Zvažujem umelé prerušenie tehotenstva

ovecka1111
6. jún 2021

Dobrý deň som mladá mamička od pôrodu som 4mesiace aj 21dni som opäť tehotná som v 7tt . Zvažujem potrat . Neviem čo mám robiť . Priateľ má vždy klame nenosí peniaze sem tam no (100€)mesačne . Nechce sa starať o našu dcérku . Všetko mu proste vadí . Finančne mi pomáha iba moja mama a poprípade sestra . Fakt neviem čo mám robiť . Nechať si alebo ísť na potrat ? Poraďte mi (mám 18r)

romcix213
16. jún 2021

@ovecka1111 napíš mi 🙂 poradím

acrobaleno
16. jún 2021

Na tvojom mieste by som išla na potrat. Chlap sa ti hnusí, peniaze od neho nebudú a dve hladné ústa na krku.

almia
16. jún 2021

ahojky nechod na potrat prosim ta nie nechod.. tie vycitky svedomia.. a poznam rodinku.. fakt (milionari maju len jednu dceru...) kvoli zdravotnym problemom nemozu mat viac deti.. aj ked by dali milion eur hned v hotovosti proste nemozu... daj na adopciu.. .oni si chcu dieta - surodenca adoptovat.. pretoze nemozu mat dalsie babo.. prosimnechod na potrat.. prosim ta.. moze to tvoje babo.. skoncit v bohatej rodine.. napr. co ja poznam.. maju vsetko .. fakt vsetko.. len surodenec im chyba.. su prikloneni k adopcii.. a co ak to tvoje babo tam skonci...? tak sveta mu zit.. uprimne...

almia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medea2003
17. jún 2021

@ovecka1111 Napis do kontaktneho formulara na tejto stranke: https://www.cenapotratu.sk. Je to organizacia, ktora zo zbierok financne pomaha mamam v problemoch, ako si ty. Nepomahaju len do narodenia dietata, ale cely rok po. Ak si v nudzi, urcite sa im ozvi.

banderaska29
17. jún 2021

no vy ste pekné harpie... pane na nebi.

jasné, nechaj si ho, daj ho na adopciu - jak keby to bolo iba tak že vynosiť a porodiť. Vy ste všetky s glóriou nad hlavou ako tak pozerám. čo keby ste sa ne*rali do života iných a nechali ju nech sa rozhodne podľa svojho vlastného svedomia, vedomia, možností?
Ja poznám dosť báb, bohužiaľ, ktoré boli na upt a žiadne výčitky nemali, len to nekričia do sveta lebo by boli upálené.
proste keď si ho nemôžeš nechať si ho nenecháš. nikto žiadna z vás ju nebude živiť, žiadna tam nebude, ked ostane sama s deťmi, keď bude mať psychiku v prdeli žiadna z vás jej nepomože po psychickej stránke a nebude jej ani platiť psychológa.

A ty autorka - prosím Ťa nepýtaj sa to tu, lebo Ťa zožerú tieto kanibalky, choď za svojim chlapom a dohodni sa s ním. Ak je to na rozchod, zváž si všetky možnosti. Deti sú užasná vec keď pre ne máš zázemie a vieš im dať všetko čo potrebujú bez strachu, či vám vyjde na plienky a stravu.

sono2
17. jún 2021

@ovecka1111 prečo si ešte s takým mužom, čo ti platí sto euro mesačne?
Veď to ja nechám v obchode na jeden nákup keď toho potrebujem naraz veľa. A ešte spíš s ním takým štýlom, že veď hádam on dáva pozor alebo?totálne nezodpovedné.
Celkovo ti odporúčam trocha myslieť dopredu alebo celkovo myslieť. Si už matka, máš povinnosti, chlapa na krku čo ti je na nič. Nechápem prečo?
Veď máš 18! Ja v tvojom veku som mala antiku a chránila sa!

romcix213
19. jún 2021

@ovecka1111 ja som si prežila niečo podobné,no musíš sa proste s priateľom porozprávať,síce tehotná si ty a mala si mať rozum aj ty ale nie ste v tom sami,on by sa mal tiež k tomu vyjadriť lebo zákrok tohto typu je jedna vec ale čo bude po tom,mám skúsenosť,nie osobnú ale akoby som to prežila ja lebo tá osoba mi je veľmi blízka,jedna vec je to že dieťa dáš na adopciu lenže budeš mať výčitky z toho kde je,v akej rodine, či sa má dobre až nakoniec začneš pátrať po tom kto je vlastne tvoje dieťa a ver mi že toto by ťa zničilo viac,UPT je síce pre niekoho zlá voľba ale ak by si bola na dve deti sama keby si si nakoniec adopciu rozmyslela,bolo by to pre teba ešte horšie preto nerozmýšľaj a konaj poprípade sa poraď s niekým starším, niekomu komu veríš lebo ver mi že z Adopcie budeš mať horšie výčitky ako z UPT,jedno dieťa už máš,podľa toho čo píšeš dosť malinké a tomu sa treba venovať takže mysli aj na dcérku a aj na svoju budúcnosť, za mňa určite UPT kým sa ešte dá a potom by som hneď od priateľa odišla,lebo takýto vzťah ver mi či nie jednoducho nie je pre teba a nie si prvá ktorá to tu rieši. Veľa šťastia

alison11
21. júl 2021

@ovecka1111 Musíš to mať fakt ťažkéa čo tvoja mama vraví na to celé? Prípadne sestra ak máš možnosť žiť u jednej z nich z dieťaťom prípadne aj z tým čo nosíš pod srdcom tak si bábo nechcej ak Ti radia sa ho vzdať a bez nenarodeného Ti ponúknu strechu and hlavou a pomoc tak ju ber.Len pre Boha nenechaj toho chlapa k vám chodiť.Verím,že sa správne rozhodneš a časom keď dieťa/deti budú škôlkári si aj prácu nájdeš a uživíš,osamostatníš sa aj nájdeš toho správneho otca deťom.

natik25
24. júl 2021

@ovecka1111 ako sorry ale ty niesi normálna koľké ženy by dali všetko zato aby donosili zdravé bábätko a ty chces ísť na potrat lebo hento lebo tamto? Keď ste spolu spali si NATO nemyslela že môžeš otehotnieť??? Je strašne nefér že takým ako ty sa podarí otehotnieť aj keď si to zrejme vôbec nezaslúžiš...

kristianka2255
24. júl 2021

Je to tvoja volba, chces/nechces, tu sa nepytaj nikto sa tu za teba starat, satit, krmit,vychovavat, financovat nebude.

romcix213
26. júl 2021

@natik25 bravo👍toto jej určite pomôže

kristianka2255
26. júl 2021

@romcix213 suhlasim, je smutne ze vela zienok nemoze mat deti, ale co ma mat teraz kazda zena 3-4 deti nasilu,aby sa to vyrovnalo 🤦

natik25
26. júl 2021

@romcix213 áno keby si chcela vedieť ja by som zato dala čokoľvek keď nechcela dieťa mala sa chrániť ja som dnes potratila takže tak

natik25
26. júl 2021

@romcix213 a? Mala sa chrániť pred tým nemyslíš?

kulumulu123
26. júl 2021

@ovecka1111 teba frajer trtka bez tvojho vedomia keď spíš? Tomu sa na Slovensku hovorí znásilnenie a sú na to aj zákony dokonca je to klasifikované ako trestný čin.... Dúfam ti viac povedať nemusím a snáď prídeš na to co urobiť ďalej aj ty sama...

natik25
26. júl 2021

@kulumulu123 presne...

majulienk
26. júl 2021

Nezabijaj svoje babetko len kvoli svojej nezodpovednosti. Ved ono za nic nemoze. Ty mu dopraj vdaka hniezdu zachrany, anonymnemu porodu alebo adopcii pekny zivot v inej milujucej rodine, kde si ho budu vazit a dakovat Bohu za neho❤️

romcix213
2. aug 2021

@natik25 pozri sa nikto ti neberie názor na to že niektoré ženy nemôžu mať deti,ja som minulý rok tiež musela podstúpiť zákrok bohužiaľ moje druhé dieťatko zomrelo pred zákrokom,ale vezmi si to z jej pohľadu,zamysli sa nad tým a skús jej prestať vyčítať niečo dočoho nevidíš 🙂 nemôžeš vedieť aké to medzi nimi je, či ju nebije,nefetuje,nepije alebo bohviečo ešte....viem presne čo ťa napadlo... prečo odneho neodišla ale predstav si nie je to také ľahké ako si myslíš, niektoré ženy zbierajú odvahu odísť od takého človeka aj roky a o to viac keď majú s dotyčným dieťa

natik25
2. aug 2021

@romcix213 hej aj to je možné ale tak prečo s ním spáva a nechráni sa aj napriek tomu čo jej robí alebo ako sa chová veď nie sme v praveku že nevie ako sa má chrániť keby som bola v tej situácii a aj keby som nedokázala odísť alebo ja neviem čo má aký problém tak načo s ním spáva ja toto fakt nikdy nepochopím a vždy si budem stáť za tým že jednoducho môže si zato sama a čo že jej vyčítam že chce kvôli svojej hlúposti zabiť dieťa? Bohužiaľ je to tak ...

majulino
2. aug 2021

@ovecka1111 niezeby som ti neverila, ale ty ani nevieš kolko si od porodu, v popise 4m a 21 dni v profile ma dcera 6m... 😳 A ze si sa zobudila na to ako ta trtka, no prepáč za otázku fičis na niečom? To si necitila ze ta vyzlieka? Popripade ak spis naha, tak ti minimalne musel roztiahnut a pridvihnut nohy 🤨

marpel
2. aug 2021

@majulino len drobnosť k tým mesiacom - príspevok je zo začiatku júna, teraz je začiatok augusta. Čiže to sedí, že v profile už ma 6mesacne dieťatko. 🙂

grengulak10
2. aug 2021

@marpel moja takych tu bolo,ked i teraz dam do profilu ze mam tyzdnove dieta...pocita ho automaticky...a ja take dietatko nemam....cely tento pribeh je hlupost!vymysleny,a neuverim ani slovo myslite si co chcete..

grengulak10
2. aug 2021

@bikarbona
@marpel a uz.je dokonca neaktivna...uplne naisto fake profil

sonik123456789
13. aug 2021

@ovecka1111 ahoj viem že byť mamou v mladom veku je naozaj náročné. Mám 21r a som o chvíľu dvojnásobnou mamou. Doma máme 14m syna. Viem že nie každému vyjde vzťah alebo má dostatok peňazí. Ja som mala veľa šťastia a podpory hlavne v partnerovi. Finančne sme zabezpečení, máme svoje bývanie. Nejdem súdiť tvoju situáciu pretože sama som ju nikdy nezažila. Ale skúsim to dať drobnú radu.Ak to fiančná situácia dovolí aspoň dieťatko vynosiť riešila by som to utajeným pôrodom a hniezdom záchrany... 🙂 Je to šanca pre to maličké ktorá mu môže priniesť v živote veľa dobrého.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre