Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

adka12
12. aug 2011

šošovicový prívarok a poobede ovocná bublaninka 🙂
zajtra hovädzia polievočka a grilovaný pangas so zeleninkou

salma22
12. aug 2011

no podla vsetkeho som dnes chcela robit bryndzove halusky so slaninkou ale moj mm si vyziadal masko s cestovinkou tak urobime masko na zeleninke s cestovinkou tu si este rozmyslim 🙂

meusicka
12. aug 2011

@zabka4 ja zvyknem robit zapekane spagety. das na olivovy olej orestovat polku papriky, troska sampionov, a na kolecka nakrajane olivy, troska cesnaku. ked je to makke, pridas scedeneho tuniaka, posypes oreganom, ciernym korenim. uvarene spagety - polku das do vymastenej zapekacej mysy, na to das tuniakovu zmes a na vrch zase spagety. na to cele pripravis besamelovu omacku, zalejes a na vrch este poukladas na platky nakrajane paradajky. posypes struhankou a mozes dat zapiect. my sme syrovy, takze ja zvyknem oblbnut aj besamelku syrom, a na vrch tiez nastruham syr, ale si myslim, ze i bez toho to moze byt velmi mnamkove 😉

jarunka111
12. aug 2011

My dojedáme zemiakovú omáčku s vajíčkom a kuracie stehná v syre so zemiakmi (troška vysušené, lebo malý mi preinštaloval teplotu v rúre 😲 ).
Zajtra ideme na guláš, takže nevarím 😵
A potom som si naplánovala zeleninovú polievku s krupicovými haluškami, zapekaný karfiol s novými zemiakmi a ryžový nákyp s broskyňami (možno aj s tvarohom) 😉

judka
12. aug 2011

@ikika take nieco aj u nas to moze byt raz do tyzdna kludne

zuziq
12. aug 2011

dnes zeleninkova s hraskom "zo zahradky" a po velmi dlhom case spenat, zemiakova kasa a volske oko

mia258
12. aug 2011

Tofu s olivovou omáčkou, zemiaky, zelenina. Jahodový koláč 🙂

fiona8
12. aug 2011

@lydia22 ja na oleji osmažím nastrúhanú tekvicu alebo cukinu, trošku osmažím, podlejem vodou, dám aj zemiaky, soľ, korenie, bobkový list a keď je to mäkké dám smotanu na varenie alebo mlieko...a zahustím solamylom...ešte ocukrím a ocot dám alebo citr. šťavu 🙂

ellit
12. aug 2011

ahojte kocky, budete sa teraz namne dobre bavit, ale viete mi niektora dat typ, ako spravit vyborny sosovicovy privarok?

jarunka111
12. aug 2011

@ellit ja sa nebudem iste baviť, takto robím ja: šošovicu so zemiakmi dám variť s bobkovým listom, osolím až keď je mäkká. A keď to chcem mať úplne hladké, tak to rozmixujem alebo to proste len nechám dobre povariť, prípadne ešte zahustím nastrúhaným zemiakom. Hotovo 😉

bibi1711
12. aug 2011

@ellit , ja dam varit sosovicu do vody s bujonom, bobkovym listom a strucikom cesnaku v celku. ked je makka, vyberiem cesnak a bobkovy list a zahustim sladkou smotanou s trochou muky, popripade dosolim. a k tomu robim zemiaky taketo: na troske oleja poprazim trosku dobrej udenej klobasky na kruzky, pridam nakrajanu velku cibulu a surove zemiaky na platky. dam mletu rascu, cierne korenie, papriku-tej dost, majoranku a sol, zalejem vodou tak, aby voda bola do polovice masy a zakryjem a dusim do makka. mnam🙂

jarunka111
12. aug 2011

@ellit jáj a ešte som zabudla, že môžeš tam dať aj šľahačkovú smotanu (alebo mlieko)

lydia22
12. aug 2011

@trdielko149 @fiona8 dakujem urcite vyskusam.

ellit
12. aug 2011

Babulky velmi vam dakujem, urcite si vyskusam oboje 🙂

lizatko1009
12. aug 2011

druhe. zemiakove pirohy+slanina+smotana
slivkoco skoricove gulky+struhanka

nelicefo
12. aug 2011

dnes nič 😀 😀 😀

chanae
12. aug 2011

Dnes nic 😒

kralicica
12. aug 2011

@chanae hladovka, dieéta či finančné ťažkosti ? 🙂

chanae
12. aug 2011

@kralicica alergicky zachvat a potom 6hodin v nemocnici a ked ma pustili na vlastnu ziadost domov tak sa mi nechcelo 😒

kralicica
12. aug 2011

@chanae och, prepac, to ma mrzi. alergia na potraviny ci co ta chytilo ? :(

ikika
12. aug 2011

@judka hmmm, no skusim... diky. 😵

Dnes: karfiolova kremova polievka, bravcovy rezen so slovenskym zemiakovym salatom - priznam sa, bola som v restike na menicku, ma zlakal ten salat, mnam... 😀 A potom este vyprazany syr s varenymi zamiakmi a greckym salatikom... 😵
Hm, dnes take zdrave jedla... 🤐

gianni
12. aug 2011

na zajtra kuracie stehná v sáčku a urobené v rúre(sa mi to páči bo nedám ani kvapku oleja ,pustí to vlastnú šťavu)+ ryža a pre mna zapečený pangasius s omáčkou(kyslá smotana,vajce a kôpor) a večer bude pečené prasa(mnam)

adelaida33
13. aug 2011

Šošovicová polievka so zeleninkou (z červenej šošovice - poradila mi to tu nejaká dobrá duša, ale neviem nájst ten príspevok, komu by som sa ešte raz chcela poďakovať, lebo je to fantastické - táto šošovica). Druhé jedlo kuracie rezníky v cestičku, ryža, zemiaky a miešaný šalát z čerstvej zeleniny.

sonka31
13. aug 2011

@adelaida33 V com je cervena sosovicka ina? Neskusala som este. A ako z nej robis polievku?

adelaida33
13. aug 2011

@sonka31 No mne ju tu poradila taká zlatá dievčina 🙂 . Ide o to, ze dojčím, tak som nejedla od pôrodu strukoviny, hoci ich mám rada, a práve táto červená je bez šupky, tak malého ani mňa nenafukuje, fantastické! Varí sa kratšie, len 5-10 min., inak klasika.

sonka31
13. aug 2011

@adelaida33 Presne aj ja tak. Kedze este kojim, nejem vobec strukoviny a dostala som obrovsku chut. Ked maly vstane a vsetko vybavime, pojdem ju kupit a varime 🙂 Dakujem.

adelaida33
13. aug 2011

@ivetah tak predsa - našla som ťa 🙂 . ešte raz ďakujem za červenú šošovicu, je výborná 🙂 😝 😝 😝

natalii6
13. aug 2011

ahojte ak by som zavarala broskyne treba ich aj sterilizovat?a keby som robila lekvar staci tam dat iba cukor alebo aj nejaky konzervant? dakujem za odpovede 😉

lydia22
13. aug 2011

Bryndzove halusky