Facebook a manželstvo

sonickaka
14. mar 2013

Vďaka facebooku som v kontakte s ľuďmi, ktorých som roky nevidela , som v kontakte so vzdialenou rodinou, proste úžasne. Len nechám prečo zadaní ľudia majú potrebu si tam pridávať nesmierny počet priateľov a aj opačného pohlavia, niekedy v prevahe, nechápem, prečo má vydatá žena potrebu chatovať s kamarátom svojho manžela, prečo ženatý muž má potrebu chatovať s kolegyňou. Vďaka internetu, mobilom krachujú manželstvá, niekto zabúda zahľadiť stopy totiž. Vydaté a zadané dámy, prosím Vás o vysvetlenie. Ďakujem.

mimi249
14. mar 2013

@sonickaka Aj ked tu ziadas o nazor vydatych a zadanych zien, nie som uz ani jedna z nich, (mozno aj vdaka Fb, pokecu a podobnym volovinam" 😀 ) ale chcem prispiet mojim nazorom. Tiez ocenujem vyhody FB, najdem tu vela znamych, ktorych som roky nevidela, a je prijemne sa dozvediet ako sa im dari... a pod. Ale bohuzial vela ludi a myslim, ze hlavne muzi beru FB ( aj ine socialne siete napriklad Pokec) ako velmi rychlu moznost sa zoznamovat so zenami, s velkym poctom zien... udrzovat najprv kamaratsky pisomny kontakt a potom aj viac... A velakrat je im uplne jedno, ze maju ci uz nejaky milenecky alebo vazny vztah... Tak to funguje bohuzial. Tieto soc. siete "pomahaju" k rozpadavaniu sa vztahov. Nechcem tym povedat, ze by inak nevera neexistovala, ale urcite v mensom rozsahu....

kikaba44
14. mar 2013

@novamamima nemyslím, že smutné, podvádzal ju, tak ak by s ním zostávala naďalej s tým, že je podvádzaná, tak to by bolo krajšie? a potom čím by bola pre neho tou jedinou a ako by si ju vážil.

novamamima
14. mar 2013

Mňa hnevalo že sa môj manžel na FB baví so svojou bývalou z ČR, a povedala som mu to narovinu, ale aj tak na FB chodi. Tvrdí mi, že predo mnou nemá tajnosti a že sa tam môžem kedykoľvek pozrieť, neurobila som to ale sem tam pochybnosti prídu.

novamamima
14. mar 2013

@kikaba44 On si ju asi nikdy nevážil, keď jej to urobil iba necelý rok po svadbe. Nechápem načo si ju bral.A je to smutné, že sú muži ochotní obetovať dlhoročné vzťahy za úlety.

malinkaaninka
14. mar 2013

@sonickaka a to si fakt myslíš,že nebyť FB,tak by chlapi nezahýbali?sa zobuď.

gubcikova
14. mar 2013

moje manželstvo skrachuje kvôli MK a je tu pomer viac báb.tak som lesbička? 😀 😀 😀 😀

vejula
14. mar 2013

@gubcikova 😀 😀 ja mam občas tiež ten dojem, ale nebude to tym že som lesbička, ale tym, že ked sa niečo mudre dozviem na koni a potom to prezentujem pred manželom, tak mu už pekne vrie krv v žilach. Najmä v tehotenstve, ked som stresovala, lebo to a to som sa na koni dozvedela, tak sa mi vyhražal, že mi zablokuje celeho kona a hotovo 😅

A teraz k teme. Nemyslim si, že by FB mohlo za nevery atd. Mne to pride celkom na hlavu. Snad ked už s nejakym človekom vstupujem do manželstva, tak s tym, že ho poznam a viem, že nepotrebuje ku šťastiu romaniky cez net. A je mi luto tých, ktorí si vzali také trosky, ktoré si potrebuju budovať sebavedomie na internetových romanikoch.
Chvalabohu pre mna aj pre manžela je také niečo dosť ponižujuce, a nikdy sme neboli nutení hladať si nejaké znamosti cez net. 😅

lujza123
14. mar 2013

@sonickaka a to sa nema? Pisat s niekym kto je zadany? Cize ked nejaky kamarat alebo kamaratka ma s niekym vztah tak by som mala s danym clovekom prerusit vsetky kontakty? A bavit sa len zo slobodnymi? No ale aj ja som zadana cize by som mala zrusit facebook, skype a s nikym nekomunikovat do konca zivota....
Ale inac som sa zamyslela a na fakebooku mam viac chlapov ako zien...hmmm asi by som sa mala rozist a byt single teda

monika7800
14. mar 2013

@vejula FB nemoze za nevery... to tu nikto nenapisal. Len je jednym z mnohych prostriedkov ako rychlo byt neverny...alebo aj prist na to, ze nas milovany, za ktoreho by sme dali ruku do ohna... je nam neverny 😉 K tomu manzelstvu: myslim, ze vacsina parov sa berie z pocitu, ze sa lubia a dokonale poznaju 😀 Ale casom zistuju, ze druhy sa nejako zmenil (co moze byt pravda, alebo jednoducho nedokazu sa navzajom tolerovat a budovat vztah ak nahodou pridu nejake problemy 😀 ) ... ved si staci uvedomit statistiky rozvodovosti

Ja som jedna z tych, ktorej by ani vo sne nenapadlo, ze ma moj priatel (teraz uz ex) podvadza, napriek tomu , ze sme si budovali domov, zakladali rodinu...vyznavali sme si lasku... Vsetko nam klapalo tak ako sme chceli... Vzdy som tvrdila, ze mne sa to nemoze stat.
Teraz si uz myslim, ze vacsina chlapov je nastavenych tak, ze vedia podviest aj ked miluju svoju zenu. A tieto socialne siete im to zlahcuju...ako najst milenky.

emmushka
14. mar 2013

Neexistuje ziadna socialna siet, aplikacia, internetovy portal ci iny server, ktory by mal taku "moc" aby rozdelil dvoch milujuich sa ludi. Tu si autorka pletie pojmy s dojmami trosku. Ziaden chlap nepotrebuje totiz pripojenie na internet ani dokonca mobilny telefon v ruke, na to aby svoju zenu/frajerku podviedol ci opustil 😉 Ked to raz chce a ma "gule" to spravit tej svojej, je upln ejedno na com bude pripojeny a cez aku siet bude s nejakou slapkou komunikovat.
Moj ma na FB aj kamosky zenskeho pohlavia, a nemam pocit ze by sa mi mali triast kolena preto. Rovnako by sa mi nepaiclo, keby zacal oduvat hubu len preto, ze ja mam vo friends liste aj muzov, to akoze jeho prichodom do mojho zivota teraz vymazem vsetkych co im penis narastol, lebo by teoreticky mohol ziarlit? BLBOST! Chyba v tvojom vztahu dovera a ta je zaklad.

sorciera24
14. mar 2013

@sonickaka nie vdaka internetom a mobilom a FB krachuju manzelstva......mna vzdy pobavi hlaska typu....FB moze za neveru, za rozpad vztahu...to je volovina.....za problemy vo vztahu mozu len ludia, nikto iny!......mam rozne soc. siete, na ktorych mam roznych kamaratov, zien aj muzov, nasla som tam byvalych spoluziakov, starych znamych, je rpavda, ze nepisem s nimi pravidelne, ale obcas sa vyskytne vec, kde moze prave ten dotycny z tej oblasti pomoct...a tak ako mam zneame zeny, mam aj muzov......je jedno, kde mas pritelov, ci na FB, ci v realnom zivote....ved je to o tom istom..... ja si myslim, ze ani nevera nie je len o tom nevernikovi, ci tej milenke, ale je dosledkom nevyriesene problemu vo ztahu....cize v prvom rade si treba upratat doma, kto vie aky ma vztah a ze funguje, nemoze nejaky FB vadit...... 😉

acrobaleno
14. mar 2013

A ja napríklad nechápem, prečo majú niektorí potrebu mať ten facebook, písať o tom čo mali na obed, o tom kde sú a s kým sú alebo ako sa vyspali. Who cares? A to, že je niekto ženatý alebo vydatá znamená, že už nemôže mať priateľov a písať si s nimi? Internet nemôže za to, že ľuďom krachujú manželstvá. Možno to iba urýchli, ale prvotnou príčinou nie je. Aj v minulosti krachovali manželstvá.

sonickaka
autor
14. mar 2013

@mimi249 Pekné že si pochopila ako som to myslela s kontaktovaním sa cez sociálne siete. Niektoré to tu pochopili ako obmedzovanie osobnej slobody.

Zaujímal ma len názor nič viac, nechápem prečo to tu niektoré prekrútili, že ja mám problém.

A oceňujem príspevky ľudí, ktorý si práve kúpili topánky nesú si ich domov v škatuli a tvrdia, že sa super nosia.

afrika
14. mar 2013

@sonickaka nikdy nevieš, či sa aj ty raz nedostaneš do situácie keď ti písanie s niekým iným bude z nejakého dôvodu príjemné... takže radím -NESÚĎ 😉 😉 😉

piacere
14. mar 2013

@emmushka amen! 🙂 Podpisujem sa pod každé tvoje slovo...

@sonickaka o tomto je nevera a rozpad vzťahu, nie o FB, pokeci, či iných výdobytkoch internetu.... 🙂

lujza123
14. mar 2013

@sonickaka ked ten tvoj uvodny prispevok je tak pisany ako keby je neviem co strasne na tom ze si niekdo pise s opacnym pohlavim...alepravda je ze nieje pisanie ako pisanie
Ine je ked zadany chlap pise zadanej kamoske po vikende co stravily obidva pary spolu vo stvorici ze ako docestovali domov a ci sa im pacilo a ine je ked pise zadany muz nejakej mladej cice mice kolegyni ze ahojky cauky aky bol vikendicek cmuk
Ale zvalovat vsetku vinu za neveru na socialne siete je blbost

jabadaba
14. mar 2013

@sonickaka ale to je jedno ci FB alebo Pokec a ine internetove prostredie. Ak niekto ma diagnozu biela pecen, to jest, potrebuje si stale dokazovat koho vsetko moze pretiahnut, tak to robit bude. Dnesna doba socialnych sieti, roznorodych diskusnych for a pod. tomu len praje. Exhibicionizmus kazdeho druhu dostava sance sa uplatnit. Co narobis. 😉

digysa
14. mar 2013

@sonickaka Dam ti odpoved na tvoju otazku...... Preco to robia???

1. lebo mozu
2. lebo chcu
3. lebo zvedavost je silna vlastnost
4. lebo su sprosti
5. lebo ich skutocny zivot za nic nestoji

To je asi tak v skratke....

aurorag
14. mar 2013

Kolko ludi, tolko chuti! Ako ked sem niekto napise, ze muzi podvadzaju, lebo od prirody nie su nastaveni monogamne. Hned sa tu najde 20 ludi, ktori napisu, ze nie sme zvierata a maju sa ovladat! FB z nikoho nevernika neurobi, ale ulahcuje kontakt. A to je to, naco socialne siete su, nie? podporovat kontakty medzi ludmi!

aurorag
14. mar 2013

@digysa suhlasim zo vsetkymi bodmi!

sonickaka
autor
14. mar 2013

trochu to upresním. nie vdaka socialnym sieťam krachujú vzťahy, ale vdaka sociálnym sieťam aj nechtiac zistíme, že máme nabúraný vzťah.

no niektoré mamičky tu pekne vyleteli, čo ich zrazu niečo napadlo?

stanka810
14. mar 2013

@sonickaka inak nic v zlom, ale nechapem, preco si tu nacrtla tento problem a robis sa, ze si len zvedava na nazory a teba sa to netyka....naco by si si potom vymyslela tuto temu....kazdy kto tu otvori temu tak hlada odpoved na svoje problemy, ktore sa ho bytostne tykaju a nevytvori temu len tak 🙂

vejula
14. mar 2013

@monika7800 podla mna nebezpečnejšie ako pustiť manžela na FB je pustiť ho do prace. 😉 ale prežiť život v strachu že manžel raz podvedie, dakujem neprosím

simca06022011
14. mar 2013

@sonickaka no ja ti to rada vysvetlim, pretoze spokojnym vyrovnanym a sebavedomim ludom to neublizi.. v praci si tiez nevyberies ty ci budes sediet vedla kolegu alebo kolegyne.. ked chces aby mali partneri znamych iba rovnakeho pohlavia a s tymi sa bavili a stretavali, na to je vhodna ina kultura/nabozenstvo/ a partner z tade :P ale to si potom nikto na FB ani nestukne... socialna siet nemoze za neveru ani nic ine, iba drzi ludi v kontakte...teda v pripade, ze nejde o zavislaka
... a ak sa prevali afera, moze byt dotknuta osoba spokojna, vsetci uz o tom budu vediet, nic netreba vysvetlovat ;) a lepsie vediet ako zit v nevedomosti (aspon pre mna)

sonickaka
autor
14. mar 2013

Prečítajte si príspevok krach manželstva. vdaka chatovej komunikacii sa manželka dozvedela o nevere muža. nebyť soc.siete on by si možno rok odsúložil so sekretárkou, nabažil by sa ona by si nič nevšimla a žili by šťastne kým by neumreli. detto opačná situácia.

vianocnystromcek
14. mar 2013

nemyslim si ze je to vdaka internetu. ked chce clovek zahybat najde si moznost tak ci tak.
facebook je socialna siet ale 90% tam maju skor znamych a tych zvysnych 10 % co chapu fcbk ako azet su trapkovia :-

aurorag
14. mar 2013

precitajte si aj temy zamerane na neveru - skoro v kazdej podvedena polovicka opisuje, ze podvadzajuci tajne chatoval, smskoval, nove nicky, emailove adresy.... a druha vec je, ze ak sa uz o nevere dozviete prave takto - dostanete ako na tanieri celu kopu podrobnosti o ich vztahu, ktore by ste inak nemali sancu zistit. aj to napomaha rozchodu.

sonickaka
autor
14. mar 2013

@stanka810 odkiaľ vieš že sa robím? zaujímali ma reakcie, a hľadám odpovede na problémy,ktoré tu majú ženy v iných diskusiach. som zvedavá.

sorciera24
14. mar 2013

@aurorag
@sonickaka mna by skor trapilo to, preco k tej nevere doslo a kde nastal problem vo vztahu...ako, ze akym sposobom.....to je v konecnom dosledku jedno!......ako vravim, ak nefunguje vztah a skonci to napr. pri nevere, je jedno, ci dotycny pouzije FB, mail, ci kolegynu, susedu, okoloiducu......(akurat, ze cez FB je to mozno pohodlnejsie 😀 )....ale nic to nemeni na tom, ze preco sa to deje? nie prostrednictvom akych komunikacno-infomacnych kanalov.... 😉

atinag
14. mar 2013

@sorciera24 presne tak..toto je uz len jednoducha forma,ako su si este v blizsom kontakte...ale problem vznika inde...aj zaklady problemu...t.j. v ich vlastnom vztahu s partnermi..