Druhý pôrod koncom panvovým

dianka3
2. mar 2013

Ahote maminky, je tu niektora maminka co sa po druhy krat opakuje poloha KP? Prve dve deticky boli dole hlavickami uz od 6 mesiaca ale tretie bolo kp a teraz pri stvrtom je maly zase KP je to vobec mozne? Mate nejaka z vas skusenosti s polohami kp za sebou? Mne doktor vravel ze je mala sanca ze kp sa zopakuje,ale ako vydim tak ano ☹ som nestastna uz nechcem sekciu, je mozne ze sa este babo otoci? Mam zle skusenosti a mam velky strach lebo mala sa mi neotocila a bojim sa ze uz ani tento drobec sa neotoci ☹

barboritta
21. mar 2013

@dianka3 ja som si myslela že tie veci okolo takýchto súťaží sú zadarmo,no vidíš.zase som múdrejšia.ja som mala zase fotiť pre jednu agentúru,akurát som mala ísť do japonska,ale zistila som že sa platí u fotografa,ale v jeho spálni 😠 a ja taká teda nie som.tak som to tiež nechala.tvoje fotky som pozerala,pristane vám to spolu.brat teraz dal meno sandra.ale mali aj vilmu vybraté 😖 dnes som ju bavila,zlaté babo,len mi bruško zavadzalo,ked som ju na ruky brala 😀 teším sa celkom do postele,dnes tu bolo 8 detí.asi starnem

dianka3
autor
21. mar 2013

@barboritta no ja som si to myslela tiez 😖 ale vydis nikto ti to nepovie dopredu,az tam nam to povedala jedna baba co robila pre nich, co sa strala o poradie a bla bla a ja som sa s nou dala uz do reci na castingu a potom mali prestavku a ona mne aj mojej kamoske co tam ola tak s nami kecala a povedala ako to prebieha a potom povedala ze ak ta vyberu pojdete do hotela a bla bla a setko si musis hradit sama az do finale,sauny bazeny fitka aj samotny hotel a ja som skoro odpadla, nevravela som nic ale ako nahle uz nepostupila nikolka,tak som s nou aj odisla aj ja a ona ma prehovarala aby som ostala ze mozno aj vyhram ,ale ja som jej povedala ze mi to za to nestoji a uz tam boli len take fifleny s ktorymi by som si nemala nic povedat a plus to platenie, tak som radsej odisla ako sa tam strapnit ze nato nemam no nie? bohvie kolko by to setko stalo a navyse som chodila do skoly,moja mama na invalidnom dochodku a iba otec pracuje ako sa da. to vazne? 😲 a to si sa ako dozvedela ze by si s nim musela spat? jaky hajzly su ty chlapi 😠 a cele tieveci aby si bola slavna 😠
Dakujem no ale drobci sa podali na manzela nie namna,ako keby ani moje neboli 😀 oni chceli dat vazne vilmu? to je zvlastne 😖 ale kdeze starnes len uz nevladzes, sa cudujes? 😀 😝

barboritta
21. mar 2013

@dianka3 to bolo tak že mi povedal ten fotograf že pôjdeme to prebrať na izbu,že také dievčatá musia všeličo podstúpiť a a tak a že či beriem antiku.vraj všetky krásne dievčatá musia niečo obetovať aby sa presadili... 😠 nič nie je zadarmo...moje deti tiež niesú na mňa,ale čo už,hlavne že sú zdravé.mne otec umrel náhle pred tým ako ja som otehotnela s domkou,takže stresy.zle som to znášala,takže tiež to máme pestré.ja sa starám ešte o sestrine deti dve,takže ku mojim dvom je toho na mňa dosť,som dosť vyšťavená,ale nepomôžem si...sa aj čudujem že vládzem niekedy...7 mesiac je 7 mesiac

dianka3
autor
23. mar 2013

@barboritta to vazne ti takto narovinu povedal?to je hajzel fuj 😠 spinavci, aspon vieme ze tie krasne modelky co sa usmievaju od ucha k uchu si to museli odpracovat telom, boze je to hnusne ako ty muzi robia zo zien lahke devy 😠 a zeny koli slave spravia kadeco, 😔 co si mu nato povedala? ze si mu nevynadala do hajzlov ! no mozme byt radi ze deturence sa podobaju na nasich muzov aspon mi mozme povedat ze sme slobobne 😀 To s tvojim tatom mi je strasne luto 😢 co sa stalo? mne tak babka zomrela ked som cakala malu a bola som asi v 8 mesiaci, hrozne som plakala ale ani na pohreb som nebola

barboritta
23. mar 2013

@dianka3 no vidíš čo sú neiktoré ochotné urobiť za trošku lesku 😠 ...môjmu otcovi našli nádor na mozgu ale taký čo rástol každým dňom.vraj aj s liečbou by to mal na pár dní či týždňov...umrel im na stole takmer,ked mu brali vzorku z toho.bol týždeň v kome,potom im pri rutinnek kontrole ct odišiel.od toho čo povedali že ,,niečo tam je´´ bol o mesiac pohreb ☹ mal 53 rokov.ani som sa sním nerozlúčila..hrozne sme sa ožrali... 😖 .no čo už.máme anjela.ozaj a tvoj malý koľko asi vážil naposledy?asi tiež taký drobec.

dianka3
autor
24. mar 2013

@barboritta no tie zeny nechapem,aj keby nemam co jest tak by som sla zobratako toto 😠 To mi je strasne luto moja 😢 musi to byt strasne 😔 och, moj otec ma 54 a neviem co by robili,lebo moja mama je na invalidnom dochodku a cely zivot len otec pracuje a vsetko taha. Uprimnu sustrast moja... je mi to strasne luto 😔
Ale utechov ti moze byt ze uz ho nic neboli,netrapi sa a je ststny hoc nie je s vami,ale dava na vas pozor.. A raz sa s nim stretnete a budete uz spolu navzdy
A myslis vahu drobceka? tak ked som bola na sone tak doktor povedal ze tt je 27+0 a vaha 1050g, ale ja mam vzdy take drobne miminka 😅

barboritta
24. mar 2013

@dianka3 dakujem.v 27tt je váha okolo 1000g celkom aj dosť si myslím,ale neviem no.či to bude taký drobec tiež...počúvaj ma napadlo že čo keby si sa opýtala svojho dr,že či berú po termíne aj pacientky mimo okresu na vyvolanie.či je to blbosť?lebo ma to aj trápi že čo ked sa malá nevypýta do termínu aby ma neposlali do žiliny rodiť.ja tam nechcem byť,je to tam strašné,však vieš...ja chcem do mt.dnes ma tak napadlo že zmením babatku asi meno,lebo ak niekam idem s dcerkou,napr.nakupovať,všetkým ľudom ktorých stretneme povie že nám sa narodí Olívia.pekne mi to lezie na nervy,čo to roztrubuje.tvoje deti to nerobia?

dianka3
autor
25. mar 2013

@barboritta no tak udajne som bola v 28tt lebo doktori rataju ked je 27 plus 0 to uz je zacinajuci 28tt cize v 28tt mal 1050g, no neviem,ci je to akurat, lebo pametam sa pri prvom som bola v 34TT a vazil 1340g,tak neviem uvydim az v polovici aprila ked pojdem na dalsie sono. No a co sa tyka mojho doktora ten nevie nic 😒 co sa tyka takychto veci s nemockou, kolke razy som sa ho cosi pytala co sa tyka nemocnice a on mi povedal ze nevie,ze sa mam priamo opytat tam.Totizo moj doktor je len ambulantny a v nemocke v martine nikdy nesluzil,tak pochybujem. Ale mozem sa opytat v nemocke ked zacnem chodit na pasy oki? uz pri najblizsej poradni co mam 4 mi uz aj vypise papierik na pasy ako mi povedal, tak tam sa ti nato opytam ak chces. A preco si myslis ze do terminu by si mohla a po termine uz nie? myslis ze je v tom nejaky rozdiel? 😖 No mne to maly nerobi,kedze ani malej meno nevie povedat este poriadne 😀 a on vobec nevie ,nechape ze ten drobec v brusku bude mat aj nejake meno, on mu len povie babetko. A ked sa ho opytas tak povie ze mam ma v brusku babetko a nic viac, on tomu nechape. Tebe vadi ze to stale rozprava ? ci sa bojis ze daju take iste meno ?
Ozaj a chcem sa ta opytat ty aj citis malu ked polozis ruky na brusko? myslim ako je ulozena? lebo ten moj je celkovo ulozeny ako fajocka,ako znacka nike, ale obratena a z toho viem ze mi sedi dole zadkom stale ked to ako keby ucko je dole na pravej strane.A ako citis ty kopance? ja silnejsie dole v lavom boku a slabsie pod zaludkom ci rebrom

juliankaaa
25. mar 2013

ja mam dve dcerky a obidve boli koncom panvovym, rodila som cisarskym

barboritta
25. mar 2013

@dianka3 no dobre teda,tak sa skús opýtať potom.mne niekto hovoril že na vyvolanie po termíne berú len pacientky z okresu,lebo je veľa rodičiek.že pokiaľ prenášajú tak nech si idú na vyvolanie tam kam patria 😖 tak isto plánované sekcie.ale neviem či to nie je blbosť.opýtaj sa prosím ak nezabudneš.ja moju malú cítim tiež presne ako je,kope len pod rebrami a okolo pupku preto si myslím že je správne.aj prvá tak kopala.druhá čo bola kp kopkala iba dolu,okolo mechúra a tak preto som vedela že nožičky má dole.ale telíčko jej obchytím kedykoľvek.hlavne ked ležím na chrbáte tak presne vidno kde má čo,aj kde asi končí.a kope teda statočne.či preto lebo má málo miesta či prečo...ja sa bojím toho že jej bude tesno skôr ako je to dobré.keby sa pýtala v 36 alebo 37 tak budem spokojná.vždy som bola otvorená o dosť skôr a myslím že kôli tomuto.napadlo ťa to že prečo si šla vždy skôr?možno pre tie naše dvojrohé maternice

barboritta
25. mar 2013

@juliankaaa no a v ktorej nemocnici?a boli kp zadoček alebo kp nožičky?

dianka3
autor
25. mar 2013

@barboritta no a to ti kto povedal? Toto ja pocujem prvy krat,sak praveze ked som ja rodia tak tam boli len zeny z okolia, skoro ani jedna martincanka. No popytam sa ti nato presne v nemocke ked pojdem na pasy. Ale ty si nikdy nerodila skor ako v 37tt nie? Niektore zeny chodia otvorene a aj prenasaju. No ale ty sa nemas coho bat, sak ked mas malu otocenu dole hlavickou tak pojdes rodit normalne , aj tak to priamo ked pojdes rodit rozhodnu lekari ci sekcia zas aebo normane, ved aj kamoske slubovali ze pojde normane a jej mala bole dole havickou ale ked prisiel den D a uz bola v porodnici tak doktori pomerali hrubku a kadeco co a zvazili sekciu, vraj bolo riziko ze sa tlakom roztrhne maternica a kedze otehotnela len necely rok po tom tak neriskovali. Ani mne neslubil doktor ze pojdem normalne aj keby bo dole hlavou, to zalezi ako to zhodnotia doktori v nemocke, jeden ti povie to a druhy zas nieco ine. A kedy mas ist na sono?

dianka3
autor
25. mar 2013

@juliankaaa prepadla nozicka? ci boli v tureckom sede?

barboritta
25. mar 2013

@dianka3 ved ja som tiež otehotnela len 10mesiacov po pôrode.a ty ešte menej 😀 ja by som strašne chcela zažiť že to doma na mňa príde a odtečie mi plodovka alebo prídu kontrakcie(ktoré si všimnem 😀 ) lebo deti síce mám dve ale ešte sa mi to nestalo...čo už potom so mnou urobia nechám na nich.v ktorom tt si rodila drobcov?a to kp si mala plánovaný cisár či došli bolesti?

dianka3
autor
25. mar 2013

@barboritta ja som tiez otehotnea 10 mesiacov po porode, a co mi podla sona povedali ze to bolo aj par dni neskor este, sak mame baby rovnako strare 🙂 a teraz som len 8 mesiac len 30+6 tt, Ale ako vravim mozes aj nemusis rodit normalne.Mne plodova voda nikdy neotieka,a to som bola na 8 cm otvorena 😀 vzdy mi ju museli prepichnut. Ty si kontrakcie nemala? 😕 Moj prvy aj druhy sa narodili v 36tt a mala v 38tt.
Nie to kp co som mala malu ,som nemala planovanu sekciu, ale predoperacne vysetrenia som musela mat, koi tomu ze bola kp a ak by sa stalo ze nastanu komplikacie ,co aj nastali tak tie papiere musim mat. Ja by som sla normane rodit, oni mi nic nespominali ze pojdem sekciou, len ked som dosla uz z boestami na sal, tak ma tam cakal doktor zo sonom a pozrel ako je ulozene dieta n ale kedze tam prepadla ta jedna nozicka, tak koli tomu ta sekcia, inac keby sedela nadalej dole zadkom tak by som rodila normalne. A ked som sa aj pytala ci nemozem normalne on povedal ze nie ze to sa neda lebo jedna noha uz bola v porodnych cestach a druhu mala pri hlavicke, ze to by jej musei vyklbovat nohy a hned by sla mala na operaciu,tak koli tomu bola nutna a akutna sekcia. Ved som este jednu predbehla co ona mala mat sekciu ale ja som bola rizikovejsia

juliankaaa
25. mar 2013

@dianka3
@barboritta boli v tureckom sede a rodila som v Ilave, obidva planovane sekcie, rozdiel mam presne na den dva a pol roka medzi nimi....druha dcerka bola este v 34 tyzdni dole hlavickou a nakoniec sa posadila ako aj jej segra 😀
neviem, ja by som porod KP neriskovala, hlavne z dovodu zdravia dietatka
pri druhej som sa tesila ze si odskusam normalny porod, aj ked doktorka hovorila ze nie je iste ci ma daju normalne, nakonie to bambulka vyriesila za mna, a asi to tak malo byt 😉

barboritta
25. mar 2013

@juliankaaa jasne,ja si tiež nechám poradiť a rozhodnutie na lekároch.prvoradé je zdravie

barboritta
25. mar 2013

@dianka3 ja som prvýkrát nemala kontrakcie ani nič a prišla som na 8cm otvorená,poslal ma dr.v 37+niečo na príjem.klesali ozvy.druhýkrát kp sa mi zdalo že asi kvapká plodovka ,v deň termínu a na monitore silné pravidelné kontrakcie ktoré som ja necítila vôbec,čo je divné.a nožička tiez v pôrodných cestách a druhá v tesnom závese za ňou,aby ju tam strčila hned ako bude voľno 😀 no neviem teda

dianka3
autor
25. mar 2013

@juliankaaa no tak aj mne maly sedi presne v tureckom sede to je ta poloha kp, ale nechapem vo vrabloch v cechach tam rodia zeny aj tak, tam su specialiti na kp porody len u nas su volako za opicami, ani tu neotacaju babatka 😠 co v cechach bezne robia.A to co tak ze sa ti otocila dole dupkov? 😀 uz sa jej asi krutia havicka ci jako? to si aj citila ked sa ti otocila?

dianka3
autor
25. mar 2013

@barboritta to vazne? to pocujem prvy krat ze zena otvorena kontrakcie vo velkom a necitis bolest? ty si ako pitbul 😀 necitis bolest, v minulosti si asi bola herkules 😀 zato ja som citila vsetko do poslednej chvili. No vydis, ked julianke robili sekciu a to uz mal rozdiel 2 a pol roka a nechceli ju nechat rodit normalne aj keby bola mala dole hlavickou tak uz vobec pochybujem ze nechaju nas 😀 no co nevyberieme si stane sa to co sa ma, jedine keby sme rodili doma na vlastne riziko, ale toto by som nikdy neriskovala

juliankaaa
25. mar 2013

@dianka3 otocenie som praveze ani necitila...pytala som sa dok. ze co je so mnou? preco sa moje deti otacaju ritusou dole, ale odpovede som sa nedockala 😎
inak druhy cisarsky sa im pri zasivani skomplikoval, nemohli mi zastavit krvacanie, cize ma zasivali hodinu 😖

dianka3
autor
25. mar 2013

@juliankaaa a to si necitila ani to ze ta inaksie kope? no s tou polohou ti nezodpovie otazku nikto, ziaden doktor ti nepovie preco sa deticky noetocia alebo otocia, to je len na nich, ale mne boli chlapci uz od 5 mesiaca dole hlavami a tak aj ostali a mala a tento maly boli stale zadkami a ani sa neotocia, to si aj myslim kedze oni nie su nejako aktivny, iba sa ponatahujem pokope a to je vsetko a zeby robil premet? to nehrozi, normalne ako keby uz bol stary na to sa hybat a robit kotrmelce to uz nie je ako V 3 ci 4 mesiaci
No a to s tym krvacanim,to mi je luto ☹ ale hlavne ze si v poriadku.Inac chcem sa ta opytat je to pravda ked mas uz druhu sekciu ze to menej boli ta rana?

juliankaaa
25. mar 2013

@dianka3 no kopance sa mi zdalo ze sa zmenili, lenze ja som neverila tomu ze je mozne aby som mala obidve deti koncom panvovym 🙂
no mna bolela rana dost, hlavne prvych 24 hodin, ale asi to bolo tym ze ako mi palili cievu, aby prestala krvacat tak ma popalili komplet, aj po bruchu
a to nejdem ani pisat ako sa doktori pri tom krvacani medzi sebou zacali hadat a ze mi epidural napichol az na 3x a ako mi pocas zastavovanie krvacania prestaval ucinkovat 😀

barboritta
25. mar 2013

@dianka3 tak možno ma to chytí a ja to nezistím,len ked budem revať po mužovi že dones mi nožničky 😀 😀 😀 ale to nie hadam.ale to by ma fakt prekvapilo

dianka3
autor
25. mar 2013

@juliankaaa a ako si ich citila potom? to si naozaj necitila ked sa ti otacala? lebo skoro kazda zena to citi 😒 neviem, ja necitim nic ae viem ze sa mi neotocil. a ako dlho si bola na pooperacke? to ti palii ranu? 😲 preboha to ako robia? a preco? 🤐 to sa smie? ty si bola hore? nespala si?

dianka3
autor
25. mar 2013

@barboritta sila, to by som brala aj ja necitit bolesti a nielen ja ale setky zeny 🙂 ty mas riadnu necitlivost, to ked necitis kontrakcie tak to uz duplom necitis bolesti pri menstruacii ze? 😀 stastna si ty zena 🙂 a ako zistis ze ides rodit? 😅
Inac pisla som teraz z jednou maminou a predstav si ona rodila po 5 rokoch a ani sa s nou nebavili o normalnom porode, automaticky sla sekciou a to mala len jednu a druhu uz sla automaticky, nedovolili jej normane, cize nase sance stupli na nulu 😀 tak mozme planovat holy trd 😀

barboritta
26. mar 2013

@dianka3 no to teda tak neni,ja som si prvý pôrod ods....statočne,bolesti jak hovado,ma inak krútilo.ale to bol vyvolávaný pôrod tak možno preto.pri menstruacii mi tiež nie je dvakrát dobre,lieky popapám nejaké vždy.ja mávam krátko ale o to kvalitnejšie 😎 tak som práve zvedavá ako na to prídem teraz,ked som si to minule akosi nevšimla 😀 .tak myslím že sme zhasli a popýtam sa sesternice o niečo do hrdla proti škriabaniu po narkoze.a to jej nedovolili rodiť kde,v mt?lebo mne tam tiež hned povedali že ked prvý cisár tak potom vždy cisár.inak včera som mala taký akčnejší deň,som behala s malou po doktoroch,s mladšou vonku a robila nejaké upratovanie a večer ma trošku štípalo v jazve na dvoch miestach takže ja mám asi rozhodnuté aj tak

juliankaaa
26. mar 2013

@dianka3 naozaj som pretocenie necitila, kazdu chvilu sa pucila niekde inde 🙂
v porodnici som bola 6 dni, pri prvej dcerke 10, lenze vtedy si nas tam nechali koli nej, mala problemy s hnisajucim ockom
a palili mi nejaku cievu na maternici aby prestala krvacat, takto zastavovali krvacanie, a to niekolkokrat, a neviem ci mi tu zeravu blbost polozili na brucho, alebo mi ho popalili len nahodou, neviem
ale inak som sa schopila po tomto porode skor ako po prvom, chodit som zacala po nejakych 19 hodinach, a ked som prisla domov, tak som ani nevedela ze som bola rezana, ale to asi vdaka starsej dcerke, nemala som moznost na to pomysliet 😉
a ty by si chcela rodit normalne? myslim ze v takom kratkom case od predchadzajucej sekcie ti nedaju na vyber

dianka3
autor
26. mar 2013

@barboritta no ale ved si pisala ze si necitila kontrakcie, ze nevies co to je, ci to iba pri druhej? a ako to zistis teraz? 😅 ozaj ked ides na poradnu a na sono? 😕 no podla toho co mi pisali zeny aj na druhom forku tak nasa sanca je nulova 😒 pisala mi aj martincanka, ze hned jej robili sekciu pricom ona si ziadala normalny porod a ze ju tam zjazdili ze si ju nikto na svedomie nezoberie a potom jedna mamina co rodila na kramaroch ze tam sa s nou o tom ani nebavili ako nahle dosla s kontrakciami hned pod noz a tiez jej nedovolili rodit normalne,povedali rázne nie, tak asi aj mi tak dopadneme 😒 jediene ked by si rodila doma 😀 tam rozkazujes ty,ale to je risk jak svina 🤐

barboritta
26. mar 2013

@dianka3 ja som pri prvej,pri vaginálnom mala kontrakcie teda riadne,ale pri druhej nič som necítila.možno preto že prvý bol vyvolaný.fakt by ma zaujímalo,či si to teraz všimnem 😀 či zase len ako naposledy,čiže skoro nič.ja že asi poslíčkovia takí slabší...na poradňu idem 5.4 a sono neviem.myslím že my máme tie jazvy príliš čerstvé aby nás nechali normálne.inak teba sa pýtali či nechceš spinál?mňa nič.ale asi by som to ani nechcela,lebo aj pred sekciou som sa skoro pogrcala na sále,tak by som to neriskovala 😝 najhoršie je že si potom osprostená a nevieš čo a ako.ja som napr.ani nechcela 1x zobrať malú na ruky že mi spadne,taká som bola slabá.až po nejakých 5 hodinách.ja rodiť určite nebudem a ty duplom nie,ked si kp

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre