Môže mať dieťa soplíky z toho, že sa mu tlačia zúbky?

esgal
9. feb 2012

Maminky, ako je to ked sa detickam tlacia prve zubky? Mozu mat z toho sopliky? Ake mate skusenosti? dakujem za akekolvek rady a skusenosti

alex31
9. feb 2012

esgal ... nasa byvala lekarka vzdy tvrdila ze od zubkov deti nemavaju ani sopliky ani teploty ani ziadne ine priznaky ze vraj su to len myty ... no a nasa skusenost bola vzdy ta ze pri kazdom novom zubku sme soplili a slintali o dusu .. teploty nas nastastie obchadzali ... sopliky boli priesvitne uplne ako vodicka ... a ked zubok bol uz von tak tak ako prisli tak sa aj stratili .. doslova zo dna na den .... tak neviem comu teraz verit 😀

viki2912
9. feb 2012

ano,moja mala ma vzdy pri zubkoch sopliky,vlastne podla toho viem,ze sa jej prave nejake tlacia....

margot
13. júl 2012

Jasné!!!u nás pri oboch deťoch,kým nevyšli všetky zúbky,tak sme každý mesiac soplili!!!!! 😒

zdenka411
13. júl 2012

mam rovnaku skusenost..........a taktiez aj moje kamosky......... sopliky a zubky isli vzdy ruka v ruke....... 🙂

amadora
13. júl 2012

u nás to isté. a nie len priesvitné soplíky, ale aj normálne zelené hlieny. najprv prišli slinky, potom soplíky, potom zo soplíkov kašel... vždy keď idú zuby 😝

zuzanockamt
13. júl 2012

moze, hlavne vsak pri jednotkach a dvojkach - moja skusenost

zuzka1008
13. júl 2012

sopliky, horučky a aj siestu chorobu sme mali ked isli zuby

jaruska8
19. júl 2012

Môžu a mnohé aj majú. 😒

radecica
19. júl 2012

Podla mna mozu, aj my mame taku skusenost. Ale skor to bude asi tym, ze ked rastu zubky je "imunita v haji" a na dietatko sa nalepi hocijaka choroba co prvu stretne.

lili_mia
19. júl 2012

priesvitné soplíky .. ak sú zelené, tak je to nádcha .. tak si to pamätám, ked škôlkovali súrodenci

kvietocek7
19. júl 2012

no my prave mame situaciu ked sa zacal tlacit a uz sa aj prerezal lavy horny ocny zubok ale co je fakt ze nezvycajne tak za nim aj dalsi ocny z druhej strany a do toho este sa tlacia predne rezaky. Takze 4hlavne zubky naraz 🙄
a sopliky su vzdy sprievodny jav a ako pridu aj ustanu. Dokonca bol maly aj taky vyflakovany po tvaricke a po 3dnoch preslo 🙂 do toho teploty, mrzutost no proste zubky zubky uz nech je s nimi pokoj 🙂

kvetinka211
19. júl 2012

@esgal mali sme sopliky, horucku 39, mierne redsiu stolicu, dve ojedinele vracania (z tych soplov) ... toto vsetko vraj nesuvisi so zubkami, moja skuenost je ale opacna ... raz sa nam vsak na to potom chytil aj nejaky bacil a zbavit sa soplikov nam pomohli az framykoinove kvapky od lekarky

carlinko
19. júl 2012

ahojte....aj moj maly to mal ,ked mu sli zubky sopliky zvysene teplotky..zubky vysli a bolo dobre 🙂

luna13
25. júl 2012

Ahojte ano mozu nakolko mam stym skusenost moj syn ked mu sli zubky zakazdym mal sopliky a hnackoval tak uz som vedela moja mala teraz len hnackuje a nechce sa nechat nakojit co ma teda dost mrzi idu jej tazsie tak dufam ze uz budu prerazene kazdu chvilku🙂

karamel
25. júl 2012

Moze🙂 aj nas malyto tak mal, kazdy zubok bol so soplom spojeny🙂

ginger_fox
25. júl 2012

jasne, že môže 🙂 keď sa predierajú tesáky, tak sa oslabí imunita(niekomu viac, niekomu menej) Moje dieťa napr. jdnotky a dvojky zvladlo len so slinením, štvorky a trojky si odangínoval a 5ky presoplil 😀

evaka
3. júl 2013

Jasne, u nas sa pri kazdom zubku pridruzili aj sopliky, ale zasa zubky nesli vonku stylom "ani neviem ako", vzdy sme si to odsrdili, prip. aj odhnackovali ci odteplotovali.

janicka11
3. júl 2013

ano mozte mat sopliky zo zubkou..

adinkag
3. júl 2013

je to uplne normalne my sme tiez kazdy zubok odpsoplikovali

merrylin
5. júl 2013

samozrejme aj my mame vzdy sopliky,ak teraz idu stolicky a teploty mame ,nechce papat len cucka mliecko ,uz nech to prejde 😢

mutty
5. aug 2013

Alex 31 -to co bolo za pediatricku ? Krava jak toto moze povedat? Ta skade dosla hahahhah ona ma asi niaky mytus v hlave pane boze. V dnesnej dobe aby si sa bala ist aj k lekarovi ak toto moze mat niaku licenciu vobec !!! To je syla odpadavam niekedy ked citam zopar prispevkov. A ze od zubov nebyvaju teploty? Tak ta dosla asi zo stajnerky 🙂 ne teploty byvaju z - vlastne teploty ani nebyvaju to je mytus 😄😄😄😄😄😄😄 😵

petraan
23. sep 2013

Ja som sa s tymto nazorom uz stretla vela krat aj u lekarov aj v roznych mamickovskych knihach a casopisoch... Moja skusenost je ale tiez opacna. Moj maly soplil pri kazdom zube viac alebo menej, ale zakazdym, obcas boli aj teploty, raz ci dva razy aj redsia stolica. Tearz mam cerstvu skusenost, mojej dcerke vysiel prvy zub pred tyzdnom a tiez mala priesvitny soplik, dve noci po sebe cez 39 teploty a strasne slintala a plakala a iba na rukach chcela byt. Hned ako zub vysiel, soplik aj mrzutost sa stratili a je ako vymenena. Takze zubky a sopliky idu u nas tiez ruka v ruke 🙂

elena9
23. sep 2013

Aj my sme mali pri kazdom jednom zube sopliky.

marylis
5. okt 2013

Ahojte, maly ma 7m, uz 3 tyzdne mi soplikuje (priesvitna farba) asi kvoli zubku. Nema este ani 1, no vidno uz fliacik 🙂 . Nema ani teplotu, ani nekasle, nekycha. Ide o to, ze chodievame plavat a kvoli tymto soplikom sme vynechali uz 3x. Mozme chodievat plavat, ked ma len sopliky, ktore su dosledkom rastu zubkov? Malemu totizto nic nieje, iba sopliky odsavame.

magdulienka2
11. okt 2013

U nas sa prave tlaci druhy dolny zub. Pri prvom mala len take slabe sopliky mala, ale tento druhy je rozhohodne usopleny viac 🙂 .sopliky ma priesvitne...resp. biele. No aza kazdym aj ruzove licka a zle spanie. Zacali sme opat bali do perinky. Nech je s tym uz pokoj.
Plavanie by som ja teraz vynechala radsej. Aby sa nenachytalo aj daco druhe na to.

drzubok
18. okt 2013

Prečo by malo mat soplíky ked sa mu tlačia zuby. až bude mat 3 roky bude chodit do školky, bude mat všetky mliečnaky prerezané... prečo budu soplíky,?????????

lenusik410
16. nov 2013

zdravim chcem sa opitat mam 16mesacnu dceru a ta ma len 2zubky mate stim niektora skusenost dakujem pekne ya odpovede

jessica1214
27. nov 2019

Dobrý večer,a sopliky možu trvať aj mesiac kvoli tomu,že sa jej tlačí zubok?Doktorka vravela,že áno,ale nie je to už dlha doba a ešte stále neprestala sopliť.Či mám s ňou radšej isť k doktorke?Ma priesvitný,vodnaty soplik.Ďakujem za radu