Ako usvedčiť manžela z nevery?

cartridge
17. mar 2010

Poraďte mi, prosím, čo mám robiť? Našla som nechtiac v manželovom mobile zamilovanú SMS, potom mi to nedalo a ...bolo ich viacej, takisto často voláva na to isté číslo. Chcela by som zistiť, kto to je, nemám však odvahu zavolať zo svojho mobilu, nechcem, aby zistila, že to viem. Aspoň zatiaľ. Je to hrozný pocit, keď máte len tušenie, ešte sa to dá, ale keď to naozaj zistíte, tak je to ubíjajúce na psychiku. Neviem, ako ďalej. Máme tri krásne, zdravé detičky, ktoré na ňom visia. Doteraz sme mali pekný vzťah, rozumeli sme si, máme kopu spoločných priateľov, spoločné záujmy. Viem určite, kde sa stala chyba - popri starostlivosti o deti a domácnosť som zabúdala naňho po sexuálnej stránke, on potreboval viacej nehy, pohladenia a hlavne milovania, teda sexu a ja som mu ho prestávala dávať. Ja som skôr racionálny typ, pravdupovediac, pohladkania alebo prejavy nehy mi vôbec nechýbali. Takže asi musím hľadať chybu hlavne v sebe. Manžel tvrdí, že ma stále miluje ako pred 10 rokmi, keď sme sa poznali, viem, že sa mu ešte stále páčim a priťahujem ho, aj mi to povie, ako však reagovať, keď viem, že to asi hovorí aj inej ... Ja ho takisto stále ľúbim, a neviem si predstaviť bez neho ďalší život. Ja som jeho druhá manželka, s prvou sa rozviedol "kôli mne", takže viem, že sa mi to všetko vracia aj z úrokami. Ako naňho ísť, aby sa priznal? Mám mu povedať, že viem o tej druhej z jeho telefonátov, alebo ešte počkať, kým sa sám nejako neprezradí, alebo kontaktovať "tú druhú", alebo čo poradíte? Viem, že tie SMS a telefonáty nechcem spomenúť, pripadala by som si u ňho ako "špiceľ" a to nechcem, iný usvedčujúci dôkaz nemám. Viem, že bude zapierať. Ja nechcem takto žiť v neistote. Som priamy človek, ak ma niečo trápi, musím to dostať zo seba ihneď, a tak takéto čakanie a mlčanie ma úplne odrovnáva. Prosím, poraďte, ak máte vlastnú skúsenosť.

silvia123
22. mar 2010

Veľmi veľa záleží od povahy človeka, sú ženy ktoré to budú riešiť aj predtým uvedeným spôsobom, pretože možno neveru nepovažujú až za takú tragédiu, prípadne si myslia že ide len o nedostatok sexu a to ide napraviť a ostatné im v manželstve klape alebo kedysi klapalo, ťažko povedať..., možno ani to nie je zlé riešenie, pokiaľ to človek je schopný zvládnuť... no ja by som to nedokázala. Dokonca mala som jednu spolužiačku, ktorá brala ako samozrejmosť, že chlap si vyrazí do bordelu, že však čo... vždy lepšie ako mať milenku hovorila, že nepozná chlapa, ktorý by tam neskúsil zájsť... takže napríklad ona by nemala problém tolerovať neveru a myslím že by to riešila tiež neverou a mali by otvorený vzťah a možno by si napriek všetkému vychádzali, pokiaľ by teda "niečo" nenachytali...
Je to diskusia a názory sa líšia, pretože ľudia sú rôznej povahy a to čo by mňa zožieralo a trápilo, druhá sa dokáže nad to povzniesť a zabojovať iným spôsobom, ale každému kto sa už ocitne v takejto neľahkej situácii prajem aby ju čo najrýchlejšie vyriešil a žil zase pokojný život!

filipal
22. mar 2010

Car, vraj niektori muzi sa jednoducho rodia ako suknickari a nikdy sa nezmenia. ☹ ☹ ☹
asi som ta velmi nepotesila...., oni jednoducho nie su schopni odolat!

aj moj dedo bol taky. babka casto spomina, co si s nim uzila! 😝 😅 kolkokrat ho nacapala s nejakou.... 😒
vies co pomohlo? ze zostarol a uz nevladal!

mm ani otec nevernici nie su.... mozno nie su taki ocarujuci. lebo, vsimni si, ti suknickari jednoducho zeny pritahuju...
prijala by si aj takeho, mozno menej atrktivneho, ktory by ti bol verny?

silvia123
22. mar 2010

...ono niekedy muž nemusí byť ani atraktívny a ženy ho chcú... stačí ak sú atraktívne jeho peniaze 😀 -ale to je mimo témy!, len mi to nedalo 😉

tynushqa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cartridge
autor
27. mar 2010

Prajem pekný deň, nedá sa mi neozvať. Podľa môjho názoru je treba skúsiť - HLAVNE za cenu rodiny ešte zabojovať, prípadným rozvodom trpia hlavne deti, ktoré naozaj vôbec, ale vôbec za nič nemôžu, samozrejme aj manželky. Treba sa asi presvedčiť, či išlo o niečo hlbšie, alebo naozaj malý flirt, ktorý ako prišiel, tak aj odišiel. Nechcem si "zohrievať polievočku", je to naozaj ťažké, ale aspoň si môžem povedať, že som urobila všetko pre záchranu vzťahu. Toť môj názor, ale ďakujem aj za ten Tvoj.

filipal
27. mar 2010

ved samozrejme, Cartridge, nejlepsie je neveru odpustit a skusit zachranit rodinu.
len kazdy to nedokaze. a samozrejme su rozne typy nevier....aj tu treba rozlisovat. 😅

claudee
27. mar 2010

a ako si to teda riešila, Cartridge? 😨

silvia123
27. mar 2010

Cartridge, sorry, ale kto ti písal, že nemáš zabojovať? Akože keď si myslíš že to bol len krátky flirt a že sa dokážeš cez to preniesť sama a dokážeš to riešiť, aj bez toho, že by si partnerovi dala vedieť že o všetkom vieš... tak ok...
Môj názor bol- citujem sa: " som za otvorenú debatu a vyjasnenie si problému a potom by záležalo na tom ako sa k tomu každý z partnerov postaví." Akože neviem načo si vlastne otvárala debatu s takýmto názvom, veď ty ho potom nechceš usvedčiť, ty mu chceš proste odpustiť, tak držím palce aby ti to dobre dopadlo!

grettka
27. mar 2010

ja myslim, ze cartridge len reagovala na prispevok tynusqy...ktory bol velmi nekompromisny...
moj nazor.. nie je nevera ako nevera.. aj ked mi bude mozno vela ludi protirecit.... pretoze je rozdiel jednorazove "potknutie" partnera alebo nas samotnych a je rozdiel, ked partner vyhladava neustale nove a nove milenky... Ano, aj ta jendorazova nevera zamava vztahom... narusi doveru... ale vztahy su aj o dpustani... a druha vec, ze samotna nevera uz zvycajne byva len tou povestnou posednou kvapkou... a je znamenim, ze vo vztahu zrejme nie je vsetko v poriadku. ze nieco zlyhava.... takkze aj nad tym sa treba zamysliet. Vztahy su vzdy o dvoch ludoch...
Cartridge, drzim ti palce, sama si si zvazila co a ako podniknes dalej a rozhodla si sa to nevzdat 🙂

silvia123
27. mar 2010

Aha... možno, slovo "toť" nie je spisovné a použila som ho naschvál, tak keď ho použila aj cartridge, tak som myslela že je to reakcia na moje príspevky, ale v pohode... vlastne už nie je čo dodať...

cartridge
autor
27. mar 2010

Baby, nebuďme vzťahovačné, niktorej z Vás som sa nedajbože nechcela dotknúť, áno reagovala som na názor tynusqy, pretože sa mi zdá naozaj nekompromisný. A takisto sa nechcem hrať na slovíčka. Debatu som otvorila preto, pretože som sa vo chvíli, keď mi bolo nie práve najlepšie nemala komu zdôveriť a potrebovala som to dostať zo seba vonku. Ja som v tej chvíli naozaj nevedela, čo budem ďalej robiť, boli to všetko prvotné reakcie "zahorúca", človek však vychladne a potom rieši radšej s chladnou hlavou. A možno aj vďaka Vám všetkým, čo ste prispeli k môjmu príspevku, som sa rozhodla tak, ako som sa rozhodla.

andreasiskova3
29. mar 2010

jednoznačne sa o tom treba porozprávať.Nič iné to nevyrieši, iba ak môžeš nadobudnúť mylné dohady ktoré vôbec nemusia byť pravdivé. a tým by si ublížila aj sebe ale aj jemu. Takže debata!

zuzulator
8. jún 2012

podla mna to neni o tom ze v com som horsia ako ina....neiktori proste chcu zmenu to je vsetko...chlapi chcu to, co nemaju...aj to je ejden z dovodov...nemusime robit nic zle ...

janinah
8. jún 2012

@cartridge ako sa vlastne skončil tvoj príbeh?

tanja61
9. jún 2012

no podla mojho nazoru nevera je stale nevera ziadne rozoznavanie akeho druhu 😒 ja osobne by som asi nemohla cakat v ustrani ze ako to bude pokracovat pretoze na jednej strane tomu davas viac priestoru....osobne diskutovat na rovinu a necakat kedy sa jeho vztah s milenkou prehlbi.....nepacia sa mi nazory ze vacsinou je zenska iniciatorka to nie... vzdy je vina na oboch stranach nie len v zenatom chlapovi alebo slobodnej milenke....tu by som sa spytala otazku ak ma chlap rodinu nemal by sa stavat k tomu zodpovedne?alebo otazka typu....len preto ze je to chlap a nerozmysla v danom okamihu rozumom je nejake ospravedlnenie?ano presla som si tym a viem ze je to velmi tazke ale prijmam to s pokorou ze sa mi vratilo to co som spravila aj ja,ale ak ti zalezi na rodine preco raz neodpustit?a vobec dolezite je vediet aky ten vztah medzi nimi vlastne je mozno je to len pobluznenie ale necakala by som aby sa im to prehlbilo...v takych situaciach jednat na rovinu samorejme nehadzat vinu na seba a v ziadnom pripade nedovolit partnerovi aby vas za nieco vinil....len ten partner je zodpovedny za svoje ciny 😉 pevne nervy nieje to jednoduche hlavne ked su v tom zapojene nevinne deti ale urcite sa vsetko vyriesi 😉

mamutovazena
9. jún 2012

muz nema pravo ta takto ponizit ci podviest taka obhajoba ze ty si sa mu malo venovala je ubohesi jeho manzelka mama jeho deti,zasluzis si viac a riadne mu vynadaj a rob to co citis,on ta podvadza a ty ho cakaj v neglize.. 😠 maj hrdost zenska nech sa plazi k tebe on,ty.a dlho potrva kym mu odpustis pri kazdej hadke mu to vyhodis na oci.skoda ..vlastne podobnu vec som riesila aj ja a odtvedy muza tak nelubim a nespim s nim v jednej posteli,manzelske povinsti si plnim ale pri sebe ho neznesiem. 😒

ewwe
10. jún 2012

@mamutovazena prva polovica prispevku suhlasim, a ta druha? ty s muzom sexujes ale nespis s nim v posteli? dobre rozumiem?

mamutovazena
10. jún 2012

tak,tak veru a je mi super 😉

cartridge
autor
15. jún 2012

@janinah Neviem teda, či sa to dá nazvať ako "koniec príbehu" - život ide ďalej a každý deň prináša so sebou niečo nové. S manželom žijeme dobre, krízu, ktorá bola, sme zažehnali a na neveru z minulého obdobia sme "uvalili embargo". Keď vidím, ako sa manžel správa, ako sa snaží, ako miluje svoje deti, viem, že som urobila dobre, keď som mu odpustila a ďalej to neriešim. Viem, že niektoré príliš emancipované baby asi mnou opovrhujú, že kde som stratila svoju hrdosť, ale "tá druhá" mi naozaj otvorila oči a ja som si uvedomila, akého mám skvelého manžela, krásne deti, krásnu rodinu. Rodina je pre mňa všetko a keď vidím príbehy okolo seba, tak si uvedomím, že som šťastný človek. Prajem pekný deň.

broken_arrow
25. dec 2012

takže vieš kde je chyba a ako budíček z tvojeho lentilkového sveta bola až manželova nevera, dovtedy si neprejavovala záujem ? a teraz čo ťa preplo alebo osvietilo ? ? ? ... v niečom podobnom lietam aj ja ... akurát ja som ten zlý ! ? rieš to čím skôr lebo bude neskoro, v žiadnom prípade tomu nedávaj viac času lebo ak sa tam primiešajú city tak je to v prdeli ! sedieť na zadku Ti nepomôže, a stále Ťa to bude zožierať !

iwqe
29. dec 2012

Ahojte babi, sice je to uz starsia diskusia ale nedalo mi nezapojit sa
Bola som v podobnej situacii tiez som svojmu muzickovi nasla sms- ku potom aj maily... Ja som vsak velky snoric a zo skusenosti viem ze muzi sa drzia hesla zatlkat, zatlkat... takze som najprv ziskala dokazy a potom mu oznamila ze o tom viem a ze som ochotna odpustit ak ju okamzite opusti.Neopustil tak som skontaktovala manzela dotycnej a oznamila mu neveru. Od vtedy mam pokoj, moj muz pochopil ze somnou sa netreba zahravat.
Mozno sa cudujete preco som snim ostala?! tak nejako neverim na verneho muza, nemyslim si ze taky existuje. Takze som radsej toho svojho prevychovala 🙂

tinka323
22. nov 2014

@iwqe super, si silnej povahy.a ako sa teraz sprava k Tebe? Nie je medzi vami citova diera?

lucia94
29. jan 2015

Ahoj! Nechtiac som sa dostala do manzelovho mailu a videla som ze,zenam vypisoval zamilovane imaili a oni jemu fotky. A ked som sa ho nato opytala tak mi povedal, to je este ked sme sa ani nepoznali. A ja laska nehnevaj sa ale som ta nato upozornovala aby si ich vymazal. A ked sa dozvedel o tom tak si rychlo zmenil heslo.

lucijja
29. jan 2015

ja by som tiež nedokázala sa tváriť že je všetko ok. Skrátka by mi to nedalo. Sadla by som si s ním a narovinu by som mu povedala, že som tie sms čítala. Snažila by som sa ale o kľud a konštruktívne riešenie bez hádky. Priznať si pred ním aj svoju vinu a povedať, že ti to otvorilo oči a že ťa to mrzí a chceš to napraviť. Ale to je zase o tom či si schopná prijať pravdu, spraviť hrubú čiaru a ísť ďalej, či tú neveru predýchaš alebo nie. Dohodnúť si skrátka nové pravidlá, nové princípy fungovania tak aby každý dostal to, čo potrebuje.

Ja som s exmanželom zažila to isté, tiež som bola zlá lebo som mu neprejavovala dostatok lásky a on to potrebuje. A áno, bolo to tak. To že prečo som nebola schopná a ochotná mu ju dávať, že sa svojím chovaním dával u mňa dole to už teraz nie je podstatné. Ale teraz mám vzťah kde vidím aké je to dôležité. Udržiavať to, prejavovať lásku a hlavne úctu jeden druhému.

lucia94
29. jan 2015

@lucijja ja sa mu to snazim v klude vysvetlit. A on si len svoje tvrdi to iste dookola a mna to nebavi tie iste keci pocuvat. Tak ako mam snim nazivat a mat spolocnu domacnost.

lucijja
29. jan 2015

@lucia94 no a z ktorého dátumu boli tie maily?

zamilion
29. jan 2015
irusa
29. jan 2015

No aspoň sa vieš vžiť do pocitov jeho prvej manželky......

lucia94
29. jan 2015

@lucijja to este stary rok to bol pred vianocani.

mysicka36
29. jan 2015

@lucia94 no ide hlavne o to, či maily boli pred tým ako bol s tebou alebo po tom čo je s tebou 😀