Slepačia polievka alebo vývar ako v reštaurácii

lienocka_a
23. feb 2014

Ahojte, ako spravit taku slepaciu polievocku ako v restauracii aj s tym maskom? :D Polievky varit neviem a je na case sa ich naucit varit, tak uvitam vsetky dobre rady, dakujem 🙂

pivonecka
26. feb 2014

@cybulka aku funkciu tam plni to susene mlieko? nie je ho potom citit v polievke, alebo nie je z toho ta polievka mliecna?

siska53
26. feb 2014

@ammellia v tlakovom,hrnci tak,dlho? To maso potom,nie je,moc rozvarene? A zelenina?
ja sa,pytam len preto,lebo to robim,podla manualu v knizke.. Predtym,som,slepcacie/kuracie polievky nevarievala,kedze,ja maso nejem,ale kvoli detom a,muzovi. 🙂
a robis to na uplne slabuckom,plyne od zaciatku,tak,hej?
dakujem

cybulka
26. feb 2014

@pivonecka tiež som mala pochybnosti, videla som to na TV paprika 🙂 , nedalo mi, vyskúšala som a sušené mlieko necítiť , polievka je krásna prieznačná zlatistej farby ale hlavne je úplne mňamková 😉

ammellia
27. feb 2014

@siska53
Zeleninku a masko na "konzum" odporúčam varit len poslednú cca trištvrte hodinku.

siska53
27. feb 2014

@ammellia aha,lebo ja tam,mam,ze slepacia polievka cca25-35min.podla velkosti na stupni 2 a zeleninu 4-6min. na stupni 1.

ammellia
27. feb 2014

Ved vyskúšaj a uvidíš. ;)

zita19
27. feb 2014

@cybulka Ja sa chystam takyto vyvar varot uz desatrocia. Raz skusim. Jedla som a vyvar z pecenych kosti je neporovnatelne lepsi ako zo surovych. Zeby nabuduce? 😉

filumena
31. dec 2016

@molka Soliť treba hneď do ešte studenej vody, vývar bude oveľa silnejší. Ja varím sliepku aj 6 hodín, niekedy aj dve hodiny trvá, kým začne variť. Dávam len mrkvu, zeler, petržlen, pór a cibuľu, pár zrniek čierneho korenia. Neznášam tam kel, kaleráb a podobne - polievka má byť mäsová, nie zeleninová.

erickatt
31. dec 2016

@sarah27 capnes tam bujón a je to samé eeecko

janasim
31. dec 2016

Žienky synko moj velmi ľúbi takúto polievku,a rada som si precitala ako ju kto varite....

adrolka
31. dec 2016

...zeny, prosim vas..a ako solite? lebo ja vacsinou netrafim solenie...nedosolim poriadne....ked nedavate vegetu ani bujon, tak kolko cca soli na ake mnozstvo vody davate? dakujem 🙂

monciky
31. dec 2016

@adrolka
ja vzdy varim v 10l hrnci a davam 2 cajove lyzicky soli..., ak je malo, tak este potom pridam bud podravku alebo este sol

mijo53
31. dec 2016

@monciky koľko hovädziho dáš do 10 litrového hrnca alebo kuracieho a aké?

monciky
31. dec 2016

@mijo53
ja mam vzdy 2 spikove kosti hovadzie, plus ked mam tak tam hodim take co maju aj to na okusovanie na sebe a kusok maska hovadzieho- tak aby sme si mohli dat vsetci doma, no a ked varim slepaciu, tak ja mam dopredu zamrazene take kuracie polievkove mixy- ale mam tam 4 chrbaty, tuk z kurata, a drobky z 2 kurat- mame domace, ale rada kombinujem, ze dam spikove kosti a kuracie k tomu...., a zo zeleniny davam vzdy mrkvu, petrzlen, cibulu, kalerab, kel

mijo53
31. dec 2016

@monciky domáce by som si dala, a toto dávaš na tých 10 litrov, ja dávam ešte zeler buľvu, stručik cesnaku, 1 zemiak to mi odporučila pani, čo robila pomocnú kuchárku , trochu poru, tak 3cm a zelené vňate hlavne petržlenovú

mijo53
31. dec 2016

to na okusovanie je asi kliška, alebo nožina to niekto volá

monciky
31. dec 2016

@mijo53
ako myslis ze malo materialu davam? ten hrniec mam vzdy plny, mam problem zeleninu tam dodat, lebo lubim vela mrkvy... este davam aj por, ten som zabudla spomenut....

mijo53
31. dec 2016

@monciky veľký hrniec sa mi zdá, ja až toľko nevarím, iba keby nejaké hody boli, pýtam sa, lebo ja dávam magi, vegetu a naučili sme sa aj bujon, čo nie je najlepšie, možno 4 l varím, dávam tak 2 ks mrkva, 1 ks petržlen, 1/4 kaleráb, trochu zeler, cibuľu 1, ten zemiak, nemám veľmi rada veľa zeleniny, lebo potom to je ako zeleninová, hovädziu varím z tej klišky ale budem dokupovať ešte asi aspoň 1 ks špikovej kosti, varím asi 2 hodiny, to je asi malo

monciky
31. dec 2016

@mijo53
no praveze velky nie je, ja v nom varim aj huspeninu a varim tam dve kolena a 6 paprc rozpolenych napoly spolu s kozami a vyjde mi 7-8 misiek...., no a tie kosti su vzdy vacsie a masa je tolko aby sme v pohode 4si mohli dat- lubime s chrenom a chlebikom...., ja varim vyvar tie 4 hodiny urcite

monciky
31. dec 2016

@mijo53
no a mam knihu Pohlreicha a on tie kosti hovadzie pecie najprv v rure..., este som to neskusala, ale vyskusam, lebo to tak robil aj moj kolega ked varil vyvar a bol uzasny...

repelent
20. apr 2018