Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
14. nov 2012

@womankc priznávam sa, ja som to bola 😀 😀

diusik
14. nov 2012

@garonka super ta zemlovka,este som nepocula ze s pudingom,ale velmi sa mi sliny zbehli 😝

lubicagasparik
14. nov 2012

@liviadanova mnam vyzerajú super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danielaj
14. nov 2012

dnešné vyprážané šampióny plnené strúhaným údeným syrom, že aká mňamka+ uvarené zemiaky a potom vypražené a posypané korením na americké zemiaky, domáca tatarka bez vajíčka 😉

ibajeho
14. nov 2012

@zklimekova mozem sa spytat ako robis to sote so zelenou fazulkou? Mam v mrazaku sakel luskov a neviem ako ich spotrebovat kedze luskova omacka nam uz ide krkom. Dakujem

natal12
14. nov 2012

@ibajeho sprav luskovú polievku 🙂

levandullka
14. nov 2012

@danielaj Vyzerá to super. Ako robíš prosím ťa tú domácu tatarku?

mizulienka
14. nov 2012

@danielaj jej si zlata, dakujem krasne...
inac prikladam recept na chlebik, ak by chcel niekto vyskusat, prave som ho okostovala a je fakt super...davala som menej vody a iba 3 zemiaky.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?strana=2&id=...

abriela
14. nov 2012

@danielaj Danka ja som v tejto teme minuly rok nebola. Bola som v teme - co pecieme na vianoce - tam leteli jezkovia jozkovia a zazvorovniky 😉 . Jasne, v pohode, mame cas, ved este nepecieme.

ibajeho
14. nov 2012

@danielaj no praveze neviem a sa cudujem ze tam ide aj ocot a cukor. Este som ju nerobila takze fKt mi to treba napisat jak trotlovi, vidim ze nemas velmi cas a vsetky ta tu otravujeme ale ked si najdes cas tak mi to prosim podrobnejsie rozpis. A to vajicko ide priamo do omacky? Ci to az potom ked si kazdy moze dat?

abriela
14. nov 2012

@womankc mate nejaku oslavu?

natal12
14. nov 2012

Baby toto sú tie sáčky ľadová káva z príchuťami: nugátová, ľadová čokoláda a mám aj pomarančové, banánové, ľadové capuccino , kokosové ,jahodové ,orieškové,jogurtové 🙂

katkas1
14. nov 2012

takze konecne sme prstahovany vo vlastnom domceku a uz nam zapojili aj net tak sa mozem zase pripojit, dnes sosovicova polievka na kyslo a dukatove buchticky a bdue aj na zajtra a detom peceny zajac 🙂

doma1
14. nov 2012

@katkas1 blahozelaaam, nech sa vam dobre byva,,,, 🙂

doma1
14. nov 2012

@danielaj krasne to vyzeraa, mozes napisat rcp. na tu tatarsku bez vajicka?,,,

womankc
14. nov 2012

@danielaj to si nemala, za trest teraz budem hľadať nejaký, čo nepoznáš, dám ho sem a ty budeš zmietaná chúťkami upiecť ich, tak! 😀

Teda ale priznám sa som si myslela, že som vypekací šialenec, ale veru na tvoj zoznam nemám hehhehe

womankc
14. nov 2012

@danielaj super nápadík mňam , vyskúšam možno v sobotu , to by sa mohlo aj na misu pre hostí, že? idem mať oslavu , tak vymýšľam

womankc
14. nov 2012

@abriela nie to som piekla mojej kolegyni z práce dve várky na oslavu 40tky - sto kusov suchšieho pečiva / ale aj tak plnené krémom skoro všetky a 60 kusov tých rezov . Minulý týždeň brala jednu a tento týždeň znova. Som bola nervózna jak hovado, že či im bude chutiť. Nerobievam takto , len pre svojich a teda minulé vianoce som predala pečivko , ale to len tak, lebo ma oslovili
Ale teda v sobotu mám aj súkromnú oslavu mm je Martin, tak pooslavujeme. Idem robiť grilované krídelká v medovej a pikantnej omáčke, teraz zvažujem tie plnené vyprážané šampióny ,ž e by som k tomu dala , pokúsim sa urobiť sacherovu tortu a rozmýšľam, že urobím slanú tortu vo forme rezov a známa donesie domáce pirohy makové a sedliacke fondue v chlebe
neviem , či to vôbec prežijem, všetko lúbim buééééé

womankc
14. nov 2012

@katkas1 tak želám nech sa dobre býva a aj varí v novej kuchyni

katkas1
14. nov 2012

@doma1 dakujem, zatial sa byva supeeeeeer 😀

katkas1
14. nov 2012

@womankc taaaak byva sa super az na to ze namiesta plynoveho sporaka mam elektricku sklokeramicku dosku s ktorou som sa zatial velmi neskamaratila 🙂

abriela
14. nov 2012

@womankc takze nasla som skrytu odbornicku na kolaciky a aj varenie 😉 .
Ake kokosove si robila - ak nemas cas na recept, staci len zbezne, kedze v kolacoch sa ako tak vyznam.
A pravy puncovy - je klasika puncak?

ellise
14. nov 2012

na zítra celerový salát

womankc
14. nov 2012

@abriela http://varecha.pravda.sk/recepty/kokosove-rezy-...
a punčáky som kombinovala z týchto dvoch receptov http://varecha.pravda.sk/recepty/puncove-rezy-p... a http://varecha.pravda.sk/recepty/marhulovy-punc...
cesto som robila z tých marhuľových a postup a vyhotovenie z tých druhých, do plnky som ešte pridala k cestu aj celé piškóty rozmrvené , to väčšie balenie, nemala som rum , tak som dávala domáci orechový likér, s rumom by boli asi voňavejšie, ale všetkým chutili a použila som malinový sirup a ríbezľový džem z čiernych ríbezli a jahôd a ešte so, robila tohto izidora je fakt fantastický
http://varecha.pravda.sk/recepty/opity-izidor/2...

aj pri kokosovom aj pri izidore som šľahala nad parou a bol v tom rozdiel , ten šľahaný nad parou je jemní a krásne nadýchaný, svokra mi urobila izidor / ona varila ako puding / a bolo to vidno . Ale oba boli vynikajúce a svokrin bol aj riadne opitý a orechový, nešetrila veru 😉 😵

womankc
14. nov 2012

@abriela varím teda síce od 16tich, ale stále sa mám čo učiť a zdokonaľovať, musím povedať, že za tie roky mám skôr problém variť podľa receptu, vždy sa nájde niečo čo pridám 🙂

abriela
14. nov 2012

@womankc kokosovy z bielkov poznam - mali sme doma dokonca 2 recepty. Jeden 9 bielok, kakaova plnka, druhy 7 bielok cesto, zlta plnka. Nasi odoberali roky zivot a otec recepty vystrihoval a vytvoril z nich 3 šanony - len zakusky.
Vdaka za puncovi - pripomenula si mi, ten co som robila minule vianoce. Bol uzasny, aj ked ocenil ho len drahy, lebo nasi nemaju radi neplnkove kolace. Tak ako su v recepte kombinovane pasy cesta s marhulami som kombinovala pas cesta s vymiesanou hmotou - lebo sa mi nieco neporadilo. Recept zial nemam a som ako ty, ja nikdy nic nerobim podla receptu. Ak sa nieco nevydari, hned to nasi komentovali, ze urcite som nieco vynechala, pridala.
Ale tvoj puncovi by som si veru dala. Len co pises - musi byt uzasny.
Na izidora som sa ani nepytala, kedze ja orechove nejem.
Inak dobry kolac je aj kokosovo puncový. Poznas??? Piskota s anatrie dzemom. Na to sa da dalsia rozdrvena piskota zmiesana s marhulovym kompotom a na vrch zaparany kokos s mliekom a zmiesany s maslom.

Este jedna otazka - nebudes ty tiez narodena v znameni vah? ako, ja, Daniela aj Mirka - aj ked my tri sme aj v rovnaky den.

tosomja
14. nov 2012

kuracie na šampiňonoch, ryža, hranolky
piekla som makový zákusok s plnkou zo zlatého klasu
Zajtra prídu svokrovci - kyslá kapusta, krkovička, knedľa...morčacia polievka...chlebíčky, makový zákusok...ale neteším sa 😖

simca06022011
14. nov 2012

@tosomja fuu ake hody kvoli svokrovcom :P to ja uvarim hrniec polievky, zbucham im halusky a idu sa zadusit :P aj tak nestihaju pri vnucke ani jest ani pit 🙂))

tosomja
14. nov 2012

@simca06022011 nie kvôli svokrovcom - manžel mal v pondelok narodky, tak prídu gratulovať teraz, nech nejedia len granadír... 🙂 Inač, ja som chcela viac vyvárať a také sviatočnejšie, ale manžel si nakázal toto...tak jeho rodičia, tak mne je to jedno 🙂

simca06022011
14. nov 2012

@tosomja no ved ale to je dobre🙂 este sa navaris 🙂)) setri sa 🙂