Hormonálna rovnováha po pôrode

12. aug 2021

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýtať čo vám pomohlo vrátiť sa po pôrode do hormonálnej rovnováhy, resp. či existujú nejaké bylinky, výživové doplnky alebo vitamíny na rozhádzané hormóny, ktoré je možné užívať aj počas dojčenia. Vopred ďakujem.

andreatytler
13. aug 2021

Pripnem sa sem lebo aj mna to zaujima.

marion30
13. aug 2021

Dievčatá,ja som si nasadila Mastodynom,je v tom Vitex Jahňací..skúste niečo také..tiež je dobré kúpať sa v šalvii

misickaa4
13. aug 2021

📌

andreatytler
14. aug 2021

@marion30 Dakujem za radu... O vitexe som uz citala... ale tiez som pocula ze to dokaze hormony este viac rozhadzat... ale asi to skusim... uz to nemoze byt horsie ako je.

marion30
14. aug 2021

@andreatytler tak je,za skúšku nič nedáš..často si masírujte okolo zápästia,sú tam reflexné body hormónov

andreatytler
14. aug 2021

@marion30 Dakujem. za aky cas si videla na sebe zmeny ked si zacala uzivat Vitex? Ake davky si brala?

marion30
15. aug 2021

@andreatytler ja hneď ako som užila,mala som ale Mastodynom,v tom je práve ten Vitex..hneď mi prišlo lepšie

andreatytler
15. aug 2021

@marion30 Este raz vdaka. Dam vediet ci to zabralo.

marion30
16. aug 2021

@andreatytler určite daj,kľudne IP 🤗

nikasekese
8. aug 2022

@andreatytler ahoj. Pomohlo vyššie spomínané na rozhádzané hormóny? 🙂 pripadne nejake tipy čo zaobstarať po pôrode?

andreatytler
8. aug 2022

@nikasekese Vies co este stale som sa neodhodlala k tomu Vitexu... skusala som teraz novy sposob cistenia pleti, ze ci to zaberie na akne. Je tam len malicka zmena. Asi predsa idem skusit ten Vitex.

enigmaenie
8. aug 2022

Vyskusaj Macu ciernu mne zabrala a to som bola vdaka lekarke co mi napisala zle davkovanie liekov na zastavenie laktacie pi otrave hormonalnymi liekmi . Maca plus vitamin c a b . Krasne sa mi to upravilo zmyzlo akne migrena aj vykyvi nalady

andreatytler
8. aug 2022

@enigmaenie Dakujem za radu. A ako dlho si ju brala? A ked sa akne vycistilo, prestala si ju brat, alebo stale beries?

enigmaenie
8. aug 2022

@andreatytler 3 mesiace treba najlepsie . Ja som tak brala a teraz po tristvrte roku idem zas . Lebo mam pocit ze ide na mna PMS menila som antikoncepciu tak pre istotu

andreatytler
8. aug 2022

@enigmaenie Super. Dakujem. Vyskusam.

rivini
8. aug 2022

Ja beriem gynex, ale uz 2 tyzdne nekojim. Citim sa lepsie. A casom si nasadim vitex agnus castus, s tym mam top skusenosti.

nikasekese
26. okt 2022

@andreatytler ahoj. Ako si na tom? Čo pomohlo?

andreatytler
27. okt 2022

@nikasekese K nicomu som sa nedostala. Mam toho strasne vela teraz a uz ani cas nie je sa poriadne starat o tu plet, takze musim najskor dokoncit tuto prerabku domu a az potom zacnem riesit plet.
Ale vsimla som si zaujimavu vec. Plet sa podstatne zlepsi ak pouzivam kompaktny puder niekolko dni za sebou. Je to klasicky make up puder... nic specialne a v poslednej dobe som ho pouzivala castejsie a mam ovela menej vyrazok. Toto som si vsimla uz pocas puberty a az teraz som si na to spomenula. Je mozne ze ten puder vsaje nadmerny maz a mastnotu a tym sa to zlepsuje.
Mas aj ty problem s pletou po porode? Riesis to nejako?

nikasekese
30. okt 2022

@andreatytler ja práveže nemám problém s pleťou. Ja mam problém s myšlienkami a kvôli tomu som hľadala tému, pretože takéto divne myšlienky a strachy som v živote nemala len v tehotenstve. Tak som chcela nájsť či to niekedy skončí 😁😁😁 tak držím palce nech sa ti popraví pleť 🙂

andreatytler
31. okt 2022

@nikasekese Tak divne yslienky a strachy v tehotenstve sa ti podla mna urcite skoncia po porode.... mozno nie hned ale za par mesiacov. Teda okrem strachu o dieta. Ten uz budes mat do smrti.

nikasekese
31. okt 2022

@andreatytler ja už mam druhé dieťa, ale veru čo sú toto za myšlienky to som nikdy nezažila 🙂 snáď to prejde lebo som až prehnane precitlivelá a ustráchaná 🙃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre