Čo jedávajú muži na večeru?

26. okt 2020

co doma jedavate na večeru, teda hlavne muži? Lebo môj sa sťažuje ze nevarim teple večere. Odkedy chodi syn do škôlky tak varim mozno dva x za týždeň kedze kazdy ma teply obed mimo domu. Podla mna je suchá vecera bežná vec alebo parky , vajcia.

veronikaszabova
26. okt 2020

Muz - veceria to, co bolo na obed. Je tak zvyknuty z domu.
Decka - parky, krupica, toast, chlieb, pripadne z obeda, ak maju chut...

limetka69
26. okt 2020

Moj muz je bud prihriaty obed, alebo prazenica, klobasa varena, parky.... Alebo si objedna pizzu. Urcite nemusim vyvarat este aj vecere.

3petka
26. okt 2020

My mame stále suché večere. Chleba rožky pomazanky so zeleninou šunky salámy a tak vymýšľam vždy niečo na spestrenie

cacianka
26. okt 2020

Aj u nás ľahšia studená.oblozeny chlebík/zemla/ rohlik so syrom kusok šunky, natierky + zelenina.
Alebo vianočka s maslom.
ak je slabší obed, tak možno trochu lepšia. Vyuzijeme zvysky a tak je chlieb/rožok vo vajci,
Alebo volske oko, párky, .
Ked nestihas, nemas čas a náladu alebo sa ti nechce, nepovazujes to za nutné, mate dobre teple obedy, tak nech si chlap uvari ked tak baží po teplom jedle.tebe doteraz ruky vydržali tak ani jemu neodpadnu.

nely1704
26. okt 2020

A čo taka kremova polievka ? Je to teplé, sýte a možno aj najlacnejšie 🙂

simsalabim
26. okt 2020

Ved sa s muzom dohodni, ze ak mu tak chyba tepla vecera, nech on navari 2x tyzdenne teplu veceru. ty 2x tyzdenne a uz bude sucha vecera iba 3x za tyzden.

No a vecere u nas su v podobnom style, ako som napisala. niekedy varene, niekedy suche. Ak su varene, tak nieco rychle, jednoduche. Niekedy nieco urobi manzel, niekedy nieco nachystaju nase uz vacsie deti. Ale tie teple vecere su velmi jednoduche a rychle - chlieb vo vajci, omeleta s dusenou zeleninou, spagety s nejakou omackou, huste polievky typu minestrone, tortilla plnena niecim teplym, domaci beanburger, kupene bryndzove pirohy a pod. pripadne rozmrazene kuracie sote (domace varene jedla casto odoberiem a zmrazim) a k tomu sa uvari iba ryza....Nemienim po praci travit hodiny pri sporaku.

sense
26. okt 2020

My mávame teplé večere občas studené ale u nás máva teplx obed pravidelne len dcéra...
Ale tak navrhni mužovi nech pol týždňa vari teplú večeru on pol ty a je po probléme... Alebo navar na viac dní a večer si ohreje

nely1704
26. okt 2020

My máme takisto teplé lebo ja napríklad o suché nemám záujem-par krat do týždňa. Každý ma iný systém zaužívaný a niečo iné mu vyhovuje, čo chápem.

Mne napriklad nerobí problém narýchlo pripraviť zemiaky so zeleninou, vyberiem brokolicu a mám super kremovu polievku, špagety, granadir mam hotový do 20min...

lavender273
26. okt 2020

My mame kazdy vecer varenu veceru. (U nas je vecera dolezita, nie obed). Planujeme menu na tyzden (nieco jednoduche) dopredu. Napriklad veceriansteak a salat, ceasar salad, dnes mame mexicku kuchynu, snazim sa lahke a zdravsie.

bluebriggs
26. okt 2020

Ja vzdy varim veceru. Vzdy je to tepla vecera polievka a druhe jedlo. Niekedy mame len druhe jedlo bez polievky.. bud sa ohreje to co bolo este z obeda, alebo varim vecer

hederamonstera
26. okt 2020

U nas tiez idu radsej teple vecere ako nejaky natrety chleba.....nie vzdy sa mi teda chce, ale vacsinou je to jedlo z obeda alebo nieco proste uvarim, co bude na druhy den aj na obed. Takze varim tak kazdy druhy den, niekedy kazdy den...
Ak je tvoj manzel nauceny na teple vecere, tak by ste mali najst nejaky kompromis.
Varit 2x tyzdenne je podla mna dost malo

zuzka251
26. okt 2020

v zivote som nezvykla varit teple vecere.. ozaj mozno 1-2x mesacne alebo sme varili spolu ako spolocne straveny vecer.

evkamotka
26. okt 2020

Moj vcera veceral hrozno. Mavame suche vecere. Inak a u nas vari on takze ak by chcel varenu, uvaril by si

bluebriggs
26. okt 2020

@hederamonstera suhlasim, podla mna to je na veceru malo si natriet chleba.

lenka2710
26. okt 2020

Ja večere tiež nevarim, som na RD s menším, staršia na teply obed v škôlke, muž v práci a ja zvyknem uvariť nejakú bud hustejšiu polievku, keď sa mi chce, tak aj nejaký druhý obed a ten si väčšinou muž berie do prace! Keď príde, zje polievku, keď je druhé tak aj druhé a keď nie, tak nejaký chlebík s niečím, mliečnu ryžu spravím alebo krupicu, parky, vajcia, nejaká pomazánka, keď máme chuť tak palacinky, už zalezi na tom co dom resp.špajza dá! Ale nie, netrvá na tom, že musí mať teplú večeru

andrea_82
26. okt 2020

Ja tiež varievam teplé večere. Podľa mňa to vyjde aj lacnejšie.

nely1704
26. okt 2020

@andrea_82 na 120% to vyjde lacnejšie a ešte niekedy zostane aj na druhý deň

veronika_pb
26. okt 2020

zalezi kedy a co obeduje a co cez den robi.. moj manzel vstava 5:30, ranajkuje v praci, obeduje okolo 11-12, takze je logicke, ze ked pride domov, tak mu o 17tej nedam chleba s natierkou, lebo uz o 22 by isiel hladny spat a nevydrzal by do rana .. takze je normalne ze o tej 16tej si da akokeby druhy obed a potom na veceru uz staci len chleba .. ak tvoj ranajkuje o 8 a obeduje o 14tej, tak by mu to mozno stacilo ..
kazdopadne je pre mna praktickejsie ze navarim teple jedlo a kedy chce, vtedy ho zje .. ked je navarene, zje navarene o 16tej a niekedy aj o 20tej 😀 ked nie je, tak vtedy riesime chleba/krupicu/cokolvek ine
zalezi aj aky ma energeticky vydaj v praci .. ak sedi v kancelarii od 8 do 16tej s max prestavkou na obed, tak samozrejme nepotrebuje tolko energie ako napr. moj muz co je od pol 6 hore, do poobedia nabeha v praci niekolko kilometrov a poobede ide robit okolo domu .. ten by ma asi s nejakym chlebom poslal kade lahsie 😂

kittykat22
26. okt 2020

Aj moj manzel sa na mna pozera, nie moc s nadsenim ked mu dam na veceru chlieb so sunkou alebo nejaku hlupost 😕 Najradsej by burger s hranolkami alebo maso na grile so zeleninou. Lenze takto sa nakotit pred spanim nie je dobre. Niekedy mu vyhoviem - ale castejsie su lahsie jedla. A druha vec je, ze on neuvari ani neumyje riad, a mne sa nechce robit domaceho kuchara a upratovacku od rana do vecera 🤷‍♀️

belllinka
26. okt 2020

Som uz za teple vecere, hlavne kvoli detom. Kedze rano mavaju casto pecivo, aj na desiatu a poobede pred trenigami tiez stihaju akurat chleba, tak keby ho mali mat este aj na veceru, tak nic moc. Varim najme hustejsie polievky, privarky a pod. Aspon na 2 dni.

dskjhfdlkdjhl
26. okt 2020

My mame vzdy teple vecere, ale nevarim len ja, vari aj manzel-podla toho,kto ma cas. Obaja mame dost narocnu pracu a stihame. Neviem si predstavit dlhodobo mat suche vecere.

goodidea
26. okt 2020

"čo dum dal" ale väčšinou nejaké zapečené chleby ..biely jogurt zmiešaný s proteinovym práškom

mladena
26. okt 2020

Večera je to čo zostalo od obeda a skorej občas robím raňajky v štýle praženica a pod. Varím pomerne často, aby vždy niečo teplé bolo, ale aj muž vie navariť ak treba a ja nemám čas. Ale spomenula som si napr. na rodičov, mama bola dosť zavalená prácou a varievala viac menej len cez víkendy, ale oco mal možnosť cez týždeň najesť sa v jedálni v práci a ja občas s ním no a na večeru si vôbec nepamätám čo sme vlastne jedli, asi každý si musel nájsť niečo sám 🙂 Až teraz na dôchodku sa mama viac rozvarila.

strapatapupava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adamadent
26. okt 2020

Každý deň varím obed polievku a druhe (občas prihrievam) a aj teplú večeru ale nie mäso. Proste by sa nenajedol len z chleba... A ja to tak mam tiež rada. Halušky, privarky - tekvicový, šošovicovy, hrachovy, palacinky, cestoviny s omáčkou, zapečené zemiaky, zapečené zeleninové pokrmy, placky, granadir, rizoto, bulgur a pod.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckatka
26. okt 2020

Hm...neviem si predstaviť ze by som ešte po robote večer mala chystať teplú veceru...keď chceme teplé, dáme si čaj 🤦‍♀️😂
Ale teda...varené jedlo mame v práci a škôlke. Na večeru tak šaláty zvykneme, chlieb s niečím, toasty, veľa nakrájanej zeleniny, kaše, vajcia...komu je malo dotlači sa jogurtom...
Chlap po robote cvičí..takže po tréningu sa naje dosť veľa...

scila
26. okt 2020

Kým sme nemali deti tak som mu varila teplé večere, ale vtedy často neobedoval vôbec, alebo len nejaký suchý obed. Teraz som ešte s dcérou doma, ale jemu málokedy chutí "detské jedlo" z obeda, tak si dá chleba a k tomu šunku, klobásu... Prípadne spravím praženicu a majú to na večeru všetci. Alebo špagety - muž si dá s tuniakom, jeden syn si dá s kečupom, druhý s grankom... Keď budem chodiť do roboty, určite nebudem po návrate vystávať pri hrncoch. Keď tvoj muž chce, nech si uvarí.

acrobaleno
26. okt 2020

Mne napríklad prídu divné teplé večere, ak bol aj teplý obed. A určite by som nevarila aj večeru.

selest
26. okt 2020

Veceriame vacsinou to co urobi muz. Vacsinou sucha vecera alebo ak bol slabsi obed tak vari veceru😉u nas je to tak ze kazdy sa snazi v com moze a ak sa tomu druhemu nelubi tak ma dve ruky a nemusi sa zdrahat sa ich pouzit a uvarit alebo upratat podla svojich predstav