Broskyňová výživa bez cukru

kristin16
17. júl 2014

Ahojte zenusky, nemate nejaky recept na broskynovu vyzivu najlepsie bez cukru? Potesim sa kazdemu tipu 🙂 Dakujem pekne

katka2224
21. júl 2014

@katarinamarkova nie, nie si z inej planéty, ja som tiež dávala surové jablko, až potom som sa dočítala, že je lepšie začať s vareným 😉
moja dcérka má momentálne problém zjesť surové ovocie, akokoľvek a akékoľvek jej ponúkam (okrem jablka), zato výživu, samozrejme, bez cukru, spráska o 106 😒
jaj, a link, čítala som to tuším aj v nejakej knihe, tak zrazu ma napadá toto:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224563/prve-...
kopírujem:
Pokiaľ sa ovocie, či iná potravina tepelne spracuje, obsahuje nižší počet alergénov ako v surovom stave. Z tohto dôvodu sa kašičky majú spočiatku deťom podávať varené alebo dusené. Tepelne spracované sú aj ľahšie stráviteľné a menej zaťažujú tráviaci systém. Neskôr, keď dieťa ovocie dobre znáša sa, samozrejme, môže podávať aj v surovom stave.

katka2224
21. júl 2014

@aadulik2110 jeminenku, 120 pohárov??? to sa tvojmu drobcovi žilo! 🙂 ja mám zatiaľ iba 16 pohárov marhúľ a 16 pohárov broskýň, ale sa chystám ešte na jablká, slivky a hrušky - tieto máme doma. marhule aj broskyne som kupovala (z domácej "výroby" 😉 ) tak preto len toľko...

aadulik2110
21. júl 2014

@katka2224 no ja som mala vsetko domace, takze sa dalo...

danea77
17. aug 2014

Myslíte, že na prípravu výživy z mäkkého ovocia nestačí ovocie iba rozmixovat. Načo ho variť, keď sa potom sterilizuje?

zuzka_puska
21. sep 2014

@stanulienkat ahojky,prepac bez toho cukru aj zlateho klasu to ako robis?? len povaris? a ako dlho mam varit napriklad broskyne,ci marhule??? ja som sa dnes rozhodla ze idem zavarat,prvy krat v zivote,a na nete citam ze bez cukru sa pokazi,alebo co....tak som teda prisla hladat tuna.... cize, pokrajam broskyne,v malom mnozstve vody povarim???? a ako dlho to mam varit???kym to nebude uplne mekke??? potom rozmixujem??? a dalej co??? ponalievam do malych flasticiek??? a to je cele???ci ??? netreba napriklad ani ten gelfix,ci ako sa to vola,na zavaranie?dakujem 🙂 prepac ze sa pytam ako debilko,ale fakt netusim ako na to,a na nete su recepty ze nasypte cukor,gelfix....

zuzka_puska
21. sep 2014

@aadulik2110 ahojky,mozem sa opytat,ak uz je ovocie uvarene,rozmixovane, dane do flasticiek....tak sa to ako steriluzuje???? 20 minut v rure? nepopraskaju mi tie flasticky v takom teple?? alebo mozem ich dat varit do horucej vody?ako sa to robi? dakujem

stanulienkat
21. sep 2014

Broskynu samotnu som nerobila, len s jablkom, ale skus. Nakrajaj a podlej vodou trosicku, len aby ti neprihorelo. Broskyne maju dost vody. Mozno ani nebude treba. Povar-podus cca 20-30 min, nechaj trochu schladit, aby si to mohla rozmixovat. Daj do malych cistych poharikov, dobre uzavri a ja to davam do rury na plech na ktory som si dala noviny (aby mi na plechu nepukli pohare) a na ten plech vylejem cca 1 liter vody. Pohariky naukladaj aby sa nedotykali.Sterilizujem cca pri 180 stupnoch pozeram kedy mi v poharikoch zacne bublinkovat-vriet a odratam si cca 15 minut.
Pohariky vyberiem a dam dolu hlavou aspon na par hodin. Najcastejsie robim jablkovu a neda sa ani porovnat s obchodom. A neviem, ci je pravda, ze cukor konzervuje. Moj otec robi kompoty tiez bez cukru a su vyborne. Dokonca da ovocie do poharov nasucho a len sterilizuje.

evadolna3
30. sep 2014

ja som sa snazila malemu robit domace. ale nechutilo mu.. tak teraz sa napchavame ovko vyzivami.. pretoze sa uspokojujem tym ze aj ked to nie su domace vyzivy.. toto su bio vyzivy.. takze je to super 🙂

nyky23
16. júl 2016

@stanulienkat stane sa niečo ked som to v trube nechala 30 min? : ) )

stanulienkat
16. júl 2016

@nyky23 urcite nie. Este lepsie sa ti uzavru viecka. Maximalne bude rozvarena , co pri rozmixovanom ovoci je uuuuplne jedno. 🙂

nyky23
16. júl 2016

@stanulienkat je to moja prvá výživa a asi som zabudla odkliknut budik na trube : DD dakujem za odpoved : ))