Pas pre bábätko

rusnakova_janka
27. aug 2013

Ahojte, pocula som, ze ked idete novorodencovi dat urobit pas, mozete doniest aj vlastnu foto aby ste nemuseli s krpcom zapasit pri foteni na policii, je to tak?? Ake rozmery? Musi mat dieta trvaly pobyt na SK aby mu na SK pas vydali??

100lambi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislavao
5. máj 2015

@100lambi pas dieta musi mat aj do ciech ked idete. dospely moze chodit na obciansky, ale dieta nema obciansky, takze mu treba pas. aj do madarska, polska, ciech, rakuska, vsade.

stanislavao
5. máj 2015

@100lambi policia. bezna cestna kontrola ked vas zastavi, musite mat pas. aj ked nie su hranice. hocikedy vas moze policia zastavit a pytat doklady.

sue
5. máj 2015

@100lambi ide o to, ze ked by sa cokolvek zomlelo, ty bez pasu nemas dokaz o tom, ze dieta je tvoje ( autonehoda, unos,.....) netreba nad tym spekulovat, proste to tak je...

100lambi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulka1978
5. máj 2015

@100lambi policia, bezna cestna kontrola, pri zastaveni ukazujes pas dietata.....uz som to zazila...v cechach.....chrania sa tym pred unosom dietata.....bez pasu nemas dokaz, ze je dieta tvoje.....jedine rodny list...ale to je podla mna na dlhe lakte....ale my sme pas vybavili v BA....za jeden den...cakali sme cca pol hodku...no a samozrejme 1 mesiac na vydanie pasu...to ti pride SMS.....stoji to 8€....do tyzdna to stoji tusim 33€....

stanislavao
5. máj 2015

@100lambi ale nie. toto je dobre. zapisat si moze hocikto, hocico. takto ma dieta doklad a je identifikovatelne aj podla foto.

havana_frost
5. máj 2015

@babulka1978 do 2 dní za 24 € 🙂

Občan starší ako 16 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu
do 30 dní 33 €,
do 10 pracovných dní 66 €,
do 2 pracovných dní 99 €.

Občan od 6 do 16 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu
do 30 dní 13 €,
do 10 pracovných dní 26 €,
do 2 pracovných dní 39 €.

Občan mladší ako 6 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu
do 30 dní 8 €,
do 10 pracovných dní 16 €,
do 2 pracovných dní 24 €.

ccathrine
12. júl 2015

Ahojte, vie mi niekto poradiť, potrebujem nejaký špeciálny doklad, keď syn má iné priezvisko ako ja? Má ho po otcovi (nie sme zobratí) a keď pôjdem do zahraničia s ním iba ja, tak ako dokážem, že je môj?

zirka
12. júl 2015

ahoj, toto som nasla na:
http://babetko.rodinka.sk/peniaze-a-zakony/aktu...

Maloletým osobám sa pri hraničných kontrolách spravidla venuje zvýšená pozornosť, bez ohľadu na to, či cestujú v sprievode rodiča alebo nie. Ak má napríklad rodič dieťaťa iné priezvisko ako dieťa, je dobré poistiť sa rodným listom dieťaťa, ktorým v prípade potreby preukážete váš príbuzenský vzťah.

ccathrine
12. júl 2015

Ďakujem, len či to bude stačiť v slovenčine.

zirka
12. júl 2015

to netusim, ale mohla by si sa opytat priamo na zastupiteľskom úrade štátu návštevy /dovolenky 🙂

anna1109
12. júl 2015

@ccathrine ahoj,súhlasím so Zirkou,môj syn má tiež priezvisko po otcovi a ak pojdeme na dovolenku,určite zoberem okrem pasu aj rodný list.Žiadny špeciálny doklad nepotrebuješ.

moncikova
12. mar 2016

Maminy mam otazku, kolko plati cestovny pas novorodenca? Do 6 rokov dietata by mal platit 2 roky, ale nikde som sa nedocitala ci beru babatku aj otlacky, lebo ak je pas bez odtlackov tak potom plati len 1 rok. Riesil to niekto z vas v poslednej dobe? Dakujem

cuculiatko88
12. mar 2016

@moncikova somarina,ziadne otlacky neberu,pas pre babo plati 2 roky

bajana
12. mar 2016

@moncikova odtlačky? Nič také sme neriesili ani u mm, pas pre dieťa platí 2r

sense
12. mar 2016

@moncikova otlacky sa neberu a pas plati dva roky, ale dieta bude odfotene

moncikova
12. mar 2016

@cuculiatko88
@bajana pisu to na stranke MINV ze ak docasne nie je mozne odobrat odtlacky, tak sa pas vydava len na 1 rok

sense
12. mar 2016

@moncikova nuz nasa mala v kazdom pripade platny dva roky, v 2 a polroku sme davli robit dalsi ani tam jej odtlacky nebrali a tiez je platny dva roky

cuculiatko88
12. mar 2016

@moncikova zaujimave,synovi ani nie pol rocnemu sme min rok v septembri robili pas a nic take nam nehovorili

bajana
12. mar 2016

@moncikova ale však normálnemu zdravému človeku (a aj novorodencovi) je možné odtlačky vziať....k pasu ich ale neberú

moncikova
12. mar 2016

Tak som nasla doplnujuce info na inej stranke, odtlacky k pasu beru az od 12 rokov. Ak nejdu odobrat, vtedy je platnost len 1 rok. Ale mylne tam maju uvedenu cenu toho kratsieho pasu u deti do 6 rokov, tak to je dost zmatocne...