Mám problém sa čokoľvek naučiť

10. feb 2023

Ahojte. Mám veľký problém so synom sa čokoľvek naučiť naspamäť. Je druhák, básničky a vybrané slová, čistá katastrofa. Pekne číta, pekne píše, matika tiež fajn. Velmi ťažko chápe zadania (je jedno ci SJ ci matika) ale keď mu to dovysvetlím tak ok, ale toto učenie naspamäť celé zle. 3 hodiny sa to učil a stalle to nevie dobre. A básničku neviem ako dáme. Nemáte nejaké tipy?

autor
10. feb 2023

Zmenili mi názov diskusie 🙄

simonettasimonova
10. feb 2023

Je to druhák tak aké vybrané slová ma druhák vedieť??

guiseppinka
10. feb 2023

Zase admin uzasne vystihol nazvom popis problemu🙄 ocividne maju aj tam problemy s porozumenim...

K problemu, nezavidim ti... Mam druhacku a teda u nas sa bojuje s tym, ze sa jej nechce ucit, lebo ju to nebavi...

viestta
10. feb 2023

@simonettasimonova "vybrané slová" po L sa ucia

simonettasimonova
10. feb 2023

@viestta ved práve že učia tak co by niektoré matky chceli?

viestta
10. feb 2023

@simonettasimonova o tomto čase už ich vedia odrecitovať, nás už ich odverklikuje v pohode, používať v písomnej forme, to ešte chvíľu potrvá.

simonettasimonova
10. feb 2023

@viestta to je fajn len niekedy to chce čas

marianarem
10. feb 2023

Skusali ste vybrane slova nakreslit? Alebo zaspievat alebo nieco take. Niekto napriklad nema pamat na slova, ale na obrazky ano. Alebo teda ak si si vsimla, ze ma dobru pamat na nieco konkretne, tak mu ucivo nejako upravit na ten styl.
Ja ucim na VS a vidim, ze u kazdeho pamat funguje inac. Niektori studenti si dokazu fotograficky zapamatat aj zlozitejsie vzorce, co ja neviem ani skontrolovat, lebo ja si to zapamatat neviem 🙂 Niekto si pamata hlavne obrazky. Niekto si zase presne pamata, co bolo kde umiestnene v poznamkach. Niekto si perfektne pamata cele ucivo, ale ked zacnem klast otazky, tak tomu nerozumie. Niekto si zase nezapamata vobec nic, comu nerozumie. Skus to u syna nejako preskumat, ze kde je jeho silna stranka.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. feb 2023

@marianarem skusali sme, na testoch sme boli, a vraj vizualnu pamat ma velmi dobru, sluchovu zlu. Ale zatial sa mi to nepotvrdilo. Budem hladat na nete nejake pamatove cvicenia asi

autor
10. feb 2023

@simonettasimonova vybrane slova po L

simonettasimonova
10. feb 2023

Príde do toho určite časom len to chce trpezlivosť

katka700
10. feb 2023

Moje decká sa básničku naučia tak, že z nej spravia rapovu verziu 😂

luciavojcek
10. feb 2023

Noo problem je celkovo s nasom skolstve, ucime sa memorovanim, co uplna hovadina, na vybrane slova skuste karticky (napiste mi spravu napisem vam co myslim).. Ono celkovo je potrebne hladat sposob ako to urobit zabavnou formou...vymyslam rozne taketo hrave pomocky

denkatn
11. feb 2023

ja sa s malou ucim basnicku viac dni, lebo ked sa ucim len posledy den pred skusanim v skole tak jej to vypadne. tak rozlozim to tak, ze jeden den precitame, druhy den sa snazime naspamat, az treti ju skusam ci vie dobre slovicka...

renab
13. feb 2023

Moj starsi syn sa nevie naucit naspamat nic. Nevie zopakovat ani rad cisel. U nas pomohlo iba vela citat. Mal to stastie, ze cital od styroch rokov, takze gramatiku mal napozeranu.

katuskapd
14. feb 2023

Moja druhacka,to isté nemá sluchovu pamäť, básničku sa horko ťažko naučila 6 veršov a pani učiteľka jej dala 2 že malý rozsah. O probléme vie,ale keďže nemáme nič na papieri,hodnotí ju ako ostatných. Chodíme k špeciálnej pedagogicke, raz za mesiac,kde dostáva úlohy a čítanie,precvicujeme presne aj s tými obrázkami,pomohlo večerné čítanie každý večer pred spaním jednu dve strany z knižky, keďže ma problém aj s čítaním. Na y,i,í,ý máme kartičky, poviem slovo musí vybrať správne ičko a tak.Ale už som odbočila....

katka0123
14. feb 2023

Odporucam knihu od Tonyho Buzana, Myslienkove mapy. Aj detska basnicka sa da nakreslit. Pri kresleni opakovat verse. Tak zapojinobe strany mozgu, plus sluch ked sa to uci nahlas.

denkatn
15. feb 2023

@katuskapd prosim ta ake karticky na y/ i mas?

katuskapd
15. feb 2023

@denkatn len čisto na tvrdý papier som napísala, a vystrihla štvorce 4 ks

denkatn
15. feb 2023

@katuskapd dakujem, nieco take skusim. my mame karticky na anglictinu, este by som chcela anglicke pexeso..

katuskapd
15. feb 2023

Teraz sa ucia výnimky a toto doniesla včera 🤣 niekedy odpadavam z nej,ale to sú momenty. Anglické pexeso tiez máme,ale kvôli písaniu,aké sú tam písmenká v slovach

denkatn
15. feb 2023

@katuskapd perfektne, to by som mozno ani ja tak nedala...🙂

autor
15. feb 2023

@denkatn @katuskapd jej odkial mate karticky a pexeso zienky? Perfektny diktat 👏

katuskapd
15. feb 2023

Pexeso už ani neviem ale takéto a kartičky len doma vyrobené, vlastne na podnet tej pedagogický z centra