Strach z vyvolávania pôrodu

adulienka92
3. dec 2015

Ahojte žienky, TP som mala 1.12.2015,zajtra idem na poradňu ešte k doktorovi a na ctg a ak cez víkend neporodím,tak v pondelok idem na príjem a budú mi dávať vyvolávačku ☹ Hádam milión báb tu má s tým skúsenosti a ja by som sa chcela trocha ukludniť a dozvedieť možno viac 🙂 Dávali vám tabletku alebo infúziu?
Za koľko vám približne nastúpili kontrakcie? Ja si nechcem nejako vyvolať pôrod,aby ste to niektorá zle nepochopili 🙂 Som len prvorodička a mám obavy,keď mi známe povedia,že to bolí viac......potrebujem fakty 😀
Ďakujem za pochopenie :-*

mirkakab
3. dec 2015

@adulienka92 mne pôrod s vyvolávačkou trval ako prvorodičke 3 hodiny. druhý bol bez vyvolávačky podstatne dlhší. ja som mala s vyvolávačkou dobrú skúsenosť, aj menej bolesti. dali mi tabletku

adulienka92
autor
3. dec 2015

@mirkakab jeeeeej 🙂 ďakujem......je to individuálne,ja viem,ale keď mi na to každý viac menej negatívne odpovedá na vyvolávačku

koka3
3. dec 2015

Ahoj.ja som tiez mala vyvolavacku.Dalimi ju rano o 8 a dcerka sa narodila o 11. A bolesti su rovnake- tak ako pri vyvolavavke alebo spontannych kontrakciach-pri syncekovi som isla rodit skor a mala som vacsie bolesti ako pri tej vyvolavacke.Drzim palce a nech porod prebehne lavou zadnou.

hamca
3. dec 2015

@adulienka92 ja som mala druhy porod vyvolavany, 8 dni po termine. Dali mi tabletku do posvy o 8.30 a mala sa narodila o 13tej. Este 10.30 som muzovi volala, ze dnes to isto nebude, nevh nechodi z prace, lebo som mala len slabulinke kontrkcia raz za polhodinu. Ale potom to nabralo velmi rychly spad.
Dolezite je, ak ti to zdravotny stav dovoli, nelez, ale vela sa prechadzaj, fitlopta a tak.
Ja som bola pri prvom porode napojena na infuzku a lezala som a hrozne to bolelo a pomaly som sa otvarala.
Druhy porod bol neporovnatelne lepsi.
Urcite sa vyvolavacky neboj. Drzim palce

zuzana1401
3. dec 2015

ja som tiež porodila za tri hodiny od pustenia vyvolávačky a kontrakcie nastúpili v podstate hneď .

jjanulkaa3
3. dec 2015

Ahoj tak mne porod vyvolavali ale na moju ziadost po dohode s gynekologom . Prisla som na prijem okolo 12stej urobil mi hemiltonov hmat dufam ze spravne pisem potom neskor dal tapletku od spodu a neskor prepichol plodovu vodu to bolo o 16 od vtedy som sa zacala otvarat a o 20:17 malicka bola na svete. Je pravda hovori sa ze to viac boli ale ja to posudit neviem bol to moj prvy porod a dokonca som si nedala ani epiduralku dalo sa to predychat. A silnejsie bolesti zacali od prepichu vody od tabletky len slabucke. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne neboj zvladnes to telo dostane adrenalit a bude na to pripravene😉

domca444
3. dec 2015

ahoj, nemam skusenosti s vyvolavackou, ale den po termine a po vyhrazkach gynekologom, ze pojdem na nemocky, som isla na cely den do mesta, behala som po obchodoch a dala som si poradne palivu cinu na obed a v noci nad ranom to zacalo ;) a den pre tym mi dr vravel, ze mozem aj padakom skakat.. 😀
vela stastia, nech je to pre teba najkrajsi den v zivote 😉

mia265
3. dec 2015

@adulienka92 Ja som dostala tabletku o osmej a kontrakcie začali o dvoch poobede. Narodil sa o piatej. Čiže tiež to bolo veľmi rýchle. Porovnávať to nemôžem, ale s vyvolávačkou to bolí viac,lebo telo ti nevyrába endorfín,hormon šťastia,ktorý ti pri normálnom pôrode tlmí bolesti. Preto to asi lahšie zvládaš.

luba41
3. dec 2015

máš zdravotné problemy a musíš ísť na vyvolávačku? ak nie ,nemusíš.. chemicky zasahovať do niečoho, čo "má podla prírody ešte čas"..zajtra pravdepodobne aj tak Ta bude kontolovať a pravdepodobne Ti už zajtra bude chcieť urýchliť nástup porodu roztahovaním krčka/ bez súhlasu/....čo takisto možeš odmietnuť.. a porod s urychlovačkou je väčšinou "dosť drsný a náročný"..aj tie následky a zotavenie po nom..

lilinka16
3. dec 2015

Ahpj... Citam, ze asi vsetky prispevky su povzbudiveno ja mam s vyvolavackou zlu skusenost. Kontrakcie som mala od stvrtka vecera a byvolavacku mi pichli v sobotu o deviatej . Vybolavacka zabrala za chvilu a nastali neskutocne bolesti. Po dvoch dnoch v bolestiach som nevladala podla dokyora tlacit a dostala som dalsie dve zosilnovacky no nakoniec isla dcerka zvonom. Po porode som nebola schopna ani rozpravat. Drzim palce...

dannaniella
3. dec 2015

ahoj. ja som tiež prenášala prvé dieťa do 42 tt a druhé 41 tt. oba pôrody sa spustili vyvolávačkou natural. tj. Ricinový olej. Neriešila by som to, keby mi ho pri prvom pôrode nenaordinovali na sukromnej klinike kde som rodila. takže som si dala jednu polievkovú lyžicu a zapiť džúsom, a po 3 hodinách zasa. ak sa ti pôrod nespustí tak ťa aspon dobre prečistí a nebudes potrebovať klistír. mne sa prvý pôrod spustil po 4 hodinách po užití druhej lyžice. druhý pôrod som si olej dala sama doma, ale 3 x lyžicu, a spustil sa mi 5 hodinách od poslednej. to že druhý pôrod bol bohužiaľ tu na Slovensku a dopadol tak ako dopadol, nemení nič na fakte že ricinový olej funguje. namiešajú ti to v lekárni. všetko u mna išlo fantasticky v pohode..jediné čo sa pokazilo bolo to ako urýchlili môj pôrod potom v pôrodnici. ale to je na inú tému.

adulienka92
autor
3. dec 2015

@koka3 Ďakujem 🙂 ja som sa aj doktora pýtala na nejaké info,ale tak čo ti môže povedať chlap keď to v živote nezažil

adulienka92
autor
3. dec 2015

Jeeeeeeej baby ďakujem za príspevky všetky :-* ste zlatíčka.........moja mamina mňa tiež prenášala a tiež jej dali vyvolávačku a porodila do 4 hodín 🙂 ja dúfam v gény od maminy 😀
@jjanulkaa3 hamiltonov hmat neviem či mi bude robiť......čítala som,že to je nepríjemné,nie nejako bolestivé,ale mňa bolí aj len kontrola u doktora

katka1981
3. dec 2015

@adulienka92, neboj sa, mne dr. praskol vodu, nic sa nedialo, dostala som oxytocin a velmi rychlo naskocili kontrakcie. Bola som na 2 az 2,5 prsta. Po pol hodke som uz volala ze kde je anesteziologicka nech mi da epiduralku, aj my dala a pohoda maximalna. Cely porod ma nebolel voac ako MS. Takyto porod by som brala vzdy.

adulienka92
autor
3. dec 2015

@katka1981 ja som otvorená len na 1 prst,uvidím ako zajtra povie......najhoršie je,že aj keď ti niekto povie,čo ťa čaká,tak aj tak nevieš,lebo to môže byť inak

jjanulkaa3
4. dec 2015

@adulienka92 co sa tyka porodu je vsetko neprijemne, mna kazdy chvilu kontrolovali od spodu doktor aj asistentka a to pocas kontrakcii, vies kontroluju ci hlavicka postupuje dole oproti tomu bol hmat prechadzka ruzovou zahradou ako sa hovori.

adulienka92
autor
4. dec 2015

@jjanulkaa3 Uff tak sa mám na čo tešiť 🙂 ten deň to prežijem

jjanulkaa3
4. dec 2015

@adulienka92 mas sa naco tesit uvidis svoje babo a to je to najkrajsie v zivote. Nech to mas uz za sebou drzim palce

margarita
4. dec 2015

ja som mala vsetky 3 vyvolavane, tabletkou, kontrakcie nastupili tak do hodky, polhodky od podania.
neviem, ake je to bez vyvolavacky 😀 ale s nou urcite to ma rychly spad.
prvu som porodila do 4 hodin, druheho do 2.5 a tretiu do hodiny od prijmu na porodnicu.

ale ja som ani dovtedy nemala ziadne kontrakcie, ani poslickov, nic, takze realne kontrakcie poznam az po vyvolavacke.

neboj sa, myslim, ze sa to da prezit, a aspon to budes mat rychlejsie za sebou.

luba41
4. dec 2015

@adulienka92 ale oni Ti budú robiť len to, čo dovolíš..ak Ti to bude nepríjemné, nenechať si..odmietnuť..tie časté vyšetrovania, prasknutie vody, násilné rozťahovanie krčka, povinné ležanie na monitore..je len na Tebe ako sa rozhodneš..

tomasko27
4. dec 2015

Ja som dostala v piatok o 15 tabletku na zasunutie,3 hod. som musela lezat to je do 18 a potom som mohla chodit a cakat.A presne ako udrela 18 hodina zacali prve jemne bolesti a ja naivna prvorodicka som myslela ze za take 3-4 hodky bude po vsetkom ale opak bol pravdou.O 22 som skucala od bolesti,pozreli ma a na 1 prst otvorena no super.Zrazu mi prislo zle na vracanie aa behom na wc najrychlejsie ako sa dalo a tam som z mensimi prestavkami bola do 2 hod.Som vyvracala jedlo asi spred roka a bolelo ma vsetko od vlasov az po prsty na nohach a sestricka povedala ze to su umele kontrakcie sposobene tabletkou a tie prave len pridu.A potom akosik samo od seba prisli tie prave a bol medzi tym rozdiel lebo potom ma bolelo uz len brucho a krize a mohla som normalne uvazovat lebo dovtedy to neslo.O 6 mi prepichli plodovu vodu a o 8:30 sa ma pyta dr ze ci chcem mat uz potom,tak samo nie a dali infuziu a o 9:01 bola na svete na tri zatlacenia.

maatuska
4. dec 2015

Mne vyvolavali v den terminu , pre vysoky tlak ( 180/120 ) o 8 rano , kontrakcie take slabucke mi zacali este len ked do mna vkladal cipok o jednej uz som prosila o epi , ktoru mi zial nemal kto podat , lebo anesteziolog mal dovolenku , uz som bola taka unavena ze som medzi kontrakciami zaspavala .o pol 4 mi praskla plodova voda a o pol 6 bola na svete . povedali ze na prvorodicku to bola bleskovka 🙂 moje prve slova po porode boli , ze " uz nikdy " hehe 🙂

mia265
4. dec 2015

@maatuska Ja presne nachlp rovnako, akrát sa mi narodil o 15 minút skôr 😀

sojorez
4. dec 2015

@adulienka92 tak sme na tom podobne,utz 24.11.,podla menstr. 2.12. a to som tretorodicka 🙂 v pondelok tiez kontrolne ctg a ze sa uvidi... dufam,ze dieta dostane rozum a rozhodne sa narodit cez vikend

adulienka92
autor
4. dec 2015

@sojorez tak budeme mať možno mini mikulášikov 😀 dnes mám tlaky akési,v obchode som trocha aj predýchavala,ale nikde nič teraz........dnes som bola na poradni poslednej ,a že krčok zmäknutý,že cez víkend by to malo byť 🙂

akvi
4. dec 2015

@adulienka92 ak nechces vyvolavacku, kludne odmietni. Ja nechapem, preco nenechaju doktori ani 42. tyzden dokoncit a uz do toho rypu..
Inak ja som si povedala, ze chcem rodit cez vikend 😀 , lebo vtedy bol v porodnici vacsi klud a tak som si v piatok dala taku riadnu prechadzku spolu s kamoskou a po par hodinach mi zacalo tvrdnut brucho a rano v sobotu 🙂 sa mi rozbehol porod.. Tak skus cez vikend zapracovat 😀 a mozno to vyjde.. Drzim palce. 🙂

adulienka92
autor
4. dec 2015

@akvi ja som dnes behala po schodoch,včera som bola na prechádzke a nič 🙂 veď uvidíme,lebo dnes už ma pučí dole celkom

sardinka335
4. dec 2015

@akvi pretoze dieťa uz moze mať zle prietoky a ten doktor ak to na monitore vidi ze uz sa tam dieťaťu az až tak dobre nedari tak načo otalať...načo čakať na ,,pokazenu,, plodovku? Mne v 37plus 4 tt. povedal ze uz sa mu tam ,,hodnoty,, nezdaju ze mam prist na sledovanie...takze nie vzdy je to o tom ze nenechaju dokončiť tyzden ale ze vidia ze babu sa uz tak dobre nedari.

sardinka335
4. dec 2015

@adulienka92 schody, prechádzky ??? Sex! ....prirodné prostaglandíny v spermiách a krčok sa vam uvolní, zmäkne....treba vyuziť ,,silu prirody,, lebo po porode tak skoro nebude... 😀 😀

adulienka92
autor
4. dec 2015

@sardinka335 o sex som sa pokúšala v pondelok........proste ja si nenájdem polohu nijakú vyhovujúcu buď stláčam brucho.....a som nemotorná a nelúbi sa mi to 😀 viem,že je lepšie sa vyhovoriť,ale proste nejdem to riskovať ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre