Rodičovský príspevok v Rakúsku - Mutter Kind Pass

peta78
2. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Doklady, ktoré treba doložiť k vybaveniu rodičovského príspevku v Rakúsku mám takmer skompletizované, ALE chýba mi jeden dosť dôležitý a to spomínaný Mutter Kind Pass. Má to byť nejaké potvrdenie od gynekológa a detského lekára. Poradíte mi prosím,či existuje nejaké tlačivo alebo ako takéto potvrdenie vybavím??? ĎAKUJEM

matildasj
11. mar 2021

@klaudinkax mne to prišlo hadam po roku až.

klaudinkax
11. mar 2021

@matildasj my tiež mame pani co nám všetko vybavuje. Len stále čakáme už sa poslalo všetko čo sa dalo. Ďakujem

malinajahoda
11. mar 2021

@klaudinkax to už si nepamätám, bolo to dávnejšie.
Takisto som to riešila cez firmu, nie sama. Neustále niečo chceli, tamto im chýbalo, hento im chýbalo. Bolo to nekonečné.
9hladom tehotenskej knižky som bola osobne v pôrodnici.
Čo sa týka pediatra, bola som osobne aj tam. Všetky poradne vytlačené od narodenia, plus sono klbikov a sono obličiek. Cakumprásk celá božia zdravotná karta. A viete ako sa z toho vyvliekli? Že sú pre nich tie naše zdravotné prehliadky nedostačujúce. Že v AT vyžadujú aj iné kontroly pre dieťatko, nie tak málo čo u nás. Takže asi tak. Čo uz, ale mrzí ma to doteraz. Nie vždy to dopadne ruzovo ako v rozprávke.

malinajahoda
12. mar 2021

@klaudinkax zamietnutá odpoveď ohľadom tých 1300€ mi prišla minulý rok v lete. Že vyšiel nový zákon u nich v Rakúsku.

klaudinkax
12. mar 2021

@malinajahoda a neviete aký dátum to chodí?? Dneska som bola na upsvar a pani mi predložila všetky papiere že komunikujú s rakusanmi a im stále nestačí 😔

matildasj
12. mar 2021

@klaudinkax oni si dávajú riadne načas. Nám hádam skoro po roku poslali vyjadrenie.

klaudinkax
15. mar 2021

@matildasj a nejaký dátum kedy to vyplácajú.. Myslím ktorý deň v mesiaci to chodí na sk účet.

matildasj
15. mar 2021

@klaudinkax oj to je už mimo mňa, rodičovský už nepoberam.
Ale pridavky dorovnanie chodí okolo 8-meho.
Manžel tvrdí že to záleží aj od kraja a poisťovne.

klaudinkax
15. mar 2021

@matildasj ďakujem. Hej to mi chodí 8. Stále čakáme rodičak, dúfam ze sa ho dočkáme no v máji je rok 😔

matildasj
15. mar 2021

@klaudinkax to poznám, to čakanie je hrozné. Držím palce, nech už čoskoro cinknu👍🍀

macicky98
31. máj 2021

Baby chcela by som sa spýtať, je rodičovský z AT podmienený očkovaním? Na SK nemám nárok na rodicak, nakoľko počas materskej mi skončil pracovný pomer. Muž je zamestnaný v AT. Mame doložiť lekárske vyšetrenia aj moje aj maleho, a chcem sa spýtať je očkovanie podmienka? Ci mate niektorá aj neocko dietatko?

lusyyy36
31. máj 2021

@peta78 ahoj, potrebuješ aby ti lekári gypisali všetky povinne prehliadky na papier s pečiatkou a podpisom . Na 100%

robin30
31. máj 2021

@macicky98 nie,nie je.Rakusko ma nastastie ockovania odporucane nie povinne.Mam dve deti neocko narodene v at

macicky98
31. máj 2021

@robin30 uf supis vďaka, lebo mam takú lekárku co to všade vcapi 😂😂😂🙆‍♀️

robin30
31. máj 2021

@macicky98 nie je za co😉sk lekari no🤷🏻‍♀️

martinaali
18. júl 2021

@ewell13 Dobrý deň pripnem sa My už máme vyše dva roky podanu žiadosť a stále nič nevyplatíli a to povedali ze už majú všetky papiere a teraz som si tiež asla túto firmu co pomôžu pri vybavení. Viete mi prosím povedať koľko asi ste platili? Ďakujem.Martina

ewell13
19. júl 2021

@martinaali
Suma sa pohybovala myslím okolo 100e.
Ale vybavenie sme mali rychle

martinaali
20. júl 2021

@ewell13 Ďakujem

summer_103
4. okt 2021

Ahojte, prosim poradte kto ma skusenosti. Mam trvaly pobyt v AT, pracujem na SK. Mam vybavenu aj rakusku ecard, ale chodim k lekarom stale na SK. Teraz som tehotna a neviem, ci musim kvoli Mutter-Kind-Pass chodit ku gynekologovi do AT, aby mi potom neskor priznali rodicovsky prispevok. Neviem ako sa to riesi, kedze asi pojdem aj na PN kvoli komplikaciam a potrebujem pre zamestnavatela PN-ku od SK lekara..

mmmmn
4. okt 2021

@summer_103 Nie, na priznanie rodičovského nepotrebuješ mutterkinder pass, normálne odfotis tehotenskú knižku.

summer_103
4. okt 2021

@mmmmn dakujem pekne za odpoved. Ty mas taku skusenost, chodila si na SK k lekarovi? Citala som, ze s tym robia problemy, aj ked dieta potom chodi k pediatrovi na SK.. Chcela by som sa tomu vyhnut:(

mmmmn
5. okt 2021

@summer_103 áno, ja som chodila s oboma deťmi tu, aj tu rodila a dostávala som rodicak, aj fbh. Je fakt, že schválenie dlhšie trvá. Ale ak máš tp v at, tak to vybavia rýchlo.

caroline1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline1987
1. sep 2022

@caroline1987 ahojte, mne povedali na socialke vo At, ze potrebujem na uznanie fbh a rodicovskeho mutterpass s at vysetreniami, ja mam vsetky vysetrenia v sk, teraz neviem co robit. Vdaka