Priateľ chce, aby som išla na potrat

mata370
18. sep 2020

Ahojte baby. Ťažko sa mi píše. Som na začiatku tehotenstva. S priateľom sme spolu sedem mesiacov a žijeme spolu pol roka. Ja mám 37 rokov a on 46. Dieťatko si chcem nechať,len priateľ chce aby som išla na potrat. Strašne sa zle cítim a plačem. Ten pocit nikomu neprajem. Koľko žien,mužov by chceli bábätko a nemôžu mat,tak prečo môj ho chce dať zabiť?😭

jaskolka
18. sep 2020

@mata370 plus minulý rok som musela absolvovať kyretaz kvôli MA, normálne v plnej narkóze, v 13 týždni, lebo nebilo srdiečko. Po zákroku som povedala, že nepochopím ženy, čo dobrovoľne toto podstúpia, bolesti, narkozu, krvacanie, len tak, lebo proste niekto nechce dieťa, a ze kvôli streche... No koniec vzťahu by to bol okamžite...

pieksamaki
18. sep 2020

@mata370
To co je za dovod....dieta nie je tovar,ktory si kupis kedy chces....

stela1996
18. sep 2020

Preco si nemala deti skor? 37 je uz vysoky vek na 1 dieta.. takze byt tebou dakujem bohu ze sa ti to podarilo...
tvojho chlapa by som ja osobne vykopla hned z bytu s kopacom do riti este to je jedna vec... a druha v jeho veku 46 uz maju ludia vacsinou vnucata... on ma uz nejake deti?? akosi zaspal dobu

tripetta
18. sep 2020

@simona232323 😅👍👍👍

larisa
18. sep 2020

Dietatko je dar,je to požehnanie. Radšej sa zbav toho chlapa vidno, ze nemá deti rád asi ani toto nebude mat rád ked ťa posiela na potrat. Asi ťa ani nemiluje. Prednejšia mu je strecha. Ja by som od takeho chlapa zbalila svoje veci a odišla. Viac by taký chlap nebol mojim priateľom.

luciasveckova
18. sep 2020

@mata370 nechoď. To ti radím ja z vlastnej skusenosti

zdencaaaa
18. sep 2020

Pozri mas dve moznosti:
1. pojdes na potrat, psychicky budes na tom zle, tvoj chlap bude spokojny, ale pozri sa do buducnosti, naozaj by si ostala s takym chlapom? Nevycitala by si mu to do konca zivota?
2. Dietatko si nechas, chlap bud pochoi alebo sa rozidete. Nebudem ti klamat, bude to tazke ale to dietatko ti to kazdym dnom vynahradi takou laskou ze sama tomu nebudes verit. Tvoje dieta bude pri tebe stat vzdy, nech sa deje co sa deje

aliaska
18. sep 2020

@mata370 o 2 roky? Docitala som komentare len po tento. Narovinu a vlastna skusenost: V tvojom veku som otehotnela prvy a zaroven posledny krat. Po porode som isla do prechodu. Celkom realne sa to mozes stat aj tebe, ze o dva roky uz nebudes moct. Dieta je dar a bud rada, ze sa to podarilo. Nechaj si ho, velmi lahko sa ti moze stat aj to ze ked teraz toho svojho hlupaka posluchnes nebudes mat ani dieta a on ak niekedy bude chciet tak si ho zamiesi inde. Inak v jeho veku by uz tiez mohol mat rozum a vediet ake stastie vas postretlo

sejan
18. sep 2020

@mata370 chlapa kopnúť do riti a babenko si nechať. Určite Ti dá viac lásky, ako je ten vôl

denden77
18. sep 2020

@mata370 dokoncenie strechy je v skutku relevantny dovod na podstupenie interupcie 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

zuzubb007
18. sep 2020

presne vyser sa na chlapa, a bábätko si nechaj, takáto výhovorka, že treba strechu a okolo domu tak to by som ho rovno do riti kopla, a že o dva roky bude chcieť, tak z tých dvoch rokov môže byť nikdy, tak starý chlap a bezmozg, raz by mi to chlap povedal, že mám ísť na potrat už by ma nevidel

mlska19
18. sep 2020

Autorka,obaja mate uz vek,kedy by ste mali mat dostatok materialnych prostriedkov na dieta.Panka planovaca nechaj vychladnut,a povedz mu,nech si zvyka,lebo interupcia v 37 nie je ako v 17-ke a tiez sa uz potom nemusi zadarit.My tiez stale prerabame dom,ale co,dieta prve roky nepotrebuje vlastnu izbu s baldachynom nad postelou.

lucinkkaa
18. sep 2020

Ja som tiež s malým sama ,a lepšie rozhodnutie ako nechať si ho som nemohla v živote spraviť,aj keď som vedela že budem sama a že to bude ťažké. Určite si bábätko nechaj a teš sa z neho aj keď možno sama ale keď sa narodí a budeš ho mať v náručí, zabudneš na všetko ostatné a žiadny takýto chlap ti ani nebude chýbať, preto už sama nikdy nebudeš, budeš mať dieťa. 💙☺️

eliska13
18. sep 2020

@stela1996 veď už má jedno dieťa 10 r ideál to jej už odrasta, puberta... a bude mat ďalšie, ktorému sa moze venovať.Ak je 1996 tvoj rok narodenia chápem tvoje rozhorčenie, ale bežne majú ľudia deti aj okolo a po 40 tke🙂)

stela1996
18. sep 2020

@eliska13 no hej ale povedzme si pravdu.. toto tvrdia vacsinou taky co to odkladali schvalne a potom sa nedari lebo po 30 uz telo starne.. a behaju po umelom... deti maju mat mladi ludia.. jedna znama tiez okolo 40 ledva otehotnela lebo vraj "chcela som si uzivat mladost".. dalsia okolo 30 bola uz na umelom... neviem ja si radsej porodim po 20.. uzijem dieta a v 40 dieta vyrastene dospele a mozem este naplno zit...ale nikomu neberiem jeho rozhodnutia toto je len moj nazor a postrech zo zivota✌️

deti95060810
18. sep 2020

no jasné...ty ho poslúchneš , on dokončí všetko okolo domu a spraví si decko s mladou pipkou....máš dosť rokov, môže to byť tvoja posledná šanca....nie každá je ako Erža Judinyová....😉

mata370
autor
18. sep 2020

@stela1996 mám z predchádzajúceho manželstva dcérku desať ročnú. On je tiež rozvedený a má 25 ročnú dcéru

mata370
autor
18. sep 2020

@stela1996 mám jednu dcérku z prvého manželstva. On má 25 ročnú

martul
18. sep 2020

@mata370 už by bol môj BÝVALÝ, keby mi takto povedal, ale si myslím, že keď to aj teraz spravíš tak Váš vzťah už nikdy nebude ako predtým, už to budeš v sebe cítiť do konca života, že čo je to za človeka.

stela1996
18. sep 2020

@mata370 neciti sa uz stary na dieta?? mozno sa boji vies... dieta bude v puberte a on uz na dochodku 🤷‍♀️ mozno toto je problem

stela1996
18. sep 2020

@mata370 neviem ja nepoznam nikoho kto ma v 50 male dieta.. okrem judiniovej a tej benovej.. a par americkych hereciek... ja osobne by som uz v takom veku nechcela.. to uz je cas na vnucata...
Ale ak to babatko chces urcite si ho nechaj... chlapa najdes na kazdom rohu.. ale babatko veru nie😉

123andy123
18. sep 2020

ked vahas nad potratom tak to znamena ze tam nemas ist. Tiez mam termin v maji a dufam ze sa stretneme v majovkach 2021. My sme tiez prepabali dom ked som bola úrvykrat tehotna a prerabali sme ho aj ked sa maly narodil. Boli to velke prerabky. Da sa to zvladnut. Ved o dieta sa budes starat ty a nie on. Mas uz 10 rocnu kocku urcite sa tesi na surodenca ❤

lubiss
18. sep 2020

jaj tak strecha je dolezita? aha len si moja mila uvedom ze ak sa to podarilo teraz druhy krat sa to podarit nemusi....je to proste idiot

mima172
18. sep 2020

@mata370 Prepáč za úprimné slová, no máš doma naozaj vola (rým nebol plánovaný 😱). Utekala by som od neho aj s bábom pod ❤️
Vieš, ani on a ani ty nie ste najmladší, hoci to je vedľajšie ale samotný fakt, že toto dieťa by rád nemal, dokonca ho navrhuje zabiť a jeho súrodenca o naplánované 2 roky už áno?
MK je plný žien, ktoré si prešli peklom... Snaženie, potraty, liečba, neúspech atď. Som jednou z nich a keď zachytím diskusiu ako je táto, tak mi trhá srdce na kusy.
Už mám svoju vysnívanú princeznú, no neprejde deň, kedy by som nemyslela na jej súrodencov, ktorí to nezvládli, ako by vyzerali, akú by mali povahu atď.
Prosím, nerob to 😪
To dieťatko nemôže zato, že jeho otec je hlupák, ktorý rieši radšej strechu ako jeho/ju. Otec hlupakom ostane ale ty si a určite budeš výborná mamina, keď mu/jej dopraješ žiť 😍

horalka1986
18. sep 2020

Kokos,tak si ho odlozte do detskeho domova kym nedokoncite strechu. Ako sory, ale ked je toto pre neho dovod ta poslat na potrat, tak ho kopni do riti.

betulinka1
18. sep 2020

@mata370 hej aj u mna to skusil ex. Vybrala som si dieta. Ex je ex a syn ma uz 6 rokov. Vies co sa cudujem, ze mas 37 rokov a places nad tym. Mna navrh na potrat akurat nasral ale neplakala som. Proste som vedela, ze dieta si necham a uz som potom riesila iba prakticke veci.

evkano1402
18. sep 2020

Vcera som stretla na ihrisku babku (dva roky do dochodku), strazila tam asi rocnu slecnu. Hrali sa spolu s mojim malym a ked som pochvalila malicku, aka je rozumna a ake ma krasne ocka, ta babka sa normalne zrutila a rozplakala. Ostala som v soku, ze co sa deje. Ta pani mi porozpravala ako si jej dcera chcela nechat tu malicku zobrat kvoli teraz uz ex-ovi, pretoze potom v lete by uz nemohli ist na dovolenku, financie a tak. Ale nakoniec dcera neustupila ale ona to doteraz nemoze stravit. Proste vravela chapete, ukazala na malu, krasne nevinne dieta a dovolenka. Uprimne, bola to sila.

evkamotka
18. sep 2020

@evkano1402 neskutocne

janinah
18. sep 2020

radšej sama s dieťaťom v prenajatej garsonke ako s takým debilom v paláci....

queen_el
18. sep 2020

úprimne nechápem takéto situácie...to ste spali bez ochrany bez toho, aby ste sa rozprávali o tom, či chcete dieťa? a potom sa čuduje, že si tehotná? resp. on to berie asi tak, že jemu to je jedno, je to tvoj problém....
ty to dieťa chceš (aspoň mi tak príde z príspevku) tak sa naňho vykašli...predpokladám že v tvojom veku už máš také zázemie, že to dieťa zvládneš vychovať aj sama

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre