Čím ošetrovať popôrodné poranenia?

gionella
20. máj 2021

Ahojte, prosim máte nejaké tipy na prípravky ktoré sú vhodne pri ošetrovaní popôrodných poranení. Pripadne niečo čo tlmí bolesť stipanie atd? Ďakujem

hygienka
20. máj 2021

mala som zapálené šitie, tak ma bolelo, že som ani chodiť nemohla a dávala som si sprej Dettol zo začiatku a potom rosalgin oplachy, kúpila som si už tie rozrobené vo fľaštičkách, jednu fľaštičku som mala na 1 deň....dôôležité je ísť po každom wc do sprchy, nepoužívať mydlá ani gély iba čistú vodu a hlavne čo najviac vetrať šitie. Od bolest v pohode tabletku, v prodnici dávali Novalgin, doma som brala Paralen, keď to bolo už veľmi zle

alexandra2468
20. máj 2021

Na bolest aj opuch rany som mala tabletky. Po potrebe som vzdy oplachovala cistou vlaznou vodou. Na ranu ako taku som pouzivala sprej cicatridine. A nosila som poporodne gatky snad aj cele sestonedelie.

jazula
20. máj 2021

@gionella Ideálne cikať priamo v sprche a rovno oplachovať a ja si robím repíkový čaj/výluh a tým to oplachujem. A skôr na to dávaj studenú vodu ako teplú... Inak ja po týždni doma stále fungujem, ako ma naučili v pôrodnici - bez gatiek, len s vložkou (keď sa vložka tesne pricapí, bolí to viac).

petamich
20. máj 2021

nam odporucali na predporodnej aj sorej Cicatridine (snad som to dobre napisala) a vyplach Rosalgin - tak som pre istotu zakupila oboje

basska_b
20. máj 2021

Sprej Cicatridine je topka, ale tak mne sa celkovo rany rýchlo hoja

rehabe
20. máj 2021

ja som si repikom oplachovala ranu, ma protizapalový učinok.

annnna18
20. máj 2021

Ja som pouzivala na zaciatku oplachy rosalginom, cistila aj betadinom lebo som mala zapalene a nakoniec mi pomohol sprej dermochlorophil a veeeela vetrat. Ja som spavala len na podlozke bez nohaviciek

ivkasu
20. máj 2021

@gionella po osprchovaní Rosalgin, a potom lezat na podlozke a co najdlhsie ako sa da nechat na vzduchu, bez nohaviciek. Hlavne nekombinovat viacero pripravkov naraz. 😉

malykonik
20. máj 2021

Chlorophyl sprej ale mne hnisajuce natrhnute šitie zachránil betadine roztok