát ste potratili? lebo ja len 1x a prvé tehotenstvo som mala bez problémov. tak dnes som sa pýtala či by ma nemohli poslať na tu hematológiu a doktor mi povedal, že to neni potrebné keď som potratila len raz. Dnes mi v nemocnici povedali, že stále tam mám ešte trošku tekutiny, ale že to býva? Som 14dní po kyrete. mali ste niečo podobné?

eva278
6. aug 2013

@kuratko83 ja som bola teraz tehotná prvý krát. Ale snažili sme sa dosť dlho, mala som stále nejaké problémy a nedarilo sa mi otehotnieť, tak aj doktor bol sklamaný, že keď sa konečne podarilo, že to takto dopadlo ☹ Tak povedal, že ma radšej odporučí na tú hematológiu, aby - ak sa mi opäť podarí otehotnieť - vedel niečo viac.
Čo sa týka dnešnej kontroly, mňa ani nepozeral, čo ma trošku prekvapilo... Len povedal, že ešte nie sú výsledky z histológie a keď prídu, tak sa mi ozvú. A to je všetko... potom už len rady, čo mám, alebo vlastne nemám robiť a dokedy máme čakať..

kuratko83
6. aug 2013

@eva278 a v koľkom týždni si o to prišla? mne povedal, že minimálne by som mala 4-5 mes. počkať a druhý doktor mi povedal, že mám čakať 2 mesiace. tak si potom vyber... 🙂

eva278
6. aug 2013

@kuratko83 bola som na začiatku 10 týždňa, keď som to zistila, ale podľa doktora bábo prestalo rásť už v 8tt. Dva týždne som ani nevedela, že mu už nebije srdiečko. Mne povedal, že by som mala počkať 3 cykly, kým sa opäť začneme snažiť. Lenže u mňa jeden cyklus trvá aj 60 dní, tak si neviem predstaviť, že by som mala čakať pol roka...

lulina1
6. aug 2013

ja som otehotnela hned po kyrete, necakala som ani jeden cyklus a emma ma 5 a pol roka 🙂

kuratko83
6. aug 2013

@eva278 ja som bola na konci 12tt a išla som na poradnu a doktor mi povedal že pravdepodobne v 8tt zomrelo...ja som vlastne mesiac nemala ani žiadne príznaky a myslela som si že je všetko v poriadku...držím ti palčeky nech ti to na druhýkrát dopadne už všetko dobre a nech máš krásneho drobca 🙂

eva278
6. aug 2013

@kuratko83 Ďakujem, aj tebe prajem všetko dobré, snáď sa dočkáme 🙂

janulina.k
6. aug 2013

@kuratko83 ja som mala iba prve tehotenstvo, ziadne potraty, nastastie, lebo trombofiliu mi zistili nahodne pri jednom uraze, takze uz som vedela od zaciatku tehu, ze musim to sledovat aj pri hematologicke, inak gynekolog by ma tam sam neposlala, sama som sa pytala, a to len vdaka MK, kde som si nastudovala ako postupovat pri trombofilii v tehotenstve. je tu aj taka tema niekde...drzim palce! viem, ze niektorym zenam po mnohych potratoch fraxiparine, ci ine injekcie pomohli donosit a porodit babatko 🙂

janka228
8. aug 2013

@kuratko83
Ahojky, ako si dopadla na vyšetreni? Všetko v poriadku 🙂

happyfrog80
8. aug 2013

@tinky09 ked budes stale nato mysliet bude to iba horsie ,ja uz sa tesim zo snazilkovania a verim ze tentokrat priroda bude spravodliva a urcite nebudem utekat hned na sono lebo to nie je az tak zdrave v skorom stadiu ,ja si pockam do 12tt ak to tehu vydrzi dovtedy 😉

kuratko83
8. aug 2013

@janka228 ahoj. doktor mi povedal, že tam mám ešte stále trošku tekutiny, ale že to býva...pre istotu ma objednal ešte za 2 týž. na kontrolu. Inak som sa tam nič viac nedozvedela...chcela som, aby ma objednal na hematologiu a povedal mi, že ked som potratila len 1x tak vtedy sa tam neposiela...tak som si vyžobrala aspoň výmený lístok na štítnu žlazu.

andreasiskova3
13. aug 2013

Ja som tiež prišla o bábätko v 8 tt. Všetky výsledky som mala v poriadku. Mám už dve detičky, ale chcela by som mať veľkú rodinu. Dr. povedala, že nemám hľadať dôvod prečo , že sa to stáva. Dozvedela som sa , že srdiečko už nebije v deň mojich narodenín ☹ .

andreasiskova3
13. aug 2013

@kuratko83 No to je úžasné, takže počkajú kým žena potratí druhý krát a potom to budú riešiť 😠 . To je systém.

pesa29
13. aug 2013

@kuratko83 to povedal aj mne.,že pri prvom potrate žiadne vyšetrenie.Ale bola som neodbtiná,zašla som za obvodnou a ona mi dala lístok aj na genetiku aj na hematologiu...na genetike mi zistili Mutáciu MTHFR...keby som si to nevyžobrala tak by som určite potratila aj 2 x

alysea
13. aug 2013

@tinky09 ahoj, ja som tiež dvakrát prišla o dieťatko, raz prestalo biť v 8 tt a raz v 12tt. Teraz som v 8. mesiaci na injekciách a liekoch z hematky a budeme mať dievčatko, tak asi to nie je pravidlo s tými chlapcami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre