Pri palacinkách olej priamo vmiešať do cesta?

lazuli
16. dec 2019

Hľadám po internetoch, či palacinky chutia lepšie, ak sa dá olej priamo do cesta ale múdrejšia nie som. Máte skúsenosť? V tomto článku som našla veľa receptov ak mojej téme nič:
https://www.receptykulinarium.sk/ako-na-najleps...
Prip. pošlite link, kde je niečo k tomu... dik.

nikusiak9
16. dec 2019

@lazuli skor nemusis potom olejovat opo kazdej palacinkaren

sapetka
16. dec 2019

@lazuli nie ja nedavam..

solinkarka
16. dec 2019

Áno dávam a pri pečení už nepoužívam vôbec

stanulik33
16. dec 2019

Aj ja dávam do cesta a niekedy dám aj trochu roztopeného masla a vtedy sú jemnulinké ako obláčik. Potom už nedávam olej na panvicu iba pod prvú palacinku.

sebastianmichal
16. dec 2019

Aj ja davam do cesta a na prvu dam do panvice kvapku potom uz nedavam

nelca84
16. dec 2019

Ja robim len tieto a su uzasne:
3dcl plnotucneho mlieka
2dcl vody
1dcl oleja
200g hladkej muky
2 vajcia
stipka soli

nika226
16. dec 2019

@lazuli
Áno sú lepšie keď sa dá olej do cesta, naučila ma to mala a robím to stále. Výhodou je že nemusíš pridávať olej pred každou palacinkou iba pred prvou trochu

krasneleto
16. dec 2019

3 2 1 palacinky tento recept robím už roky olej ide do cesta potom dám len pod prvú a finito

kikulienkadd
16. dec 2019

Ahoj,ja nedávam olej do cesta,ani na panvicu,palacinky robím na masle.

deti95060810
16. dec 2019

nedávam...

mima1
16. dec 2019

Tiez robim presne ten co pridala nelca84 a uz nedavam na pavicu olej

0silvia0
16. dec 2019

Ja davam aj do cesta aj nalejem na vrch cesta a potom uz nedavam na panvicu olej, netreba...

jumama
16. dec 2019

Aj ja som okukala cesto od svokra - on dava do cesta trosku roztopene maslo. Na prvu palacinku si kvapnem olej aj na panvicu, kale potom uz nedavam, netreba, nelepia sa. Dovtedy som robievala tak, ze vzdy som si mastiackou pomastila panvicu a palacinky boli vzdy take tazsie, mastnejsie...

haileybaileys
16. dec 2019

ano ja davam bud rozpustene maslo alebo trocha oleja. potom na panvicu streknem zo spreja olej. da sa aj bez (nie je to kvoli lepeniu) ale ked das olejaj na panvicu tak sa ti urobia take tie bodky a tak by to aj malo byt.
ja pouzivam tento recept - uplne najlepsie palacinky, prave crepes:
3 vajcia + lyzica hnedeho cukru + prava vanilka + stipka soli
to vymiesam, potom vezmem hrncek muky a primiesavam. ono je to taka velmi tuha zmes, az na konci ide do toho mlieko (ale trosku sa moze primiesat mliek pomedzi ked uz je to prilis tuhe). hrncek mlieka - uplne az na koniec po trochach rozmiesat. pol hodinu odstat a dat trocha toho oleja alebo rozt masla.

bambulka712
17. dec 2019

Ja robím tie čo @nelca84 to sú 3 2 1 palacinky.. akurát že miesto vody som zistila že lepšie dať sódu alebo minerálku 🙂 ten recept je TOP 🙂 🙂 🙂 A vôbec netreba olej na panvicu

lavender273
17. dec 2019

Davam maslo, nie olej. Panvicu stale potriem trosku olejom. Taktiez pridavam mineralku ;)

stankadu
17. dec 2019

@nelca84 ja mám presne takyto recept od svokry 😊 A cukor nedavate? Ja dávam 2 PL práškového. Výborné sú

ukulela
17. dec 2019

tak podla mna zalezi aj od panvice. ja do cesta nedavam, zdali sa mi potom tazke. a panvicu len suchem maslovackou jemne namocenou tak pod kazdu druhu palacinku. co sa tyka grifov, ja zas dam do cesta stipku prasku do peciva, kamoska zas clapne trocha mineralky ...
@stankadu ja nedavam ani cukor, naucila som sa aj do pecenia cukru davat menej. ani plnku nerobim velmi na sladko a nechyba mi 🙂

nelca84
17. dec 2019

@stankadu nedavam, je to uplne zbytcne, kedze ich potom potrieme lekvarom alebo niecim inym sladkym...pripadne sa v tejto podobe daju plnit aj na slano, hubami, spenatom....

belbel
17. dec 2019

nedávam, zľahka prebehnem panvicu maslovackou keď idem liať cesto, tiež nedávam ani cukor

uhnakova
17. dec 2019

Robim palacinky casto, skusala som dat aj olej do cesta, ale vtedy mi pripadaju palacinky tazke, pretoze toho oleja tam treba pridat vela. Takze robim teraz uz niekolko rokov cesto len z muky, mlieka, vajec, trochy cukru a skorice. Posledne dva roky nahradzam 1/3 muky ovsenymi vlockami. Pred vyprazanim si dam do pohara malinko oleja, strcim don maslovacku a vzdy pred naliatim palacinky jemne pretriem palacinkar maslovackou. Takto zjeme oleja fakt malo, takze nehrozia bolave bruska u deti, aj ked si daju viac palaciniek.