Vyvolávaný pôrod/cisársky rez

beatrice1111
19. feb 2022

Ahojte, viem, že som to tu už písala, ale potrebujem znova niekoho radu. Keďže som prvorodička zvládam tieto veci ťažšie, lebo vôbec neviem o čo ide. Takže, podľa PM mám termín 12.2. a podľa usg 14.2. Včera som bola hospitalizovaná v nemocnici, dávali mi záťažový test. Nič sa po ňom ani počas neho neudialo, monitor o dve hodiny ok, o ďalšie 3 som začala cítiť kontrakcie, ale znova sa nič nedialo. Dnes ráno ma prepustili s tým, že zajtra ráno prídem na monitor a v pondelok znova na príjem- chcú mi vyvolávať pôrod. Lenže mám z toho strach, príde mi to jednak skoro, ďalšia vec bábätko ma okolo 4kg takže sa aj bojím porodiť prirodzene. Chcem od vás poradiť, ako postupovať, lebo doktor mi povedal, že s vyvolávačkou nemusím súhlasiť. Čo by ste robili na mojom mieste? Vyvolávačka alebo pytat cisársky? Potrebujem trochu povzbudiť, viem že to zvládlo milion žien predo mnou a zvládne to milion žien po mne, ale dosť ma táto situacia ubíja, snažím sa ostat v pohode ale dáva mi to zabrať 🙂 pekný deň ešte

mimi3008
20. feb 2022

@veronikavaneska moze to byt pravda , ale aj nemusi. Mne pri 1.odtiekla plodova voda, ala som na prijem, ale som sa neotvarala, tal mi dali vyvolavacku, no mala aom aj epidural potom. Porod sa nejako zasekol v stadiu, ked uz bolo na sekciu neskoro, skoncil kliestami, maly bol modry a neplakal, kes ho vytiahli, hnwd honpredychali a brali ho ratovat na novorodenecke, mna sili hodinu, bola som cela dotrhana, nevedeli sme prve 2 hodiny, co s nim je, potom po 2 hod.nam ho doniesli. Nastastie je v poriadku, teraz ma 2,5 roka, ale bola to velka psychicka trauma

mimi3008
20. feb 2022

@mimi3008
Pokracovanie...omylom som odoslala nedopisany prispevok...
A fyzicke zotavovanie bolo tiez katastrofa, 3 mesiace som poroadne nevedela sediet a chodit, kojila som radsej postojacky, no proste cele zle. Teraz pred 4 mes.2.porod sekcia, neviem si to vynachvalit, ked si to porovnam so svojim 1.porodom. 1.den po sekcii to postavenie na nohy bolo tazke, potom som sa postupne rozchodila, potom este mozno tyzde ma bolelo z lahu do sedu a zo sedu do lahu, ale po vybrati stehov uz uplne super bolo

malamatka
21. feb 2022

@beatrice1111 ahoj, ja som mala vyvolávaný pôrod 🙂 prenášala som 41+5 tt. V stredu som prišla na príjem kde mi vyvolávali pôrod ráno oxytocínom.Oxytocín mi ho nevyvolal tak v ten deň večer som ešte dostala čipok do pošvy že ten ho určite vyvolá. Nevyvolal. Na druhý deň po raňajkách kontrola oziev, a už len zmätok každý naokolo utekal, zháňali primára, ktorý zhodnotil že okamžitá sekcia. Malý je našťastie v poriadku, ale za cisársky som vďačná pretože mal už zelenú plodovu vodu a tiež tak obmotanu pupočnú šnúru že pri klasickom pôrode by sa zadusil.

malamatka
21. feb 2022

@beatrice1111 a úprimne čakala som väčšie bolesti pri zotavovaní. Každý máme iný prah bolestí ale podľa mňa sa to dá zvládnuť. A hlavne keď už budeš mať bábätko pri sebe, prekusneš tu bolesť lebo to malé ta potrebuje 🙂 držím palce nech všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre