Bolestivý sex po pôrode

eliaska23
17. máj 2012

Žienky, ktoré ste mali bolestivý sex po pôrode, ako ste to rozchodili? Len sexovaním alebo mi poradíte aj nejaké iné techniky, ako to čo najskôr prekonať? Ja mám pocit, že som dole príliš úzka. Aj manžel potvrdil, že som úzka a že jeho to zo začiatku niekoľkokrát bolelo, ale vraj sa to už lepší... Som z toho na nervy, lebo chuť je, len keď už prídeme k veci, tak bez gélu si to ani neviem predstaviť. A hoci bolesť prekonám, nemám z toho až taký pôžitok. Po pôrode som už takmer 4 mesiace. Ďakujem za všetky dobre mienené rady 🙂

lucinkab
10. feb 2015

zalezi na tom ako ta zasili. mna nastrihli do opacnej strany a sili az po krcok vsetko ☹ a na stehoch kde boli vpichi ihlou som mala zrazeniny, tie sa teraz troska zmensili, stale to omina ale uz menej, zlepsilo sa to asi 9 mesiacov po porode ☹ a este to neni super ☹ pomaha dlhla este raz dlhhhhhhhhhhhhhhhhhhhha predohra a ptom najprijemnjsie je misionar tak ak chlap netlaci na spodok kde si bola sita. poloha zozadu, zboku, alebo ty hore nie je velmi vhodna... gyncia mi kazal sex len v isionarovi ason rok a vraj to skor prejde ☹ a pomaha 🙂 uz je to o 80% lepsie a malinka ma 10,5 mesiaca

lenulienka86
27. jan 2016

Zeny pomoc. O par dni to uz bude pol roka od porodu -mojho najdrastickejsieho a najtraumatizujuceho zazitku. Ale k veci. Jasne sex cista obriezka. A mam pocit ze iba horsie. Na kontrole po sestonedeli som skoro vyskocila z kresla lebo som myslela ze ma reze ziletkou a nie vagin.sondou. z reci gynekologa vsetko ok. No najbliszie 3mesiace som sa tam neopovazila nic pchat. Po 4mes tampon rezal ale vydrzala som a skusila sex. Vydrzala som par sekund. Nedavno som skusila zas a este horsie.
Tie cipky co spominate aj pomohli niekomu? Ci fakt este pockat pol roka a ked sa nerozvediem tak na operaciu? Ja nechapem ako je toto mozne ze ma boli nielen hradza ale aj dnu a vsade vsetko reze. Mala som kruty porod bez nastrihu hrafzu celu potrhanu az na konecnik a vo vnutri niekolko stehov mozno 4.. ale ze sa to uz nikdy nezahoji?

lenkamaxim
28. aug 2016

Maminy chcela by som obnovit tuto temu..
Sex s manzelom je este trochu bokestivy,ale len na zaciatku. Skor ma trapi ze ma dost na uzko zasili a vzdy po styku mam malu trhlinku,hoci som vzrusena,aj predohra je,len sa mi spravi na hrazde taka trhlinka,cca 1cm,po 2-3 dnoch sa zahoji. Neviete poradit co s tym?

miissha19
30. jan 2017

Ahojte, tiež som budúca mamička. Dozvedela som sa to len nedávno. Strašne sa tešíme. Ešte musím dokončiť školu. Akurát píšem diplomovú prácu tak ma napadalo, žeby ste mi mohli pomôcť s výskumom, ktorý sa týka sexuálnej spokojnosti. Do výskumu potrebujem aj ženy s deťmi a mne ho zatiaľ vyplnili len bezdetný študenti. Tak Vás chcem poprosiť o vyplnenie dotazníka. Nezaberie Vám viac ako 10 minút. Môžete zapojiť aj vašich partnerov. ďakujem.
https://docs.google.com/forms/d/1WEDi6gKWldscax...

sdweb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenulienka86
19. mar 2017

@sdweb noo a neboli hnisava rana aj bez sexu? Lebo ja som bola fit pri beznych cinnostiach aj pri sporte. Ale sex do 9az 10mesiacov absolutne ziadny. (Pokusy boli kazde 3mes.ale o bolest som nestala 🙂 A tesne pred prvym rokom z nicoho nic dobre. Lekar mi vravel ze to chce cas. A samozrejme he to individualne. Ale o hnisavej rane nebola rec. Dokonca hned po 2mesiacoch (to bolelo samozrejme) mi robil sono a vsetko vraj pekne zahojene.. a ze cakat.
Tak neviem. Koho to boli tak nesexovat! 🙂 a ok ukazat sa u lekara. Ten vam povie ci je to ok alebo nie. Mna vysetril s tym ze po porode moze byt sex bolestivy kludne aj rok.. a mal pravdu. A vsetko preslo bez zasahov.

lucia2509
5. máj 2017

Ahoj dievčatá, mne na bolesti poradila pani lekárnička taký gél. Nieje to priamo lubrigačný gél ale vraj preliečuje. Na internete som o ňom nenašla skoro žiadne informácie tak skúsim tu. Volá sa nebycrom ?? zatiaľ som si ho natrela dvakrát tak som zvedavá na účinky.

lucia2509
16. máj 2017

Po dalsom tyzdni je to uz super. Cize vam to odporucam. ☺️☺️☺️

davidkanr
31. júl 2017

Dovolím si potvrdit už spominane capiky Cicayridina...Čipky na urýchlenie hojenia po pôrode. Ja som vybrala 2 balenia, sú výborné. Ešte mi zostalo 8 kusov. Piste,posuniem

nats84
8. aug 2017

@lucia2509 ahoj...chcela by som sa opytat na aplikaciu....ide teda o vonkajsie užívanie ? cize priamo do vagíny sa to neaplikuje?.Ďakujem

lucia2509
9. aug 2017

Ahoj, lekár mi povedal že môžem aj dnu. my ho teraz používame aj ako lubrigačný 🙂

auberggine
9. aug 2017

@eliaska23 ja som po sekcii prvykrat spala s muzom po 4 mesiacoch a boli ma to doteraz ...

davidkanr
11. aug 2017

Ta cicatridina su capiky dnu. Urychluju hojenie a zvlhcia.

lucia2509
12. aug 2017

@auberggine
podobne sme na tom boli aj my ale u je to vdakabohu OK.

mlasik
12. aug 2017

@lucia2509
ten nebycrom si musím pýtať u lekárky?

lucia2509
12. aug 2017

@mlasik mne ho odporučila lekárnička v lekárni. ale pýtala som som aj lekára čo si o tom myslí. skús si o tom precitat aj na internete 🙂

kacena85
7. apr 2018

@lenkamaxim ja som rodila sekciou 2012 no po po pol roku mi zistili endometriozu a odvtedy sa trapime.nasadili na 3mes tab na prechod potom antiku a odvtedy dokola sex ledva raz za mesiac a vzdy sa mi tam urobi ta trhlinka to nepisem ako to boli pri sexe.a skusali sme vselico ..aj ten nebycrom.aj vagisan.tak uz asi kupim ozaj tu cicatridine a vyskusam to. Lebo mam krem a ten mi vzdy pomoze na tu ranku..myslite,ze pomoze aj na toto ta cicatridine?

gyncentrumsk
10. aug 2018

gyncentrumsk.info

eva31eva31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludinalm
13. mar 2021

@mariannkkaa a Mozem sa spytat ako ti ho odstranili a ci to bolo bolestive?

ludinalm
13. mar 2021

@mariannkkaa a akym sposobom ti to odstranil? Bolo to bolestive?

mariannkkaa
13. mar 2021

@ludinalm nic som necitila, potrel mesocainom a odrezal skalpelom, ale ani potom som nemala ziadne bolesti. Len spinenie jeden den.

ludinalm
13. mar 2021

@mariannkkaa a mala si to niekde pri vchode do susky Alebo tam niekde medzi suskou a zadkom? Lebo Ja som to mala medzi a uz sa mi to nejak neviem presunulo ku vchodom🤯bojim sa toho, a este jedna otazocka 😂spravil ti to tvoj gynekolog ci si musela niekde do nemocnice? Lebo moj gynekolog vo svojej ambulancii nema take vybavenie...

kacena85
13. mar 2021

Zienky odporicam gel Multi gyn. Mne pomaha...sem ram sa stane ze trocha natrhnem ale oproti tomu predtym je to nic

ludinalm
13. mar 2021

@kacena85 stale to tam mas? Tiez niekde pri vchode? Neplanujes to odstranit? Ja pouzivala gel tiez na to nejaky dr povedala ze to mam ukludnene ale bojim sa mat sex, som skoro 3 mesiace po porode, Akoze necitim ziadnu bolest ale mam blok

kacena85
13. mar 2021

@ludinalm no ono treba skpr ten blok vyriesit bo ti potom nepomoze nic.ani gel...skus si mozno daco vypit ak teda mozes...hej stale to mam ale neviem ci sa s tym daco sa robit.

ludinalm
14. mar 2021

@kacena85 a gynekolog nic nato ze to treba odstranit?

kacena85
14. mar 2021

@ludinalm nie vobec, ze to moze robit inak antika,ona vysusuje sliznicu, plus ja malo pijem plus uz tiez to mam v hlave no ked dam ten gel fakt lepsie

ludinalm
14. mar 2021

@kacena85 a spravilo sa ti to po porode?

kacena85
14. mar 2021

@ludinalm praveze vcca po pol roku ale ja som rodila cisarskym takze nikto nechape ale zistili mi vtedy aj endometriozu takze aj z toho to mozem mar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre