Je lepšia pôrodnica vo Zvolene alebo v Banskej Bystrici?

amliv28
14. jún 2016

Chcem sa opýtať na vaše skusenosti a kde by ste si vybrali skôr rodiť z týchto dvoch porodnic?Ďakujem

selena2
14. jún 2016

Ja som rodila v Bb a môžem odporučiť.Rodila som pri doktorovi Hudecovi a bola som veľmi spokojná.Aj na šestonedelí dobrá starostlivosť.Keby mãm tretie dieťa vyberiem si znova Bb.

amliv28
autor
14. jún 2016

@selena2
aj ja som rodila prvé v B.B a z kadial si?

miaxy
14. jún 2016

Zvolen a som z BB ale na BB som pocas tehotenstva pocula 98% negativneho..tak.preto...tazko vybrat hl.nech nie su komplikacie 🙂

amliv28
autor
14. jún 2016

@miaxy
Takže si z B.B a rodila si vo Zvolene?

ajka_paradajka
14. jún 2016

Ja som sa tiez rozhodovala medzi ZV a BB, no nakoniec zvitazil zdravý sedliacky rozum a vybrala som si Bystricu. V pripade komplikacii sa vedia o teba a hlavne o babatko dobre postarat. Ak by sa nieco skomplikovalo vo Zvolene,dietatko ti prevezu do Bystrice a ty tam lezis sama bez neho vzdialena 20 km. Takze ja som sa tak rozhodla kvoli dietatku,nie kvoli sebe. Najdolezitejsie pre mna bolo,ze je o neho dobre postarane. Ved ja uz nejak prezijem. No a poviem ti, bolo to najlepsie rozhodnutie! Porod som mala rychly,bez vacsich komplikacii (maly sa mi zasekol a nevedela som ho vytlacit,tak zavolali zastupcu primara,ktory ho natocil a na zatlacenie bol von). Sestricky aj doktori boli naozaj mili,vzdy ma informovali,co idu robit s malym,ak ho nahodou brali (mal v tele infekciu) a strava tiez nebola zla. A to som nebola ani na nadstandarde,to je vraj este lepsie. Na izbe ste len dve a pocula som,ze v ZV ste tak tri/styri,cize to nehrozi,ze sa vyspis,ked bude stale niektore babo plakat. Ja mam len dobre skusenosti a v poslednej dobe pocuvam/citam len pozitivne recenzie,co sa tyka BB. 🙂

amliv28
autor
14. jún 2016

@ajka_paradajka
Dakujem za pozit. info. aj ja som rodila prvé v B.B

ajka_paradajka
14. jún 2016

Ozaj a cca mesiac predomnou rodila kamoska vo Zvolene,prenasala uz tyzden. Zacali jej kontrakcie,tak isli do porodnice,kde primar do nej natlacil vsetko mozne,len aby uz rychlo porodila (pricombto postupovalo sice pomaly ale pekne) a ona uz mala neznesitelne bolesti,nakoniec musela ist cisarskym. Bola totalne znechutena...

amliv28
autor
14. jún 2016

@ajka_paradajka
Ja som zo Sliiača myslíš,že ma zoberú normálne?

baaambulkaa
14. jún 2016

Ja som rodila v zv...velka spokojnost...boli tam baby z,celeho kraja a ani jedna nechcela ist do bb...ze je to tam katastrofa

amliv28
autor
14. jún 2016

@baaambulkaa
A pri kom si rodila?

baaambulkaa
14. jún 2016

Mudr.Kobidova

huahua
14. jún 2016

Ja 2x vo ZV, 2x spokojná. Raz pri Kobidovej, potom pri Jenčovi.

sulejmanka
14. jún 2016

ja som z BB ale rodila som v ZV, za mňa obrovská spokojnosť

alchemilkazltozelena
14. jún 2016

@amliv28 prve v BB a druhe neviem kde budem. Hlavne nech mi daju epi 😀

ajka_paradajka
14. jún 2016

@amliv28 jasne,ze ta zoberu. Ak tam absolvujes predpripravu posledne tyzdne tak nie je žiadny problem 🙂 ved dostanu peniaze za to,ze im tam porodis 😀

gretagarbo
14. jún 2016

Ahoj 🙂, ja som rodila v BB v oktobri 2015. Po tom, co som si precitala, som sa trochu bala, ale nemala som sa coho. Keby cakam dalsie, tak rozhodne tam idem znovu. Rozmyslala som aj nad ZV a aj Stiavnicou, ale presne pre dovody ake napisala @ajka_paradajka, som sa rozhodla pre BB. Jedine co bolo hrozne, bola strava :D. Cestoviny, k tomu krajec chleba a smotana v pohari, to doteraz nechapem. 😜

ajka_paradajka
14. jún 2016

@gretagarbo haha,cestoviny som nastastie nezazila. Najlepsie boli sulance so struhankou,mnam 🙂 aj caj mali fajnyyy.
@amliv28 zabudla som dopisat,ze si aj mozes vybrat z niekoľkých jedal 🙂

baaambulkaa
14. jún 2016

@ajka_paradajka ani predpripravu netreba absolvovat

igiana
14. jún 2016

Ja som rodila v BB a aj teraz budem, velmi ludsky a profesionalny pristup, ochotni, ustretovi, vtipni. Aj ked som lezala na cakacke, k zene co prave rodila sa spravali velmi pekne, povzbudzovali ju, chvalili... A ked je nieco komplikovanejsie, pride pan primar kedykolvek a u mna vzdy rozhodol spravne a profesionalne. Ked som aj nedavno do nemocnici telefonovala, tak vsetci od spojovatelky az po lekarov velmi ochotni a mili.

candii
14. jún 2016

Zbytocne takto porovnavas 🙂 kazda maminka ti povie iny nazor .. napr ja som rodila vo ZV a super 🙂 .. bola som spokojna sice niektore maminy sa stazuju na novorodenecke ale ja som nemala zlu skusenost. Sestricky na porodnej sale boli velmi mile a ludske.. sa 600nedeli taktiez a z novorodeneckeho sa ma kazdu chvilku chodili pytat ci je vsetko OK. Ked druhe urcite ZV

seahorse27
14. jún 2016

Rodila som v obidvoch pôrodniciach, za mna vyhráva jednoznačne BB. Profesionálny prístup, milý personál a hlavne novorodenecke oddelenie o 100% lepšie ako vo ZV, detské vizity na izbe sú na nezaplatenie - všetky info máš hneď z prvej ruky. Vo ZV minimálna informovanosť o stave bábätka.

baaambulkaa
14. jún 2016

@seahorse27 s tym nesuhlasim...detska lekarka sa kazdej maminke trpezlivo venovala a odpovedala na otazky

huahua
14. jún 2016

@seahorse27 áno, to máš pravdu. Sestričky sú aj na novorodeneckom väčšinou zlaté, ale čo sa tej informovanosti týka, tak tam to funguje tak, že ti niečo povedia len vtedy, ak je problém. Ak je všetko ok, tak ti všetky info povedia až pri prepúšťaní. Takže @amliv28, pokiaľ potrebuješ vedieť všetky hodnoty meraní, apgar score a neviem čo ešte aj v prípade, že ti povedia, že je všetko vporiadku, tak treba ísť fakt do BB 😀
Ja som v oboch prípadoch zostávala v pôrodnici dlhšie, raz kvôli žltačke, druhý raz kvôli infekcii a keď sa vyskytol problém, tak mi už všetko hovorili ráno pri vizite. Aj čo sa bude robiť, aj aké boli výsledky.

huahua
14. jún 2016

@baaambulkaa normálne každý deň s vami diskutovala? Tak potom sú to nejaké novinky. Ale je pravda, že keď sme odchádzali, tak každej všetko povysvetľovala, poukazovala grafy nárastu a poklesu hmotnosti, aj všetko ostatné.

baaambulkaa
14. jún 2016

@huahua ano kazde rano...hlavne baba na izbe so mnou sa vela pytala a bolo jej odpovedane...cize treba sa len opytat ;)

huahua
14. jún 2016

Tak my sme sa pýtali, ale veľká ochota nebola. Niekedy sa pri "rýchlovizite" detská doktorka do izby ani nedostala 😀 Ale ak je to tak ako hovoríš, tak sa asi pohli ľady, a to je super, takže ZV odporúčam ešte viac 😀

demetria
14. jún 2016

@amliv28
Zoberu ta bez problemov. Idealne je, ak posledny mesiac chodis do poradne uz do nemocnice, ale bez mihnutia oka ta zoberu aj tak. Z troch mojich deti som len s poslednym chodila do poradne v nemocnici, prve dve som prisla do Rooseveltky len porodit, lebo ma az do porodu menezovala moja lekarka.
A co sa tyka nelekarskej starostlivosti, je tam velky posun za posledne roky . Ja som bola velmi spokojna a nemozem povedat kriveho slova. Na druhej strane, svagrina rodila pocas nejake strasneho navalu rodiciek a zhodnotila, ze druhe uz iba do ZV, lebo v BB lezala na nejakej nudzovej izbe a nudzovej posteli, lebo bolo uplne plno.
Mna od porodu niekde inde odradzalo, ze keby sa nieco s babom dialo, musi absolvovat prevoz a kazdy prevoz zvysuje riziko komplikacii.

baaambulkaa
14. jún 2016

@demetria do zvolena chodia posledny mesiac len rizikove pacientky, proste zacnes rodit prides tam a vezmu bez problemov 🙂

amliv28
autor
14. jún 2016

Mňa odradza od Zv jedna vec a to nemen.doktor,nepočula som na jeho adresu nič pozitívne a bijím sa toho,že by som ho mala pri porode.

candii
14. jún 2016

@amliv28 viem ktoreho myslim .. neboj je to odbornik 😉😉 .. vela zien si ho dokonca aj zazmluvni ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre