Predĺžená rodičovská dovolenka a oznámenie zamestnávateľovi

leknolina
17. nov 2020

Ahojte, prosim vas riesil uz niekto takyto problém.. budem žiadať o predlzenie rodičovského prispevku a samozrjeme aj rodic.dovolenky... zamestnávateľ mi povedal ze on mi moze rod dovolenku predlzit len na zaklade predlzenie rodic prispevku. Prolblem je v tom ze oznamenie o predlzeni dovolenky zamestnávateľovi musim dat mesiac skor, t.j. v decmebri spolu s rozhodnutim o predlzenom rodicovskom prispevku. Tento vsak budem mat az v januari... co mam teraz robiť.. prosím riesili ste to uz niekto

deti95060810
17. nov 2020

ja som to riešila....mňa nato upozornil pediater, že vybavovať musím dostatočne dopredu, lebo všade majú lehotu nato aby ti odpovedali.... takže vybavovať cca4 mesiace dopredu
Ak by som nedala dopredu zamest. vedieť že zostávam doma, mohol by mi dať absencie zato že som nenastúpila do práce... a po istom čase na základe abs. výpoveď...

vrska
7. apr 2021

🙏🙏🙏Ahojte idem si po radu maminkam ktorým idú,ale už schválili raz,viackrát predĺženie RD a zamestnávateľ im drží miesto potrebujem sa spýtať,či ste podávali nejakú žiadosť ktorá vás chránila pred prepustením,respektíve zákon a podobne Moc DAKUJEM ❤️poprosím🙏🙏🙏info do SS budem veľmi vďačná potrebovala by som v tomto PORADIT PROSIM🙏(PS:JA idem podávať už 2x

leknolina
autor
7. apr 2021

@vrska ja som teraz prechádzala na predĺžený rp a posielala som oznamenie o predĺžení rod dovolenky. Podla mna by sme mali byt chranene zakonom

kika311
30. apr 2021

@leknolina prosím Vás a co ste napísali a odovzdali ? Mne rozhodnutie tiež neprišlo zatiaľ a pn som ukončila schválené to mame... neviem co mam do emailu napísať ďakujem za odpoveď

bea3112
25. nov 2021

@kika311
Ahoj riesim ten isty problem .chcem ta poprosiť o radu co napisat akou formou zamestnávateľovi oznámenie o predĺžení do 6 rokov . Je tam ze zamestnavatel mi to nemusi akceptovať .dakujem za odpoved .pekny den

kika311
29. nov 2021

@bea3112 ja som nakoniec nejakú formulku nasla na internete ak stale mate záujem môžem pozrieť v emiali napíšte mi súkromnú správu🙂

katka_mituchova
6. sep 2022

@leknolina ahoj, prosim ta, ako si to nakoniec vyriesila? Tiez som v situacii, ze posudok dostanem az mesiac (ak vobec) potom co syn dovrsi 3r. Dakujem ☺️

leknolina
autor
6. sep 2022

@katka_mituchova dohodla som sa so zamestnávateľom.

krispinka
19. jún 2023

Dobrý deň, môžem vás poprosiť o vzor tlačiva o nenastupení do práce pre dlhodobo nep. zdrav. stav. Ďakujem Kika