Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natal12
14. nov 2012

Zajtra varim zemiakovú kyslú polievočku a pizza rožky 🙂 mama nakázala 🙂

zklimekova
14. nov 2012

@rastulka 🙂 som rada, že chutilíííí 🙂 ...akú máš super pomocníčku 🙂

zklimekova
14. nov 2012

@ibajeho ...masko si nakrájam, v miske si všetko osolím, okorením, pridám sójovú omáčku, aj hladkú múku asi tak 1 PL...premiešam, na oleji opražím cibuľku, pridám masko, keď sa pekne zatiahne dám do toho trocha kečupu, kto ako ma rád, može byť ale aj nemusí...podlejem trochou vody a nechám podusit..potom do toho len pridám fazulku...a ....až domakka.....hotovo 🙂

zklimekova
14. nov 2012

@veve39 pohľadám recept a zajtra napíšem 🙂

anaku
14. nov 2012
rastulka
14. nov 2012

@zklimekova @natal12 Dakujem,veru je šikulka,mala drzana 😀 😀 😀

rastulka
14. nov 2012

@abriela 😕 Važne? Neuveritelne,šak to je jednoduche 😉 Lepi sa ti to,či...?

anaku
14. nov 2012

my dnes toto http://varecha.pravda.sk/recepty/stavnate-kurac... a zajtra hrachová polievka a asi zemiakové placky

abriela
14. nov 2012

@rastulka nikdy som ani neskusala. Sice skusala, ked to mala pripravene este doma mama. Ale asi som velmi pritlacala noz - proste to neviem. Aj ked priznavam, ze od malicka nemam rada domace rezance. Aj ked fliacky je nieco ine. Ty to rezes asi tak sikovne - sup, sup, sup - ze?
Domace rezancove cesto som zatail robila 2x, ale len na lazane.

rastulka
14. nov 2012

@abriela Nie fliačky a rezance sa lišia iba tvarom a asi fliačky rozvalkaš na tenšie cesto 😉 hmm..chce to prax,ja si myslim,že ak by ti chutili domace cestovinky určite by si to zvladla 🙂 😉 No ja to robim asi od 16-ich 🙂 mama vždy robila len domace cetoviny,knedle,buchty,slivkove gule.......všetko 😉

nakup
14. nov 2012

my dnes fazuľová na kyslo a špagety s omáčkou a so syrom

titkovamiriam
14. nov 2012

žienky neviem ako budm stihat-zajtra segedin a bude aj v piatok pre Michala,lebo ja idem s Marekom k babičke,Milan k frajerke,tak priatel bude s Michalom a ten bude v sobotu robit vyprazany syr s hranolkami a vela vela smotanovej tatarky
v nedelu si spolu uvaria slizikovu polievku a upecu kura.V pondelok budu cestoviny ha pricestujem az vecer a pojdem na nocnu tak sa vidime až v utorok

lencika
14. nov 2012

@natal12 ahoj prosim ta ako robis pizza rozky, ja som uz mala tolko receptov a akosi mi nejako nebol taky ze fakt super dakujem

akika722
14. nov 2012

štvrtok-halušky
piatok-ryža+kuracia pečeň

danielaj
15. nov 2012

@titkovamiriam tak si uži mini dovolenku 😉

lululka555
15. nov 2012

ahojte 🙂 ,dnes varim cuketovy privarok, dusene bravcove mäsko a k tomu domacu parenu knedlu 🙂

lencyca
15. nov 2012

@mysiatkoo Ahoj,napíšem ti ich 🙂 do misy dáš 35dkg hlad.múky+15dkg celozrnnej+1 1/2čl soli,premiešaš,urobíš do stredu jamku,do ktorej si dáš vykysnút kvások:1dl mlieka+1čl cukru+1/2kvasníc,ked je vykysnutý pridáš 1vajce,1,5dl vody,50gr rozpustenej Hery ja dávam aj lanové a slnečnicové semienka už do cesta,premiešaš,mixérom vymiesiš cesto,poprášiš múkou,necháš kysnút prikryté 1 1/2hodiny,potom si cesto rozdelíš na 11-12kusov,rozvalkáš,urobíš rožky,dáš ich na plech s pap.na pečenie,necháš ešte 1hodku kysnút,potom ich potrieš vodou,posypeš sezamom,dáš piect do rury pri 180c dozlatista,sú výborné aj na 3den,ak ti nejaké ostanú 😀

lencyca
15. nov 2012

@rastulka mnam,aj ja sa na tie mufinky chystám 😉

lencyca
15. nov 2012

@rastulka a máš šikovnú pomocníčku,zlatučká je 🙂

rastulka
15. nov 2012

Dobre ranko 🙂 Ja dnes obed varit určite nebudem 😠 včera nechceli granadir tak pekne zjedia dnes 😀 Ale musela som im slubit,že na večeru bude vypražany syr s hranolkami a tatarkou 😅

rastulka
15. nov 2012

@lencyca Dakujem 😀 muffinky su vynikajuce 😉 určite vyskušaj 🙂

bubutko
15. nov 2012

Dnes budu francuzske zemiaky s klobaskou.

lencyca
15. nov 2012

@rastulka určite vyskúšam,musím si kúpit mrkvu 😉 a šupnem tam aj kopu orechov,moje mužské osadenstvo ich miluje 🙂

lululka555
15. nov 2012

@rastulka ahoj tie muffinky vvyzeraju super,aj recept som si odpisala,tu mrkvicku tam aj citit? 🙂

danielaj
15. nov 2012

dnes dojedáme hráškovo-vajíčkovú omáčku, idem robiť zeleninovo-syrové fašírky, varené zemiaky a zo včera zostala domáca tatarka 😉 a poobede nejaký koláčik 🙂 prajem pekný dník 😵

raszuz
15. nov 2012

dobré ránko, dnes urobím zeleninovú a pečený bôčik (to som snáď sto rokov nemala 🙂 ) so zemiakmi a kyslou kapustou, a možno uvarím puding 🙂

strihalka
15. nov 2012

Chystam se cockova polevka....jen mi doma chybi jakekoliv uzene masko, alebo neco tomu podobne..a druhy chod...nebude😀

zklimekova
15. nov 2012

dnes dojeme smotanovú polievku zo včera aj sote ešte trochu ostalo, upečiem pangasia na masle so zemiakovou kašou pre deti na večeru a hoky ryby pre mňa..taktiež na masle, s chlebíkom 🙂..

nelinka0401
15. nov 2012

@ifkael fúú to ti neviem povedať ja som mala s Kauflandu ale v Jednote mávajú. 🙂

abriela
15. nov 2012

@rastulka aj u nas sa tiez robili domace veci. Jedine rezance len asi makove domace a do polievky obcas kupovane. Chutili mi viac. Pamatam si, ako som chodila na prazdniny - babka mi kupila rezance, ale krsna nechcela. Tak som nejedla. Domace mlieko - bleee. Museli mi kupovat sackove. Proste nevypila som a chut je uplne ina. Nevypijem napr. ani teple mlieko. Jedine studene z chladnicky. 😀
Ale ja som bola hrozne vymyslave dieta. Pamatam si ako som v jedalni sedavala do zaverecnej, lebo nikdy som nezjedla co bolo na tanieri. Ked som zacala sportovat, tak som fungovala na napolitankach - kedze skola bola od 7-16-17tej.