Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

maartinkaa
3. nov 2012

@danielitka26 segedin som uz robila aj s hovadzieho masa, ale nikdy nie bez kyslej kapusty, to je zaklad, a bol velmi dobry 😉

simca06022011
3. nov 2012

ja robievam segedin iba z morcacieho masa alebo kuracieho 🙂 kolko ludi tolko chuti 🙂)) Bravcove sa u nas roky neje...tak maximalne raz za cas klasicky rezen...
ale poraadte prosim co s kelom? Drahy priniesol cely kel a uz mam zase vycitky, ze ho vyhodim...

A este mam vylepsovak ze pouzivam kapustu z Dmka... dlho vydrzi takze ju mam v zasobe doma a ked neviem co urobit tak segedin je rychlovka...

katushka16
3. nov 2012

ahojte,my máme dnes zeleninovú polievku s krupicovými haluškami a nutelové palacinky

maartinkaa
3. nov 2012

my dnes, ked pride moj stary a mlady zo zapasu, budeme piect zemiaky 😉 k tomu cibula, slanina, klobaska a dobra kacacia mast,,,,,,o moj boze, zasa mi bude zle a budem o pat kilo tazsia 😀

nanulik
3. nov 2012

včera zelerová polievka a šošovicový prívarok s udeným, a dnes kuriatko pečené a ryža. polievka havadzia. priznávam toto som nevarila ja 🙂 priniesla babka🙂

babajaga
3. nov 2012

dievcata,ja vas citam kazdy den...inspirujem sa sem tam vami...pridam sa ja k vam 😀 my dnes paradajkova polievka s ovsenymi vlockami a syrom,druhe varene zemiaky a zapecena krkovicka s porom a smotanou,mam este vymiesene cesto na slane rozteky...

vivusika
3. nov 2012

u nás paradajková polievka a druhé len varené zemiaky omastené maslom a s pažítkou, k tomu kyslé mliečko - zasa budeme mať hrče za ušami 😀

vivusika
3. nov 2012

@simca06022011 kelová polievka, kelový prívarok, kelové fašírky, zapekaný kel... 😉

amdeis
3. nov 2012

Tak u nas sa konecne po vyse dvoch tyzdnoch vari. Takze na obd hraskova kremova polievka a ako druhe pecene maso v jenskej mise a la zapekany gulas, ale gulas to nie je bo ten my nemame radi. K tomu ryza a kysle uhorky. Na olovrant cokoladovy a karamelovy pudingovy zavin.

jajuska1411
3. nov 2012

@liviaf14 ten recept mam tuto z netu a je fakt vyborna teda aspon nam chutila
Na rozpálenom olivovom oleji speníme nadrobno nakrájanú cibuľku.
Pridáme na kolieska nakrájanú mrkvu a nakrájaný (alebo pretlačený) cesnak - množstvo podľa vašej chuti, všetko spolu chvíľu orestujeme.
Pridáme nakrájané zemiaky a zalejeme vodou tak, aby zemiaky boli ponorené.
Do hrnca rozdrobíme zeleninový bujón a varíme, kým zemiaky nie sú mäkké.
Následne odstavíme od ohňa, rozmixujeme ručným ponorným mixérom, pridáme sladkú smotanu a tavený syr, necháme zovrieť.
Pridáme kúsok masla, aby sa nám na povrchu netvorila kožka.
Polievka je už takmer hotová, stačí ju len dochutiť MČK, soľou, vegetou

lyongirl
3. nov 2012

Pekný víkend 🙂, my dnes cícerovo-zeleninovú polievku a kelový prívarok. Kúpila som rezne z brav. stehna a neviem čo z nich urobiť, lebo mám pocit, že jeme stále to isté dokola, tak by som uvítala nejaké tipy...ďakujem 🙂

ivanajelinek
3. nov 2012

Peknu sobotu🙂 U nas dnes polievka z tekvice hokaido a sote z kuracieho mäsa a bravcovej panenky a k tomu zemiakove placky. A budu sa piect muffiny😉

nakup
3. nov 2012

@simca06022011 urob kelovýb prívarok -podusíš kel dáš doňho zemiaky nakrájané na kolieska ak je všetko mäkké dáš prelisovaný cesnak a zahustś múka a smotana fašírka k tomu alebo opečená klobáske, kelová polievka, plnený kelový list, hovädzie v keli ...

egyptanka
3. nov 2012

U nas dvoje menu, pre dospelych fazulova polievka s parkom a cestovinou a bravcova krkovicka na horcici s hraskovou ryzou a malej dcerke som robila kuraci vyvar so slizikmi a granadir.
Ostalo aj na zajtra ... teraz rozmyslam, zeby som si ako dezert spravila gastanove pyre so slahackou. 🙂

nailinka1
3. nov 2012

moje syrovo-salámové kolieska 😀

majusa4444
3. nov 2012

@nailinka1 poprosim recept :D

bibinka379
3. nov 2012

segedinsky gulas 😵

bibinka379
3. nov 2012

@nailinka1 a ja poprosim recept

nanulik
3. nov 2012

@nailinka1 poprosím detailný postup 🙂 vyzará to užasne

nailinka1
3. nov 2012

@majusa4444 moje nič zložité kysnuté cesto (toť jedna kočka uvažuje nad lístkovým) vykrojiť koliesko,dať koliesko salámky,syrček, cesto, potreť jajkom a na 180 dať piecť

nailinka1
3. nov 2012

@bibinka379
@nanulik moje nič zložité kysnuté cesto (toť jedna kočka uvažuje nad lístkovým) vykrojiť koliesko,dať koliesko salámky,syrček, cesto, potreť jajkom a na 180 dať piecť

nanulik
3. nov 2012

@nailinka1 takže môže byt aj listkové? ja na kysnuté nemám gény....

nailinka1
3. nov 2012

@nanulik ja myslím že áno 😀

danielaj
3. nov 2012

dnes som varila fazuľovú polievku s údenými rebrami, zeleninkou a hrubými rezancami, granadír k tomu cukinovú čalamádu a idem robi´t tortičku pre staršiu dcéru k zajtrajším meninám-nechcela nijakú pečenú, tak urobím nepečenú jablkovo-smotanovú s piškótami 😉 a ešte by som chcela stihnúť nejaké pagáčiky a koláčik 😉

kikaneu
3. nov 2012

@danielaj ďakujem za tú mliečnu ryžu, vyskúšam ju....robíš presne podľa toho receptu? lebo v diskusii pod ním som čítala, že niektorým holkám vyšla riedka (či to je len vec vkusu?)

zklimekova
3. nov 2012

dnes sme mali krupičkovú polievku s rozšľahaným vajíčkom, pridala som do nej karfiol, zemiaková kaša, fašírka, tekvicový prívarok 🙂..a teraz ma čaká sacherova torta , pre manželove krstniatko ..veľké 🙂 už 15ročné..dodatočne na narodeninky, mala ich cez týždeň a až zajtra sa chystáme blahoželať 🙂

danielaj
3. nov 2012

@kikaneu to som veru nečítala, ano presne podľa receptu, nebola riedka, normálna ako aj ke´d kúpiš v kelímku, veď vyskúšaj a potom uvidíš, či ti bude hustota vyhovovať 😉

kikaneu
3. nov 2012

@danielaj cez týždeň na rýchlu ľahkú večeru skúsim 🙂 a ešte raz vďaka 🙂

egyptanka
3. nov 2012

tak nakoniec gastanove pyre sa nekona a dala som piect tento kolacik
http://baranek.blog.sme.sk/c/311548/Varime-s-me...

mika1979
3. nov 2012

poradte mi nieco uuuuzasne na zajtrajsi obed,syn ma narodeniny,pridu mu blahozelat babky a ja chcem urobit nieco vynimocne 😀 😀