Pôrodnica Banská Bystrica verzus Zvolen

zirafa112
18. máj 2016

Baby prosím poraďte mi..V júli mám termín a stále neviem kde ísť rodiť...Chcela som ísť do BŠ,ale tú zrušili tak teraz premýšľam nad BB a ZV..Prosím aké máte skúsenosti stýmito pôrodnicami a ktorú odporúčate? (pozitíva/negatíva)..Ďakujem 🙂

krasnanevesta
18. máj 2016

Ja so zv len tie najlepšie všetci veľmi milí ochotní pomôcť ústretoví dieťatko po pôrode na brušku žiadne vyšetrenie sa nerobilo nejako násilím keď mi nebolo dobre počkali aj s ozvami aj s ctg.....nemám jedinú výčitku.....vlastne jednu áno mala som smolu na sestru čo mi doniesla malú prvýkrát na kojenie zbuzerovala má že si mám umyť ruky a odišla .......a ja som nevedela vôbec čo mám robiť. Ale to bola jedna jediná osoba. Úplne v úžase som bola z toho že prvú sprchu po pôrode som absolvovala so sestričkou ktorá sa odo mňa nepohla pomáhala mi a teda že mi bolo zle na odpadnutie takže mi to veľmi pomohlo.

seahorse27
18. máj 2016

@krasnanevesta predpokladam, ze v kazdej porodnici je pri prvom sprchovani s rodickou sestra - toto je uplny standard, nemozu predsa riskovat, ze im tam odpadne...nerozumiem celkom, preco si z toho bola v uzase 😅

seahorse27
18. máj 2016

@zirafa112 Takato tema tu uz je https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-zvolen-alebo-banska-bystrica-kam-ist-rodit-2/ Naco zakladat dalsiu duplicitnu? Staci si dat vyhladat....Dokonca aj samostatna tema o porodnici vo ZV a zvlast o BB....

tobnuf
18. máj 2016

@seahorse27 no asi preto pani mudra lebo je to stara tema 😉 od roku 2011 sa niektore veci urcite pomenili 😉 treba porozmyslat aj trochu 😉

krasnanevesta
18. máj 2016

@seahorse27 lebo som nevedela že to tak je.

zirafa112
autor
18. máj 2016

@seahorse27 hladalo som ale vsetko su stare temy a za to obdobie sa tam urcite nieco pomenilo 🙂

krasnanevesta
18. máj 2016

Zmenil sa odvtedy primár a zástupca a podľa mňa k lepšiemu.

8291
18. máj 2016

Dve kamošky mi rodili vo Zv,jedna v januári,druhá v marci,pôrodnica a personál hra super,boli spokojné,ale z novorodeneckym mali veľmi zlú skusennost.Detičky im ráno bravali na vizitu,co si ja myslim,ze vizita u babätka ma byť za prítomnosti rodiča,potom im ich roznosili na izby,kamoška sa bola osprchovať a ked prišla do izby,tak ju na posteli čakala malá uplne sama,bola z toho zhrozená,ze jej dieta len tak nechali v izbe bez dozoru,co sa týka pomoci v rámci kojenia,nula bodov,žiadna ochota,ked bola ešte slabá po sekcii,tak jej oznamili na druhy dr ci chce malú k sebe,ale že si to ma rozmyslieť,lebo ak jej ju donesu uz bude musieť byť pri nej aby ani nechodila na novorodencov ze nevladze,ze je unavená.A nie ta sa jej stalo,ze po vizite im doniesli uz nakrmene dieťa,lebo okolo šiestej im ich zberali a nosili spať okol 8-9.cize asi keď veľmi vrešťali tak im šupli UM.nie raz jej mala po vizite nechcela papať a vygrcla jej mlieko,hoci teda ich presviedčali,ze ich nekŕmili.Obidve kamošky na gynekologiu nemozu nič zle povedať,ale novorodenci vraj jedna veľká katastrofa.A hlavne po vizite im nikto nič neprišiel povedať.

seahorse27
18. máj 2016

@tobnuf posledne prispevky, pani este mudrejsia su tam z tohto roku....treba aj popozerat trochu 😉

tobnuf
18. máj 2016

@seahorse27 ale autorka nechcela vediet kolko stoji epidural .. 😑

seahorse27
18. máj 2016

@tobnuf a co ty vies, co chcela vediet? Nic konkretne sa nepytala....Keby chcela vediet konkretnu vec, tak by nebolo odveci aj polozit konkretnu otazku...

tobnuf
18. máj 2016

@seahorse27 akoze sa nic konkretne nepyta? 😂 pyta sa na negativa a pozitiva porodnice v BB a ZV.. treba citat s porozumenim ..😂

seahorse27
18. máj 2016

@tobnuf pozitiva a negativa coho? porodne asistentky, doktori, porod, novorodenecke odd., strava, uroven izieb, nadstandard, vizity....nasa predstava o konkretnosti je naozaj velmi odlisna.

krasnanevesta
19. máj 2016

No inak novorodenecké to je pravda ze po vizite doniesli deti ktoré aj 4 hodiny nechceli jesť a tvrdili že ich nekrmili. My sme však mali iné problémy a z môjho pohľadu nám dr na novorodeneckej veľmi pomohla hlavne z ľudskej stránky. Aj iné mamičky riešili často závažnejšie zdravotné problémy a najedene dieťa bola posledná starosť. Netreba tu jednu fľašu um brať tak smrteľne vážne. Sú aj horšie veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre