Chcem žiť iba na jednom mieste a nikde inde

13. aug 2023

Som presvedčená že v minulom živote som práve tam zila. V tomto živote som tam strávila nádherny rok svojho mladého života, bol to najkrajší rok v živote, Nikdy som sanemala takto super, je to v zahraničí, začala som sa učiť jazyk danej krajiny, ale nie je to tam ľahké žiť žena sama, nie je to svet na aký sme zvyknutí, tiež si tam človek nevie nájsť prácu a ak áno za 200e plat, ale veľmi túžim tam zit je to prakticky môj jediný deň v živote. Boh mi ukázal toto miesto a odvtedy už iba tam. Vždy som tam už potom chodila na dovolenky ale to nie je ono. Ja tam proste chcem žiť nastalo alebo aspoň 10..15 rokov najkrajšieho života mladého. Mňa nezaujíma priateľ, muž, deti, nič. Iba chcem žiť tam..mama mi tvrdi, že som sa zbláznila a niekto mi pobosoroval, môj priateľ je nasratý na mňa lebo ho ťa ťahám žiť, on nechce, nikto nechce iba ja. Dávala som si aj inzeráty na FB a ták. Nikto nechce. Je to hrozna rána pre mňa. Ja by som okamžite všetko opustila preto aby som tam mohla žiť čo i len pár rôčkov. Neviem sa zbaviť tejto posadnutosti. Ničí má to. Sníva sa mi že tam žijem a také hrozne veci prenasleduje má to ako nočná mora. Pozerám len stáde fotky, videa..len o tejto krajine a o tomto mieste. Proste cítim že tam musím žiť inak umriem od smútku a nikto mi nerozumie..všade profilovej fotky pcham iba toto miesto jedine tu som šťastná. Tvrdia všetci že mi preskocilo.

autor
14. aug 2023

@veselo_neveselo veď práve že tam radšej nie bez chlapa a tamojšieho nechcem. To sa bojím.
A káuza usi je istotne vymyslená tomu neverím že by niekto bol až taký blbý.

@veselo_neveselo veď a čo som urobila pred pár rokmi? Veď presne toto som urobila úplne.
Nasetrila som a odišla na takmer rok a niečo si tam privyrábala, ale nemôžem predsa žiť takto a z úspor.
. Ale je to tam problém bez chlapa, známych, bez muža, bez víz sa tam nedá robia problémy, s prenájmom problém so všetkým, ale zamilovala som sa do sharm El sheiku. Strašne. Ja už ani nechcem tam ísť, skomplikovala som si celý život týmto myslením. Chcem sa z toho dostať, ale nejde to.

zuzana76
14. aug 2023

hlavne sa uc arabcinu, bez nej by som tam neisla, pracovat by si potom mohla aj ako ucitel arabskeho jazyka online odtial, ked uz budes dobre vediet a zit tam, ten druhy clanok o tej zene, co tam zije sama neviem najst, ale teda zije tam viac sloveniek, same, bez manzela. Nerealne to nie je, podla mna.

zuzana76
14. aug 2023

ta druha slovenska zije v Sheikh Zayed City pri Gize, neviem najst clanok o nej, ale nedavno asi tyzden dozadu som citala

fairyy
14. aug 2023

no ked si tak spata so vsetkym co tam je aj s kulturou, tak by si sa teda mala dobre vydat za Egyptana, ako to v ich kulture fungujr a ako to Egyptanky robia, on ta bude zivit ako to maju zauzivane a mozes tam zit navzdy

autor
14. aug 2023

@fairyy v žiadnom prípade nechcem moslima a egyptana už tobôž nie. Nie som blbá. To nepripadá do úvahy. A môj súčasný priateľ Slovak tam nechce ist žiť.

autor
14. aug 2023

@fairyy som.spata s kultúrou ako takou, nie s mužmi egyptanmi. O tých záujem urcite nemám. Chcem sa tam odsťahovať so svojím priateľom slovákom. S niekým kto tam chce žiť tiež s nejakou dámou možno, ale sama nie. Toho sa už obávam

zuzana76
14. aug 2023

Tak jedine nájsť nejakého európskeho potápača, čo tam bude mať biznis v cestovnom ruchu a učiť dovolenkárov potápať 😀

sisa_s
14. aug 2023

A nerozmyslala by si naucit sa jazyk a robit delegatku pre CK?

solange7
14. aug 2023

Takto sa trapit pre kusok spinavej zeme... Keby to bola ozaj nejaka oaza pokoja a otvorenych srdc. Ale toto? Ved tam mozes ist kedykolvek na dovolenku... Alebo si cez booking rezervuj ubytko a mozes tam ist kedykolvek sa ti zacnie.
A pracovne prilezitosti tam su, ved turizmus je jedine, z coho tam ziju... To ze sa tam nevies dostat svedci aj o tvojej neschopnosti. Asi to teda nebude tak velky sen...

kvetinka75
14. aug 2023

no bocian ťa asi opačne zhodil. Nechápem, prečo tam ťaháš druhých a nejdeš tam sama. V živote sú prekážky iba v našej hlave.

fairyy
14. aug 2023

no a co sa ti paci potom z ich kultury? ked ich prevazujuce nabozenstvo v krajine nie...ich sposob existencie v manzelstve nie... ich sposob nezrovnopravnenia zien nie... lebo mne to pridu ako velmi zakorenene veci v ich kulture, ktore udavaju smer tej spolocnosti

lulu0123
14. aug 2023

Keby si sa zamestnala v nejakej cestovke ako delegatka alebo nieco podobne? Aspon pocas sezony by si tam mohla v pohode byt.

januska12323
14. aug 2023

Čo všetko okrem fňukania si vôbec spravila aby si tam mohla žiť? Buď na tom pracuj, uč sa jazyk, hľadaj ako ušetriť a nájsť si tam niekde prácu. Alebo sa na celú myšlienku vykašli a ži v realite.

alexnina777
14. aug 2023

no omg ok , tak keď tu už píšeš na 3 stranách o tom, tak aby ti tu ženy aj reálne vedeli konkrétne poradit, ako sa to dá a nie ako sa to nedá o čom snívaš zrealizovať.. toto ťa nenapadlo že? len tak do luftu tu o tom písať
asi nikoho nebude baviť.. veď napíš aké konkrétne kroky si urobila zatiaľ, určite to nie je nemožné.. ako prvé by som oslovila tie ženy, slovenky ktoré v Egypte už žijú, určite sa dajú vyhľadať, možno aj tu na mk.. jazyk , a prácu akú by si tam vedela robit, čo si vyštudovala?? cestovný delegát je zle platený??? to máš zistené??? minimálne slocenské cestovné kancelárie by som obvolala a zistila si presné informácie, tam by som začala..

ruxandra
14. aug 2023

Inak, jeden moj známy si kupil v Egypte byt za cca 20000, co je uplne v pohode suma, neviem sice v ktorom meste, ale tak, proste si zarábaj teraz na Slovensku a ked dost našetria, kup si tam byt, budes tam potom ako doma 🙂 sice neviem ako je to právničky ošetrené, ale ak ta to takt zaujima, tak si to pozistuj.

V inom pripade naozaj navštív lekára, tie tvoje pocity nie su ok, vazne povedz mu uplne vsetko, co si povedala nam tu 🙂

nikijezikova
14. aug 2023

Ty máš asi naozaj schizofréniu😅 alebo si riadny troll
Najskôr v diskusii napíšeš ze si rozmýšľala už aj nad tým vziať si tam niekoho len sa bojíš vziať si niekoho cudzieho a potom zas píšeš ze nechceš moslima ani Egypťana😅

alazala
14. aug 2023

Autorka - píšeš , že žiť tam sama je pre ženu nemožné. Tzn to bude nejaká krajina zviazaná tradíciami a náboženstvom. To naozaj chceš žiť v krajine, kde je žena podradná nesamostatná bytosť?

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
14. aug 2023

Autorka, koľko krajín si už v živote navštívila? Ja sa neviem zbaviť pocitu, že si jednoducho len prvýkrát vytiahla päty z Košíc a hneď tam, kde si sa prvýkrát ocitla, si hneď nadobudla tento pocit. Mne to strašne pripomína moju sestru, keď bola malá a chodili sme v lete na prázdniny do Tatier k starým rodičom. Ona vždy na konci plakala, nechcela ísť domov a chcela sa tam presťahovať nastálo. Lebo boli prázdniny, bolo leto a teplo, samá zábava, oddych. Keby tam mala žiť, dochádzať v zime z malej dedinky po tme v treskúcom mraze do školy, hneď by ju to prešlo. Ale ona bola vtedy malé decko a vyrástla z toho. U teba by som naozaj radila vyhľadať odbornú pomoc. Lebo jedna vec je, chcieť ísť niekam žiť. Druhá vec je, byť doslova posadnutý a na nič iné nemyslieť. Hlavne toto, čo si napísala, na mňa pôsobí už alarmujúco: "Boh mi ukázal toto miesto a odvtedy už iba tam... Mňa nezaujíma priateľ, muž, deti, nič. Iba chcem žiť tam.." Proste že je to pre teba dôležitejšie, než tvoji najbližší ľudia. Čudujem sa, že ti baby radia, ako sa tam dostať a čo pre to urobiť. Ja by som sa na tvojom mieste skôr zamerala na to, ako sa tejto posadnutosti zbaviť a byť spokojná doma, s priateľom a rodinou.

azzflo
14. aug 2023

Uplne suhlasim s @h2
Som mozno az moc velky skeptik, ale neverim ze niekoho takto moze ocarit Sharm el Sheikh 🙈 Vsak ti lokalni "biznismeni" su otravni klamari, priemerni zamestnanci maju 80-200€ vyplatu, plaze mimo rezortov su vacsinou len kopa bordelu a kamenov, mesto spinave, horuce, ziadna zelen, iba stare osumele polorozpadnute a opustene budovy.
Fakt by som ti odporucala ist cestovat, ale aj inde. Zrejme si v Egypte zazila nejaky super zazitok a zijes v spomienkovom optimizme. Ale rovnako pekne alebo aj krajsie pocity a ovela lepsiu kvalitu zivota by si mohla mat takmer kdekolvek inde.
Ak sa od toho nevies odputat, vyhladaj odbornu pomoc, lebo toto fakt nie je normalne

zuzana76
14. aug 2023

@h2 radim jej tam ist, lebo mozno by stacilo, aby tam prezila rok a bola by vyliecena, alebo aj nie. Ja milujem Turecko, ale uvedomujem si, ze zit by som tam asi nemohla, ale tuzim ho precestovat a spoznat. Milujem aj Spanielsko. Podla mna zije v spomienkovom optimizme, ale zase su zeny a ludia, ktori tam naozaj nasli zmysel zivota. Hoci pri tom vyjadreni. "Boh mi ukazal...." ale ak nepojde, nebude vediet, vlastne tu ju aj tak nic nedrzi. Ja si len myslim, ze nie vsetko, co sa blysti, je zlato. Ja by som isla tiez cestou nejake CK, robit tam delegatku a byt v kontakte s krajinou. Ja napr miluje Turecko kvoli kulture, historii, pamiatkam, jedlu.

autor
14. aug 2023

@h2 som cestovateľka..a mám precestovanych 22 krajín na svete. Odmalička má rodičia vždy so sebou všade brávali. Takže nie. Nevynorila som nohu prvýkrát do Egypta ďakujem že má máš za takú primitívku.

autor
14. aug 2023

@zuzana76 áno aj v Turecku som bola veľakrát aj na Cypre.

autor
14. aug 2023

@zuzana76 tiež sa mi tam páčilo veľmi..ale nemá to má horúci sharm El sheik

h2
14. aug 2023

Nemám ťa za primitívku, písala som, že je to len môj pocit, ktorý som nadobudla na základe toho, ako si o tom písala.

nenne27
14. aug 2023

Mozno keby si povedala co vies robit...mozno by sme nieco vymysleli...neda sa nieco robit online? Ved kolko tam potrebujes na zivobytie mesacne?

zuzu1304
31. máj 2024

Náhodou som natrafila na túto diskusiu a zaujímalo by ma ako to po roku pokracuje