Priateľ chce, aby som išla na potrat

mata370
18. sep 2020

Ahojte baby. Ťažko sa mi píše. Som na začiatku tehotenstva. S priateľom sme spolu sedem mesiacov a žijeme spolu pol roka. Ja mám 37 rokov a on 46. Dieťatko si chcem nechať,len priateľ chce aby som išla na potrat. Strašne sa zle cítim a plačem. Ten pocit nikomu neprajem. Koľko žien,mužov by chceli bábätko a nemôžu mat,tak prečo môj ho chce dať zabiť?😭

stanulienkat
18. sep 2020

Toto ste mali mat vydiskutovane,alebo ste sa mali chranit. Ste spolu par mesiacov,ani sa poriadne nepoznate. Co si cakala? Ze bude skakat od radosti? Vzhladom ma tvoj vek je namieste otazka,ci si to nespravila naschval. Vraj si sa vcera tesila,ze sa ti to konecne podarilo a tvoj partner chcel dieta o dva roky,co je na dlzku vasho vztahu logicke. Taketo vazne veci musite planovat obaja spolu. Inak privedies dieta do dalsieho nefunkcneho vztahu,resp. dieta ani otca mat nebude.

stanulienkat
18. sep 2020

A este som chcela dodat,ze nechapem vsetky zeny,co automaticky odsudia chlapa a maju ho za svinu. Toto sa proste nerobi. Mnohe zeny si chcu takto poistit chlapa a potom to zle dopadne.

saskia_98
18. sep 2020

Keby mi povie ze mu je strecha prednejsia jak dieta a ja mam ist na potrat ta ho uz pohrebaci beru. A teraz vazne. Bud sa spamata a rozdycha ze bude zas oco alebo bude platit vyzivne ale na potrat by som nesla za ziadnu cenu..

hindakus
18. sep 2020

Z hladiska veku a priebehu tehotenstva je lepsie byt tehotná teraz ako za 2 roky...zaujimalo by ma, či byvas vo svojom alebo v jeho..a pokial v jeho, ci mas kam ist.

casavina
18. sep 2020

Tak mal robiť strechu nie dieťa...bože taký starý a rozum v trenkách... pochopila by som to pri sopliakovi ktorý má v hlave len sex ale toto? Rozhodnúť sa musíš ty ale ak by som bola na tvojom mieste...dieťatku dám život a vychovám z neho človeka rozumnejsieho ako jeho otec...a priateľovi by som dala papa...

zabka000
18. sep 2020

@mata370 štyrikrát som prišla o miminko a trhá mi srdce keď čítam takéto správy. Čo by som dala za bábätko, čokoľvek. Koľko som sa naplakala...dieťatko bude tvoje, veď vieš aké to je milovať svoje dieťatko. Bude to tvoja krv, tvoja láska. Ja budem mať 38 rokov, môj čas sa kráti...nechaj tvoje dieťatko žiť prosím.

andreatytler
18. sep 2020

Je mi luto ze mas take trapenie a ze nemas muza s ktorym by si sa tesila z tehotenstva.
Toto bude pre vas velky problem a podla mna akokolvek sa rozhodnes je urita pravdepodobnost ze vas vztah to neunesie a rozidete sa. Opytaj sa seba ci by si bola OK vychovavat babatko sama. Ak nie, tak chod na potrat. Ak ano tak si ho nechaj. Mozno muz zmeni nazor a ak nezmeni rozidete sa a budes s babatkom.

viikkki
18. sep 2020

Co je to za chlapa keď chce zabiť vlastne dieťa 🙄, dieťatko by som si nechala a odišla od neho bude to ťažké ale zvládneš to, keby ideš na potrat s vedomím že bábätko chceš vyčítala by si si to celý život, a keby na ten potrat aj idem tak by som už nedokázala milovať takého chlapa co toto dopustil 😏

brita7777
18. sep 2020

ved slobodna matka mozes byt, stoji to za to, daj mu zbohom, pride lepsi ...drzim palce a vela sil !!!!

11iva11
18. sep 2020

@mata370 Máme 18-mesačné dvojičky. Keď som otehotnela, pokladali sa základy. Keď sa narodili, mali sme z tri štvrtiny dokončenú hrubú stavbu domu. Vedeli sme, že pokračovať na dome bude po ich narodení ťažké a pomalé, ale nie nemožné. A nedávno sme sa presťahovali do holodomu.
Takže tvoj partner má dosť chabú výhovorku.

mishka81
18. sep 2020

Ty sa na dieta tesis a tym padom v ziadnom pripade nechod na potrat. Tie vycitky svedomia by ta nicili, to by si nezvladla. Taktiez mas 37 a ked on chcel dieta az o 2 roky, tak neviem preco si mysli ze by si v 39 otehotnela ako nic. Dietatko je dar, bojuj zan. Ak to on nechape, tak nieje ten pravy. Mozno sa chvilu budes trapit kvoli rozchodu, ale keby zabijes dietatko na ktore sa tesis, tak sa trapis do konca zivota. Drzim palce aby si sa rozhodla sprave, alebo aby ho nejak osvietilo.

kaitlin3
18. sep 2020

@mata370 kokos akurát dokončujeme strechu, čakáme druhé bábo, brali sme si hypo, sme mladí, niekto by nazval nevyzretí ale z tohto sa mi rozum zastavuje....
Utekaj preč od neho, je to debil, bude ti lepšie bez neho, takto sa krásne ukáže charakter človeka, ste spolu len krátko, bude ti ľahšie, utekaj preč od neho, fakt je to strašný debil

alexandraalexandrova
18. sep 2020

Nechapem ako vobec mozes uvazovat o potrate. Preco? lebo nejaka egosticka svina chce mat najprv strechu a dieta az o dva roky? A po dvoch rokoch ti moze kludne povedat ze dieta uz ani nechce, ze si to rozmyslel a ze vlastne nechce ani teba...a ty ostanes sama, bez dietata, s pocitom vraha cely zivot... To vazne nad tym uvazujes?
Osobne by som nedokazala zit s niekym koho co i len raz napadlo ze chce zabit nase spolocne dieta. Taky muz by u mna skoncil v tom momente ako by toto vyslovil...

rachel36a
18. sep 2020

@mata370 za dva roky sa vam uz nemusi podarit...obaja uz mate dosť rokov

klsmat
18. sep 2020

Dieťatko si nechaj - veď to tak sama cítiš. Ak ťa to povzbudí: 4 roky sme sa snažili o tretie dieťatko. Nakoniec sme otehotneli keď som mala 37 a prerabali sme dom. Mame krásne 2 ročné dievčatko a dom ešte stále nie je dokončený, ale to nevadí. Dočasne máme znížený životný štandard, ale máme sa radi a tešíme sa z najmladšej dcérky aj z dvoch starších detí. Nemáme z materiálnych vecí všetko, čo by sme chceli, ale máme väčšinu toho, čo potrebujeme a to teraz stačí. Dieťa je najúžasnejší dar na tomto svete a myslím, že to vieš. Ak to tvoj chlap nechápe a núti ťa spraviť, čo nechceš, tak by si mala zvážiť, či má zmysel s ním zostať vo vzťahu. Dieťatko zvládneš vychovať aj sama, ak oň nebude mať záujem. Zvláda to veľa žien. Osobne poznám aspoň tri. Držím palce, aby si sa rozhodla správne a svoje rozhodnutie neľutovala ✊

janynyna
18. sep 2020

Určite by som mu kopla do riti. Nech si tu strechu dokončí (idiot). Ale s pocitom,že som si nechala zobrať dieťa kvôli chlapovi by som nedokázala žiť. Bojiš sa toho,že to bez neho nezvládneš? Neboj zvládneš.

janickacrazy
18. sep 2020

@mata370 Ja to vidím takto, on dieťa nechce už vôbec, načo aj? Ved má 25 ročnú dospelú dcéru, vybavené. Má 46 rokov, má svoje pohodlie, chce svoju debilnú strechu dokončiť a pohoda jahoda. Keby naozaj s tebou dieťa chcel, tak by ťa určite neposlal na potrat, tomu ver. Dieťa ti nasľuboval len preto, že tajne dúfal, že už si stará na dieťa a za 2 roky sa vám už proste nepodarí. No akosi mu to nevyšlo.

comika
18. sep 2020

@mata370 urob ako chces ty. A nie niekto iny. Stoj si za tym co chces.

tncka
18. sep 2020

@mata370 no tak ten by letel zavretym oknom😳mas 37rokov a mozno posledna sanca mat dieta. Ja by som ozelela chlapa a dieta vychovala za kazdu cenu🥰

jonnie
18. sep 2020

Takze dedica ma tu strechu ma...to bude ten dovod... 25r.dieta uz... a on nepotrebuje od nuly fungovat...ma svoje pohodlie. Poviem ti...si c nezavideniahodnej situacii, no je to zivot - co je v tebe... nedala by som si ho vziat..

elizita
18. sep 2020

Tvoj priatel je primitiv ked je jeho dovodom strecha.

dilino
18. sep 2020

Moja milá s tým kkt ináč sa nazvať neda by som vyrazila dvere raz dva strecha argument a čo kurňa ked deti nechcem čo má 5 triedy zakladnej školy primeros na vtáka neexistuje.Jasné zbaviť sa zodpovednosti ved jasné má už vek pohodlnosť chce spať celú noc, a dieťa by jeho doterajšie veci zmenili.Je to zaväzok na celý život a nie ked sa mu zachce.Dieťa chcel za dva roky tak sa tak zariadim aby sa narodilo za 2 roky.Balacha ťa teraz máš ísť na potrat ale ked uplynu dva roky a budeš tehotna povie ti čo čo si vymysli.Jasné teraz chod na potrat v 37 rokoch a čo si mysli bude ti 39 rokov po potrate či si mysliš že otehotnieš čo ked potom čo ťa núti urobiť už deti nikdy nebudeš mať a budeš navždy ľutovať a ako správny argument bude taký že ja idem z ainou ktora mi dieťa dá a ty zostaneš sama bez deti.Ja ti napišem z pohľadu ked som bola matkou ja a navždy som dcérku stratila kedže zomrela bola chorá.Aj keby som teraz vedela znova že sa mi narodi postihnuta nikdy by som na potrat nešla.Dieťa je dar váž si čo máš chlapov na svete je dosť ale dieťa ti bude v živote všetkým.To sú vymysli že za dva roky bude chcieť hlúposť mate dosť rokov obidvaja na dieťa takže to sú jeho vymysli a čo strecha stoji miliony aký má súvis že ty máš ísť na potrat. 7 mesačný vzťah to je nič ked sa s nim rozideš nebudeš ľutovať nestratila si nič.To sú len klamstva z jeho strany jasné teraz nie ale tesne pred 50 už áno nech sa nenecha vysmiať.Ty žiadne nič neplač odid a máš vystarane zvladneš vychovať aj sama tu na MK je strašné veľa žien mamičiek ktore vychovavaju deti alebo dieťa same a zvladli to sú tu. Nikdy v živote by som dieťa nedala preč pre dajakeho debila tych beha po Slovensku dosť.Vyser sa nanho a život s dieťatkom si zariadiš po svojom a hlavne čo je že sa nestresuj a hlavné žiadny potrat prosím ťa.

ivky
18. sep 2020

strechu ti povedal len tak, to určite nie je dovod. a ak chcel za 2 roky bejby tak dufajme ze to nebol tiez blaf. v pripade ak chce dieta tak ho prijme aj hned. ale uprimne, vyzera to tak, ze on uz deti nechce, mozno dufal ze ste uz dost stari a nepodari sa...teraz mu povedz ze by mal byt chlap a niest dosledky za svoje ciny. sama si neotehotnela.

osky
18. sep 2020

@mata370 chcel o 2 roky?
Hm...super.to.budes mat 39...fakt on mysli len na seba.
A zabuda,ze zivot sa neda do bodky naplanovat.
Nikdy.
Obzvlast,ked si uziva naostro by mal vediet,ze riziko je velke😉

dilino
18. sep 2020

Aha 25 ročna dcéra preboha kde si oči podela stareho somára jasne ten už deti mať s tebou nebude ani za dva ani za 5 ani za 10 rokov obrazne povedane.Svoje z dcérou si odžil je dospela chce mať pokoj ty si dieťa nechaj a jeho pošli kade ľahšie.

katarinka315
18. sep 2020

Odišla by som hneď od neho..nevie aký je to fakt pocit ako si napísala, že iné páry chcú mať a nemôžu mať, my sme sa snažili 4 roky ( poznám páry čo sa snažia viac) ale nikomu neprajem ten pocit že chces mať bábo a sa nedarí....

budemmamca
19. sep 2020

@mata370 nechaj si bábätko

jaskolka
19. sep 2020

46 ročný už absolutne netúži po uplakanom bábätku, on už má dospelú dcéru, teda žiadne starosti s malým dieťaťom nepotrebuje, možno už aj dedko bude z neho keď ti trepe, že o dva roky chce dieťa, to robí len preto, že dúfa, že už nebudeš moct potom mat deti. Jednoznačne si nechaj bábätko, tuzis po ňom, chceš ho a toho starého capa posli do kelu aj s jeho strechou 😡

mata370
autor
19. sep 2020

Ďakujem vám baby za oporu 🙏 bábätko si necham. Aj keby som ho mala sama vychovať. Ľúbim ho a budem bojovať

ladyblcha
19. sep 2020

@mata370 a to ty budes tu strechu svojpomocne sama robit, ci preco nemozete mat dieta teraz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre