Znalecký posudok pre hypotéku

carmen33
17. dec 2014

Pred 5 rokmi nam robili znalecky pre hypo. Teraz chceme navysit uver s nizsim urokom, ale musime mat novy znalecky. Kedze to uz bolo davno, tak ako to prebieha teraz? Budu mi fotit cely intetier zvnutra? Dik

saurian
17. dec 2014

@carmen33 pravdepodobne ano. my sme menili banku na hypo, tiez sme potrebovali novy znalecky a fotili aj v interieri.

ivivaiveta
17. dec 2014

@carmen33 malo by to byt presne tak, ako predtým..jednoducho novy znalecky, takym istym spôsobom ako standarne byva

carmen33
autor
17. dec 2014

To mi bude fotit cely dom? Vtedy bol este prazdny a moc sa mi nepaci, ze mi bude behat po vsetkych izbach. My nemenime banku, takze interier sa nemenil. Iba exterier.

ivivaiveta
17. dec 2014

@carmen33 presne, vsade pojde..

katarinamarkova
17. dec 2014

@carmen33 banka potrebuje poznat aktualnu hodnotu toho, cim jej budete rucit. ano ty vies ako to tam vyzera, ale ako banka moze vediet, ze dom nie je zvnutra cely plesnivy, rozburany, bez instalacie, ktoru medzicasom pokradli fetaci... 🙂 vies, oni mozu len tusit ako dokonale to u teba vyzera...ale na zaklade tusenia ti nikto svoje peniaze neda.
ty by si pozicala neznamemu cloveku niekolko tisic € len na zaklade toho ze jeho zovnajsok na teba posobi prijemne?
ps: co je na tom, ze si niekto raz pride a za 5 min. pofoti co potrebuje?

carmen33
autor
17. dec 2014

Ze uz to maju. Staci to pozriet a max vonok doplnit s fotkami.

kudelova
18. dec 2014

@carmen33 tak zmeň banku a chod do takej kde nebudú chcieť nový znalecký.

vege1
18. dec 2014

@kudelova Inak takú banku by som chcela vidieť. 🙂

carmen33
autor
18. dec 2014

uz máme potom, ale mala som pocit ako keby bol u nas exekútor, bol to stary 83 rocny pan, bol u nas 2 hodiny, neskumal az tak dom, ale vonok, ci máme povolenie na bazen a tak. ☹

carmen33
autor
18. dec 2014

@kudelova nejde o to, ale oni uz maju nas znalecky 3 roky stary, keby nam skoncila fixacia tak ideme do inej banky, tam nepotrebuju ziadny

kudelova
7. jan 2015

@vege1 keby si bola bližšie tak ti ju ukážem 🙂

vege1
7. jan 2015

@kudelova nerozumiem tomu blizsie... Ale vsak sa s nami podel o informaciu, ktora banka nepostupuje v sulade s medzinarodnymi predpismi a neskuma predmet zabezpecenia, t.j. neosetruje svoje kreditne riziko.

andreah25
7. jan 2015

@kudelova bežne banky požadujú nový znalecký, ak ten pôvodný je starší ako rok, v istých prípadoch (napr. pri refinancovaní hypo) postačuje banke starší znalecký - zväčša je to 5 rokov na byt a 3 roky na dom.
Ak je starší, tak každá jedna banka žiada nový ZP a buď si ho klient urobí vo vlastnej réžii, alebo si ho urobí banka svojim interným ohodnotením, tzn. pošle svojho znalca, ale robí ho vždy, presne ako písala vege1 - banka musí overiť predmet zabezpečenia a 5 rokov je už veľmi dlhá doba na to, že sa hodnota danej nehnuteľnosti mohla rapídne zmeniť, či už smerom nahor v tom lepšom prípade, alebo smerom nadol v tom horšom prípade. A netreba na to ani medzinárodne predpisy, káže to i náš Zákon o bankách.

kudelova
27. jan 2015

@andreah25 Ďakujem za info. 🙂