Kupenská bryndza

23. okt 2021

Ahoj baby som tehotna a mam velmi chut na bryndzove halusky, mame doma bryndzu zo salasa kvalitnu avsak bojim sa ju pouzit tteraz v tehotenstve a tak som bryndzu kupila v obchode... je to lepsie ked uz konzumovat kupensku nez zo salasa? Dakujem

nafka0483
23. okt 2021

Aka je to "kupenska"?
Tu zo salass by som nejedla ak nie je pasterizovana. V obchode by mali byt vsetky pasterizovane, cize tan by nenalo hrozit riziko bakterii. Pasterizovanu bryndzu som jedla a jem dotetaz ;)

kaktus87
23. okt 2021

Áno určite, bryndza zo salaša bola jediná vec, ktorú mi môj gynekológ v tehotenstve zakázal, z obchodu sa môžu, sú pasterizovane😃

sona96
23. okt 2021

Umrela by som, keby som nemohla v tehotenstve bryndzu. Akákoľvek pasterizovana je bezpečná, takže z obchodu na 100%

vandala
23. okt 2021

Liptovska bryndza je pasterizovana, aj na stranke maju, ze je vhodna pre tehotne. Nie kazda bryndza z obchodu je plne pasterizovana.

petruldo
23. okt 2021

ak bryndzu tak jedine pasterizovanú, a aj v obchodoch treba čítať etikety, lebo aj tam sa dá kúpiť nepasterizovaná

domak2
23. okt 2021

@nafka0483 kupenská je taka ako zimušná 😁

iwesska
23. okt 2021

Bryndzu zo salasa hod do hrnca,a s troskou kyslej smotany zohrej do bodu varu. Znicis tym sice prospesne bakterie,ale aj tie zle.

queen_el
23. okt 2021

@vandala ano aj ja kupujem iba Liptov, tam je istota ze je bezoecna

luccija
23. okt 2021

Nejedz zo salaša môjho muža kolega bol na veľmi známom salaši a dostal mozgovú encefal.a zomrel mladý človek bolo to aj medializované treba dávať pozor na také veci

luccija
23. okt 2021

@petruldo to som ani nevedela, že môže byť nepasterizovana

zuzanaam
23. okt 2021

@luccija iba nepasterizovaná má prospešné vlastnosti. Kupujem iba takú, v bežných obchodných reťazcoch.

klip0
23. okt 2021

Nejde o to či je z obchodu alebo zo salaša. Ide o to či je pasterizovana
Bezne kupujeme pasterizovanu aj na salaši

petrisa213
23. okt 2021

Tak ako vyššie píšu, v obchodoch sú tiež bryndze nepasterizovane. Treba riadne čítať, veľká väčšina píšu ze je vyrobená súčasne zo surového ovčieho mlieka a pasterizovaneho kravského mlieka. Každopádne ak je bryndza vyrobená zo surového mlieka, výrobca to tam MUSI uviesť ze je mlieko surové. Tak ja som kupovala aj takú bryndzu kde bolo len čisto uvedené iba mlieko.