Detské mydlo - pomôcka na hygienu popôrodného poranenia

andrea8258
23. júl 2014

Ahojte babeny,
rada by som si ujasnila jednu vec. A potrebujem sa s vami poradiť. V nemocnici v Pov. Bystrici som dostala zoznam vecí kt. odporúčajú zobrať si do pôrodnice. Bolo tam aj napísané: vhodná pomôcka : detské mydlo - na hygienu popôrodného poranenia...Toto ma trošku zarazilo, lebo na zoznamoch iných porodníc táto info nie je...Chápem to správne, že pri nástrihu, alebo rane po CR sa doporučuje umývat detským mydlom? Nie je to príliš vysušujúce a dráždivé ?? Aké máte s týmto skúsenosti?

ivv
23. júl 2014

@andrea8258 detske mydlo vysusuje a drazdi? 😨 😲

arabela88
23. júl 2014

@andrea8258 Odporucaju to preto lebo rana sa musi vysusit a ako si pisala mydlo vysusuje. Ja som si len tak jemne umyvala s mydlom aby sa mi tam nedostali casti z neho no mne na hojenie dost pomohol Rosalgin a oplachovanie harmancekom a samozrejme vetranie dlho dlho. A doma ked uz som bola tak som brala homeo (Arnica Montana CH30)

andrea8258
autor
23. júl 2014

@arabela88 aha, dobre vediet, ani som nevedela ze Rosalgin je taky dobrý na hojenie.. 😉 to je ako roztok alebo nejaky krem?

rebeka7501
23. júl 2014

z vlastnej skúsenosti : obyčajná voda a "vetrať", prípadne oplachovať repíkom

arabela88
23. júl 2014

@andrea8258 Je to ako roztok. V jednom baleni je 5 ks akurat na prve dni v porodnici. to som pouzivala len tam a doma uz len caste sprchovanie a vetranie a oplachovanie repikom ako @rebeka7501 pisala.
@rebeka7501

zuzka1008
23. júl 2014

Tiež som za čistú vodu, príp repík, mydlo by som vynechala

putney
23. júl 2014

Ja mozem odporucit Betadin -mydlo - je to sice take farebne, ale mne velmi pomohlo..............a klasika, ako pise kazdy, vetrat 😉

apollo13
24. júl 2014

@andrea8258 kupi si aniball a ziadne poporodne poranenia s najvacsou pravdepodobnostou mat nebudes 😉

stanislavao
24. júl 2014

@andrea8258 detske mydlo Bupi si urcite zoberte. a Rosalgin vyplachy tiez su dobre. Bupi nevysusuje. Bupi je jedine mydlo, ktore nedrazdi pokozku a mozu ho pouzivat aj deti s ekzemom. a ked nemam doma intim gel, tak pouzivam jedine bupi. A po porode sa cim viac umyvajte, po kazdom pouziti wc. no neviem, ako s vetranim, lebo po porode sa to asi moc neda, ked zena krvaca a musi sa starat o dieta, ale caste umyvanie a Bupi rozhodne je dobra volba.

miku1
24. júl 2014

@andrea8258 Ja som žiadne mydlo nepoužívala, umývala som sa len vodou a oplachovala som sa rosalginom. A hlavne vetrať, vetrať a vetrať 🙂

kiki68
27. júl 2014

osobne by som zriedila betadine na farbu cierneho caju a tym to potierala, detske mydlo,to mi pride absurdne...hlavne davat mydlo niekde na ranu,kde su stehy.

evittam
27. júl 2014

@andrea8258 Určite odporúčam rosalgin a maximálne bupi mydlo. Ale v prvé dva-tri týždne určite len ten rosalgin a čistá voda. Mne ten rosalgin veľmi pomohol a aj ulavil keď to ešte všetko bolelo a štípalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre