Problém s močením po pôrode

swojska
29. jan 2013

som 15 den po porode..z nemocnice ma pustili stym ze som sa sama nerozmocila, tak sa musim doma cievkovat..vcera mi dal urolog dake lieky a tusim sa to pomaly pusta...po porode som nebola schopna sa spontanne vymocit tak ma cievkovali ako pokusneho kralika..vybrali cievku, dali naspat, vybrali..bola som 10dni v memocnici...dostala stoho akutnu cistitidu..dost zle, strat sa o maleho so sackom, plus bolesti z rany ani sadnut..jest po leziacky...
boze modlim sa aby lieky co mi dal urolog zabrali..som uz na prasky..riesit doma maleho..dotoho och treba mi cikat musim sa ist vycievkovat..cele to trva tak 20min aj z hygienou..a ta bolest..
zazili ste daco take????

dadushe
29. jan 2013

Sama jsem to nezažila, ale v sestřenice měla něco podobného. Byla z toho taky na prášky, je to přechodný stav, mělo by to samo brzo odeznít, a mezi ženami docela častý jev (jakoby samotný porod nestačil 😠) 😖 Pomáhalo jí chodit čůrat (snažit čůrat) do horké sprchy a úplně se tam uvolnit, zrelaxovat. Hlavně se snažit nestresovat 😢 Každopádně držím palce, musí to být peklo. 😔

sisaha
29. jan 2013

@swojska zazila, ale po operacii platnicky a naslednom hematome, ktory zistili z MR az potom, co som im povedala, ze mam problem s mocenim. Ja som sa sice dokazala vymocit, ale trvalo mi to dlho. Po odstraneni hematomu som dostala lieky a rozmocila som sa sama behom dna..Nerobil ti nikto MR? zda sa mi cudne, ze ta pustili domov s cievkou... 😨

swojska
autor
29. jan 2013

@sisaha dali mi na domov take jednorazove cievky..MR nerobili ale pravdepodobne to bude dalsi postup ak sa to nepohne..a ake lieky dali na to mocenie?

swojska
autor
29. jan 2013

@dadushe nevies ako dlho to trvalo?

swojska
autor
29. jan 2013

@sisaha aha pises ze odstranili hematom...ten si mala kde? na mechuri?

sisaha
29. jan 2013

@swojska nie, v mieste operacnej rany na chrbtici.. Nazov tych liekov si nepamatam.., ale brala som ich asi 3 dni

dadushe
29. jan 2013

Nevím přesně jak dlouho s tím bojovala, cca 14 dní. Doktoři říkali, že jí to pravděpodobně způsobil epidural, který jí nějak utlumil nervová zakončení a přetrvalo to dál. Jinak teda důvodů může být hodně od otoků, které musí napřed ustoupit až po reflexní stažení vnitřního svěrače, který se časem uvolní, to bývá teda častější po operacích ale může to být i po porodu. Každopádně doufám, že tě někdo sleduje a že si tě zvou na kontroly a vůbec doufám, že ti dali nějaký čas na rozmočení a pak si tě znova pozvou a budou pátrat, protože tohle musí být strašně ubíjející a zvlášť s novorozencem 😝

eryykah
30. apr 2014

baby mala niektora taky problem, som po porode 5 dni, prve 2 dni som cikala do cievky, potom 2 dni normalne vsetko ok, chodila som na wc a teraz mam pocit ,ze sa nemozem vycikat, res. ide mi to velmi tazko akoby mi tam nieco vadil, ja som uz zufala zo seba, som zosita odpredu dozadu a este taketo sa mi ide diat ☹

kveta
30. apr 2014

@eryykah Toto ries s lekarmi.. Vazne.

eryykah
1. máj 2014

@kveta jop uz mam kateter v mechuri ☹

keksinka10
18. aug 2014

Ahojte chcem sa spytat, presli vam potom tie problemy a zacali ste po porode cikat normalne? ja mam takyto problem uz 7 den po porode a sice sa mozem vycikat, ale len malo a potom mi ostava moc v mechuri... Tak len pre svoje ukludnenie ci vam to potom preslo?

zuz1978
20. aug 2014

Mozem sa spytat, rodili ste cisarskym alebo prirodzene?

evadolna3
30. sep 2014

ja mam skor opacny problem.. ja mam po porode mladsieho synceka unik mocu.. je to hrozne..lebo ani sa smiat.. ani pohyby prudke nic. clovek sa furt musel kontrolovat :( vdaka bohu som cez leto objavila Incovenal Comfort a postupne citim zlepsovanie.. tak verim ze sa toho zbavim uplne.. dufam ze vam sa to tiez zlepsilo.. lebo clovek kym taketo veci nezazije.. nevie si to ani predstavit :(

martina_dzirbikova
15. okt 2014

...presne tak, človek, kým to nezažije, nevie si to ani predstaviť.........a mne teda tiež ani vo sne nenapadlo, že sa 3 týždne po pôrode (spontánnom) nebudem vedieť samostatne vycikať a dokonca, že nebudem ani len cítiť potrebu ísť cikať........takže som fungovala tie 3 týždne na cievke, od doktorov som počúvala stále, že to je bežné a chce to len čas.........ale mali našťastie pravdu 🙂 Takže v mojom prípade to chcelo naozaj len trochu času....

domca3333
30. okt 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

evadolna3 a ako dlho uzivas Incovenal Comfort? mne to tiez lekarka predpisala.. pretoze som mala velmi podobny problem ako ty.. uzivam ho asi mesiac a pol.. zatial som spokojna.. citim ako sa to pomaly upravuje a verim ze sa toho zbavim co najskor..

simca663
30. okt 2014
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

ja uzivam Incovenal asi od leta.. zacala som 2tabletkami denne.. ale teraz beriem uz iba 1.. som velmi spokojna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre