Ako spolu fungovať v domácnosti?

11mimi
27. júl 2013

ahojte mile zienky, neviem ci pisem do spravnej kategorie kedze rodinu este nemam, zijem len s priatelom a toho sa tyka moj problem.Sme spolu 4 roky z toho dva roky spolu byvame a stale nemame rozumny "system" financovania domacnosti a starostlivosti o domacnost. Aspon ja to tak povazujem. Chcela by som vediet ako to mate vy a aky nazor mate na to ako to mame my. Do urciteho casu sme fungovali systemom ze ja z mojho platu platim polovicu najomneho,svoju poistku, svoj telefon, skolu, vacsinu nakupov-kedze ja mam kazdy druhy den volno a preto varim ja a plus cela starostlivost o domacnost bola na mne, on nakupil iba raz za cas aj to len veci co isiel vtedy varit a sem tam umyl riady a povysaval. On zo svojho platu platil polovicu najomneho, niekolko svojich poistiek,telefon, cestu do roboty plus obedy, sem tam nieco do domacnosti a ostatne vsetko islo na jeho potreby alebo ako to nazvat a este bol kazdy mesiac v debete. Cize co sa tyka spolocnych veci tak najom na polku, strava mozno nejakych 80% ja a to on zaroby trojnasobne viac ako ja!!!! Preto som zacala riesit ze aj v domacnosti by mal viac pomahat a ze chcem aby sme urobili spolocnu kasu aby isla strava na polovicu kedze ja uz nevladzem... Vytvorili sme system upratovania ale to sa dodrzovalo len veeeelmi malu chvilku samozrejme kaslal na vsetko... Na spol. kasu velmi nechcel pristupit lebo ze si to nevie predstavit ale nakonec som si dupla a povedal ze dobre. To bolo uz asi pred aj viac ako pol rokom a stale to nemame lebo vzdy ze dajme to az od prveho potom ze az po vyplate potom ze nebol v bankomate potom sme sa mali stahovat tak ze az v novom potom, potom,potom.... Momentalne fungujeme ze SI SAM v marci kulil byt (ako dovod bol najprv ze ja by som nemala na polovicku hypo ale teraz stale tvrdi ze takto boli lepsie podmienky kedze ja este nemam zmaturovane a mam nizky plat) chcel ze mu budem davat kolko budem moct na co som nepristupila kedze byt nie je a ani nikdy nebude moj takze on plati celu hupo sam z roboty chce odist a venovat sa niecomu ako financne poradenstvo alebo ako to davat a tam dava vsetky svoje peniaze kedze sa sklada na riaditelkinu kancelariu a pred dvomi mesiacmi si so spolupracovnikmi (zaroven aj kamaratmi) otvorili vlastnu v nasom meste samozrejme musi aj tu platit a odvtedy skoro vsetok volny cas travi tam s vysvetlenim ze chce to naplno rozbehnut a potom bude dobre zarabat.... odomna chce aby som sa starala o celu domacnost kedze on nema kedy a co sa tyka financii tak kedze ma teraz velke vydavky tak musime ist napoly ( kasa stale neni) dokonca som ho mozno az donutila aby ma zobral na vylet kedze kazdy den je v robote a potom po veceroch v kancli a nema na mna cas tak ze aspon vtedy sa mi povenuje tak aj na to povedl ze nema peniaze a ze dajme to na polovicu!
Pre tie co to precitali az do konca to asi bude moc krkolomne ale take su aj moje pocity. Ked ide o peniaze tak bez problemu si odomna pyta polovicu ale ja ked chcem na nieco napr na nakup tak na mna zacudovane pozera ze to uz nemas?! stale mi len slubuje ze ked to rozbehne tak sa potom mi da ma domacnost kolko budem chcet ale ja uz tomu neverim lebo sa tomu venuje aj viac ako rok a stale nic... a odomna chce aby som sa esta aj o vsetko starala... ja by som chcela aby ked financovanie na poly tak aj starostlivost, alebo ked chce aby som sa o vsetko starala tak nech sa on stara o peniaze...

prosim aky mate na to nazor a zaujima ma ako fungujete vy resp sta fungovali pred svadbou a detmi kedze potom to uz je ine

11mimi
autor
29. júl 2013

koceny v prvom rade vam dakujem za reakcie trochu ma nasmerovali aj v dobrom aj v zlom...

teraz si uvedomujem ze som v podstate aj rada ze nemame byt spolu (aj ked luto to je) hlavne teda ze som neni spoludlznicka kedze uz viem aky je nezodpovedny, som sa dozvedela ze on este nevyplatil posledny mesiac co sme boli v podnajme a to ja som mu moju polovicu dala uz pred aj viac ako mesiacom! takze skor ci neskor ak sa nespamata a nevyselektuje vydavky na sprostosti by ma uz nahanali...

to co bude s nami neviem, su len dve moznosti a to bud odist od neho alebo sa nejak rozumne dohodnut co nebude asi vobec lahke...

anatalia77
30. júl 2013

ty tam stále vidíš 2 možnosti?? urob ako myslíš,ale potom sa nečuduj